Bitcoin Forum
June 20, 2024, 05:52:51 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Paypal'dan kripto para hamlesi  (Read 301 times)
skcdaking (OP)
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 5

View Profile
March 10, 2018, 12:25:27 AM

Kripto paralarla ilgili olumlu haberler şu sıralar oldukça arttı desek yeridir. Bir hamle de Paypal'dan geldi. Paypal, kripto para transferlerini hızlandırmak için bir patent başvurusunda bulundu.

Özellikle, geçtiğim aylarda Bitcoin ile yaşadığımız transfer sorunları kullanıcıların büyük çoğunluğunu rahatsız etmişti. Neyse ki, şuan için SegWit sayesinde daha düşük transfer ücretleri ödeyerek bu durumdan kurtulduk. Ancak bu sadece Bitcoin'e özel bir durum. Yani Ripple tarafında, ödemeniz anında karşı tarafa ulaşabiliyoruz. Keza Ethereum'da da transferler hızlı bir şekilde tamamlanabiliyor.

Paypal'ın piyasada mümkün olan bir durum ile ilgili neden bir patent başvurusu yaptığı ise merak konusu olabilir. Patente göre Paypal, kullanıcılar arasındaki kripto para transferlerini hızlandırmayı amaçlıyor.

Patentte yer alan bir bilgiye göre, yapılan her ödeme işleminin bloklara dahil edilerek onaylanması, Bitcoin gibi kripto paraların potansiyelini sınırlandırıldığı belirtiliyor.

kaynak: https://www.kriptom.com/blog/paypaldan-kripto-para-hamlesi/
netgeraf
Newbie
*

Activity: 3
Merit: 0

View Profile
March 10, 2018, 12:28:54 AM

haberin pek etkisi olacagini düsünmüyorum ama birilerinin kripto paralara ilgisinin artmasi güzel gelecekte blockchainin güzel yerlere gelecegine inaniyorum
btcmurat
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 253

View Profile
March 10, 2018, 12:44:18 AM

paypalan işi para aktarımı teknolojiden geri kalırsa sonunn kodak atari gibi olacağını farkında şimdiden çalışmaya başlamış.
LordMeowMeow
Sr. Member

Activity: 617
Merit: 250

View Profile
March 10, 2018, 01:01:11 AM

Son bir kaç aydır kripto paralarla ilgili olumlu ve olumsuz haberler birbiriyle yarışır hale geldi. Sanki bir taraftan kripto paralara savaş açılmış, diğer yandan tüm dünya kripto paraları kabullenmeye hazır gibi görünüyor. Paypal’dan da olumlu bir haber gelmiş.
fedoralite
Sr. Member

Activity: 548
Merit: 251

View Profile
March 10, 2018, 02:20:18 AM

Bitcoin 8000'e, Ethereum 600 dolara düşmüştü fakat birden Bitcoin 9400, Ethereum 750 dolara kadar vurdu acaba bunun sebebi bu olabilir mi? Şu an olumlu bir haber olması gerekiyor ama hiçbir yerde güncel kaynak bulamıyorum sanırım iyi şeyler oluyor.
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
March 10, 2018, 02:50:44 AM

Patentte yer alan bir bilgiye göre, yapılan her ödeme işleminin bloklara dahil edilerek onaylanması, Bitcoin gibi kripto paraların potansiyelini sınırlandırıldığı belirtiliyor.

Tamam da bitcoin'i bitcoin yapan şey zaten bloklardan oluşması ve blokzincir teknolojisinden yararlanması eğer bloklar devredışı bırakılırsa ortada bitcoin kalmaz ayrıca merkezsiz bir yapı olmaz benim kafama pek yatmadı bu iş.
ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
March 10, 2018, 08:54:35 AM

paypal zaten düzenli olarak kripto paralar hakkında olumlu hamleler atıyor. böyle büyük bir firmanın açık detek vermesi hem enteresan hemde piyasa için çok olumlu bir durum.
devamını bekliyoruz.
triedra
Member
**

Activity: 560
Merit: 11

View Profile WWW
March 10, 2018, 08:57:41 AM

Bitmain, blockchain zincirli merkez banka projelerine destek vereceğini açıklaması muhteşem haber. paypal tamam bunlar da işe yarar beklediğimiz haberler. Aliexpress, Ebay, Amazon bunları da görmek istiyoruz. Kriptoyu, nakite çevirmek için kim işe yarar proje oluşturur, gerçeğe dönüştürür ise o geleceğin bankası bile olabilir.

taseron.isci
Member
**

Activity: 224
Merit: 10

View Profile WWW
March 10, 2018, 08:57:52 AM

Cok fazla bir arti saglayacagini dusunmuyorum. Arti ya da elsi birsey katmayacaktir bence piyasaya. Sadece kendini dahil edecek.

mynet
Member
**

Activity: 336

View Profile
March 10, 2018, 10:22:19 AM

Pay pal kripto para konusunda teknolojiyi bir adım daha öne taşıma peşinde , geçtiğimiz aylarda pay pal in xrp ile anlaşacağını duymuştuk ,şimdi de kripto para hamlesi geldi, Bitcoin transferi konusunda benim kanaatim her ne kadar merkezsiz bir sistem olarak gözüksede bitcoin birilerinin elinde ,onlar ne zaman isterse bu işi transfer hızı sorununu çözerler.

bluemylife1907
Member
**

Activity: 350

View Profile
March 10, 2018, 10:29:54 AM

Pay pal in son günlerde kripto piyasası ile attığı adımlar gerçekten bu piyasa ve şirketin kendi geleceği açısından oldukça önemli olduğunu düşünüyorum.Değişen ekonomik sistem itibari ile kendi yerini koruma peşinde pay pal.

MyCryptoBank  ――  Legal and Reliable Crypto Bank
Whitepaper  ――  CRYPTOBANK FOR CRYPTOCOMMUNITY  ――  Announce
―― Medium ―― YouTube ―― LinkedIn ―― Telegram ―― Facebook ―― Twitter ――
proof_seeker
Member
**

Activity: 336

View Profile
March 10, 2018, 10:43:20 AM

Paypal zaten bir anlama kripto paralarla ayni yoldalar. Birlikte birseyler yapmalari guzel olabilir.
loveistanbul
Member
**

Activity: 392

View Profile
March 10, 2018, 10:46:25 AM

Pay Pal in son dönmelerde yaptığı kripto para piyasası ilei lgili hamleler sevindirici, pay pal bu hamleler ile bankaların dikkatini çekmek istiyor.Piyasaya etkisi önceden bu haber yapılmış olsa piyasa şaha kalkardı artık bu tür haberler pek prim yaptırmıyor.
1453eko
Jr. Member
*

Activity: 406
Merit: 1

View Profile WWW
March 10, 2018, 03:15:54 PM

Pay Pal in bu hamlesi ileriki dönemlerde bankalar ile olan ticari faaliyetlerini büyük ölçüde azaltacağa benziyor. Son günlerde Pay pal in kripto piyasa ile ilgili attığı adımlar aslında bize bankacılık sektörünün gerileyeceğini açıkça ortaya koyuyor.

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
sundure
Newbie
*

Activity: 168

View Profile WWW
March 10, 2018, 03:47:51 PM

paypal in böyle bir hamle yapmış olması bizim için değil onun için iyi birşey blockchaine geçmeyen firmaların yakında silineceğine inanıyorum fintech bazlı düşünmek gerek
tatanga54
Newbie
*

Activity: 238

View Profile WWW
March 10, 2018, 03:59:39 PM

Pay pal kripto para piyasasında ki  hamleleri ile oldukça bu alanda öncü ve girişimci bir şirket politikası izliyor. Belli ki bankacılık sektörünün bu piyasa tam oturduktan sonra yok olma tehlikesi yaşayacağına eminler .Ayrıca bu hamleler kripto piyasası yatırımcıları açısından piyasaya olan güveni arttırıyor.
dammedonut
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
March 10, 2018, 04:42:34 PM

Böyle haberler son zamanlarda sıkça duyuluyor ve piyasayı olumlu yönde etkiliyor. Fakat son dönemde çıkan Binance haberleri yine alt üst etti piyasayı. Yine de kısa zamanda Bitcoin yeniden 11.000 dolar seviyelerine çıkacak gibi.

demirkamil
Newbie
*

Activity: 8

View Profile
March 10, 2018, 04:52:51 PM

Escrow hizmeti verir mi acaba?
zhongzy
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 250

View Profile
March 10, 2018, 04:55:38 PM

Bu haber daha önce paylaşılmıştı fakat bloklara laf söyleniyor ben anlamadım zaten adı üstüne blokzincir teknolojisi? Eğer bloklar onaylanmayacaksa bu teknolojinin ne anlamı var, paypal tam olarak merkezsiz bir yapı ile ilgilenmiyor sanırım.
Midesiz
Member
**

Activity: 378
Merit: 20

View Profile
March 10, 2018, 05:11:18 PM

Bu haberden hiçbir şey anlamadım. Cümlelerde yanlışlıklar, anlam bütünlüğü olmaması. Nedir ki bu? Övüyor mu sövüyor mu belli değil.

Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  

Jump to: