Bitcoin Forum
May 14, 2024, 04:59:18 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Bu haftanın kaybettirenleri  (Read 220 times)
emirsener (OP)
Member
**

Activity: 557
Merit: 24

@coindunyasii

View Profile WWW
March 10, 2018, 10:03:00 PM

Haftanın kaybedenleri

Kripto para piyasası için pek de iç açıcı geçmeyen şubat ayının ardından, çok daha kötü senaryolarla karşı karşıya kaldığımız mart ayını neredeyse yarılamış durudayız. Haftanın kaybedenleri listemizde, bu hafta değeri en çok düşen kripto para birimlerine göz atabilirsiniz.

Kripto para piyasası için pek de iç açıcı geçmeyen şubat ayının ardından, çok daha kötü senaryolarla karşı karşıya kaldığımız mart ayını neredeyse yarılamış durudayız. Haftanın kaybedenleri listemizde, bu hafta değeri en çok düşen kripto para birimlerine göz atabilirsiniz.

Bitcoin‘in ters head-and-shoulders boyun çizgisi direncini yenmesiyle, fiyatı bu ayın en düşük sayısı olan $8,371‘e geriledi. Dünyanın en değerli kripto para birimi, haberin yazılış anı itibarıyla $9.219,81‘den işlem görüyor.

Ancak Bitcoin’in 5 Mart’taki yüksek seviyesi olan $11.660’tan yüzde 28’lik düşüş, 14 Şubat’tan bu yana ilk kez 350 milyar doların altında piyasa kapitalizasyonunu zorluyor.

BTC’deki satışlar, daha geniş pazarlara yönelmiş görünüyor. En değerli kripto para listelerinin ilk 25’i bu haftayı düşüşle kapatıyor.

Bu hafta Bitcoin %20,98 oranında değer kaybetse de daha fazla düşen kripto paralar da vardı: TRON, ICON ve IOTA gibi…

Haftalık performans: -42.65%
Tüm zamanlar en yükseği: $34,40
2 Mart kapanış fiyatı: $16.20
9 Mart fiyatı: $9.29
Piyasa büyüklüğü bakımından sıralaması: 22

1 Mart’ta $17,38 seviyesine ulaşan Nano fiyatı, bu hafta 23 Şubat’tan bu yana ilk defa 10 doların altına düştü.

Litecoin kurucusu Charlie Lee’den gelen olumlu haberlere rağmen, ciro Nano teklifini daha geniş bir pazarda satmayı sürdüremedi.

An itibarıyla 11,35 dolardan işlem gören kripto para şu an pazar payı bakımından 19. sırada yer alıyor.

Haftalık performans: -38.51%
Tüm zamanlar en yükseği: $0.30
2 Mart kapanış fiyatı: $0.05
9 Mart fiyatı: $0.03
Piyasa büyüklüğü bakımından sıralaması: 15

Bu yılın başlarında kayıtlara geçtikten sonra, TRON ciddi eleştirilerin odağından kurtulmayı başaramadı.

Bu hafta TRON, seyahat endüstrisindeki Blockchain uygulamalarını ilerletmek için Trip.io ile stratejik bir ortaklık başlattı ve BitGuild (Blockchain oyun platformu) ile de stratejik işbirliği duyurdu.

TRON’un kurucusu Justin Sun, ana ağın lansmanını hızlandırma planlarını ortaya çıkaracak kadar ileri gitti. Yine de, olumlu haber akışı TRON fiyatlarının altına bir zemin koyamadı. TRX/USD dün 0.03 dolara düştü. 8 Şubat’tan bu yana en düşük seviyesi…

Haftalık performans: -38%
Tüm zamanlar en yükseği: $12.04
2 Mart kapanış fiyatı: $3.71
9 Mart fiyatı: $2.30
Piyasa büyüklüğü bakımından sıralaması: 24

Şubat ayının en çok kaybettireni, bu aya da iyi bir başlangıç yapamadı.

ICON’un ICX tokenlerinin fiyatı, Binance’te 22 Aralık’tan bu yana en düşük seviye olan $2,16 seviyesine geriledi ve bu kadar alçalması, ayıların piyasa kontrolünde olduğunu gösterdi.

Bununla birlikte, göreli güç endeksi ile gösterilen kısa vadeli aşırı satım koşulları küçük bir düzeltme rallisi sayılabilir.
Türkiye’nin günlük en fazla kripto haber sunan sayfasını takip etmeyi unutmayın
https://www.facebook.com/coindunyasii
carlzec
Full Member

Activity: 616
Merit: 100

View Profile
March 11, 2018, 06:07:54 PM

IOTA japonya merkezli ortaya çıktı çok pompaladılar ama düşük seviyelerde seyrediyor, bu işte net bir öngörü de yok ki yatırımlarımızı şu coine kaydıralım diyelim piyasa bu sıralar çalkantılı dikkatli olmak gerek
natureltiqqy
Full Member

Activity: 420

View Profile WWW
March 11, 2018, 07:33:36 PM

hangi altcoin düşmedi ki Roll Eyes ama mart ayı sonrası artık boğa dönemi gelecektir ve bir çok altcoin en az x2 katı değer kazanacaktır, şu süreçte hangi altcoinden alabilirsen kar edersin.

ArmaDildo
Full Member

Activity: 672

View Profile
March 11, 2018, 07:35:39 PM

Utrust'ta yüzde 30 kayıp oldu 20 cent civarından girmiştim 15 cent şuan ama kaybettirmeyen altcoin yoktu bu süreçte bekliyecez artık

tayfundeniz
Sr. Member

Activity: 826
Merit: 296

View Profile
March 11, 2018, 07:48:16 PM

Pundi X'de değer kaybetti.Geçen hafta 1,80 civarından şu an 0,84 civarına geriledi.Bugün dağıtılan Bounty'lerinde etkisi var.Biraz daha düşebilir bounty ödüllerinin etkisi bir hafta sürebilir.Sonra toparlanmaya gider.Pundi X uzun vade güzel yerlere gelecektir.Takip ettiğim bir proje.
yavuzcelik
Member
**

Activity: 168
Merit: 10

View Profile
March 11, 2018, 07:58:47 PM

Bu hafta coinlerden yüzde otuzbeş zarar etti bence en zararlı ben çıkmışımdır ya nasıl bir piyasa eskisi gibi kazanmak yok artık en az zararla günü kapatmak var

Virtual Rehab➣➣➣ Psychological Rehabilitation for Vulnerable Populations
Bitcoin Acemisi
Full Member

Activity: 206

View Profile
March 11, 2018, 08:15:00 PM

Bu hafta bütün coinler zararda ya bu düşüş nereye kadar sürücek geçen yaz gibi mi olucak acaba yazın boğa sezonu acılır mı acaba ne diyorsunuz?

_____________________A I T H E O N_____________________       [   JOIN THE WHITELIST   ]
The digital ecosystem simplifying your world through A.I., robotic, and human symbiosis
██ ███     WHITEPAPER     |     TELEGRAM     |     TWITTER     |     INSTAGRAM     ███ ██
simonzenke55
Member
**

Activity: 182
Merit: 11

View Profile
March 11, 2018, 08:18:14 PM

Vayy haftalık gündem güzel olmuş, bu hafta çoğu coin korudu ama yeniden özlenilen günler hasreti bir hafta daha ertelenmiş oldu böylece
Euphrates
Full Member

Activity: 602
Merit: 120

View Profile
March 11, 2018, 08:30:42 PM

Yine piyasa bildiğiniz kazan durumunda sürekli bir çalkantı var yani az bir şey kendini toparlıyor coinler sonra bir bakıyorsun ilk düştüğünden daha da geriye gidiyor .. Yani bunun sebebi 1500 tane farklı coin olması mıdır yoksa balinalar mıdır bilmiyorum ama bu durumdan sıkıldım her gün kırmızı görmek insna da hevs de bırakmıyor.. Mesele experty io imza kampanyasından 1 eth beklerken daha gelmeden 0,5 eth ye düştü geçenlerde baktım 0,25 ethlere gerilediydi şimdi bakamya bile korkuyorum.. Elimnde ki wordcorl lar 800 doalr ederken suanda 60 doalra a kadar düştü bu nasıl bir düşüştür.
The Management
Full Member

Activity: 630
Merit: 102

View Profile
March 11, 2018, 08:51:55 PM

BCPT derdim ama 1 günde %30 artarak yine alış fiyatımıza geldi. Keşke biraz daha ekleme yapsaydım ama yemedi işte. Daha da düşer mi korkusu yüzünden hareket edemiyoruz borsada
georgemamat
Member
**

Activity: 476
Merit: 75

View Profile
March 11, 2018, 11:29:45 PM

Kaybettirmeyen mi kaldı. Bitcoin bir sallanıyor alt taraflar resmen tsunami altında. Bundan sonra biraz yukarı doğru gitsede altlar toparasa. Bu hafta çok yorucu geçti.
Killermoney35
Full Member

Activity: 490
Merit: 193

View Profile
March 11, 2018, 11:34:04 PM

utrusta bende güvenip gireyim dedim ama terste kaldık yine, girme sebebim ise icodan sonra piyasaya girdiği fiyata gelmişti 19 cent'e yani.daha da fazla gerilemez diyerek girdim ama malesef onun bile altına geldi.yani dibinde dibi varmış bu piyasada arkadaşlar onu çok güzel öğrenmiş olduk.bekleme kervanına bi coin daha taklıdı hadi hayırlısı bakalım
bitcoincitr
Sr. Member

Activity: 518
Merit: 251

View Profile
March 11, 2018, 11:35:51 PM

STACK bana kaybettirdi kısaltması STK ama uzun vadede çok daha değerli olacağına inanıyorum, satoshi bazlı dipten satın aldığın anda neredeyse her coin eğer scam değilse para kazandırır.
gulypz
Member
**

Activity: 476
Merit: 10

View Profile
March 11, 2018, 11:45:21 PM

MWAT tan ümitliyim ancak bu hafta biraz eridi artık o da toparlansa iyi olur yani proje güzel 2000 satoşilere falan gelebilir diye düşünüyorum. Btc de bir rahat dursa.
HighLine
Member
**

Activity: 380
Merit: 20

View Profile
March 12, 2018, 12:23:27 AM

Projeyi inceliyorsun çok güzel hatta mükemmel.Alıyorsun coini sürekli düşüyor hatta ico fiyatının altına inebiliyor.Bana göre ncash,appc,poa en iyi projeler.Ancak kaliteli iş yapanların malını sürekli satıyorlar almıyorlar.Nerede sahtekar işe yaramaz proje var şu kötü piyasada bile 20x in altına inmiyor hala.Neye göre nasıl ne yapacağımızı şaşırdık artık.
DarkXen
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 261

View Profile
March 12, 2018, 07:35:55 AM

Coinlerin çok büyük bir kısmı kaybetttirdi. Bu durumda sağlam ve ilerde piyasanın dönmesi ile birden eski yerlerine yükselebilecek koinleri elimde tutmaya çalışıyorum. Umarım bir gün tekrar yükselirler.
jamesawyer
Member
**

Activity: 140
Merit: 15

View Profile WWW
March 12, 2018, 07:49:18 AM

poe cok kaybettırdı bana 1 haftadır terste kaldım beklemedeyım. Bakalım kısa surede toparlar inş

hidrocop
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 267

View Profile
March 12, 2018, 07:52:00 AM

Her ay önümüzdeki ay düzelecek diye bekliyoruz ama her ay cüzdan bakiyem daha çok eriyor nereye kadar düşecek diye bekliyorum, resmen sıfırlamaya yemin etmiş adamlar
emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
March 12, 2018, 07:57:49 AM

Tüm bakiyenizi sıfırlamaları piyasanın bitmesi anlamına gelir ki bunu yapamazlar. Kriptoları ne tehdit ediyor? Hacklenme. Vitalik'in bu yöndeki son teklifi sorunu ortadan kaldırma durumuna sahip yalnız peşin fikirli olmamak da fayda var.

Başka ne tehdit ediyor? Ülkelerin spekülatif açıklamaları, yasak getirmeleri. Buna şimdilik çözüm yok. Yani düşünün torrent günümüzde engellenemiyor. Nakit paranız var ve eşten eşe nakit transferi teknolojisini kullanıyorsunuz. parayı gönderdiniz aldınız coini. ya da bunu geçtim. bu teknoloji de para kullanmayıp aradaki borsayı da ortadan kaldırabilirsiniz. Elbette bunların hepsi teoride
gedor
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 255

View Profile
March 12, 2018, 08:15:32 AM

Monero çok sağlam durdu diğer coinlerin eski düşüşlerinden daha da dibe inmesine rağmen. Monero neden düşmüyor? Bu hardfork yüzünden mi? Sanırım artık geçti elindekini monero yu satabilir millet değil mi?
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: