Bitcoin Forum
April 25, 2024, 08:51:22 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 »  All
  Print  
Author Topic: Sizi ilerde zengin edecek 6 token ve NEO  (Read 1444 times)
oxonhu (OP)
Full Member

Activity: 336
Merit: 111

View Profile
March 11, 2018, 08:43:29 PM
Last edit: March 13, 2018, 03:43:56 PM by oxonhu
Merited by troleybüs (2), mstfprcn (1)

Merhaba arkadaşlar size 6 tane çok değerli token tanıtımı yapacam ve en sonda NEO yazacam.
Öncelikle şunu belirteyim bu projeler gelecek projeleri ve gerçek hayatta işlerliği olan tokenlar. şimdilik token diyoruz ama bunlardan bi kaçının kendi blockchainini yaratma planları var roadmaplerinde. Bu tokenlerın ortak özelliği ÇİN evet çin. Çin crypto dünyasında çok büyük öneme sahip. bitcoin mining farmların çoğu çinde bildiğiniz gibi ve geçen sene Çin exchange ve Icoları durdurmuştu ama bu geçici bir durdurma daha doğrusu geleceği projelemek için daha düzenli  hale getirmek istedikleri için kapadılar. Bildiğiniz her zaman gittiğiniz restaurant hani kapanır ve cam da yazar '' Tadilat sebebiyle kapalıyız'' işte çin'deki olay tamamen bu. Düzenlemeler bittikten sonra çok daha  güçlü bir şekilde geri dönecekler. Çin bildiğiniz gibi dünyanın en büyük 2. ekonomisine sahip ve binlerce marka (dünyanın en iyi markalar , küçük-büyük) Çinde üretim yapıyolar malumunuz. Eğitimli iş gücü de yüksek sadece ucuz işçileri yok. Gelecekte de var olmak isteyen Çinliler Blockchaini en iyi şekilde kullanmak ve işlerine entegre etmek istiyolar. Bu da çok iyi projelerin ordan çıkmasını sağlıyor ve elbette kendi yatırıcımsını da buluyor. Dışardan  yatırımlara pek ihtiyaçları yok. Bu yazacamğım tokenlerin tamamı hardcap yaptı.

Çin'in kriptoparalara ilgisini anladıktan sonra bu tokenlerı anlatmaya geçelim;

1- VEChain  ( VEN ) : Muhtemelen hepiniz VEN i biliyosunuz. Şu ana kadar şahane büyüdüler ama asıl olayları bundan sonra başlıyor. VEN çinde üretilmiş herhangi bi ürünün tüm süreçlerinde takip edilmesini sağlayan bir sistem yaratmak istiyor. Korsan ürünlerin önünü kesmek istiyor. Yani bir nevi tedarik zinciri yönetimi. Tüketici ürünü kodlayıp VEN blockhcainine kaydediyor. Sonra ürün nereye giderse , nasıl değişiklik yaşarsa hepsi, tüm bilgiler herkesin görebileceği şekilde ürünün özel kodunda (VID : VechainID) görülebilecek ve tüm bu bilgiler VeChain blockchainine kaydedilecek.
Yakın zamanda BMW , DNV GL ve Oxford Uni ile anlaşmaları var. DNV GL açıklandı ama diğer ikisi yakın zamanda açıklanacaktır.
Vechain eth tokenidir ama kendi blockchainlerini yapacaklar. O zaman eth tokenleri 1:1 karşılığında VEN'den VETe değişecekler.
Vechain uzun uzun okunması araştırılması gerekilen bi token.  http://kaptankripto.com/2018/03/vechain-ven-nedir-ve-ne-ise-yarar/ şu siteden daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.  https://www.vechain.org/ bu da kendi siteleri. Girişte çok güzel video var mutlaka izleyin !

2- MATRIXChain ( MAN ) : https://www.matrix.io/ resmi sitesine girerseniz kendilerini çok güzel açıklamışlar. Bitcoinin 2008de icadı kriptoparaların geleceğinin bir sembolü, ethereum da büyük kompleks işlerin kriptopalarla yapılması için yol açtı diyor ( veya buna benzer çeviri hiç sevmiyim!) ama diyor şu an karşılaştığımız başka sorunlar var. 1) transactionsler yavaş 2) smart kontratların yazılım bariyerleri ( herkesin kripto üretememesi ) 3- smart kontratlardaki gücen eksikliği ve
4-  sonuncusu , en önemlisi bana göre (ki bu yeni nesil blockchainin de ötesinde bişi ) blockchainlerin kolaylıla update edilememsi kendini yenileyememesi.
yukardaki 4 madde sorunlar şimdi getirdikleri çözümlere bakalım.
öncelikle bu sorunu AI yani yapay zekayla çözmeyi düşünüyolar. siz yazılımla ilgili herhangi birşey bilmiyosanız dahi Akıllı kontrat (Intelligent Contracts ) yapabileceksiniz. Siz bildiğiniz komut vereceksiniz ve Matrix bunu size yapacak. Bu sayede saniyede bir milyondan fazla transaction yapabileceksiniz ( visa dan daha hızlı demek oluyor ) , AI protection ; automatic sniffing holes ; her block kendi içinde başka blocklar oluşturacak yani her block bi blockchain üretebilecek böylece hacklenme ihtimali 0 ın altında olacak, natural evolution ; kendi kendini geliştirecek ve hiç bi zaman forka ihtiyaç duymicaksınız.
Tabi bunların hepsini ancak kendi blockchainlerine geçince yapacaklar. Matrix ethereum network üzerine kurulu ama 2018de kendi blockchainlerine geçecekler. Kendi blockchainlerine geçtiklerinde hem POW hem de POS gelecek. Şurdan showcase var bi bakın derim :
https://www.matrix.io/html/SHOWCASE.html

Matrix Çin devleti tarafından destekleniyor. Çin hükümetinin İpekyolu projesi var ve Matrix onların partnerleri arasında. İpekyolunun maliteyi trilyon $ ı buluyor. TEAM tek kelimeyle şahane. Çoğunun doktorası (PhD) var. Teamin geçmişinde Google , Facebook ve Microsoft var gerisini siz düşünün.

3- Zeepin ( ZPT ) : herkesin kullanabileceği çeşitli alanlarda Dapp ler vasıtasıyla hizmet sunacak büyük bir platform. Tanım karışık evet ama kendisi de karışık ve kompleks bir token. farklı alanlarda hizmet etmek istiyor ve bunlar için Dappler yapıyor.

Hangileri mesela ?

- ZeeRights : Telif hakkını korumak istiyolar. Yani sizin herhangi bir ürününüzü tescil ediyorlar. şarkı/şiir/kitap/ film / icat / sanayi ürünleri aklınıza ne gelirse ..
Telif hakkı Pro ile ürünü kayıt eder. Her ZeeRigths Dapp kullanıcısı, telif hakkı satma, aktarma ve ortak yaratıcı telif hakkı dağıtımı da dahil olmak üzere tüm yaşam döngüsünde Zeepin Zinciri'nden destek alacaktır.

- Zeecreate : Yaratıcı fikirleri olanlarla  yarıtıcı bi fikre ihtiyacı olanları buluşturan bir Dapp

- ZeeCrew  :Startuplar yönelik bir Dapp

- ZeeFund : Kickstarter gibi. Yani yeni fikirlere yatırım bulma amacıyla oluşturulan bir Dapp

- ZeeTalent : Her bir kullanıcının bağımsız bir kimliği olacak o da KYC formu doldurduktan sonra Zeetalente kayıt olunacak.

Gelişim süreçlerini  şurdan takip edebilirsiniz ;
https://www.zeepin.io/#roadmap

Zeepin Neo network üzerinden çıkarılmış token. Hardcapi çok kısa sürede yaptı ve totalde $62.5 milyon topladı. Uzun bi süre adından bahsettirecek bir token.

4- Bodhi ( BOT ) : Qtum dan taze çıkmış bir token. Direk Qtumun kurucusu olan Patrick Dai tarafından destekleniyor.
Amaçları ; Build the most popular prediction market by combining blockchain with the internet. Yani adamların işi gücü birşeyleri tahmin etmek. Aklınıza ne gelirse .. FB-GS ? , Kim ABD başkanı olacak ? Apple hissleri nolcak ? dolar yükselecek mi ? sigorta tahminler? (burası sigorta firmaları için çok önemli).

Team çok iyi yetenekli ve tecrübeliler.  başındaki adam Twitterde çalışmış ( twitter mobile app ) . Kripto alanında master yapmış . https://www.linkedin.com/in/xhlin/

Özellikle çin marketini kendine hedef belirlemiş. Çinli yatırımcılardan destek görüp kolay hardcap yaptı.

Çinliler bitti şimdilik.

5- SingularityNet ( AGI) : Malumunuz AI (yapay zeka) son zamanalarda revaçta ve yakın gelecekte gerçek hayatta sık sık AI uygulamalarını görecez. Dünyanın tüm gelişmiş ülkeleri ve ordaki üniversiteler , enstitüler , firmalar AI teknolojisine büyük yatırım yapıyolar.
SingularityNet bu AI firmalarının birbirlerinin ürünlerini / hizmetlerini alıp-satmaları için bir platform oluşturmak istiyor. X firması A diye  AI robot yaptı , Y firması da B diye bir başka AI robot yaptı. Ikisi de insan robotu olsun. A robotu çok hızlı koşarken görme refleksleri o kadar iyi değil , B de yavaş koşmasına rağmen görme yetileri çok iyi diyelim ama bu iki X ve Y firması birbirlerinden haberleri olmadığı için ürün veya hizmet takası veya alımı-satımı yapamıyolar. SingulariyNet sayesinde tüm AI geliştiriceleri birbirlerini görecek ve teknoloji alım-satımı yapabilecekler.
SingularityNetin zaten kendi AI Robotu var ; SOPHIA ve geliştiricisi Hanson Robot SingularityNetin arkasındaki kişi.

AGI Eth tokenidir ve Çinle alakası yok tabi ama internasyonel bi vision var zaten ortada. Saudi ve diğer arap devletleri tarafından destekleniyor.

6-Nucleus Vision ( Ncash ) :  Harvard Üniversitesi’nde kurulmuş ve 2016 yılına kadar tamamen geliştirilmiş bir ürün haline gelmiştir. Perakendeciler, müşterilerini tanımlamak ve daha iyi sunum vermek için güçlü altyapı sağlayan IoT tabanlı, temassız bir tanımlama sistemidir. Bireysel kimlikleri Veri ile birleştirerek, “bağlantısız bağlantı” yapmaya olanağı sunmaktadır. Tim Draper’ın finanse ettiği bu kripto para, kullanıcıların perakende deneyimlerini kendi verileriyle kişiselleştirmesi üzerine hazırlandı.
Mağazada beğendiğiniz elbiseyi ncash le ödeme yapabilirsiniz ve bunun karşılığında bedava ncash kazanabilirsiniz.
ADamların elinde product var hazır. Şimdi tek amaçları partner sayısını artırmak. Partnerleri arasında Vodafone ve Intel var.
TEAM bildiğin şampiyonlar ligi Rüya takımı gibi. Harvard var , ilionis var , TED konuşmacısı var , Levis ta çalışmış olan var ondan sonra yatırımcıları arasında Tim Draper var  ve diğer hintli büyük yatırımcılar var. Zaten yatırımcıları o kadar büyük ki private-sale de tüm tokenleri aldılar bize bişi kalmadı. ICO iptal oldu tabi. Roadmaplerine bakmanıza gerek yok sadece Partnershipleri takip etmeniz yeterli.

NEO çok büyük geliyor. Çinde şu an büyük bir exchange kurma muhabbeti var. Bakanlığa teklif gitmiş falan. Eğer Çin regulasyonları düzenlemeleri bitirir ve tekrar ICO lar başlarsa NEOyu kimse tutamaz. Ethereum çok sevdiğim bi coin. Kripto dünyasının en büyük katkı veren coinlerinden biri hiç şüphe yok. NEO bi eth olma hayali yok zaten ve bence olması da imkansıza yakın ama NEO hakkettiği yerde değil. Devlet tarafından desteklenecek ve Çinli yatırımcılar tarafından büyük desteği olan bi coin. Üzerinde yapılan nerdeyse tüm tokenler full çekti. Bana göre Çin etkisi bu. Çinliler NEO yu daha da desteklicekler ki NEO'nun bedava GAS vermesi de cezbedici geliyo herkese. Neo' nun günlük grafiğine bakarsanız tüm coinler efsane düşerken neo çok az etkilenmiş. şurdan daha iyi bakabilirsiniz.

http://kaptankripto.com/2018/02/neo-nedir-ve-ethereum-ile-farklari/

Çinin kriptoparaları nasıl merkezi haline getirmek istediğini zamanla görecez. Lbank diye $180 milyonluk bir exchange var. VEN toplam volümün %75i ve Qtum un %43ü LBank üzerinden yapılıyor. Yakında BOT ve ZPT de orada listelenecek. Diyeceğim o ki Çinli ne varsa takibe alın.

Yazı uzun oldu kusura bakılmasın. Yukardaki token ve NEO dan oluşan bir portföy yapın ve hepsini walletlara çekip unutun.

Lütfen siz de fikirlerinizi paylaşın ve varsa çok güvendiğiniz ve benim duymadığım bir token yazın lütfen.

Edit : Yazıyı yazdığım tarihteki fiyatları ekledim. tarih 11 mart 2018 ve her ay yeni bi post olarak güncellicem.

BTC                                 USD

VEN :       0.00040                            $3.75

MAN :      0.000067                           $0.64

ZPT :       0.00001                             $0.092

BOT :      0.000039                           $0.36

AGI :       0.000029                           $0.27

Ncash :    0.00000308                        $0.027

NEO :      0.009487                             $89

1714035082
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714035082
Reply with quote  #2

1714035082
Report to moderator
1714035082
Hero Member
*

Ignore
1714035082
Reply with quote  #2

1714035082
Report to moderator
1714035082
Hero Member
*

Ignore
1714035082
Reply with quote  #2

1714035082
Report to moderator
The forum was founded in 2009 by Satoshi and Sirius. It replaced a SourceForge forum.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714035082
Hero Member
*

Ignore
1714035082
Reply with quote  #2

1714035082
Report to moderator
1714035082
Hero Member
*

Ignore
1714035082
Reply with quote  #2

1714035082
Report to moderator
BitTeo
Sr. Member

Activity: 266
Merit: 251

View Profile
March 11, 2018, 08:49:30 PM

Bana göre bahsettiğin coinlerin alayı bu piyasada aşırı derecede hype yapmış overrated coinler.

Şu an için yatırım yapilabilecek Poa network ve Hdac dışında coin göremiyorum.
emirsener
Member
**

Activity: 557
Merit: 24

@coindunyasii

View Profile WWW
March 11, 2018, 08:49:48 PM

Hocam ven ve neo yatırımım var ama koy gtüne yatırımın...Döktürmüşsün, emeğine sağlık. Qtum almayı düşünenlerdenim bu aralar ama ona artı parantez açmadan platform olarak geçmişsin.
oxonhu (OP)
Full Member

View Profile
March 11, 2018, 11:48:12 PM

Bana göre bahsettiğin coinlerin alayı bu piyasada aşırı derecede hype yapmış overrated coinler.

kim hype yemiş ?? insan önce bi araştırır bakar fiyatlara sonra yazar. sırf imza kampanyası post sayısı doldurmak için yazıyosun ayıptır be. bak bilmiyosan söyliyim. https://icodrops.com/ diye site var oraya gir. tüm bu bu yazdığım 6 tane tokeni gir. ICO dan bu yana kaç x yapmışlar fiyatları ne gösterecekler sana. çoğu yeni icosu bitti ve yazıda da belirtiğim gibi uzun dönemli projeler. Sanki eth 1 günde 60c ten $300 a çıktı. Gerci sende zamanında eth olsaydı kesin 3-5 dolara satardın ama neyse.

ysakay
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 259

View Profile
March 12, 2018, 12:10:02 AM

Çin hükümetine güvenmiyorum. Eğer ICO ları serbest bırakıcaklarsa bunun kaymağınıda yemek isteyeceklerdir.Belki bir manipülasyon daha yapabilirler.Tekrar BTC 5.000 leri görebilir bu haber çıkmadan.Yoksa NEO ve tokenları ETH ve tokenlarından daha çok kazandıracaktır.
yusufmirza
Member
**

Activity: 742
Merit: 19

View Profile
March 12, 2018, 12:23:16 AM

Yatırımın büyük bölümü Ven'de.Ven daha bir artış yapmadı gibi.Cüzdanında 6k ve üzeri Ven tutarak kilitleyenlere thor verecek.20 Mart'a kadar tutanlara +%25 verecekler.Binancenin de thor vereceğini yakın tarihde düşünüyorum tuttuğunuz adete göre.Arz talebe göre coin değerlenir.Cüzdanda tutulup piyasa da az olacağından fiyatının ileride çok güzel değerleneceğini düşünüyorum.Aynı durumu Pundi X'de görüyorum.Onların takvimi 36 ay.aylık %7 gibi bir oran veriyor.Şu an hem fiyat artışı hemde aylık ödül tutarları ile ikisi beni cezbediyor.
ucelik
Newbie
*

Activity: 39
Merit: 0

View Profile
March 12, 2018, 03:03:22 AM

Cok guzel yazi olmus emegine saglik
VeChain icin ben de cok umitliyim. Blockchain teknolojisinin gercek hayatta somut olarak uygulamak icin cok guzel projeleri var.
NEO Cin hukumeti ile cok yakin iliskiler icinde. Eger Cin'in destegini arkasina alirsa ucar gider.
btcboob
Member
**

Activity: 269
Merit: 20

View Profile WWW
March 12, 2018, 05:24:48 AM

Güzel yazı olmuş tebrikler

BitTeo
Sr. Member

Activity: 266
Merit: 251

View Profile
March 12, 2018, 05:55:29 AM

kim hype yemiş ?? insan önce bi araştırır bakar fiyatlara sonra yazar. sırf imza kampanyası post sayısı doldurmak için yazıyosun ayıptır be. bak bilmiyosan söyliyim. https://icodrops.com/ diye site var oraya gir. tüm bu bu yazdığım 6 tane tokeni gir. ICO dan bu yana kaç x yapmışlar fiyatları ne gösterecekler sana. çoğu yeni icosu bitti ve yazıda da belirtiğim gibi uzun dönemli projeler. Sanki eth 1 günde 60c ten $300 a çıktı. Gerci sende zamanında eth olsaydı kesin 3-5 dolara satardın ama neyse.

Hype ile pump kavramlarının ayrımını yapamayan biri olarak mesajıma böyle bir cevap vermen doğal. Hype coin camiasinda gereksiz beklenti anlamına gelir, bazı kavramları öğren sonra konuşalım.
DarkXen
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 261

View Profile
March 12, 2018, 06:00:03 AM

ZPT dışındakiler için söyleyebileceğim şey neden olmasın. VEN, MAN , AGI,  NCACHE bunlar gelecek vaat ediyor. (Diğerini bilmediğim için onun hakkında yorum yapmıyorum) . Piyasa düzelebilirse çok iyi yerlere gelebilirler. Ek olarak BLZ ve Electrify Asia da arkalardan geliyor. İlla NEO bazlı Smiley diyorsan  APEX yakında o da çıkar piyasaya.
rainmanstern
Newbie
*

Activity: 99

View Profile
March 12, 2018, 06:08:32 AM

Elinize sağlık. değerli vaktinizi harcayarak güzel bir paylaşım yapmışınız..
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
March 12, 2018, 06:20:42 AM

Güzel paylaşım olmuş, NEO ve VEN konusuna ben de katılıyorum. Diğerleri için ise araştırma yapmak lazım.

Bu arada ufak bir tavsiye olarak, yazı içersinde bold, italic gibi yazı özelliklerini kullanırsan, daha çok kişi okuyacaktır.
yns1903
Member
**

Activity: 742
Merit: 15

View Profile WWW
March 12, 2018, 06:26:02 AM

Zeepin neo tabanlı bir coin ve airdrop üzerinden bir miktar geldi. Zeepin platformu gerçekten de oldukça farklı bir yapısı bulunuyor. Venchain bu aralar bayağı konuşuluyor. Geleceği hakkında pek tahminde bulunmak mümkün değil. Bir anda herşey kötüye de gidebilir. Hiç belli olmuyor

kubra68
Member
**

Merit: 10

View Profile
March 12, 2018, 07:55:45 AM

Bence de neo eth mutlaka olmalıdır bunların dışında deex posw rdd çok umutluyum ve uzun vadede x10x20 belkı de x50 kat yapacaklar diye düşünüyorum

hidrocop
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 267

View Profile
March 12, 2018, 07:59:05 AM

Çok iyi yazmışsınız teşekkürler, nedense bu coinlerin bir çoğu iyi fiyatlandı diye hatırlıyorum bu saatten sonra girilirmi acaba, yada tam girme zamanımı çok düştü herşey
oxonhu (OP)
Full Member

View Profile
March 12, 2018, 02:07:31 PM

Çok iyi yazmışsınız teşekkürler, nedense bu coinlerin bir çoğu iyi fiyatlandı diye hatırlıyorum bu saatten sonra girilirmi acaba, yada tam girme zamanımı çok düştü herşey

size kalmış bişi girin veya girmeyin demem ama çok iyi fiyatlanan bi VEN var ve NEO var ama bunlar birden olmadı süresi lazım. Diğerleri ico fiyatlarının biraz üstünde. Mesela ZPT $28m mcap var böyle bi proje için fiyat sudan ucuz , kendim için söylüyorum.
Bodhi : $16 m mcap
Man : $84m mcap ( cir.supply 150m aldım)
AGI : $150 m mcap
Ncash : $160m mcap ( cir.supply 4.5 milyar aldım)..

Ayrıca yazının başında belirttiğim gibi longterm ( uzun vadeli) yatırım yapılması gerekilen tokenler.

TurkiyePriest
Full Member

Activity: 1011
Merit: 128

Radix-The Decentralized Finance Protocol

View Profile
March 12, 2018, 02:15:35 PM

Kesinlikle yazdığın bütün coinlere katılıyorum nucleus vision haricinde. Projenin hepsi balinaların elinde ya bir grup ya bir fon ya da çok daaşşaklı bir abinin elinde. Balinaların elinde olan coinlere hiç bir zaman güvenmemişimdir tek kişiye bağlı bir proje olamaz. Ama vechain ve sentinel için az bile yazmışsınız bence çok daha iyi şeyler olacak onlar hakkında

R A D I X   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   The Decentralized Finance Protocol
█████████ GET TOKENS █████████    Facebook      Telegram      Twitter
The Radix DeFi Protocol is    SCALABLE SECURE COMMUNITY DRIVEN
Carolinawiestput28
Jr. Member
*

Activity: 154
Merit: 1

View Profile
March 12, 2018, 02:17:35 PM

NEO, VEN hariç diğerlerini at çöpe gitsin.
emirsener
Member
**

Activity: 557
Merit: 24

@coindunyasii

View Profile WWW
March 12, 2018, 02:24:59 PM

Kesinlikle yazdığın bütün coinlere katılıyorum nucleus vision haricinde. Projenin hepsi balinaların elinde ya bir grup ya bir fon ya da çok daaşşaklı bir abinin elinde. Balinaların elinde olan coinlere hiç bir zaman güvenmemişimdir tek kişiye bağlı bir proje olamaz. Ama vechain ve sentinel için az bile yazmışsınız bence çok daha iyi şeyler olacak onlar hakkında
Hocam ben Venchani myetherwallet e çektim ama Vet olarak gözüküo, bi yanlışlık yok dimi?
ucelik
Newbie
*

Activity: 39

View Profile
March 12, 2018, 02:44:18 PM

Hocam ben Venchani myetherwallet e çektim ama Vet olarak gözüküo, bi yanlışlık yok dimi?

VEN Bu ay sonundan itaberen isim degistererk VET olacak.. ikisi de ayni sey degisen birsey yok
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 »  All
  Print  

Jump to: