Bitcoin Forum
June 22, 2024, 12:08:16 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: pasaport ve ehliyetlede sim kartı çıkartılabiliyor.  (Read 130 times)
yavuz (OP)
Jr. Member
*

Activity: 210
Merit: 6

View Profile
March 09, 2018, 05:35:58 PM

türk borsalarına kimlik yerine ehliyet / pasaport resmi vereyim.
bilgiler çalınırsa sim kartı çıkartamazlar belki diye düşünmüştüm.
operatör bayileri ile görüştüm birşey değişmez dediler.
teramit
Legendary
*

Activity: 1874
Merit: 1394

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
March 09, 2018, 11:13:06 PM

imza ne olacak onu da gidip atmanız gerekiyor, imzasız işlem yapılmışsa zaten bayinin suçudur
btcmurat
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 253

View Profile
March 10, 2018, 12:48:32 AM

kimlik yerine geçen belge diye bir kavram var ve bir evrak kimlik yerine geçiyorsa kimliğin yaptığı bütün işi yapabilir.
koskoca borsa hala önlem almayıp çaldırırlarsa batar gider bu sefer.
bitcoincitr
Sr. Member

Activity: 518
Merit: 251

View Profile
March 10, 2018, 04:46:52 AM

Bu tür önlemler almak yerine en mantıklısı www.ledgerwallet.com üzerinden fiziksel bir cüzdan satın almaktır, gerçekten için rahat olur, virüs girdi mi, phishing yedim mi, adıma hat çıkartılıp hesabım boşaltılmış mıdır? gibi ek dertlerin olmaz ve borsaları sadece para bozdurmak için kullanırsın.
mstkmstk
Full Member

Activity: 333
Merit: 101

View Profile
March 10, 2018, 06:28:49 AM

Eski kimlik ile borsalara kayıt olun kayıt onaylandıktan sonra yeni kimlik çıkartın eski kimliğin bir hükmü kalmıyor yeni kimlik çıktıktan sonra sim kart çıkarmak olsun noter işlemleri bankacılık işlemleri  olsun eski kimlik bilginizi girdiği zaman uyarı veriyor sistemleri kimlik geçirsizdir diye. Yeni kimlik çıkardıysanız eski kimliği atmadıysanız  onu kullanın.
yavuz (OP)
Jr. Member
*

Activity: 210
Merit: 6

View Profile
March 10, 2018, 06:32:07 AM

Eski kimlik ile borsalara kayıt olun kayıt onaylandıktan sonra yeni kimlik çıkartın eski kimliğin bir hükmü kalmıyor yeni kimlik çıktıktan sonra sim kart çıkarmak olsun noter işlemleri bankacılık işlemleri  olsun eski kimlik bilginizi girdiği zaman uyarı veriyor sistemleri kimlik geçirsizdir diye. Yeni kimlik çıkardıysanız eski kimliği atmadıysanız  onu kullanın.

yeni e-kimliklerdede geçerlimi bu dediğiniz ?
mstkmstk
Full Member

Activity: 333
Merit: 101

View Profile
March 10, 2018, 06:36:57 AM

@yavuz evet yeni e-kimlik aldığınız zaman eski kimlik sizde kalıyor memur yenisi gelince yırtıp atın diyor.eski kimlik ile borsalara kayıt oldum.notere bir işleme gittim eski kimlik ile işlemi yapmadı kimliğiniz değişmiştir diye.sim kart içinde turkcell bayine gittim eski kimlik kartımla işlem yapmadı.

Sistem güzel ama bir eksik yanı var kimlik değişmiştir uyarısından yanı sıra birde bizim resmimiz ekranda çıksa hiçbir şekilde işlem yapılamaz.
sealofsun
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 250

View Profile
March 10, 2018, 08:09:23 PM

Türk veya yabancı borsada para tutulmaz. Coinlerin kendi cüzdanlarında saklamak en doğrusu olur. Türk borsasında patlamazsın çalınan kimliğinde yabancı borsa hesabını patlatırlar. Hırsıza yön sorulmaz tüm yolları bilirler. O yüzden dikkat
Pages: [1]
  Print  

Jump to: