Bitcoin Forum
May 26, 2024, 11:18:42 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: 1 Bitcoin her ülkedeki üretim maliyeti (Görsel)  (Read 750 times)
Thelastgoal (OP)
Jr. Member
*

Activity: 137
Merit: 1

View Profile
March 09, 2018, 07:47:59 AM
Last edit: March 09, 2018, 10:44:21 AM by Thelastgoal

Böyle bir görsel var, siz sağlıklı buldunuz mu verilen miktarları? en ucuz çin ve asya ülkeleri sanırım. ABD ile bizim ülke kafa kafaya. eeee super güç olmak kolay değil Smiley

https://pbs.twimg.com/media/DXtAZgGXkAAvY2e.jpg:large

ayrıca ortalama 4bin dolar falan gibi bir şeye geliyor 1 bitcoin. bu durumda üretmek hala çok karlı? ben 10bin den az değildir diye düşünüyordum. o durumda fiyatın düşmesi gayet normal. ama en azından şunu biliyoruz üretim fiyatının altına düşmez? Smiley 4bin den ucuz olmaz ? HERHALDE??? Smiley

+belirtelim bu elektrik maliyeti diyor. yani alınan cihazlar ve yapılan iş gücü, yan ürünler, soğutma masrafları dahil değil. onları katarsak sanırım %30 gibi daha koymak lazım.

+dünyanın en ucuz elektriği venezuela da sanırım 531 dolar çıkıyor maliyet Smiley böyle bi durumda venezuela nın bi yılda ekonomisini düzeltmesi lazım tüm paralar bunlara mı akıyor yoksa Smiley bu üretim maliyetindeki aşırı farklar, paraların o ülkeye doğru akmasına neden olabilir aslında?

aAragnoN
Member
**

Activity: 98
Merit: 11

BELUGA PAY. Complete Mobile Point of Sale System

View Profile
March 09, 2018, 12:49:03 PM

Bilgiler gerçekçiyse üretim yapmak; Türkiye'de de üretim yapmak mantıklı. Ama Venezuela gerçekten başka boyut.

fragilesun
Jr. Member
*

Activity: 322
Merit: 2

View Profile WWW
March 09, 2018, 07:07:20 PM

üretim yaparak yatırım yapmak hala karlı. en azından söylentilerden etkilenerek birikimlerinizin eridiğini görmezsiniz.

✦ ETHA ✦
First Decentralized Remittance Solution Platform
forbidden
Hero Member

Activity: 1532
Merit: 560

View Profile
March 10, 2018, 02:13:50 AM

Elektrik olmuş 50 krş 12 bin lira fatura ödeyen ben Türkiyenin yerini görünce çok şaşırdım, şimdi Güney Korede mining yapan eleman 60.000 lira elektrik ödüyor o halde (Türkiyeye göre)  Eee bu adam ne kazanıyor? Saçma geldi, ya da yanlış yerden baktım olaya.
CTRLX
Hero Member

Activity: 910
Merit: 503

View Profile
March 10, 2018, 03:09:20 AM

Elektrik olmuş 50 krş 12 bin lira fatura ödeyen ben Türkiyenin yerini görünce çok şaşırdım, şimdi Güney Korede mining yapan eleman 60.000 lira elektrik ödüyor o halde (Türkiyeye göre)  Eee bu adam ne kazanıyor? Saçma geldi, ya da yanlış yerden baktım olaya.

Ben bu verilerin doğruluğuna inanmıyorum Güney Kore gibi teknoloji devi bir ülke aynı zamanda Bitcoinlerin büyük bir bölümünü elinde bulunduran kişilere sahip bir devlet.. üretim maliyeti düşük olmasaydı bugün güney kore'nin elindeki btc sayısı bu kadar fazla olmazdı.
Haydarsagirr
Newbie
*

Activity: 11
Merit: 0

View Profile
March 10, 2018, 07:59:03 PM

Böyle bir görsel var, siz sağlıklı buldunuz mu verilen miktarları? en ucuz çin ve asya ülkeleri sanırım. ABD ile bizim ülke kafa kafaya. eeee super güç olmak kolay değil Smiley

https://pbs.twimg.com/media/DXtAZgGXkAAvY2e.jpg:large

ayrıca ortalama 4bin dolar falan gibi bir şeye geliyor 1 bitcoin. bu durumda üretmek hala çok karlı? ben 10bin den az değildir diye düşünüyordum. o durumda fiyatın düşmesi gayet normal. ama en azından şunu biliyoruz üretim fiyatının altına düşmez? Smiley 4bin den ucuz olmaz ? HERHALDE??? Smiley

+belirtelim bu elektrik maliyeti diyor. yani alınan cihazlar ve yapılan iş gücü, yan ürünler, soğutma masrafları dahil değil. onları katarsak sanırım %30 gibi daha koymak lazım.

+dünyanın en ucuz elektriği venezuela da sanırım 531 dolar çıkıyor maliyet Smiley böyle bi durumda venezuela nın bi yılda ekonomisini düzeltmesi lazım tüm paralar bunlara mı akıyor yoksa Smiley bu üretim maliyetindeki aşırı farklar, paraların o ülkeye doğru akmasına neden olabilir aslında?

Bu mantıklı acayip venezuella dakat kim gidicek oralara kadar
turushan
Jr. Member
*

Activity: 39
Merit: 4

iOS Wizard

View Profile
March 13, 2018, 07:28:56 AM

google: ucuz venezuela uçak bileti  Grin
ozcanucler
Member
**

Activity: 238
Merit: 10

One Token to Move Anything Anywhere

View Profile
March 13, 2018, 09:53:43 AM

Bu Venezuela sınırsız elektririk filan mı buldular nasıl o fiyata yani 530 hadü düz hesap 550 dolara 1 bitcoin üretiliyor anlayamadım bizde 5 bin usd dolar yine bir çok ülkeye göre iyi.

engineer88
Member
**

Activity: 260

View Profile
March 16, 2018, 02:40:16 PM

Bana göre Bitcoin olarak madenciliğe başlamak yerine Monero ve benzeri altcoinlere yönelmek daha avantajlıdır. Çünkü bitcoin başlangıçta belirli sayıda sınırlanmıştır.
ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
March 16, 2018, 07:05:19 PM

Listede diyarbakır hakkari mardin falan gören var mı ben göremiyorum Smiley Venezuellayı nasıl hesapladılar acaba benim bildiğim bir limit var.
LetsTalkMoneyxD
Newbie
*

Activity: 67

View Profile
March 16, 2018, 08:40:59 PM

Listede diyarbakır hakkari mardin falan gören var mı ben göremiyorum Smiley Venezuellayı nasıl hesapladılar acaba benim bildiğim bir limit var.

aynen bu şehirler venezuellayıda sollar.
spastikss
Full Member

Activity: 434
Merit: 107

View Profile
March 17, 2018, 12:32:49 AM

tamamen elektrik maliyetine dayanan bir tablo. elektriği pahalı kullandığımızı düşünüyorum. ülkede bir sürü nehir göl rüzgar enerjsi üretmeye uygun alan var. nükleer ve kömür olayını tasvip etmiyorum çünkü çevreye zararı var. özellikle rüzgar enerjisini daha çok kullanmalıyız.

CoinKolik
Hero Member

Activity: 736
Merit: 504

View Profile
March 18, 2018, 10:16:02 PM

Venezuela'da 531 dolar olarak gözüküyor aslında zamanında Venezuela'lı insanların enflasyon nedeniyle kriptoparalara yöneldikleri biliniyordu, Ethereum'un Mayıs grafiğinde alımlar en çok Venezuela'dan yapılıyordu herifler ülkece pumpladı resmen.
blackielaw
Newbie
*

Activity: 2

View Profile
March 19, 2018, 07:20:45 PM

Bu gorselin kaynagini belirtmekte fayda var. Rusya`da nerdeyse her sehirde farkli bir elektrik tarifesi uygulaniyor. Ornegin en ucuz eletktrik Irkustsk`ta. 1.5 сent. Turkiye`de 11.5 cent yani yaklasik 7.6 kat daha pahali fakat grafikte nerdeyse ayni degerlerde gosterilmis. Bir de cihazlari sogutmak, iklime gore cok farkli maliyetler olusturabiliyor.
adile
Member
**

Activity: 252

View Profile
March 19, 2018, 07:30:20 PM

en karlısı güney kore gibi gözüküyor. elektrik fiyatları ne kadar oralarda onlarıda bilmek lazım. tabi
ekinvest
Jr. Member
*

Activity: 95
Merit: 1

View Profile WWW
March 19, 2018, 07:54:11 PM

Uruguay'da pahalıymış tüh bizim tosun memet nasıl üretecek şimdi orada
risinqsun
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 273

-

View Profile
March 19, 2018, 08:34:25 PM

Venezuela  ateş atıyor adeta çiftlik bankın çakma kurucusu urugay yerine oraya kaçsaymış ya daha iyi dolandırırdılar . Fiyatları görünce venezuelaya taşınasım geldi herhalde elektrik bedava arkadaşlarda.
Kennedy
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

View Profile
March 20, 2018, 11:56:08 PM

Ben bu grafiklerin doğruluğuna inanmıyorum çünkü önemli miktarda bitcoin bulunduran ülkelerdeki maliyet çok yüksek gösterilmiş... Bu herifler bitcoin zengini ve bunu madencilikle kazanıyorlar zaten.
jullerkone
Newbie
*

Activity: 182

View Profile WWW
March 23, 2018, 06:50:58 AM

elektrik fiyatları ülkeden ülkeye değişiyor. kimisi su parasına hatta daha ucuza satıyor, kimisi tam tersi. Madenci şirketleri bizden daha fazlasıyla bilgiye sahip. elektrik tüketimi konusunda ülkemizdeki senelerdir süren sorun da cabası.
oraykt
Newbie
*

Activity: 74

View Profile
March 24, 2018, 12:33:57 PM

proof of stake Wink
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: