Bitcoin Forum
May 04, 2024, 08:16:32 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Foruma bir sakinlik geldi  (Read 208 times)
MorpheWQ (OP)
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
March 08, 2018, 09:23:08 AM

Sanıyorum merit sistemi işe yaramış olacak ki foruma sakinlik geldi. Şimdi TR an sayfadan bakıyorum, 3 konuda son mesajı gönderen benmişim. Bir ben mi kaldım, terk mi ettik gemiyi ne oluyor? Smiley

Yoksa bu yıl gerçekten bezdirme ve vazgeçirme yılı da biz de yedik mi bu durumu?
1714853792
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714853792
Reply with quote  #2

1714853792
Report to moderator
Bitcoin mining is now a specialized and very risky industry, just like gold mining. Amateur miners are unlikely to make much money, and may even lose money. Bitcoin is much more than just mining, though!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714853792
Hero Member
*

Ignore
1714853792
Reply with quote  #2

1714853792
Report to moderator
1714853792
Hero Member
*

Ignore
1714853792
Reply with quote  #2

1714853792
Report to moderator
1714853792
Hero Member
*

Ignore
1714853792
Reply with quote  #2

1714853792
Report to moderator
ascakan
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 255

View Profile
March 08, 2018, 09:31:55 AM

Merit sistemi forumu durdurdu. Çaylaklar "imzadan 5000 tl kazanılıyormuş!." düsturuyla sürekli yeni ve aynı konu açıyor fikirleri yoksa da mesaj yazıyorlardı. Şimdi çaylak dediğimiz kesim zaten yeni ğye olduğu için buraya yararlı konu açması da neredeyse imkansız olduğu için hiç ellemiyor bu globalde de hissediliyor artık sadece imza kampanyası post kasma işi kaldı şuan benim yazdığım gibi (:

Eğer imza kampanyası da bir şekilde kalkarsa forumda yorumlarda yazılmayacak artık
MorpheWQ (OP)
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
March 08, 2018, 09:35:47 AM

Kötü bir şey değil imza kampanyası. Gerekli motivasyonu fazlasıyla sağlıyor. Öte taraftan sürekli güncel kalıyoruz, gerektiğinde fikrimizi beyan edip, paylaşıyoruz. Forum da bu işe yarar zaten, değil mi? Smiley
lordzc
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 253

View Profile
March 08, 2018, 09:47:37 AM

Sadece dün biraz hareketliydi binance yüzünden. Yoksa haklısınız sakınlık konusunda.
erikliwater
Full Member

Activity: 252
Merit: 100

The future is your Genome

View Profile
March 08, 2018, 10:35:04 AM

Kötü bir şey değil imza kampanyası. Gerekli motivasyonu fazlasıyla sağlıyor. Öte taraftan sürekli güncel kalıyoruz, gerektiğinde fikrimizi beyan edip, paylaşıyoruz. Forum da bu işe yarar zaten, değil mi? Smiley

İnsanlar aslında imza kampanyasını bir teşvik gibi görse forum çok daha güzel bir yer haline gelebilir.Her mesajın çok kaliteli olmasına gerek yok sadece yanlış bilgiler içermesin yeter. Smiley

sectorim
Member
**

Activity: 574
Merit: 14

View Profile WWW
March 08, 2018, 11:10:30 AM

bu merit olayı kimilerini sevindirdi, kimilerini üzdü. rank atlamak çok zor. belki ilerleyen aylarda bu foruma rakip gelir. bazı konulara bakıyorum merit gönderiyorsun inceliyorlar kime gönderdin, kaç tane. merit vermekten korkanlar var. üyeliği onlar için daha değerli.

kaliteli postu merit ile ödüllendir  bu kesinlikle amacına ulaşmadı.  ne yapacaklar meraklar içerisindeyim.

B.A.S.
Full Member

Activity: 420
Merit: 117

View Profile
March 08, 2018, 11:40:17 AM

bu merit olayı kimilerini sevindirdi, kimilerini üzdü. rank atlamak çok zor. belki ilerleyen aylarda bu foruma rakip gelir. bazı konulara bakıyorum merit gönderiyorsun inceliyorlar kime gönderdin, kaç tane. merit vermekten korkanlar var. üyeliği onlar için daha değerli.

kaliteli postu merit ile ödüllendir  bu kesinlikle amacına ulaşmadı.  ne yapacaklar meraklar içerisindeyim.

Zor değil hatta imkansız bence. Aktivite dönemini uzatsalardı meritle birlikte mantıklı olabilirdi.
exturudere
Member
**

Activity: 612
Merit: 10

View Profile WWW
March 08, 2018, 11:50:42 AM

Merit sistemi forumu durdurdu. Çaylaklar "imzadan 5000 tl kazanılıyormuş!." düsturuyla sürekli yeni ve aynı konu açıyor fikirleri yoksa da mesaj yazıyorlardı. Şimdi çaylak dediğimiz kesim zaten yeni ğye olduğu için buraya yararlı konu açması da neredeyse imkansız olduğu için hiç ellemiyor bu globalde de hissediliyor artık sadece imza kampanyası post kasma işi kaldı şuan benim yazdığım gibi (:

Eğer imza kampanyası da bir şekilde kalkarsa forumda yorumlarda yazılmayacak artık

Bir şey merak ettim, sizin tabirinizle "çaylak" yani yeni üyelerin buraya yararlı konu açması neredeyse imkansız derken neye dayanarak bunu söylüyorsunuz?
Bitcoin ile ilgili bilgi birikim için bitcointalk'ta eski üyelik şartı varda ben mi bilmiyorum yoksa?
Gwerimos
Member
**

Activity: 210

View Profile
March 08, 2018, 12:08:00 PM

kaliteli postu merit ile ödüllendir  bu kesinlikle amacına ulaşmadı.  ne yapacaklar meraklar içerisindeyim.
Ilkler hic degismez google mesela hala en cok kullanilan arama motoru bitcoinin forumuda ne olursa olsun ayni kalir. Zaten eski bir forum degilse artik forum sitelerine okadar ilgi yok. Ben 1 yildan once full member, 3 yildan oncede sr olabilecegimi dusunmuyorum.
Zaten aradan siyrilan birkac populer uye meritleri toplayinca uyelerde verecek meritte kalmiyor.
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
March 08, 2018, 12:28:03 PM

Bir şey merak ettim, sizin tabirinizle "çaylak" yani yeni üyelerin buraya yararlı konu açması neredeyse imkansız derken neye dayanarak bunu söylüyorsunuz?
Bitcoin ile ilgili bilgi birikim için bitcointalk'ta eski üyelik şartı varda ben mi bilmiyorum yoksa?

yada aynı şekilde suan eski bir uye yeni hesap acabilir. ve Merit rahat toplayabilir bilgisiyle ama burada arkadasın caylaktan kastı. btc yi dün duymus bugun foruma gelmiş kişiler. yani aldıgı coini neden aldıgını bile bilmeyen akıntı ne tarafa giderse onu takip eden tayfa
huzurkan
Hero Member

Activity: 1064
Merit: 522

Proof-of-Stake Blockchain Network

View Profile
March 08, 2018, 01:55:04 PM

Forum eskilere kaldı. Bitcoin popüler olunca böyle bir önlem alındı sanırım.

,gaaaaaaaagaaaaaaaaaaaaagaaaaaaaag,
           ,aP8b    _,dYba,       ,adPb,_    d8Ya,
         ,aP"  Yb_,dP"   "Yba, ,adP"   "Yb,_dP  "Ya,
       ,aP"    _88"         )888(         "88_    "Ya,
     ,aP"   _,dP"Yb      ,adP"8"Yba,      dP"Yb,_   "Ya,
   ,aPYb _,dP8    Yb  ,adP"   8   "Yba,  dP    8Yb,_ dPYa,
 ,aP"  YdP" dP     YbdP"      8      "YbdP     Yb "YbP  "Ya,
I8aaaaaa8aaa8baaaaaa88aaaaaaaa8aaaaaaaa88aaaaaad8aaa8aaaaaa8I
`Yb,   d8a, Ya      d8b,      8      ,d8b      aP ,a8b   ,dP'
  "Yb,dP "Ya "8,   dI "Yb,    8    ,dP" Ib   ,8" aP" Yb,dP"
    "Y8,   "YaI8, ,8'   "Yb,  8  ,dP"   `8, ,8IaP"   ,8P"
      "Yb,   `"Y8ad'      "Yb,8,dP"      `ba8P"'   ,dP"
        "Yb,    `"8,        "Y8P"        ,8"'    ,dP"
          "Yb,    `8,         8         ,8'    ,dP"
            "Yb,   `Ya        8        aP'   ,dP"
              "Yb,   "8,      8      ,8"   ,dP"
                "Yb,  `8,     8     ,8'  ,dP"  
                  "Yb, `Ya    8    aP' ,dP"    
                    "Yb, "8,  8  ,8" ,dP"
                      "Yb,`8, 8 ,8',dP"
                        "Yb,Ya8aP,dP"
                          "Y88888P"
                            "Y8P"
                              "

Free TON

PEER-TO-PEER MULTY-BLOCKCHAIN SYSTEM
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▬▬▬▬TON SURF - OFFICIAL WALLET ▬▬▬▬

▄███████████████████▄
        █████████████████████
▄█████  █████████████████████
██████  ████             ████
███     █████████████████████
██████  ████             ████
██████  █████████████████████
███     █████████████████████
███████ ▀███████████████████▀
▀███████▄▄▄▄▄▄▄       ▀████
  ████▌                 ██ 
  ▐██▌                     
   █▌

TELEGRAM
FORUM
WIKI
Sheriff_LLOYD
Newbie
*

Activity: 40
Merit: 0

View Profile
March 08, 2018, 02:01:32 PM

Değerini bilenler forumda kalmaya bilgi paylaşmaya devam edecektir. Yenileri teşvik etmek adına merit sistemide düzenlenebilir.
fullypak
Legendary
*

Activity: 1456
Merit: 1005

View Profile
March 08, 2018, 02:33:44 PM
Last edit: March 08, 2018, 03:09:25 PM by fullypak

Bizim gruptan bir heroya bir newbie mesaj atmış

- sen bu hesabi satin mi aldin? nerden hesap satin alabilirim?
cevap vermemiş
- cevap verir misin eğer vermezsen bir şey yapacağım
cevap vermemiş
- hesabini sikayet ettim, kampanya yoneticisine de mesaj attim, negatif trustunu da biraktim iyi eglenceler
yine cevap vermemiş

Bu konuşma merit gelmeden önce yapılmış

Şu yukarıdaki konuşma varya bana tek bir şeyi hatirlatiyor: Kendisi 1500 lira aldiği için patronuna isyan etmeyip 3000 lira alan öğretmene isyan eden çomar anadolu insanını hatirlatiyor. Bu insanlar hiçbir zaman ben niye daha fazla kazanmiyorum diye düşünmezler, o niye daha fazla kazaniyor diye düşünürler. Bugüne kadar sirf bu hesabimdan 124 merit gönderdim ama 1'ini bile yeni bir üyeye vermedim. Bu foruma faydasi olmayanlarin, baskasinin parasina goz dikenlerin bitcointalk'ta yeri yok

https://bitcointalk.org/index.php?action=merit;u=459881
Rhego
Sr. Member

Merit: 278

View Profile
March 08, 2018, 03:09:58 PM

Merit sisteminin gelmesi guzel oldu ama Türkçe Local kısımda merit kaynagı olmaması cok büyük problem. Elimden geldigince kaliteli mesajları veya takip etmedegim konularda cömert gördüğüm hesapları meritleyip bir nevi döngüyü cevirmeye calısıyorum.

Ama son zamanlarda insanlar iyice tükenmiş durumda hem merit hemde motivasyon olarak.

designerusa
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1028

View Profile
March 08, 2018, 04:08:54 PM

Kesinlikle imza kampanyası çok yararlı. Dediğiniz gibi motivasyonu sağladığı gibi ister istemez bilgi edinmeye ve araştırmaya sürüklüyor insanı.

Fakat forumun sakinleşmesinin bir nedeni merit sistemi olduğu gibi diğer nedeni de Bitcoin fiyatının durumu. Kendi açımdan bakarsam; inanın elimdeki altcoinlerden dolayı keyfim kaçık. Ne olacak 4000 5000 Zrx, 11-12 ether satıp yazın düğünü ederim diyordum şimdi düğün için kredi çekmek zorunda kalacağım. Bu nedenle de insanın ağzını bıçak açtırmıyor piyasa.
max1616
Member
**

Merit: 14

View Profile
March 08, 2018, 05:21:58 PM
Merited by EFS (1)

Bu konuya yazanlara bile bakıldığında durum anlaşılıyor..1 kişi harici Fuller,Herolar,Legendaryler Smiley
Aralık ayındaki aşırı yükselmelerden sonra ve şahsi görüşüm en önemli etken olarak youtube üzerinde spam olayının çok yüksek oranda bitmesi sonucunda insanlar önce forumlarda açılan airdrop konularına yöneldiler..İlk zamanlar imza ve bountylerden habersiz çok insan vardı..Sonrasında Bitcoin White 1-2 tane airdropun tutması ile bir hışımla burayı keşfettiler..Şu an sanırım ne kadar facebook,twitter kampanyası varsa giriyolardır Smiley
Yapanları başkası gibi anlattım ama son kısma kadar bende bu grubum içerisindeyim..Daha yeni başladım sayılır..2 tane facebook kampanyasından sonra bu kadarı beni strese sokmaya yeter diyerek başka kampanyaya girmedim Smiley Bir de ilk imza kampanyama katıldım..8-10 tane de youtube videosu yaptım bountylere..Yani şimdilik eğlenme aşamasındayım..Bu işler beni kumardan uzak tutuyor..1 ayda merit bile kazanacak konular açtım Smiley
Her kafadan bir sesin çıktılı gürültülü ortamlardansa, herkesin birbirini dinleyeceği sakin ortamlar sanırım çok daha iyidir..Merit olayının inceliklerini bilmiyorum belki yanlış ufak ayrıntılar olabilir ama temel mantık itibarıyla güzel ve geç kalınmış bir şey olmuş bence.
Delinquency
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 250

View Profile
March 08, 2018, 07:20:08 PM

Artık hesap açmak çok mantıksız adam 10 meriti geçemiyor zaten, bu yüzden twitter bountylerine yöneldi millet. Ama ben bu sakinliği sevdim açıkcası insanın daha çok yazası geliyor bilgi karmaşası ortadan kalktı
mariogomer
Member
**

Activity: 462

View Profile
March 08, 2018, 08:36:33 PM

Son zamanlardaki sakinliğin ben de farkına varmıştım. Sebebi de çoğumuzun tahmin ettiği gibi bu Merit olayıdır diye düşünüyorum ben de

S T R A Y   ███  ANIMAL TOKEN -  CHARITY AND INVESTMENTS
─ ───── ─    BUY NOW       ─ ───── ─
WEBSITE     TWITTER     TELEGRAM     REDDIT     WHITEPAPER
sagul
Jr. Member
*

Activity: 420
Merit: 1

View Profile WWW
March 08, 2018, 08:37:26 PM

5 dakika bekleme süresi var bende Cheesy yoksa siteyi pumplıcam  Grin

BankDex.io  / Decentralized Exchange
kartalgiunti
Member
**

Activity: 490
Merit: 13

BIB Exchange

View Profile
March 08, 2018, 08:41:31 PM

İstatistiki bir veri var mı bilmiyorum ama sanırım özellikle son 1-2 haftadır eskisi kadar newbie yoğunluğu görmüyoruz.
Spam mesajlar azaldı, aktif hesap azaldı, sakinlik muhtemelen bundan dolayıdır

███     WHITEPAPER  |    TELEGRAM    ███ █     BiB Exchange     █ ███     TWITTER     |   INSTAGRAM     ███
S e t   O f f   t h e   W e b 3   G e n e r a t i o n   N o w
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄  ▄   ►► Powered by BOUNTY DETECTIVE   ▄  ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
Pages: [1]
  Print  

Jump to: