Bitcoin Forum
May 07, 2024, 03:51:06 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Hack konusunda kendimiz kaşınıyoruz.  (Read 162 times)
bitcamilo (OP)
Full Member

Activity: 602
Merit: 122

View Profile
March 10, 2018, 11:11:43 AM
Merited by teramit (2), EFS (1), tesla80 (1)

Evet arkadaşlar dün uzun uzun düşündüm (Sen düşünemezsin diyecekler olacaktır canınız sağolsun Smiley ) son günlerde bu hack olaylarının bir hayli arttığını hiç olmadık sitelerde insanların hesaplarına girildiğini vs sıkça duyar olduk, özellikle crypto camiasında bu haberler hemen her gün karşımıza çıkıyor peki ne oluyor da patır patır insanların hesaplarına giriliyor hesapları boşaltılıyor cevap son derece açık, dünya genelinde kullanılan işletim sistemleri, gerekli toollar ve bir çok uygulama crackli kullanılıyor, Microsoft'un milyarlarca dolar para ödeyerek hazırladığı Windows işletim sistemleri torrent sitelerinde bedava dağıtılıyor, bu işletim sisteminin aktivasyon sürecini bertaraf eden Activatorler çerez gibi piyasada dolaşıyor, biz de bunları alıp kullanıyoruz.

Şimdi buraya kadar yazıyı okuduysanız şöyle bir yorum yapacaksınız, "10 yıldır crackli windows, office, cart curt kullanıyorum antivirüsüm de var bir kez bile sorun yaşamadım", ben de o zaman şu soruyu soracağım sana yaşamadın mı? yoksa yaşadığının farkında mı değilsin? milletin 100-1000 dolara satın aldığı ddos saldırıları hangi kaynaklarla yapılıyor? tabiki crackli işletim sistemi ve programların kullanıldığı zombi bilgisayarlarla ve bu zombilerden birisi de sensin, peki bu konunun çalınan btcler girilen hesaplarla ne alakası var? çok alakası var eğer bilgisayarınıza sızılıp para kazanılacak kadar değeriniz yoksa siz sadece zombi olarak takılıyorsunuz ancak herhangi bir crypto trade sitesine erişiyorsanız bu bilgiler, bilgisayarınızı zombiye çeviren uygulamayı geliştiren ekibe iletiliyor ve sıranızı bekliyorsunuz, ta ki sıra size gelene kadar sonrası malum.

İşin özü bedava peynir sadece fare kapanında bulunur sözünden yola çıkarsak kullanılan her crackli yazılım hırsızlara taktim ettiğiniz bir yedek anahtar arkadaşlar.

You can see the statistics of your reports to moderators on the "Report to moderator" pages.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715097066
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715097066
Reply with quote  #2

1715097066
Report to moderator
1715097066
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715097066
Reply with quote  #2

1715097066
Report to moderator
Risotto
Full Member

Activity: 238
Merit: 100

View Profile
March 10, 2018, 04:53:49 PM

Doğru yazmışsınız o yüzden sanal para dünyasında yatırımı olan kişilerin en azından mac pc olması gerekir. Windows işletim sistemleri genelde crackli serialler ve güvenliksiz olduğundan patlatılmaya yakın.

Ayrıca hack olaylarının bilinçli yapıldığını düşünüyorum, hemen hack haberleri yapılıyor ardından piyasa kıpkırmızı oluyor
temeler
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 250

View Profile
March 10, 2018, 08:07:04 PM

Patch ,crack li windows gerçekten saatli bomba. Lisanslı ve sürekli güncelleştirmeler yapılarak güncel tutulmalı. Yüklü yatırımı olanlar ise MacOS tercih etmeli en sağlamı.
mariogomer
Member
**

Activity: 462
Merit: 10

View Profile
March 10, 2018, 09:18:37 PM

Birçoğumuz sanal güvenliğimiz için gerekli tedbirleri almıyoruz. Başımıza bir iş geldiğinde ise ah vah çekiyoruz. Umarım bu başlık 3-5 kişide de olsa bir aydınlanma yaşatır

S T R A Y   ███  ANIMAL TOKEN -  CHARITY AND INVESTMENTS
─ ───── ─    BUY NOW       ─ ───── ─
WEBSITE     TWITTER     TELEGRAM     REDDIT     WHITEPAPER
alex219
Sr. Member

Activity: 628
Merit: 251

View Profile
March 10, 2018, 11:08:54 PM

Bu işle uğraşmaya başladığım anda gittim kendime yeni bir laptop aldım, mail adresime 2FA koydum, borsalara 2FA koydum, Ledger satın aldım, orijinal lisanslı w10 aldım, orijinal lisanslı norton satın aldım, hiçbir linke tıklamıyorum, hiçbir şey indirmiyorum..
alikaya58
Full Member

Activity: 518

View Profile
March 10, 2018, 11:21:35 PM

Aynen haklısın pıyasayı bılmeyenler yenı baslayanlar ozellıklee geçmısde bızde dahıl hata yapıyoruz acık yaratırsan boyle hacklenırsın sonra battım oluyor cook cok dıkkadlı olmak lazım buda tecrubeleştıkce oluyor
procesdad
Full Member

Activity: 476

CAT.EX Exchange

View Profile
March 10, 2018, 11:24:15 PM

Aynen öyle ben mesela 10 yıldır korsan yazılım kullanıyorum orjinalleri çok pahalı olduğu için ama macos işletim sistemi kullanan adamda hackleniyor önemli olan tamamen dikkat bence

bitcamilo (OP)
Full Member

View Profile
March 11, 2018, 12:32:46 AM

Aynen öyle ben mesela 10 yıldır korsan yazılım kullanıyorum orjinalleri çok pahalı olduğu için ama macos işletim sistemi kullanan adamda hackleniyor önemli olan tamamen dikkat bence

Atalarımızın bir sözü vardır, sen eşeğini sağlam kazığa bağla sonra allah'a ısmarla derler, yanıldığın nokta lisanslı yazılımların pahalı olduğu düşüncesi aslında hiç de bahalı değiller, örneğin gibip kutulu windows alırsan 1000 tl ödersin ancak online satış mağazalarında elektronik lisanslama paketleri satılıyor 70 TL'ye orjinal windows satın alabilirsin, işletim sisteminin isolarını direkt microsoftun sitesinden download edip bu lisans keylerle kurabiliyorsun ömür boyu lisanslı işletim sistemin oluyor. Gidip torrent sitelerinde kırık windows isoları arayıp sonra da neden hesaplarıma girildi diye ağlıyoruz.
otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
March 11, 2018, 02:17:05 AM

biz diyelim windows içinde bir yerlere pvt key kopyaladık, ya da json dosyalarını arşivledik,  internetten indirdiğimiz .exe lere şunlara bunlara ne kadar dikkat etsek de, bir şekilde bunları okuyabilir mi bu insanlar?

bitcamilo (OP)
Full Member

View Profile
March 11, 2018, 09:36:21 AM

biz diyelim windows içinde bir yerlere pvt key kopyaladık, ya da json dosyalarını arşivledik,  internetten indirdiğimiz .exe lere şunlara bunlara ne kadar dikkat etsek de, bir şekilde bunları okuyabilir mi bu insanlar?

Eğer bilgisayarına bir trojan indirilmişse ve bilgisayarın korsanların girip çıkabileceği uğrak bir mekan haline gelmişse bilgisayarındaki her dosyayı tarayıp içinde private key'in karakteristik özelliklerini barındıran metinler içeren dosyaları farkedebilirler.
triedra
Member
**

Activity: 560
Merit: 11

View Profile WWW
March 11, 2018, 11:35:47 AM

lisansız uygulamalar, programlar, windows, şifrelerin pc de telefonda saklanması gibi sayısız hata yapılıyor. en basitinden çevirimdışı cüzdanlar oluşturulması faydanızadır. flash disk, sd kart, sırf bu iş için hdd veya ssd tamamen size kalmış. karşınızdaki şifrenizi almaya çalışan o kadar çok kişi var ki sizde önlem almanız şart.

HartmaniA
Hero Member

Activity: 953
Merit: 504

View Profile
March 11, 2018, 02:41:35 PM

Orjinal ve kendi sitesinden almadığınız hiç bir uygulamayı kullanmayın. Üç beş kuruş vermeyelim diye uğraşırken milyarlarca para kaybediyoruz. Kar ediyorum zannederken zarara giriyoruz farkında değiliz.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: