Bitcoin Forum
June 03, 2024, 03:09:49 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Ant Creek : Bitmain ABD’de Sessizce Madencilik Tesisi Mi Kuruyor?  (Read 185 times)
stewart2012 (OP)
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 255

View Profile
March 11, 2018, 11:53:31 PM

Kamuya açık birtakım kaynaklara göre Pekin merkezli Bitmain Technologies’in Washington’da “Ant Creek” adında bir veri tesisi kurduğu iddia ediliyor.

Bitmain Sessiz Sedasız Neler Çeviriyor?

Madencilik şirketi ve cihaz üreticisi Bitmain, Washington eyaletindeki Port Walla Walla‘nın yakınında bir çeşit veri tesisi kurmaya başlamış gibi görünüyor. Kayıt belgelerine göre Ant Creek LLC, Washington merkezli bir şirket ve 28 Haziran 2017‘de LLC olarak çoktan kayıt altına alınmış. Kar amacı güden Washington şirketinin kaydı Jihan Wu‘nun adına yapılmış.

Washington eyaleti ucuz elektrik fiyatları nedeniyle son birkaç aydır faiz artırımı yaşamıştı. Washington Seattle‘dan üç saat süren Wenatchee adındaki küçük bir kasaba ise adeta maden merkez üssü haline geldi. İddiaya göre küçük kasaba bir düzine madenciye ev sahipliği yapıyor. Washinton’daki Chelan da bu alanda madencilik faaliyetlerini düzenlemeyi düşünüyor.

Ant Creek Tam Zamanlı İşlerde Milyonlar Vaat Ediyor

Bitmain’in Ant Creek’i ile ilgili olarak Walla Walla’nın İcra Direktörü Patrick Reay, bölgesel yayın organı Union Bulletin‘e Ant Creek ile yaklaşık 6 aydır çalıştığını ve oluşturulan tesisin bir “Blockchain Tesisi” olduğunu söyledi. Port Walla Walla kasabası, iki sanayi parkı arasındaki 40 dönümlük araziyi kiralamayı düşünüyor. Yerel haberlere ve bürokratlara göre “Bitcoin Madenciliği” projesi özel gelirde 7 – 10 milyon dolar üretiyor ve 15 – 20 tam zamanlı iş imkanı oluşturuyor.

Reay bir röportajda : ” Amacımız, kazançlı bir değer ve iş yaratmak. ” dedi.

Bitmain Technologies aynı zamanda bu yıl içerisinde Kanada ve İsviçre‘de de stratejik tesisler oluşturmaya başlayacak.

https://koinbulteni.com/ant-creek-bitmain-abdde-sessizce-madencilik-tesisi-mi-kuruyor-9469.html
ay-x
Newbie
*

Activity: 153
Merit: 0

View Profile
March 12, 2018, 04:43:58 AM

tonlarca para kaldırdılar kullanıp kullanıp sattıkları cihazlarla. istedikleri yerlere çiftlik kurabilirler
tek çin üzerinden dağıtım yerine avrupa,amerika gibi lokasyonlara ufak çapta bir depo ile dağıtım yapsa çok daha iyi olur.
barabut
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
March 12, 2018, 03:45:10 PM

Harika bir iş modeli, agızım sulanıyor, kısa zamanda inanılmaz buyuduler. Oyle bir noktadalar ki zarar etmeleri oldukça zor. Buyuklukleri sayesinde otoriteleri etkileyebiliyorlar, istediklerini yapabiliyorlar, girdikleri ulkelere de çok ciddi katma degerler ve karlar bırakıyorlar.
BTCHakan
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 260

View Profile
March 12, 2018, 04:03:22 PM

Bitcoin üretiminde bu kadar etkin olan bir şirketin Blockchain üzerine bir şeyler yapması zaten gerekli. Piyasada tek el konumunda denilebilecek kadar büyük meblağlar ile oynayan güvenilir bir şirket bir de bakarsınız blockchain.info, myetherwallet tarzında bir sistemle karşımıza çıkabilir. Belkide bu kurulan veri merkezi böyle bir şeyin temelleri olabilir.
RTE
Full Member

Activity: 294
Merit: 103

View Profile
March 12, 2018, 05:07:05 PM

Demekki 4 milyar dolar net kar yetmemiş amerikaya sıçramışlar bitcoin içinn aslında devletlerden daha çok bitmain daha teklikeli ne yapacakları belli değil kesin bir şeyler dönüyor.

fairy_person
Member
**

Activity: 61

View Profile
March 12, 2018, 05:35:15 PM

Bu adamların gözü doymuyor gözü, az buz para kazanmıyorlar, adamlar resmen darphaneler, hani bu merkez bankası var ya birebir aynı işi yapıyorlar merkez bankasıyla
hero_coin
Member
**

Activity: 322
Merit: 16

View Profile
March 13, 2018, 04:31:56 PM

Adamların yaptığı şirketlerini geliştirmek. Tamam çok fazla para kazanıyor gözleri doymuyor diyoruz ama bizlerde paramızı 3 e katlasak 5 isteriz. O olsa 10 ve bu sonsuza kadar devam ederiz. Hatta bazen o kadar çok abartıriz ki binler ile girip milyonlarla çıkmak isteriz. Adamlar istemek yerine uygulamaya koyuyor. Hangimizin eline bu güç olsa yapmaz ki
dumbdragon
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 354

View Profile
March 13, 2018, 05:09:30 PM

Yayılmacı bir politika sergiliyor. Amerikan yasaları problem çıkarmadığı sürece sıkıntı yok.

dammedonut
Full Member

Activity: 224

View Profile
March 13, 2018, 06:34:33 PM

Bu işin piri işe girerse çok etkili olur. Adamlar cihaz sata sata piyasayı ele geçirdiler ki kaliteli cihazlar sndular. Şimdi ise kendilerine çalışacaklar bu da onlar için büyük kar demek. Fakat madenciliğin yanında bir borsa kurabilirler mi diye düşünmüyor değilim.

argurbuz
Member
**

Activity: 196
Merit: 10

One Token to Move Anything Anywhere

View Profile
March 13, 2018, 06:38:32 PM

Neden böyle bir şeyler yapsınlar ki ? Ürünleri oraya götür dolusuyla vergi çinde daha ucuz elektrik var yani saçma diyecceğim ama varsada illaki bir çıkarı vardır belkide çin hükemeti yüzündendir.

ksteve96
Full Member

Activity: 624
Merit: 125

alcedoplatform.com

View Profile WWW
March 13, 2018, 07:43:09 PM

Bitmain hedefini büyütmüş ve dünyaya açılmış gibi görünüyor. Amerikada kurulan tesiste yeni projeler üretmeyi hedeflemişler demek ki. Çinin kripto paralar konusundaki tutarsızlığı yurt dışında faaliyet gösterme gerekliliğini zorunlu hale getirmiş olabilir.

𝗔𝗟𝗖𝗘𝗗𝗢  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   Making Cryptocurrencies Accessible For Everyone!         Made in
██████████████████████████████████████████       GERMANY
     𝗔𝗡𝗡     𝗪𝗵𝗶𝘁𝗲𝗽𝗮𝗽𝗲𝗿     𝗙𝗮𝗰𝗲𝗯𝗼𝗼𝗸     𝗧𝘄𝗶𝘁𝘁𝗲𝗿     𝗠𝗲𝗱𝗶𝘂𝗺     𝗕𝗼𝘂𝗻𝘁𝘆     𝗧𝗲𝗹𝗲𝗴𝗿𝗮𝗺              🇩🇪 🇩🇪 🇩🇪
ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
March 14, 2018, 08:03:32 AM

amerika birleşik devletleri ve çin arasında iş ücü maliyeti konusunda uçurum bile değil artık ne var ben bilmiyorum. o yüzden doğru bir haber olduğunu düşünmüyorum bitmain den resmi açıklama yapılana kadar.
carlzec
Full Member

Activity: 616

View Profile
March 14, 2018, 12:39:43 PM

Tesis kurmaktan ziyade adamlar zaten cihaz üretip satışını yapıyor; Tesis kurup onu sürekli ayakta tutmak Amerika gibi bir yerde çok maliyetli bir iş ben de arkadaşların fikirlerine katılıyorum.
iranli_tacir
Newbie
*

Activity: 154
Merit: 0

View Profile
March 14, 2018, 08:46:51 PM

valla kursunlar, btc nin hashrate e dolayısıyla da hıza ihtiyacı var, btc şu sıralar çok yavaş kaldı
matrixturk
Full Member

Activity: 476

View Profile
March 14, 2018, 10:14:13 PM

Bitcoin cihazı üreten bir firmanın böyle bir yatırım yapmaması enayilik olurdu zaten. Doğru bir karar almış bitmain firması. Bende olsam aynı yatırımı yapardım.
twiifm
Hero Member

Activity: 784
Merit: 500

View Profile
March 14, 2018, 10:17:59 PM

Ben Bitmain'in Amerika gibi yaşamın pahalı olduğu bir ülkede madencilik tesisi kurduğunu zannetmiyorum zaten hali hazırda Çin'de neredeyse bedava iş gücü ve düşük elektrikle çok sağlam miktarlarda kazım yapma imkanına sahipler, imkansız bir iddia.
panteraforlife
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

View Profile
March 14, 2018, 10:19:11 PM

Ne döndürdükleri zaten belli değil de eğer doğruluğu varsa adamlar artık hedef büyütmekten ziyade direkt arşa taşımışlar, ortada hedef kalmamış gibi duruyor 😅 Çıkar yakında kokusu.
mick42
Member
**

Activity: 182
Merit: 10

View Profile
March 14, 2018, 10:41:34 PM

başlar da bu tip haberlere pek fazla aldırış etmiyordum  fakat bitcoinin popüler oluşu ve değerinin herkesçe anlaşılmasından sonra bu tür haberlere daha fazla ihtimal vermeye başladım
CTRLX
Hero Member

Activity: 910
Merit: 503

View Profile
March 14, 2018, 10:45:18 PM

Valla işin aslı bende bu habere pek inanmıyorum, Çin'de neredeyse bedavaya üretim yapıyorlardı, ASIC Minerlarda Çin'den çıkıyordu neden onca masrafı Amerika'ya giderek yapsınlarki.. Tüm bunlar ek maliyet gibi geliyor belki de Çin'de yasak gelecek ondan ABD'ye geçiyolardır.
Dogan86
Full Member

Activity: 742
Merit: 140

View Profile
March 15, 2018, 01:07:36 AM

Biraz araştırdım üşenmeden Smiley

Wenatchee kasabasında elektrik 2-3 cent civarındaymış ve soğuk bir kasabaymış ayrıca internet kapasitesi harikaymış.

Yani zam gelme ihtimali yok tam tersi enerji merkezi gibi bir yer.

Hesabımda hata yoksa bizim ülkeden 4 kat ucuz neredeyse. Bizde 11 cent yani yaklaşık ,42 kuruş elektrik ama o kasaba hem soğuk hem 10 kuruş.

Soğutma masrafıda olmayacağı için gayet mantıklı bir hamle.

Bitcoin / Ethereum / Monero
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: