Bitcoin Forum
May 13, 2024, 02:28:49 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 »  All
  Print  
Author Topic: Binance'den Hacker'ları Yakalayana Para Ödülü  (Read 604 times)
desciglio2 (OP)
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
March 12, 2018, 02:46:42 PM

Bitcoin ve 'alt coin' olarak anılan diğer kripto paraların alım satımı çin kullanılan Binance hacker'ların yakalanması için para ödülü vereceğini duyurdu.

Çin merkezli kripto para borsası  Binance'nin  başı siber saldırı ile dertte. Hacker veya hacker'lar 7 Mart'ta  Binance  üzerinde kullanılan API'lere sızmıştı.  Bu konuda mücadele için kesenin ağzını açan Binance hacker'lara karşı bir ödül programı başlattı ve platforma yardım eden kişiye 250 bin dolar (950 bin TL) para ödülü vereceğini duyurdu.

5 milyonun üstünde kullanıcıya hizmet veren Binance aynı açıklamada saldırının kullanıcıların güvenliğini tehdit etmediğinin altını çizdi. Binance CEO'su Changpeng Zhao da bütün yatırımların güvende olduğunu ve izinsiz yapılan işlemlerin geri alındığını duyurmuştu. Geçtiğimiz günlerde söz konusu saldırının Binance kullanıcılarını değil, platform üzerinde kullanılan ticaret botları gibi API'lerin hedef aldığı açıklanmıştı.

--- Binance belli ki bu işin peşini bırakmayacak. Umarım gerekli neticelere ulaşırlar ve bir daha böyle güven kırıcı bir hadise yaşamak veya yaşatmak zorunda kalmazlar...

Kaynak: https://www.ntv.com.tr/teknoloji/binancedenhackerlariyakalayana-para-odulu,KiO-K8ec0EiRznhrf86E5w

"In a nutshell, the network works like a distributed timestamp server, stamping the first transaction to spend a coin. It takes advantage of the nature of information being easy to spread but hard to stifle." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715567329
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715567329
Reply with quote  #2

1715567329
Report to moderator
1715567329
Hero Member
*

Ignore
1715567329
Reply with quote  #2

1715567329
Report to moderator
1715567329
Hero Member
*

Ignore
1715567329
Reply with quote  #2

1715567329
Report to moderator
muteahhit
Member
**

Activity: 364
Merit: 20

View Profile
March 12, 2018, 03:44:52 PM

Yakalanir mi yakalanmaz mi bilinmez ama binancenin bu sekilde bir aciklama yapmasi guzel. Odul bence yeterli miktarda. Umarim kisa zamanda bir sonuca varilir ve binanceye olan guven yeniden kazanilir. Cunku bu olaya kadar en dogru borsa buydu bence. Ufak bir sıkıntı oldu ama cozulecektir umuyorum.
kartalgiunti
Member
**

Activity: 490
Merit: 13

BIB Exchange

View Profile
March 12, 2018, 05:10:42 PM

Bu hackerları yakalamak elbette imkansızı kovalamak gibi bir şeydir. Ben Binance'nin gelirine oranla bu ödülü az buldum, miktarına bakmaksızın böyle bir düşünce bile güzel ama bana göre.

███     WHITEPAPER  |    TELEGRAM    ███ █     BiB Exchange     █ ███     TWITTER     |   INSTAGRAM     ███
S e t   O f f   t h e   W e b 3   G e n e r a t i o n   N o w
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄  ▄   ►► Powered by BOUNTY DETECTIVE   ▄  ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
ILuckyGuyI
Sr. Member

Activity: 2086
Merit: 451

View Profile
March 12, 2018, 05:30:27 PM

Binance'ın böyle bir girişimde bulunacağını açıklaması gerçekten hoş olmuş.Hackerları yakalayanlara para ödülü vereceklerini açıklamaları da iyi bir hareket olmuş.Böyle daha çok yardımcı olacak kişi çıkacaktır.Umarım başarılı bir uygulama olur.

▄▄███████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
███████████▀▌▄▀██████████
███████▄▄███████▄▄███████
██████▄███▀▀██▀██████████
█████████▌█████████▌█████
█████████▌█████████▌█████
██████████▄███▄███▀██████
████████████████▀▀███████
███████████▀▀▀███████████
█████████████████████████
▀█████▀▀████████████████▀
▀▀███████████████████▀▀
Peach
BTC bitcoin
Buy and Sell
Bitcoin P2P
.
.
▄▄███████▄▄
▄████████
██████▄
▄██
█████████████████▄
▄███████
██████████████▄
███████████████████████
████████████████████████
▀███████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀██████████████████▀
▀███████████████▀
▀▀███████▀▀

▀▀▀▀███▀▀▀▀
Available in
EUROPE | AFRICA
LATIN AMERICA
▄▀▀▀

▀▄▄▄

███████▄█
███████▀
██▄▄▄▄▄░▄▄▄▄▄
████████████▀
▐███████████▌
▐███████████▌
████████████▄
██████████████
███▀███▀▀███▀
.
Download on the
App Store
▀▀▀▄

▄▄▄▀
▄▀▀▀

▀▄▄▄

▄██▄
██████▄
█████████▄
████████████▄
███████████████
████████████▀
█████████▀
██████▀
▀██▀
.
GET IT ON
Google Play
▀▀▀▄

▄▄▄▀
RTE
Full Member

Activity: 294
Merit: 103

View Profile
March 12, 2018, 05:33:00 PM

Son zamandaki sıkıntılar dan dolayı hitbtc yi geçti hatta aratmaz durumda git gide insanların güvenlerini kaybetmeye başladı ve bu yolda bir şeyler yapaya çalışıyorlar.

Iamrobot
Member
**

Merit: 10

View Profile
March 12, 2018, 05:49:20 PM

Olay çok değişik geldi bana sonuçta bu hackerları yakalayanlar yine Hacker değil mi ?
Yani adam bir başkasını yakalatir parasını alır yine işine devam eder. Bunda ben mi çok basit düşündüm yoksa başka etkenlerde mi var
atarliromantik38
Newbie
*

Activity: 266
Merit: 0

View Profile
March 13, 2018, 09:11:23 AM

Ben bu ödül işini  faydalı görüyorum ama abartmamakta fayda var yarın bir gün kellesine şu kadar veriyoruz tarzı haberler çıkarsa hoş olmaz,
ozcanucler
Member
**

Activity: 238

One Token to Move Anything Anywhere

View Profile
March 13, 2018, 09:48:23 AM

Hesapları incelediğimde garibime giden bir şey var özellikle yüksek miktardaki ethler neden poloniexden mew çekip  sonra mew den dolandırıcının hesabına gönderiyor anlamadım bilen var mı ?

btc_turk
Member
**

Activity: 322
Merit: 12

View Profile WWW
March 13, 2018, 09:59:29 AM

Guzel bir yaptirim bence. Yakalanmasini hizlandiracak bir durum olabilir. Yakalanir mi orasi bilinmez ama umarim binance aciklarini kapatir ve yeniden guven kazanir.
temeler
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 250

View Profile
March 13, 2018, 10:55:45 AM

Binance ın hacklenmesi falan iyi bir durum değil ama çabalamaları,sürekli bilgi vermeleri,böyle girişimlerde bulunmaları diğer borsalara göre fark yaratıyor.
loveistanbul
Member
**

Activity: 392

View Profile
March 13, 2018, 10:59:01 AM

Binance  hackerlerı yakalayana vereceğini söylediği 250 bin dolar ödül ile imajını yenileme peşinde , Ben hala böyle bir olayın gerçekleştiğinden bile şüphelerim var , bunun kesinlikle oyun olduğunu düşünüyorum böyle bir durum olursa insanların tepkisini ölçmeye çalışıyorlar.
ascakan
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 255

View Profile
March 13, 2018, 10:59:46 AM

Ben bu adamları yakalarsam 300 bin verirler sustururlar beni yakuza olmayıp öldürmediklerini düşünüyorum Cheesy Bunları yakalayacak bilgi ve beceriye sahip olanlar zaten patır patır aynı işi yaparak gerek borsa gerek api patlatarak topluyor. Binance çaresizce acaba ürkütebilir miyim diye düşünüyor ya da Türk borsasını soyan dansöz arkadaş gibi bir range rover alırlarsa buluruz diye mi düşündüler acaba
tatanga54
Newbie
*

Activity: 238

View Profile WWW
March 13, 2018, 11:48:41 AM

250 bin dolar ceplerinde kalacağı kesin bence , kendi oynadıkları oyuna para mı verecekler. Bu işte kesin bir bit yeniği var.Y a sistemdeki açığı test etmek istiyorlar yada bahane ile pump yaptılar .
feyd
Newbie
*

Activity: 79

View Profile
March 13, 2018, 12:27:43 PM

Binance'in hackerları yakalayanlara ödül vermesi belki ilgi çeker. Ama diger yandan piyasaya olan inancı da kırıyor.
Binance gibi bir borsanın da hacklenmesi büyük olay. Her ne kadar önlenmiş de olsa manipulasyona açık bir piyasa olması işleri zorlaştırıyor.
triedra
Member
**

Activity: 560
Merit: 11

View Profile WWW
March 13, 2018, 12:34:23 PM

Binancenin hacker yakalatana ödül vermesi sizce hackerların gözünü korkutur mu. hayır korkutmaz. bu hack meck olayları yine devam edecek. mantar gibi ürüyor hep genç nesil kolay kazanç uğruna. birini yakalasanız onlar organize yine üstünüze binecektir. yani çözüm değil.

binbash
Full Member

Merit: 101

View Profile
March 13, 2018, 02:06:24 PM

Binance bey yakalayabilirseniz bizede haber et yaa nasıl yakaldığını öğrenmiş oluruz. Bende arkadaşlara katılıyorum benim gözümdede hitbtc den farkı kalmadı yakında patlar gibi

kartalgiunti
Member
**

Activity: 490
Merit: 13

BIB Exchange

View Profile
March 13, 2018, 03:12:34 PM

Olan şeyin peşini kovalamaktansa bir daha tekrar etmemesi için lazım olan icraatleri gerçekleştirmeleri daha akılcı oldur sanki.
Bu yöntemin bir getirisi olacağını ben de zannetmiyorum.

███     WHITEPAPER  |    TELEGRAM    ███ █     BiB Exchange     █ ███     TWITTER     |   INSTAGRAM     ███
S e t   O f f   t h e   W e b 3   G e n e r a t i o n   N o w
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄  ▄   ►► Powered by BOUNTY DETECTIVE   ▄  ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
cabbarlana
Full Member

Activity: 448
Merit: 100

send and receive money instantly, w/no hidden cost

View Profile WWW
March 13, 2018, 05:13:50 PM

Bu ödül işleri saldırıları önlemede güzel ama eğer bu hack olayını piyasada dalgalanma oluşturarak krizi fırsata çevirenler de kendileri olabilir. Kimin eli kimin cebinde belli değil arkedeş

Koray Pulsar
Newbie
*

Activity: 280

View Profile
March 13, 2018, 05:27:00 PM

Binance hackerları yakalayana ödül kampanyası başlatana kadar blockchain teknolojisine geçmeyi denese daha mantıklı ve daha güvenli olacağı kesin ama olayın aslı virüs ve antivirüs ü çıkarmak para kazanma odaklı olunca normal kampanya başlatmaları
dammedonut
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
March 13, 2018, 06:25:10 PM

Onları yakalayacak kadar iyi olsam zaten para sıkıntım olmaz. Binance Hacker'lar için harcayacağı parayı ve zamanı kendini geliştirmek için harcasa daha iyi yapar. O Hacker'ları yakalayanlar Binance neler yapar siz düşünün.

Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 »  All
  Print  

Jump to: