Bitcoin Forum
May 03, 2024, 11:28:45 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Care este strategia pentru situatia actuala?  (Read 797 times)
oni365
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 38
Merit: 0


View Profile
March 27, 2018, 11:26:48 AM
 #21

Buy red sell green!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714735725
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714735725

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714735725
Reply with quote  #2

1714735725
Report to moderator
1714735725
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714735725

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714735725
Reply with quote  #2

1714735725
Report to moderator
1714735725
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714735725

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714735725
Reply with quote  #2

1714735725
Report to moderator
sparg (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 280
Merit: 110



View Profile
March 27, 2018, 05:40:58 PM
 #22

La cum a fost piata in lunile astea nu s-a putut decat sa sell red buy red.
Bine... pentru cine are bani a fost doar buy red, buy red. A fost o perioada buna pentru investitorii noi.

xcajun21
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 742
Merit: 252


View Profile
March 28, 2018, 06:46:11 AM
Last edit: March 28, 2018, 11:00:24 PM by xcajun21
 #23

Se poate si buy red sell green... De aceea, poate, se spune ca urmeaza ani in care abilitățile de trader contează tot mai mult.
Daca nu ma înșel, merge prin bitmex, sell short, prin acele contracte 1x, 10x, 100x... Personal nu ma ating de el o perioada, este ceva de viitor însa.
mmaker666
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 4
Merit: 0


View Profile
April 02, 2018, 10:38:53 AM
 #24

salutare, sunt nou pe acest forum, strategia mea o explic pe canalul meu de youtube unde puteti vedea parerea unui trader cu experienta. Daca sunteti interesati de predictiile si evolutia pretului bitcoin puteti vizita canalul meu, voi face updates regularly. Va astept. Daca aveti intrebari le astept in comentarii. https://www.youtube.com/channel/UCpKxSDa-IT82rPT7hV3Fqjg
xcajun21
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 742
Merit: 252


View Profile
April 02, 2018, 01:27:50 PM
 #25

salutare, sunt nou pe acest forum, strategia mea o explic pe canalul meu de youtube unde puteti vedea parerea unui trader cu experienta. Daca sunteti interesati de predictiile si evolutia pretului bitcoin puteti vizita canalul meu, voi face updates regularly. Va astept. Daca aveti intrebari le astept in comentarii. https://www.youtube.com/channel/UCpKxSDa-IT82rPT7hV3Fqjg
Este a 3 a sursa care preconizează prețul acela din păcate...
Cum funcționează strategia asta? gen se aștepta ca btc sa ajungă la 19k anul trecut, adică o creștere de 20x de la începutul anului? Eu nu înțeleg de ce au fost asa multi care au cumpărat la 19k, dar asa putini care cumpăra in momentul de fata, când e mai mic prețul... încât sa il duca înapoi unde a fost.
mmaker666
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 4
Merit: 0


View Profile
April 02, 2018, 01:48:43 PM
 #26

salutare, sunt nou pe acest forum, strategia mea o explic pe canalul meu de youtube unde puteti vedea parerea unui trader cu experienta. Daca sunteti interesati de predictiile si evolutia pretului bitcoin puteti vizita canalul meu, voi face updates regularly. Va astept. Daca aveti intrebari le astept in comentarii. https://www.youtube.com/channel/UCpKxSDa-IT82rPT7hV3Fqjg
Este a 3 a sursa care preconizează prețul acela din păcate...
Cum funcționează strategia asta? gen se aștepta ca btc sa ajungă la 19k anul trecut, adică o creștere de 20x de la începutul anului? Eu nu înțeleg de ce au fost asa multi care au cumpărat la 19k, dar asa putini care cumpăra in momentul de fata, când e mai mic prețul... încât sa il duca înapoi unde a fost.

Din cauza oamenilor care sunt usor de manipulat/speriat in orice market asa se intampla profesionistii fac profit in timp ce oamenii normali din pacate pierd bani, de aceea am facut acest canal sa imi exprim parerea poate o sa salvez banii multor persoane. Oricum cum am spus-o si in primul video acolo daca vrei sa faci trading ar trebui sa ai cunostinte despre elliot wyckoff si fib. Daca dati search pe google ce e wyckoff o sa vedeti ca graficul seamana izbitor cu cel de la btc din iulie si pana acum . De la 20k la 14k erau doar profesionistii care scoteau banii si vindeau btc publicului larg ( weak hands). Nu ai cum sa opresti chestia asta asa a fost si asa va fii, din pacate oamenii au o mentalitate slaba si pot fi usor manipulati. Majoritatea cumpara high si vand low dupa ce sunt speriati. Oricum cel mai mare instrument de manipulare este mass media. Voi mai posta clipuri in care voi explica mai multe. Daca sunteti curiosi puteti sa urmariti canalul. Din pacate cei din wall street nu sunt oameni buni Smiley
xcajun21
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 742
Merit: 252


View Profile
April 02, 2018, 02:24:13 PM
 #27

Aici vad o asemănare hehe "Mr. Wyckoff saw retail investors getting fleeced repeatedly, and dedicated himself to instructing the public about 'the real rules of the game'"

Deci teoretic acum suntem aproape de perioada de acumulare, după cum s-a specificat si in videoclip.
Tocmai ca mass media ar putea salva, pentru noi, care încă suntem captivi, încât sa crească prețul înapoi? In Mai se așteaptă Bitcoin Consensus cu 4000 de participanți din industrie, se așteaptă sa fie multi investitori, prețul biletelor fiind foarte piperat. Oricum, nu îmi fac așteptări. Unii au zis in 11 luni se reface, alții, ca la sfârșitul anului... etc, etc.


mmaker666
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 4
Merit: 0


View Profile
April 02, 2018, 03:22:51 PM
 #28

Mda ceva de genul ideea este ca atunci cand bitcoinul era 17-20k era mult overbought acum suntem in perioada de mark down, deja nu prea mai exista cumparatori, pretul trebuie sa ajunga in zona de oversold sa creeze o baza de acumulare si apoi urmeaza urmatorul mark up. Ideea e ca atunci cand era 17-20k in mass media si peste tot era o nebunie, toata lumea te indemna sa cumperi bitcoin, de aceea majoritatea oamenilor se lasa ademeniti si cumpara fara sa se gandeasca foarte foarte bine. Acum deja e o perioada de tranzitie, eu preconizez ca in urmatoarea perioada or sa apara news foarte rele despre bitcoin, pentru a speria masele ca sa vanda la preturi cat mai mici. Atunci oamenii care au vandut la 15-20 k cumpara din nou bitcoin in perioada de acumulare. Dupa aceea o sa urmeze urmatorul mark up ( crestere a pretului) . Totul se desfasoara in cicluri ca orice alt market. Singura problema e ca majoritatea oamenilor nu stiu si indemnati de emotii cumpara at the top si vand at the bottom din pacate... profesionistii se bazeaza pe aceasta psihologie si manipulare... Oricum bitcoinul ca si fundamentals este foarte bun dar stirile ce se vor lansa in urmatoarea perioada cred ca vor fi ceva de genul “bitcoin going to 0” bla bla.
Zubilica2
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 98
Merit: 1


View Profile
April 03, 2018, 05:50:29 AM
 #29

- termen scurt Consensus 2018 , anul trecut aceasi conventie a dat trendul de crestere. Ma indoiesc ca o sa fie la fel si acum. Probabil o sa vedem un BTC stabil sub 10k pe o perioda .

- termen lung. incet incet se misca lucruri, In domeniul in care lucrez eu , un proiect de 1-3 mil USD se impementeaza in 1-3 ani. dar vad ca ciupercile ICO de 20-30 mil USD , aici ritmul e mai alert, dar si proiecte care o sa moara usor.

Tinand cont ca overall cripto au cresut ca valoare in 2017 n-a fost un ICO fara ROI vs FIAT.

Realitatea este ca un singur IPO din 10 are ROI.

vad o perioada mai lunga de stagnare si crestere limitata. ~2-3 ani pana ajungem iar la 20k .

- variatii. o sa fie fluctuatii destule si o diversificare mai mare a portofoliilor - > mai multe ICO/tokens/coins etc.
FundsMoney
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 363
Merit: 250


BTC will change the world


View Profile
April 06, 2018, 03:56:22 PM
 #30

Parerea mea - in momentul de fata conceptul de crypto / bitcoin nu mai este ceva nou. Banci mari, angajati de tot felul, investitori, oameni politici - cu totii sunt cu ochii geana pe ce se intampla.

Eu unul cred, printre altele, ca exista un interes ca preturile sa ramana scazute o ''perioada''. Oameni instariti, investitori, companii acumuleaza in perioada asta, in timp ce noi, 'oamenii de rand' suntem poate expusi si vom fi nevoiti sa vindem.

Cred cu certitudine ca va veni un nou val, mai exploziv si mai puternic. Ce nu stiu este cand va veni.

Din 2012-2013 de cand am intrat in aceasta lume, un lucru am invatat: HOLD (sau HODL) indiferent de situatie. Ganditi-va: crypto este imposibil de oprit. Da, poate fi cenzurat, pot sa apara bariere de tot felul, insa este cu siguranta un concept care va fi implementat in viitorul apropiat si in lumea reala. Poate nu vom face cumparaturi cu crypto on a daily basis, dar cu siguranta crypto va fi implementat.

Un exemplu sunt proiectele Internet of Things (IoT). Acestea sunt in fazele incipiente acum, dar oameni cu mult mai destepti ca mine spun ca urmaresc cu atentie progresul acestora pt a vedea cum evolueaza.

Daca aveti posibilitatea, investiti in aceasta perioada. Puneti-va un target de 2-3 ani (varianta cea mai pesimista) si nu veti fi dezamagiti. Smiley

My 2 satoshis.

-- if you want this space, PM me --
Rakabel619
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 322
Merit: 100



View Profile
May 02, 2018, 09:00:47 PM
 #31

salutare. eu cred ca strategia in situatia de fata este sa stai si sa te uiti si sa te rogi Smiley) poate poate sa isi revina prin decembrie. nu vad o imbunatatire in urmatoarele 4-5 luni

Rakabel619
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 322
Merit: 100



View Profile
May 02, 2018, 09:07:07 PM
 #32

imi pare rau pentru cei ce au investit in decembrie-ianuarie... pentru ca e foarte greu sa isi recupereze investitia, sa faca profit, nu mai spun.... cred ca singura solutie in momentul de fata este sa rulezi banii pe care ii ai deja bagati in crypto prin transformarea lor in alte monede care sunt pe minus si sa le vinzi pe plus, dar asta necesita timp, rabdare si riscuri

fraidycat19
Member
**
Offline Offline

Activity: 187
Merit: 10


View Profile
May 04, 2018, 06:58:28 PM
 #33

salutare. eu cred ca strategia in situatia de fata este sa stai si sa te uiti si sa te rogi Smiley) poate poate sa isi revina prin decembrie. nu vad o imbunatatire in urmatoarele 4-5 luni

Salut. Tin sa te contrazic un pic. Eu vad un nou ATH pana la sfarsitul lui August. Sunt, din cate am vazut, 2 pumpuri/an. Unul e toamna-iarna iar altul vara. Pana in decembrie o sa mai pice odata.
germeni
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 30
Merit: 0


View Profile
May 07, 2018, 07:59:18 PM
 #34

Smiley))) situatia actuala ...predictii peste predictii, se pare ca suntem aproape de jumatea lui mai si nu si a revenit cine stie ce dar sa speram ca o sa creasca. Luati monezi cu valoare f mica ca au mai mari sanse sa creasca de 10 de ori decat bitcoinul.
Emerge
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 854
Merit: 1000



View Profile
May 21, 2018, 02:26:05 PM
 #35

Cea mai buna solutie este sa nu vinzi daca esti in pierdere. E nevoie de multa rabdare, nu se stie niciodata ce va urma... pana la urma e vorba de crypto valuta si orice este posibil.
Zubilica2
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 98
Merit: 1


View Profile
May 27, 2018, 04:45:15 AM
 #36

Parerea mea - in momentul de fata conceptul de crypto / bitcoin nu mai este ceva nou. Banci mari, angajati de tot felul, investitori, oameni politici - cu totii sunt cu ochii geana pe ce se intampla.

Eu unul cred, printre altele, ca exista un interes ca preturile sa ramana scazute o ''perioada''. Oameni instariti, investitori, companii acumuleaza in perioada asta, in timp ce noi, 'oamenii de rand' suntem poate expusi si vom fi nevoiti sa vindem.

Cred cu certitudine ca va veni un nou val, mai exploziv si mai puternic. Ce nu stiu este cand va veni.

Din 2012-2013 de cand am intrat in aceasta lume, un lucru am invatat: HOLD (sau HODL) indiferent de situatie. Ganditi-va: crypto este imposibil de oprit. Da, poate fi cenzurat, pot sa apara bariere de tot felul, insa este cu siguranta un concept care va fi implementat in viitorul apropiat si in lumea reala. Poate nu vom face cumparaturi cu crypto on a daily basis, dar cu siguranta crypto va fi implementat.

Un exemplu sunt proiectele Internet of Things (IoT). Acestea sunt in fazele incipiente acum, dar oameni cu mult mai destepti ca mine spun ca urmaresc cu atentie progresul acestora pt a vedea cum evolueaza.

Daca aveti posibilitatea, investiti in aceasta perioada. Puneti-va un target de 2-3 ani (varianta cea mai pesimista) si nu veti fi dezamagiti. Smiley

My 2 satoshis.

Cel mai bun sfat ^^ -  probabil o sa mai scada pana in jur de 6 000. Oricum e o perioada buna pentru short si acumulare de cripto sau buy.
Rakabel619
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 322
Merit: 100



View Profile
June 19, 2018, 08:33:31 PM
 #37

salut, în opinia mea, întreaga piață cripto va fi în scădere. toată lumea va avea nevoie de bani lichizi. nimeni nu va investi în biți sau alte monede virtuale. toate prețurile vor scădea. pentru a fi profitabil, trebuie să fii răbdător de câțiva ani

Rakabel619
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 322
Merit: 100



View Profile
June 28, 2018, 08:40:15 PM
 #38

salutare ! eu cred ca ar trebui sa luam pauza mai lunga de 2-3 luni. propun 2-3 ani. poate ne vom trezi cu o surpriza frumoasa

artstyle1695
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 41
Merit: 0


View Profile
June 28, 2018, 08:52:08 PM
 #39

cred ca cea mai actuala strategie ar fi sa faci hold la tot ceea ce ai,sa nu intri in panica si sa vinzi la perdere Lips sealed
Skorillo
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 76
Merit: 4


View Profile
July 02, 2018, 01:56:50 PM
 #40

În ultimele zile bitcoin e in crestere, nu?
Cel puțin comparativ cu ultima lună....
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!