Bitcoin Forum
May 04, 2024, 06:16:32 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Yeni Üye Alımının Düzene Sokulması  (Read 140 times)
InvictusManeo (OP)
Jr. Member
*

Activity: 115
Merit: 5

Gemstra - The Future of Social Selling

View Profile WWW
March 12, 2018, 08:10:54 AM
Last edit: March 12, 2018, 08:42:59 AM by InvictusManeo

Bildiğimiz gibi içerik kalitesinin artırılmasına yönelik foruma merit sistemi getirildi. Şahsen bu amaca ulaşıldığını Türkçe bölümde göremiyorum. Çoğu kişi merit kardeşliği adı altında gruplar kurup birbirlerine karşılıklı merit vermeye başladılar. Açın bakın saçma sapan postlara  beşer onar meritler verilmiş. Pazar alanında meritler pazarlanmaya bile başlandı. Bazı eski üyeler merit sistemi gelmeden önce bountylerden artık kazanamadıklarından dem vurmaktaydı. Şu an çoğu pastadan kendilerine düşen pay azalmasın diye meritlerini vermemekte.

Merit sistemi ile kaliteli post sayısı arttı mı? Bana göre hayır. Hala Newbie bir üye saçma sapan bir başlık açabilir veya post atabilir. Gelelim benim fikrime; tamam merit sisteminin uygulanma amacı çok güzel ve devam etmeli ancak moderatörler verilen meritleri kontrol etmeli ve suistimaller önlenmeli (kabul ediyorum moderatörlerin bütün postları kontrol etmeleri çok zor. Ama madem böyle bir sistem getirdiler kontrolünü yapmak zorunda olduklarını düşünüyorum). Diğer önerim ise şu an ekşi sözlükte uygulanan yazar olma sistemi hakkında. Bitcointalkda da üyelik açmak isteyen yeni üyeler 10 adet (ya da yönetimin belirleyeceği bir sayı) bilgi içerikli, forumun gelişimine yönelik postlar atsın. Moderatörler bu postları incelesin ve bu kritere göre üyelik kabul etsinler. Böylece kaliteli içerik oluşturabilecek yeni üyeler kazanmış oluruz.

gemstra  |▌  The Future of Social Selling  |▌  A blockchain infrastructure
● ● ● ●  for the biggest gig economy of tomorrow  ● ● ● ●
1714846592
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714846592
Reply with quote  #2

1714846592
Report to moderator
Even in the event that an attacker gains more than 50% of the network's computational power, only transactions sent by the attacker could be reversed or double-spent. The network would not be destroyed.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714846592
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714846592
Reply with quote  #2

1714846592
Report to moderator
dumbdragon
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 354

View Profile
March 12, 2018, 08:39:06 AM

Umarım daha adaletli bir sistem yapabilirler fakat artık merit sistemini değiştireceklerini sanmıyorum .

mariogomer
Member
**

Activity: 462
Merit: 10

View Profile
March 12, 2018, 05:20:43 PM

Merit sisteminin revize edileceğine dair benim de ümitlerim azaldı. Sadece Türkçe kısmında değil globalde de bu sistemin tuttuğunu söylemek güç. Yeni adımlar atılması gerekiyor ekseriyetle.

S T R A Y   ███  ANIMAL TOKEN -  CHARITY AND INVESTMENTS
─ ───── ─    BUY NOW       ─ ───── ─
WEBSITE     TWITTER     TELEGRAM     REDDIT     WHITEPAPER
oguzhangazi
Member
**

Activity: 308
Merit: 10

View Profile
March 12, 2018, 07:25:31 PM

Artık merite alışmak lazım değişeceği de yoktur. Kaliteli mesajlara devam kim bizi keşfedip verecekse merit. Zaten kimsede kalmamıştır
Pages: [1]
  Print  

Jump to: