Bitcoin Forum
April 26, 2024, 11:36:18 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Merit geldi işimiz zorlaştı  (Read 506 times)
teramit (OP)
Legendary
*

Activity: 1868
Merit: 1387

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
March 12, 2018, 03:08:17 AM
Merited by srknbyr (1)

Merit sistemi gelir gelmez birçok yeni üye ve yükselmeyi bekleyen üyeyi bu sistemin işlerini zorlaştırmasından veryansın etmeye başladı. Yalan yok haklılar , eski üyeler kolay bir şekilde yükselmişti sadece eski diye para bile iyi kazanıyorlardı.Üyelik para etmeye başladığından beri ortalıkta gereksiz mesaj sayısı baya arttı, yani adam aslında hiç yazmayacak hiç yorum yapmayacak iken  şimdi gereksiz mesajlar anlamsız yorumlar atmaya başladı. , bir dediği bir dediğini tutmayan yazarlarla doldu ortalık. Merit sistemi bunu ortadan kaldırmak için geldi. Merit kazanmak isteyenin kaliteli içerikler ortaya koyması gerekiyor , bu ülkemizde hayli zor bir durum sonuçta eğitimin kalitesi gelişmiş ülkelere göre hayli geride olan bir ülkeyiz, ortalama olarak, yoksa arada kaliteli eğitim veren yerler ve kalifiye insanlar da var. Şimdi kaliteli mesajlara değer veriliyor olması gelişmiş ülkelerde görülen bir durum olduğu için bizde biraz şok etkisi yapıyor olmasını anlıyorum, ama bunun üstesinden gelebiliriz. Boş beleş mesajların zamanla azalmasını bekliyorum umarım kaliteli içerik üretme konusunda da zaman bizim yanımızda olur. Gelişmek için kaliteye önem vermek daima topluma fayda sağlar. Keşke ülkemiz de kalite odaklı bir eğitime dayalı olsaydı , o zaman da en azından göstermelilk te olsa insanlar kaliteli olmaya çalışırdı. İlk zamanlar birçok yazarın kaliteli içerik konusunda sıkıntı yaşayacağını biliyorum malum eğitim sisteminde sağlam bir yerden gelmediyseniz tek çareniz kendinizi eğitmek, ama internetin gücüyle bu konuda ciddi bir kaynağınız olacak eminim zamanla kalite artacaktır. Sistemin kalite getireceği aşikar burda bireylerin o kalitenin neresinde olmak istediğine karar vermesi gerekiyor.
 Her konuda olduğu gibi burada da sistemin suistimal edilmesi olası, hukuk kurallarına bakarsak bizim ülkemizde de Fransa ile aynı hukuk sistemi var ama artık insanlar ne yaptıysa adalet sistemimizin hali ortada. Yetkisi olan kişiler elinde hak olanlar bunu istismar ettiği sürece sistem bundan kötü yönde etkilenir, şimdiden merit sisteminde alakasız dağıtılan puanlarda başı çekiyoruz, çünkü bir sürü adama smerit verildi ,belli bir gelir karşılığında insanların satıyor olması olası. Umuyorum ki zamanla bu tip sıkıntılar da azalacaktır.
 İnternet te bir forumun birazcık daha kaliteli olması inanın çok ta umurumda değil, insanların kaliteli olması beni daha fazla ilgilendiriyor, kaliteye önem veren uygulamalarla belki bir nebze de olsa adam olmayı öğrenirse şu toplum biraz daha sevinirim.
I HATE TABLES I HATE TABLES I HA(╯°□°)╯︵ ┻━┻ TABLES I HATE TABLES I HATE TABLES
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714131378
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714131378
Reply with quote  #2

1714131378
Report to moderator
1714131378
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714131378
Reply with quote  #2

1714131378
Report to moderator
ay-x
Newbie
*

Activity: 153
Merit: 0

View Profile
March 12, 2018, 04:56:04 AM

İnternet te bir forumun birazcık daha kaliteli olması inanın çok ta umurumda değil, insanların kaliteli olması beni daha fazla ilgilendiriyor, kaliteye önem veren uygulamalarla belki bir nebze de olsa adam olmayı öğrenirse şu toplum biraz daha sevinirim.
işte aranan cümle  Cool
Sonuna kadar haklı olduğunuz ve hak verdiğim bir yazı olmuş.
Bitcointalk ile tanışmam tamamen tesadüf üzerine olmuştur, kaldıki üyelik tarihimden de belli oluyordur. Bitcoini hayatıma bir sene önce girmesine rağmen benim bu foruma girmem neden bu kadar geç oldu diye düşünüyorum.
Merit sistemi ve activity sistemi olmazsa gerçekten çok zor forumun üye sayısı ve moderatör sayısı belli , bir şeyleri takip etmek , insanlarla uğraşmak gerçekten çok çok zordur böylesi global forumlarda.
omorfi
Sr. Member

Activity: 728
Merit: 264

View Profile
March 12, 2018, 10:40:57 AM

Aslında ilk bakışta işler zorlaştı gibi görünebilir ancak ranklar daha değerli bir hale geliyor. Bu nasıl oluyor ? Merit sistemi multi hesaplar için büyük bir caydırıcılık sağlıyarak kolaycılığın önüne geçebiliyor bir nebzede olsa. Forumdaki spamların ve yogunlugun azalmasından kolayca anlaşılabilen bir durum bu. Ayrıca bu olay kendimizi biraz daha zorlayarak daha fazla dikkatimizi vermemizi ve daha fazla öğrenmemizide sağlıyor. Birde herkes kendince değerli gördüğü şeyi kendine saklamıyor, paylaşıyor ödül mekanizması gereği. Daha adil olunabilirdi tabiiki sistem ilk başlarken merit dağılımı konusunda. Rütbeye göre değilde aktivite sayısı ve mesaj sayısı ikilisi arasında belli bir orantıya göre dağıtılabilirdi tabi. Ama çok fazla kullanıcı var ve forumu yöneten ahbapların kontrol etmesi gereken çok fazla olay olması hasebiyle çok vakti olmayabilir. Çok fazla çakılacak bir durum yok bizler kendimize göre düşünüyoruz adamlar ise genele göre düşünüyor. Mümkün mertebe ortamı ele ayağa düşürmemeye çalışıyor.
oacro
Newbie
*

Activity: 7
Merit: 0

View Profile
March 12, 2018, 01:05:15 PM

Malesef katılmıyorum.mod eksikliği bahane edilerek savunulan merit sistemi birilerinin cebini belli bir süre doldurmaktan öteye gitmez ve gerçek duvar gibi bir gün önünüze gelir, anlarsınız.Bunu şöyle düşünün iyiyi iyi yapan kötünün yanındaki farkıdır,kötü içerikler de olmalı.internet demek özgürlük demek sultalar tutunamaz. Bu sistem yürümez arkadaşlar kimseyi enayi yerine koymayın.
henrybek3
Full Member

Activity: 546
Merit: 100

View Profile
March 12, 2018, 01:10:30 PM

İçeriklerin kalitesini artırmak için güzel bir adıma benziyor ama, biraz da ICO sahiplerini artırıcı düzenlemeler yapılsa da verdiğimiz emekler scam projeler yüzünden heba olmasa
mariogomer
Member
**

Activity: 462
Merit: 10

View Profile
March 12, 2018, 05:17:50 PM

Belki de biraz sabırsızız ama ben şu anda Merit sisteminin amacına hizmet ettiğini düşünmüyorum. Umarım zamanla bu konuda hedeflenen yerlere gelinebilir.

S T R A Y   ███  ANIMAL TOKEN -  CHARITY AND INVESTMENTS
─ ───── ─    BUY NOW       ─ ───── ─
WEBSITE     TWITTER     TELEGRAM     REDDIT     WHITEPAPER
natureltiqqy
Full Member

Activity: 420
Merit: 100

View Profile WWW
March 12, 2018, 08:00:17 PM

merit sisteminin işleri zorlaştırdığı tek forum Türkçe kısmıdır sanırım. biz millet olarak hep kendimizden başkasının yükselmesini kıskanır olduğumuz için merit vermeyi almayı da beceremiyoruz. bırak meriti airdroplar filan için refaranslı linklerdeki referansları silip de üye olan bir milletiz

vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
March 12, 2018, 08:12:24 PM

Benzer uygulama 10-15 yıl önce ilk türk forumlarında da görülüyordu. Evet düşünce olarak güzel görünebilir. Evet ideal bir dünya da bu sistem çok işe yarayabilir. Ancak maalesef ideal bir dünyada yaşamıyoruz. Zaten ilk aşamada dağıtılan meritler kolaylıkla eridi. Zaten sistemin en büyük problemi şu ki iyi rank olanlar zaten bir şekilde bu meritleri alabildiler ve 0 la başlasalar bile belli bir seviyede olurlardı. Burada merit kaynaklarının düzgün çalışması çok önemli yoksa derebeylik gibi bir hal alır. Evet sistem iş görebilir ancak bunun için daha makul seviyelerde yükselmek lazım. Ben member iken yakalandım sisteme doğal dilimiz İngilizce olmadığı için o forumdan merit almamız çok zor. Türk merit kaynağıda olmadığından bize oradan merit gelmesi imkansıza yakın. Bakalım süreç nereye gidicek. Umarım iyi olur normal şartlarda şu an Full member seviyesini çoktan almış yükselmeme de az kalmıştı ama maalesef memberda kaldık. İşallah güzel olur.
entr
Sr. Member

Activity: 602
Merit: 277

View Profile
March 12, 2018, 08:18:10 PM

Merit sistemini destekliyorum ama amaç forumdaki mesaj kalitesini artırmaksa imza kampanyalarının yasaklanması lazım. Haftada minimum 15 mesajın şart koşulduğu fakat mesaj kalitesinin zorunlu olmadığı ve denetlenmediği kampanyalarda atılan her mesajın kaliteli olması beklenemez. Bence mesaj kalitesini yükseltebilecek asıl olay multi üyelikler yasaklanması olacaktır. Haftada 60 tane mesaj atan adam nasıl kaliteli yazsın ki.
tanatoid
Jr. Member
*

Activity: 157
Merit: 3

View Profile WWW
March 12, 2018, 08:22:00 PM

Benzer uygulama 10-15 yıl önce ilk türk forumlarında da görülüyordu. Evet düşünce olarak güzel görünebilir. Evet ideal bir dünya da bu sistem çok işe yarayabilir. Ancak maalesef ideal bir dünyada yaşamıyoruz. Zaten ilk aşamada dağıtılan meritler kolaylıkla eridi. Zaten sistemin en büyük problemi şu ki iyi rank olanlar zaten bir şekilde bu meritleri alabildiler ve 0 la başlasalar bile belli bir seviyede olurlardı. Burada merit kaynaklarının düzgün çalışması çok önemli yoksa derebeylik gibi bir hal alır. Evet sistem iş görebilir ancak bunun için daha makul seviyelerde yükselmek lazım. Ben member iken yakalandım sisteme doğal dilimiz İngilizce olmadığı için o forumdan merit almamız çok zor. Türk merit kaynağıda olmadığından bize oradan merit gelmesi imkansıza yakın. Bakalım süreç nereye gidicek. Umarım iyi olur normal şartlarda şu an Full member seviyesini çoktan almış yükselmeme de az kalmıştı ama maalesef memberda kaldık. İşallah güzel olur.

Türk merit kaynağı kısmında tamamen haklısınız buraya forumun en kaliteli postunuda atsak Türkçe olduğu için pek bir anlamı olmayacak en fazla 2 3 merit alıp geçecek. İngilizce merit atsak kendi adıma konuşayım en azından derdimi anlatabileceğim ama öyle çok teknik detaylı konuşamayacağım en azından local lerdede birkaç merit kaynağı atanılsa daha hoş olur.

korona ♛ CROWN YOUR LIFE! ♛ Be always in control with the Korona Coin.
temeler
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 250

View Profile
March 12, 2018, 09:25:44 PM

Aslında bu merit'in coinini çıkarıp satsalar varya iyi hacim,iyi fiyat olur. Millet alır forum da seviye atlamak için güzel piyasası oluşur.
teramit (OP)
Legendary
*

Activity: 1868
Merit: 1387

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
March 12, 2018, 09:49:28 PM

Türk merit kaynağıda olmadığından bize oradan merit gelmesi imkansıza yakın
Bu konuda doğru bilgiye sahip olduğunuzu sanmıyorum  Wink
hekimogluburaketem
Member
**

Activity: 168

View Profile
March 12, 2018, 10:39:59 PM

Kesinlikle katııyorum. Özellikle forumun Türkçe kısmında kullanılan ( kullanılmayan noktamala işaretleri ) sebebi ile  sürekli düşük cümleler görüyoruz.
Bu da dediğin gibi eğitimsel problemlerimiz ile alakalı bir durum. Ben matematik öğretmeniyim. Malesef meslektaşlarımız da sosyal ve kültürel olarak
dünya ortalamasının çok altında. Forumda ne bekliyoruz diyorum bu sebeple Smiley
bdivrik
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 262

View Profile
March 13, 2018, 01:32:48 AM
Merited by EFS (1), sammys (1)

forumda herkes yazıyor ama okuyan kimse yok ilk mesaja bakıp altına salla gitsin.
özellikle türkçe bölümünün bu şekilde devam etmesi zaten mantıklı değildi.geldi iyide oldu .
düzgün içerik yazan başının çaresine bakar yazamayan hatta okumayı bilmeyenler dert etsin.
Sagaris
Jr. Member
*

Activity: 267
Merit: 6

Crypto Worker

View Profile
March 13, 2018, 07:25:55 AM

Aslında bu merit'in coinini çıkarıp satsalar varya iyi hacim,iyi fiyat olur. Millet alır forum da seviye atlamak için güzel piyasası oluşur.

Güzel bir fikir. Forumun kendi kriptosunu çıkarması, bu kadar fazla aktif üyenin yaratacağı hacim ile çok iyi yerlere gelebilir. Ama baktığınız zaman zaten forumun resmi olmasa da para birimi Bitcoin. Smiley

If you like it, you can give Merit!
gedor
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 255

View Profile
March 13, 2018, 07:50:15 AM

Şimdi sistem güzel ama düzeltilmesi gereken şeyler var bence, baktığınız zaman normal merit kazanarak rank atlayan 1000 de 1 daha kolaylaştırılmalı mı acaba
benzinkokusu
Member
**

Activity: 280

View Profile
March 13, 2018, 09:23:23 AM
Merited by fairy_person (2), EFS (1)

sistem güzel hocam destekliyorum ama;

şöyle bir ekleme yapayım, merit kaynakları çok çok az, hele localde hiç göremedim, 1 merit bile alamadım mesela ben, 100 meriti 250 meriti ne yazsak yazalım toplayamayacağız çünkü;

hesap basit, üretilen smerit sayısı çok çok az 1 milyon kişi varsa 5 bin tane merit üretiliyor yani yokun yoku, yakında merit de bulunmayacak forumda,

nasıl çözülür;

merit kaynaklarının sayısı arttırılarak ve üretilen merit sayısı/süre  oranı biraz daha arttırlıp, iyileştirilerek insanlar teşvik edilebilir,

öbür türlü umutsuzluk hakim oluyor,
sametsahin
Jr. Member
*

Activity: 124
Merit: 3

View Profile
March 13, 2018, 12:20:08 PM

bir üst seviye için 9 meritim kaldı Cheesy İngilizcesi hiç denecek kadar az olan birisi için tam bir umutsuz vakayız desene. Meriti bol arkadaşlardan arada cömert olmasını istiyoruz  Roll Eyes

▅ ▉  Alt.Estate  ▉ ▅ TRADE TOKENIZED REAL ESTATE ▐ ▌ Build Your Own Global Portfolio. Become a Real Estate Tycoon.
Piratte
Full Member

Activity: 840
Merit: 103

View Profile
March 13, 2018, 01:04:05 PM

Ben daha pek gormedim turkce bolumde konuyu baslatan disinda merit verildigini  Smiley boyle olunca bu seferde hersey icin konu aciliyor.
temmuz
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 425

View Profile
March 13, 2018, 01:05:19 PM

ne bir yorum yazıcam ve kalitenin değerini sanırım herkes anlayacaktır şuanda.

konu başlığını açan arkadaş forumun eskilerinden ama cücük bir ayrıntıyı atladı.
aslında bu yorumunun ne kadar kaliteli olduğu aşikar ve herkes katılıyor bende dahil dedim ya bir ey atladı.
normalde bu yorumu oldukça bol merit alması gerek (ha burada nasılla legent gerek mi var diyen insanlar vardır)
ama sadece 1 kişi vermiş. yani asıl olan kalite değil kalitenin değerini kimin belirlediği.
uzun uzun goygoy yapmak kalite değil türkçe çok iyi bir dil bu konuda tek kelimeyle bile 10 numara kaliteli olur mesajlar.
bu yüzden ki luada gibi ganareler(o.ç diyerek msj kalitesini bozman istemedim) atılan mesajların kalitelsini uzun yazı olarak anlayacak kadar homosapien den bir tık ilerlemişik kişiler. kötü kullanım olarak millete bulaşıyor.
millet te smerit vermeye korkuyor geri veren olur mu diye. bu da ayrı bir durum
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: