Bitcoin Forum
May 04, 2024, 05:16:49 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: 2*Sapphire RX580 SPEC // 3* Sapphire RX5708GB  (Read 394 times)
baycoco
Newbie
*

Activity: 43
Merit: 0

View Profile
April 08, 2018, 07:18:23 AM

Çakal ya bu zoruna gidiyo söylenenler. Sığır gibi gidip 5katına almasaydın Smiley

Fiyatı uygunmuşşş Smiley
Dünyada bi uyanık bu var Smiley

İspat koyuncada bi ağır göt olma modelinde Smiley)

Fakirim abi. Fukarayım Smiley

Senin gibi 5 katına kart alacak kadar beyinsiz pardon zengin olamadı bu forumdakilerin çoğu Smiley

len mezarcı 3 kuruşa 5 kuruşa alınacak kart bulamadınmı Smiley
1714843009
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714843009
Reply with quote  #2

1714843009
Report to moderator
1714843009
Hero Member
*

Ignore
1714843009
Reply with quote  #2

1714843009
Report to moderator
1714843009
Hero Member
*

Ignore
1714843009
Reply with quote  #2

1714843009
Report to moderator
The network tries to produce one block per 10 minutes. It does this by automatically adjusting how difficult it is to produce blocks.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
al3pay
Member
**

Activity: 286
Merit: 11

View Profile
April 08, 2018, 07:31:50 AM

Yahu bu oluculer E3 asic vs diyip diyip fiyat asagi çekip kendileri dipten topladıkları GPU lari ne yapıyorlar acaba ? BTC de GPU mining bitti asic başladı ne oldu GPU ler cop mu oldu dünyada , ETH gider amk CTH çıkar onu kazarız AMD ile. Zcash var Monero var . tabiki kartları 500-600 usd seviyesinden alanlar icin sancılı bir donem. Kart çöplüğü vs konularında ise Turkiye 70milyon ustu bir nüfusa sahip ve kendi ic piyasa şartları mevcut bitmian yine E3 u direkt olarak TR ye yollamayacaktır ve ciktiginda piyasa fiyatı en iyi ihtimal ile TR de 2000 usd civarı olacaktir. 2000 usd ver 180mh sadece ethash kaz sonra elin gavuru alsin yüzlerce zorluk tavan yapsın e3 ler cop olsun... D3 ornegi var L3+/s9  larda gelirler dipte zaten. GPU da her zaman ikinci el piyasası vardır...
clt
Jr. Member
*

Activity: 135
Merit: 7

View Profile
April 08, 2018, 08:55:45 AM

Sanırım hemen hemen herkes bir noktayı gözden kaçırıyor. Mining piyasası ve getirisi ne olursa olsun her kartın bir ölü eder fiyatı vardır ve bu arabalardaki gibi sadece hurda ederi değildir. Örneğin mining olayları çığrından çıkıp kart fiyatlarını absürd seviyelere getirmeden önce li dolar kuru 2017 nisan aylarında 3.65 civarlarında. Sadece GTX 1070 için konuşuyorum, kartın fiyatı 1400-1500 TL bantlarında idi. Üzerinden bir sene geçti, dolar kuru 4.04 yüzde 10 luk bir artış var. Ayrıca ekran kartı bileşenlerinin maliyetlerinin artmasını de hesaba katalım (Ram fiyatlarını artması gibi) yüzde 10 da oradan ekleyelim. Sıfır fiyatı şu an itibariyle 1800 TL civarlarında olmalı (Tamamen mevsimsel değişimlerden arındırılmış enflasyon verisi gibi düşünün öhem öhem). 1 yıllık 1070'lerin fiyatları şu an itibariyle 1200-1300 civarlarında seyretmeli. Hadi madencilikten çıkan kartların 2. el piyasasını domine edip fiyatın içine etmesini de işin içine katarak 1100-1200 TL diyelim. Bakın dikkatinizi çekerim hiç bir şekilde MH başına şu kadar hesabı çekmedim. Öyle olsaydı ETH 100 dolarlara düştüğü takdirde kartların 400-500 TL etmesi gerekirdi ki bu eşyanın doğasına aykırı. Sadece karta katma değer olarak gelebilir ETH'nin fiyatı ve mining çıktısı. Hülasası arkadaşlar 1070 için yapılan analiz'i aynen RX serisi kartlara uygulayın. Bir de bu kartların oyuncular tarafından fazla tutulmamasını ekleyin. Maalesef ama tablo aynen bu şekilde. Kimse kimsenin 2 ay önce 2200 TL'den aldığı Nitro'ları sübvanse etmek zorunda değil. Bazen kol keser ve çıkarsınız. Zaten dikkatinizi çektiyse satılan kartlar 3-4 aylık hype sonrası piyasaya giren kartlar. Yoksa 8-9 aydır kazan kartlar ROI'nin sonlarına doğru gelmiş ne kazarsa kar. Eyyorlamam bu kadar. Yanlışım varsa düzeltin.
Cemlik
Member
**

Activity: 602
Merit: 32

View Profile
April 08, 2018, 10:07:00 AM

Çakal ya bu zoruna gidiyo söylenenler. Sığır gibi gidip 5katına almasaydın Smiley

Fiyatı uygunmuşşş Smiley
Dünyada bi uyanık bu var Smiley

İspat koyuncada bi ağır göt olma modelinde Smiley)

Fakirim abi. Fukarayım Smiley

Senin gibi 5 katına kart alacak kadar beyinsiz pardon zengin olamadı bu forumdakilerin çoğu Smiley

len mezarcı 3 kuruşa 5 kuruşa alınacak kart bulamadınmı Smiley

Valla fakircim hergün bu fiyatlardan zaten rig alıyorum en az 1 tane Smiley))

Ha burada istenen fiyatlara alacağıma alibabadan sipariş geçiyorum aradada Smiley
Yani nerdeyse alibabadaki sıfır fiyatlar burdaki ikinci elden ucuza gelecek az daha ıkınsa Smiley

Sen naptın fakircim riglerini satışa koyucanda konulara oo süper fiyatmı yazıyosun hala rx580e 3000yazanlara Smiley

Vermezler o paraları fakircim haberin olsun Smiley

...
Cemlik
Member
**

View Profile
April 08, 2018, 10:19:28 AM

Yahu bu oluculer E3 asic vs diyip diyip fiyat asagi çekip kendileri dipten topladıkları GPU lari ne yapıyorlar acaba ? BTC de GPU mining bitti asic başladı ne oldu GPU ler cop mu oldu dünyada , ETH gider amk CTH çıkar onu kazarız AMD ile. Zcash var Monero var . tabiki kartları 500-600 usd seviyesinden alanlar icin sancılı bir donem. Kart çöplüğü vs konularında ise Turkiye 70milyon ustu bir nüfusa sahip ve kendi ic piyasa şartları mevcut bitmian yine E3 u direkt olarak TR ye yollamayacaktır ve ciktiginda piyasa fiyatı en iyi ihtimal ile TR de 2000 usd civarı olacaktir. 2000 usd ver 180mh sadece ethash kaz sonra elin gavuru alsin yüzlerce zorluk tavan yapsın e3 ler cop olsun... D3 ornegi var L3+/s9  larda gelirler dipte zaten. GPU da her zaman ikinci el piyasası vardır...
Hocam bunu anlatamıyoruz işte.
Clt de aynen demiş aşağıda.
Adam almış zengin olucam 1 ayda umuduyla 5x fiyata. Şimdi aynı şekil satmaya çalışıyor. Ha rx serisi nvidiaya göre bir kaç adım geride kalıyor. Ama adam eth kazar ev araba alırım diye çekmiş krediyi almış 4000den kartı. Yahu şimdi 4000 verdiğin o kart 4yılda roi oluyor hiç birşeyi hesaba katmasan.

Tamam piyasa hep böyle kalmaz. Ama bu durum öyle bir kaç aylık bir süreçte değil.

Adamın ikinci el garantisiz karta istediği fiyata 100₺ koyup 3yıl garantilisini alıyorsun ondan bi haber.
Ha bitmainin atağı şimdilik ne olur bilmiyoruz ama şu bir gerçekki önünde sonunda asiclere geçecek ethde.
Alibabadan p104 siparişi geçiyorum 8gb hemde.. adam burda anasını bellediği 4gb lık karta 3200₺ istiyor.

Bizimkilerde akıl cidden yok.

Rig, kart vs alırkende satan kişiye söylüyorum, eğer elektriğini 1-2yıl en azından karşılayamıyorsan şu fiyatlarla almak mantıksız. Ya güç artırımı yap ya rigi dinlendir yada sat. Aldığın paraylada yahut elindeki paraylada borsada al sat yap.

Bunun başka çıkar yolu yok.

Neymiş bu karta 3000₺ vermiş kırarmış o giyata vermezmiş. Çokta lülü diyorum kır at o zaman Smiley

Hangi zihinsel engelli şu pazar alanında satış ilanında istenen fiyatı verir ki?

O fiyata alacağıma direkt eth alırım misal. Al sat yaparım borsada.

Adam kurs parasını hesaplamış onun için o kadar lazımmış. Oldu anaokulu parasınıda verelim bari..

Asic kısmına gelirsek; evet o cihaz burda 2000$ ada satılsa yinede misliyle karlı olur. Ortalama 1800$ civarı olur diye düşünüyorum. 2000i bulmaz. Olaki bulursa gpu vs asicte o tercih sebebi olur.  180mh a 8000₺ veriyorsun. Burdaki zengin olma hayaliyle kart alanlardan almaya çalış bakalım 180mh lık rige ne isteyecekler.

...
ysakay (OP)
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 259

View Profile
April 08, 2018, 10:41:47 PM

Ya Allah aşkına şu gerizekalıya cevap vermeyin. Gerizekalılara demiyorum gerizekalıya diyorum. cemlik clt kriptogurumudur nedir hepsi aynı kişi zaten. Trollüyor. Desemki kartlar 1.000 tl onu bile alacak parası olmayan bir zavallı ben engelledim geçtim okumuyorum bile yazdıklarını. Ben bilmiyorum sanki bu kartların kaçtan gideceğini. Ciddi adama zaten her türlü konuşarak anlaşarak satarım ve sattımda. Ben burada kartlara 1.500 yazsam sanki çok ucuz diyip hemen alıcak insanlar. Bizim insanımız üç türlüdür. Birincisi hesap kitap yapmadan araştırmadan kazık yemeye alışmış koyunlar ki bunlar Türkiye'nin %40 ını oluşturuyor,ikincisi bunun gibi ezik,kıskanç,ruhu fakir bir baltaya sap olamamış oksijen israfları,üçüncüsüde bu iki türü bilen ve bunlarla uğraşmak zorunda olan  bizim gibi insanlar. 
Satılırsa satılır,satılmazsada kredi çeker yine istediğim parayı elde ederim. En olmadı madencilikten gelenleri satarım. Uzun süredir madencilikle uğraşıyorum. Ciddi bir birikimim zaten mevcut. Ayrıca çalışan bir insanım. Ne bu kartlardan gelicek paraya ne de kazdıklarıma ihtiyacım yok. Ben bu işe başlarken bir ev parası kazanmak umuduyla çıktım fazlasında da gözüm yok. Gelipde burada gerizekalılara ayıracak vaktim yok. Sizde uğraşmayın boşverin.
KriptoGuruTR
Member
**

Activity: 564
Merit: 19

View Profile
April 08, 2018, 10:55:42 PM

Cemlik'te eminimki gülüyordur şuan Smiley

Gençler siz anlamıyorsunuz. Kartınızı silah zoru ile alan yok. Kendi kafamıza göre mantıklı gördüğümüz teklifler veriyoruz. Sizde salak değilsiniz, gerçekten satmak zorunda iseniz en yüksek fiyatı verene satacaksınız. Bunun nesi anormal ki?

Guruyum diyorsam boşuna demiyorum. En azından La Fontaine masalları ile satış yapmaya zorunlu olmayacak kadar işi biliyorum...
Cemlik
Member
**

View Profile
April 09, 2018, 02:02:52 PM

Ya Allah aşkına şu gerizekalıya cevap vermeyin. Gerizekalılara demiyorum gerizekalıya diyorum. cemlik clt kriptogurumudur nedir hepsi aynı kişi zaten. Trollüyor. Desemki kartlar 1.000 tl onu bile alacak parası olmayan bir zavallı ben engelledim geçtim okumuyorum bile yazdıklarını. Ben bilmiyorum sanki bu kartların kaçtan gideceğini. Ciddi adama zaten her türlü konuşarak anlaşarak satarım ve sattımda. Ben burada kartlara 1.500 yazsam sanki çok ucuz diyip hemen alıcak insanlar. Bizim insanımız üç türlüdür. Birincisi hesap kitap yapmadan araştırmadan kazık yemeye alışmış koyunlar ki bunlar Türkiye'nin %40 ını oluşturuyor,ikincisi bunun gibi ezik,kıskanç,ruhu fakir bir baltaya sap olamamış oksijen israfları,üçüncüsüde bu iki türü bilen ve bunlarla uğraşmak zorunda olan  bizim gibi insanlar.  
Satılırsa satılır,satılmazsada kredi çeker yine istediğim parayı elde ederim. En olmadı madencilikten gelenleri satarım. Uzun süredir madencilikle uğraşıyorum. Ciddi bir birikimim zaten mevcut. Ayrıca çalışan bir insanım. Ne bu kartlardan gelicek paraya ne de kazdıklarıma ihtiyacım yok. Ben bu işe başlarken bir ev parası kazanmak umuduyla çıktım fazlasında da gözüm yok. Gelipde burada gerizekalılara ayıracak vaktim yok. Sizde uğraşmayın boşverin.

Onlar aynı kişimi bilmem ama onlardan biri benle aynı kişi değilse, alakamız yoksa bu iftirayı atanın anasını avradını? Kabul ediyomusun?

Götün yemiyosa fakircim almayacaksın krediyle 5 misline kart.
Kriptoyla konuşmuşluğum yok. Clt isr bir kaç kere mesaj atıp fikrimi sormuştur.

Fakirsen sen falir kal.. kredi, para pul senin neyine sürüngen Smiley

İğrençleşme sg ötede oyna nöronsuz memeli seni.

Amk fakiri senin senelik harcadığın para kadar benim oğlumun akülü araba garajı var Smiley soktumun fukara ruhlusu.

Kendini tarif etmiş zaten hesapsız kitapsız misline alan beyinsiz diye Smiley daha kelimeye gerek yok Smiley

Cemlik'te eminimki gülüyordur şuan Smiley

Gençler siz anlamıyorsunuz. Kartınızı silah zoru ile alan yok. Kendi kafamıza göre mantıklı gördüğümüz teklifler veriyoruz. Sizde salak değilsiniz, gerçekten satmak zorunda iseniz en yüksek fiyatı verene satacaksınız. Bunun nesi anormal ki?

Guruyum diyorsam boşuna demiyorum. En azından La Fontaine masalları ile satış yapmaya zorunlu olmayacak kadar işi biliyorum...

Boşver hocam bu nöronsuz memeliye kelimeye gerek yok Smiley
Senin verdiğin fiyatı ben o zamanda dedim vermezdim diye. Senin verdiğin fiyata vermedi ondanda ucuza verdi kamil Smiley
Bunun adına gurur dedi. Beyinsizlik olduğunu anlamadı daha Smiley
Bu kadarda idiot işte Smiley

Burda zengin, ucuza almış, roi olmuş ayaklarına yattığına bakma. Köküne kadar yemiş kazığı şimdi ne kadar çıkarsam kardır diyor Smiley

...
al3pay
Member
**

Activity: 286
Merit: 11

View Profile
April 10, 2018, 05:11:58 AM

E3 800 usd den fiyata sunulunca gpu fiyatlarını dip e çeken oluculer E3 ikinci batch 1800 usd den satışa cikti acaba ne yapacaklar. bitmain gibi %120 zam yaparlarmi Smiley)))))))
KriptoGuruTR
Member
**

Activity: 564
Merit: 19

View Profile
April 10, 2018, 10:21:07 AM

Ben güncelleyeceğim.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: