Bitcoin Forum
May 25, 2024, 11:26:07 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: [ANN][ICO] AIRPOD - Seyahat ve Hafif Uyku(Şekerleme) Endüstrileri Çözümü  (Read 452 times)
denetci (OP)
Sr. Member

Activity: 490
Merit: 278

View Profile
March 08, 2018, 09:37:33 AM
Last edit: March 26, 2018, 10:37:36 AM by denetci
Merited by vycl87 (1)

WHITEPAPER
AirPod's Resmi Kanalları ve Grupları
 Telegram Official  |  Facebook  |  Twitter  |  YouTube  |  Reddit  |  Medium  |  Bitcointalk
denetci (OP)
Sr. Member

View Profile
March 08, 2018, 09:38:03 AM
Last edit: March 15, 2018, 05:08:23 PM by denetci

duyurular ve whitepaper çevirisi için rezerve edilmiştir.
Ayrıca iconun bounty kampanyalarına bountyhive.io'dan ulaşabilirsiniz. bounty konusunda bu ekip gerçekten çok başarılı ve güzel stakeler dağıtıyor.
https://bountyhive.io/browse/AirPod

türkçe whitepaper: https://drive.google.com/open?id=1bHfnx_dvnx8QP8PuZgnShJSKrW7zSvhG
Yukarıdaki whitepaperın word sürümüdür. pdf versiyonu 1-2 gün içerisinde eklenecektir.
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
March 08, 2018, 10:01:01 AM

Ilginç ve kesinlikle mantıklı bir proje. Direk niye benim aklıma gelmedi diye düşündüm. Günübirlik seyahatlerde işiniz bittikten sonra uzun süreler keyifsiz havaalanı koltuğundan mantıklı olacaktır. Havaalanında uzun bekleme süreleri için çok ideal olmuş bu acıdan. Dışarıdan mudahale de edilemiyorsa çok keyifli olacaktır.

Whitepaper çevirisini bekliyorum proje detayını okumak isterim. Çeviri için elinize sağlık.
denetci (OP)
Sr. Member

View Profile
March 08, 2018, 11:02:47 AM

Ilginç ve kesinlikle mantıklı bir proje. Direk niye benim aklıma gelmedi diye düşündüm. Günübirlik seyahatlerde işiniz bittikten sonra uzun süreler keyifsiz havaalanı koltuğundan mantıklı olacaktır. Havaalanında uzun bekleme süreleri için çok ideal olmuş bu acıdan. Dışarıdan mudahale de edilemiyorsa çok keyifli olacaktır.

Whitepaper çevirisini bekliyorum proje detayını okumak isterim. Çeviri için elinize sağlık.
evet hocam, yaygınlaştırabilirlerse güzel getiri sağlayacak ico sahiplerine. uluslararası platformda güzel destek var projeye.
trcoin
Member
**

Activity: 108
Merit: 14

ROBOTINA

View Profile
March 08, 2018, 03:37:01 PM

icosuna katılsak iş yapar mı acaba? bu konuda bilgili arkadaşların düşüncelerini merak ediyorum.

denetci (OP)
Sr. Member

View Profile
March 09, 2018, 05:46:42 AM

icosuna katılsak iş yapar mı acaba? bu konuda bilgili arkadaşların düşüncelerini merak ediyorum.
bu konuda yanıltmak istemem kimseyi, ben güzel para toplayabileceklerini düşünüyorum. ico başladıktan sonra belli olur zaten biraz projenin gidişatı.
shamankripta
Member
**

Activity: 434
Merit: 11

View Profile
March 09, 2018, 08:44:00 PM

Gercekten ilgi cekici bir proje. Gercek hayatta nasil uygulanacagi dusunduruyor. bircok engel karsisina cikabilir. Havaalanlarinda yer bulma zor bu zamanlarda, otellerin ihtiyac duymayacagini dusunuyorum.
turcalata
Member
**

Activity: 574
Merit: 13

View Profile
March 09, 2018, 10:00:45 PM
Merited by emreunsal10 (4)

Gercekten ilgi cekici bir proje. Gercek hayatta nasil uygulanacagi dusunduruyor. bircok engel karsisina cikabilir. Havaalanlarinda yer bulma zor bu zamanlarda, otellerin ihtiyac duymayacagini dusunuyorum.

Belki en büyük problem bu yer bulma. Ama burada da devreye firmanın ne kadar yüklü yatırımla gireceği sorusu geliyor. Bence yeterli bir yatırımla lounge ve CIP salonları yerine kişisel kullanım alanı yaratması nedeniyle tercih sebebi olabilir. Ben kendi adıma düşündüğümde fikir çok iyi geliyor. Bir aktarma sorunu yaşadığınızda veya bir takım sebeplerle havaalanında vakit geçirmek zorunda kalındığında çok işe yarayabilir. Lounge salonu bazen kalabalık ve yorucu olabiliyor bunun yerine kişisel bir alan, uyku imkanı çok güzel olabilir. Proje tutarsa en büyük düşmanı Lounge salonları olabilir.
shamankripta
Member
**

Activity: 434

View Profile
March 12, 2018, 07:55:14 PM

Belki en büyük problem bu yer bulma. Ama burada da devreye firmanın ne kadar yüklü yatırımla gireceği sorusu geliyor. Bence yeterli bir yatırımla lounge ve CIP salonları yerine kişisel kullanım alanı yaratması nedeniyle tercih sebebi olabilir. Ben kendi adıma düşündüğümde fikir çok iyi geliyor. Bir aktarma sorunu yaşadığınızda veya bir takım sebeplerle havaalanında vakit geçirmek zorunda kalındığında çok işe yarayabilir. Lounge salonu bazen kalabalık ve yorucu olabiliyor bunun yerine kişisel bir alan, uyku imkanı çok güzel olabilir. Proje tutarsa en büyük düşmanı Lounge salonları olabilir.

Havaalanında yer kirası dünyada en pahalı kiralık yerlerden birisidir. Fizibilite calışması yapıldıktan sonra gelir edip edilmeyeceği tartışılır. Yoksa kişisel kullanım icin cok faydalı olacağını kanaatindeyim. Yaşayıp görmek lazim. 
denetci (OP)
Sr. Member

View Profile
March 14, 2018, 05:03:50 AM

Havaalanında yer kirası dünyada en pahalı kiralık yerlerden birisidir. Fizibilite calışması yapıldıktan sonra gelir edip edilmeyeceği tartışılır. Yoksa kişisel kullanım icin cok faydalı olacağını kanaatindeyim. Yaşayıp görmek lazim. 
hocam ekip tabiki detaylı fizibilite çalışmasını yapmış konu ile ilgili olarak. bugun akşam whitepaper çevirisini tamamlayacağım, oradan inceleyebilirsiniz.
Suleiman the Magnificent
Full Member

Activity: 504
Merit: 120

View Profile WWW
March 14, 2018, 11:24:44 AM

Proje güzelmiş de bunun tokeni öyle aham şaham bir değere ulaşamaz. Bunu düşünerek de token sahiplerine kar payı verilecek heralde. Aksi halde kim niye yatırım yapsın böyle bir şeye?

WhitePaper'ı çevirince eklerseniz tekrar bir bakalım ne gibi şeyler varmış.
denetci (OP)
Sr. Member

View Profile
March 15, 2018, 05:08:44 PM

Proje güzelmiş de bunun tokeni öyle aham şaham bir değere ulaşamaz. Bunu düşünerek de token sahiplerine kar payı verilecek heralde. Aksi halde kim niye yatırım yapsın böyle bir şeye?

WhitePaper'ı çevirince eklerseniz tekrar bir bakalım ne gibi şeyler varmış.
türkçe whitepaper: https://drive.google.com/open?id=1bHfnx_dvnx8QP8PuZgnShJSKrW7zSvhG
Yukarıdaki whitepaperın word sürümüdür. pdf versiyonu 1-2 gün içerisinde eklenecektir.
yicemtipe42
Jr. Member
*

Activity: 95
Merit: 1

View Profile
March 15, 2018, 06:32:36 PM

Projenin fikri cidden hoş, bountyye de katıldık Smiley bakalım ne kadar başarılı olacak
denetci (OP)
Sr. Member

View Profile
March 16, 2018, 06:07:09 AM

soru cevaplara buradan ulaşabilirsiniz https://air-pod.io/qa/
Cevabını bulamadığınız sorular için telegram grubuna ya da buraya sorabilirsiniz.
 https://t.me/airpodsleepingpodproject.
Suleiman the Magnificent
Full Member

Activity: 504
Merit: 120

View Profile WWW
March 16, 2018, 07:33:41 AM

Tokeni aham şaham bir değere ulaşamaz yazmıştım ama wp ve lightpaper'ı inceleyince bunun için çalışmaları olacağını gördüm. Çok yüksek bir kar kazanç beklentisiyle yola çıkmıyorlar ama tokenin değerini arttırmak için bazı şeyler düşünmüşler. Ünitelerin tokenlerle kiralanması halinde elde edilen tokenlerin %50'si o anki exchange kurundan satılacakmış(masraflar vs. giderleri karşılamak için), kalan %50'si de yüksek bir fiyattan(0.023 ETH veya 0.0002 BTC) satışa koyulacakmış. Fiat para birimleri ile kiralanması halinde de toplanan tutarın %50'si ile o anki kurdan token alınacakmış ve bu tokenler yüksek fiyattan satışa koyulacakmış, kalan %50'si de masraflar vs. için kullanılacakmış. Yani kiralama bedellerinin %50'sini tokenin değerini arttırmak için kullanacaklar.

Ünitelerin kiralama işlemi tokenle yapılmasa bile toplanan paranın yarısıyla token alıp belirledikleri yüksek fiyattan satışa koymak tokenin değerini ister istemez arttırır. Bir de tokenle kiralama yapılması halinde indirim olursa olay daha farklı yerlere gider.

Yalnız proje çok uzun vadeli bir proje. Üniteler hazırlanacak, faaliyete geçecek derken epey zaman geçer. Ama işin sonunda yatırımcısına kazandıracak potansiyeli var gibi. Ekip sağlamsa yürütüp götürürler projeyi. Ekibi iyi incelemek lazım.
denetci (OP)
Sr. Member

View Profile
March 16, 2018, 10:55:03 AM

Tokeni aham şaham bir değere ulaşamaz yazmıştım ama wp ve lightpaper'ı inceleyince bunun için çalışmaları olacağını gördüm. Çok yüksek bir kar kazanç beklentisiyle yola çıkmıyorlar ama tokenin değerini arttırmak için bazı şeyler düşünmüşler. Ünitelerin tokenlerle kiralanması halinde elde edilen tokenlerin %50'si o anki exchange kurundan satılacakmış(masraflar vs. giderleri karşılamak için), kalan %50'si de yüksek bir fiyattan(0.023 ETH veya 0.0002 BTC) satışa koyulacakmış. Fiat para birimleri ile kiralanması halinde de toplanan tutarın %50'si ile o anki kurdan token alınacakmış ve bu tokenler yüksek fiyattan satışa koyulacakmış, kalan %50'si de masraflar vs. için kullanılacakmış. Yani kiralama bedellerinin %50'sini tokenin değerini arttırmak için kullanacaklar.

Ünitelerin kiralama işlemi tokenle yapılmasa bile toplanan paranın yarısıyla token alıp belirledikleri yüksek fiyattan satışa koymak tokenin değerini ister istemez arttırır. Bir de tokenle kiralama yapılması halinde indirim olursa olay daha farklı yerlere gider.

Yalnız proje çok uzun vadeli bir proje. Üniteler hazırlanacak, faaliyete geçecek derken epey zaman geçer. Ama işin sonunda yatırımcısına kazandıracak potansiyeli var gibi. Ekip sağlamsa yürütüp götürürler projeyi. Ekibi iyi incelemek lazım.
evet hocam dediğiniz gibi proje uzun detaylı, ama incelediğinizde görmüşsündür, benim bu zamana kadar incelediğim en kapsamlı whitepaperlerdan birisini hazırlamışlar. ben başarılı olacaklarını düşünüyorum.
denetci (OP)
Sr. Member

View Profile
March 20, 2018, 05:54:26 AM

lightpapera aşağıdaki linkten oluşabilirsiniz.
https://air-pod.io/wp-content/uploads/2018/03/Airpod_Lightpaper_A4.pdf
ayrıca aşağıdaki linkten whiteliste katılabilirsiniz.
https://air-pod.io/kyc-form
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
March 20, 2018, 05:57:11 AM

Bountyhive projesi yani bountysi oldukca yuksek, icosuna girmeyi düşünenler girmeyip marketten daha ucuza alacaklardır. Şuana kadar bountyhiveda bounty dagıtan 2 proje oldu ikiside ico fiyatının cok cok altında işlem görüyor.
Kriptomanka
Member
**

View Profile
March 23, 2018, 10:16:39 AM

Hmm Dikkat cekici bir proje. Bounty programi da gayet guzel. Guzel tanitim olacagi kesin. White paperi inceleyecegim. Bounty kampanyasini de kacirmayacagim. Ceviri icin tesekkur ederiz
hollandalibaykus
Full Member

Activity: 700
Merit: 134

View Profile
March 23, 2018, 04:08:25 PM

Gerçekten ilginç bir proje, ortaya bir ürün koyacak olmaları güzel ama fazla uçmuşlar gibi geldi Cheesy bir de böyle bir proje ne kadar para toplayabilecek gerçekten çok merak ediyorum, ilgiyle takip edicem (:

Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: