Bitcoin Forum
May 07, 2024, 05:06:28 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Siz siz olun hakkınızı arayın. Korkmayın ne savcıdan ne adliye yollarından.  (Read 193 times)
gileri (OP)
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 342

View Profile
March 13, 2018, 08:26:06 AM
Merited by EFS (3), mhanbostanci (1), Networkk (1)

9 kasım 2017 gününde mesajlarla uyandım. bankalar teker teker mesaj atmış hesaplarınıza bloke konmuştur diye. ben ne olduğunu bile anlamamıştım. ulan diyorum borcum harcım yok. kim neden bloke koyar. okuyorum mesajı kalekapı vergi dairesi 700TL tutarında e-haciz. ulan benim vergi dairesine neden borcum olsun ödemelerimi biliyorum yapılandırmışım hepsini temiz temiz ödüyorum.

aradım vergi dairesini dedim ne alaka. olay 2016 yılından geliyormuş benim canım muhasebecim benim gelir vergisi beyannamelerimi vermediği için 2 tane özel usulsüzlük cezası çıkmış. ilk çıkanı ben bilmeden yapılandırmışım taksit taksit ödüyormuşum zaten sonraki çıkan yaplandırma dönemine gelmediği için borç olarak kalmış orada. her işte bir hayır varya işte öğrenmiş oldum bende ilk ödediğim paranın benim muhasebecimin işgüzarlığı yüzünden olduğunu.

aradım tabi hemen dedim abi böyle böyle. dedi ben beyannameyi verdim. dedim vermişsen belgeleri götür ver borçları silmiş. sonra tekrar aradım öğrendik ki vermemiş. dedim ne yapıyoruz? dedi hallederiz sıkıntı yok. bana 15 gün müsade et.

15 gün geçti telefonlar engellenmiş. arıyorum ulaşamıyorum. doğrudan meşgule düşüyor. günler sonra araya başkalarını soktum tekrar ulaştım dedi yine bana şu kadar müsade et sıkıntım var halledeceğim. bu şekilde 2 ay geçti ne ödeme var ne aradığım zaman ulaşabiliyorum.

en sonunda dedim eyvallah savcılığa gidiyorum tarih 30 Ocak. gittim bilgiyi aldım doğrudan beni "dolandırıcılık ve sahtekarlık bölümüne " yönlendirdiler.

ifadeyi verdim. üstüne ödeme dekontları gelen borçların listesi mesajlar arama kayıtları hepsini verdim ve bekliyorum. sadece bekliyorum. 3 hafta önce aradım savcılığı dedim bir şey var mı? dedi şu savcıda dosyan fakat daha işleme alınmamış. Dedim herhalde yalan olacak kimse umursamayacak.

taaa ki bu sabah telefon alıncaya kadar. muhasebecim arıyor. lan ben sana ulaşamıyorum ne oldu acaba dedim herhalde insafa geldi. helal günah falan namaz mı kıldı derken ağzından baklayı çıkardı. gökhancığım karakoldan aradılar beni ne oldu niye böyle yaptın ne anlattın sen niye yaptın. dedim abi aylardır kaçıyordun benden bundan sonra iş çıktı benden.

tamam borcumuz ne kadar? abi şu kadar.
tamam hesap numarasını gönder de yatırayım sende savcılıkla görüş dosyayı kapatsınlar. dedim abi sıkıntı yok. hesaba parayı geç bende savcılığa giderim.

tekrar ediyorum siz siz olun korkmayın. gidin ne kaybedersiniz?
2 tane kimlik fotokopisi verdim bir de ifademin çıktısını aldım. 1 liraya patladı bana. zaman olarak ise 1 saat demeden işlemlerin hepsi bitmişti.

dolandırıldın mı? git
alacağını alamadın mı? git
kredi kartı bilgilerini mi çaldılar ? git.

bilen bilir zaten daha önce de facebookta bir olay gelmişti başıma. ben koşmasaydım peşinde o para da uçmuştu.
1715058388
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715058388
Reply with quote  #2

1715058388
Report to moderator
1715058388
Hero Member
*

Ignore
1715058388
Reply with quote  #2

1715058388
Report to moderator
1715058388
Hero Member
*

Ignore
1715058388
Reply with quote  #2

1715058388
Report to moderator
"Bitcoin: mining our own business since 2009" -- Pieter Wuille
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
cryptobaro
Full Member

Activity: 1120
Merit: 200

Turkish Translator

View Profile
March 13, 2018, 08:59:50 AM

Hocam geçmiş olsun öncelikle. Böyle insanlar bu rahatlıktan güç alıp devam ediyor böyle işler yapmaya, başı sıkışınca tıpış tıpış yaparlar yapılması gerekeni. Sonuna kadar hakkını savunmak lazım 1 lira olsa bile.

1881 - 193∞
a.sena
Newbie
*

Activity: 238
Merit: 0

View Profile
March 13, 2018, 11:42:57 AM

Bırakmayacaksın paranı bu tipteki insanlara. Bizim gibi insanlarda bırakırsa okumamış, görmemiş, bilmeyen insanlar hiç bir şey yapmaz. Biz takip etmezsek de bu yaptıklarını alışkanlık haline getirirler.
onlyyou34
Member
**

Activity: 602
Merit: 12

elysian.finance

View Profile
March 13, 2018, 03:54:46 PM

Çok doğru ve net hamlelerde bulunmuşsun. Bu durum hayatımızın her anlamında böyle olmalı aksi takdirde doğanın kanunu gereği neler olabileceğini hepimiz zaten biliyoruz

ELYSIAN FINANCE      Next generation reverse backed token   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬   Collateral-backed stable-coins
     Github  ◥ Telegram   ◥ Twitter   ◥ Discord             Trustless and decentralized 
                             ❱❱❱   JOIN Elysian Finance   ❰❰❰                     Stake and bond to earn up to 1000% APY 
s.kocaman
Member
**

Activity: 378
Merit: 55

View Profile WWW
March 13, 2018, 04:18:45 PM

en iyisini yapmışsın. yoksa 2 yıl daha seni bekletirdi ha bugündü ha yarındı diye. yok hasta olur yok kaza yapar. devamlı bir bahane bulurdu.

hugoworld
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 251

View Profile
March 14, 2018, 07:51:09 AM

Öncelikle çok geçmiş olsun. Dolandırıcılara karşı hak aramak bir insanın en doğal hakkıdır . Bu yüzden en iyi olanını yapmışsınız. Bu ülkede herkes hakkını haksızlıklara karşı ararsa yapılan haksızlıklar azalarak biter diye düşünüyorum.

EMP

▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬

ICO START:
10 SEPT 2018
gileri (OP)
Sr. Member

View Profile
March 14, 2018, 09:49:06 AM

evet rahatladım artık bugün. sabah erkenden aradı tc kimlik numarasını istedi. bütün ödemeleri kapattı dekontlarını da bana gönderdi.
arkasından kuruşu kuruşuna benim yaptığım ödemeleri de gönderdi. şimdi de benim savcılığa gidip şikayeti geri çekmemi bekliyor.
zdrovie
Full Member

Activity: 420
Merit: 100

View Profile
March 14, 2018, 02:26:38 PM

evet rahatladım artık bugün. sabah erkenden aradı tc kimlik numarasını istedi. bütün ödemeleri kapattı dekontlarını da bana gönderdi.
arkasından kuruşu kuruşuna benim yaptığım ödemeleri de gönderdi. şimdi de benim savcılığa gidip şikayeti geri çekmemi bekliyor.

valla helal olsun hocam.böyle şerefsizlere pabuç bırakmadığınız için

▀▀▀▀▀▀     SWIPE  │ Monetizing mobile engagement data, on the blockchain    ▀▀▀▀▀▀
▄▄▄▄         Whitepaper       Telegram       Twitter       Medium       Reddit          ▄▄▄▄
Madara1
Full Member

Activity: 457
Merit: 101

View Profile
March 14, 2018, 08:47:18 PM

Çok geçmiş olsun. Benim başıma gelse sıkıntıdan uzun süre uyuyamazdım. Borç neysede güvenip hesap kitap işlerini emanet ettiğin muhasebeci  bunu yapması ayrı bir can sıkıcı olurdu heralde..
gileri (OP)
Sr. Member

View Profile
March 15, 2018, 06:26:45 PM

Çok geçmiş olsun. Benim başıma gelse sıkıntıdan uzun süre uyuyamazdım. Borç neysede güvenip hesap kitap işlerini emanet ettiğin muhasebeci  bunu yapması ayrı bir can sıkıcı olurdu heralde..
O e-hacizler kalkıncaya kadar bende aynı durumdaydım. Birde ödeme yapıldığı gün açılmıyor. Ödemeden sonra bir hafta kadar beklemek zorunda kalmıştım.
Aqualung89
Hero Member

Activity: 1666
Merit: 529

View Profile
March 15, 2018, 08:45:56 PM

Geçmiş olsun bu arada en doğru olanı yapmışsın sonuçta ne olursa olsun hakkını araman ve herkesinde bu şekilde yapması gerekir.
civilengineer
Full Member

Activity: 434
Merit: 112

View Profile
March 15, 2018, 10:47:01 PM

Geçmiş olsun hocam. Bir çoğumuz bu paradan birşey mi olacak amaan odeyip geçeyim diyordur ama bu şekilde davranışlarımız devam ettiği sürece adamlar daha da rahat hareket etmeye başlıyorlar.
ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
March 15, 2018, 10:55:03 PM

Hocam adalet yerini bulmamış sonuçta davalı kişi sicilini ve saygınlığını kurtarmak istemiş. Dolandırıcı ya da başka bir şey olsa seneler alır adama ulaşsan sallamaz bile.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: