Bitcoin Forum
June 17, 2024, 01:51:23 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Dolar, Euro, Sterlin rekora koşuyor, bu durum altcoinleri etkiler mi?  (Read 435 times)
Republicofizmir (OP)
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

View Profile
March 13, 2018, 01:27:32 PM

Bu durumdan etkilenen altcoinler var mı, hepsi de bu durumdan etkileniyor mu ya da alakası mı yok? Ben sadece bu durumun fırsata çevrilip çevrilemeyeceğini merak ediyorum.
Sobe038
Full Member

Activity: 252
Merit: 103

View Profile
March 13, 2018, 01:57:09 PM

yani dolaylı yoldan türkleri etkileyecektir dostum nası dolaylı yolda ndiye soracaksın hiç merak etme hemen eçıklıyorum şimdi düşün senin ülke para birimin değer kaybediyor ee dolayısıyla ülkenin refah düzeyi ve madi imkanı zarar görüyor buda demek oluyoki biz bu piyasada dolar üzerinden iş yaptığımız için elimizdeki alt coinlerde değerlenmiş oluyor doların getirdiği kar bazında yani ufakta olsa alt coin tutuğumuz için elimizde kar sağlamış oluyoruz daha güzeldeaçıklanamaz diye düşünüyorum
Gwerimos
Member
**

Activity: 210
Merit: 10

View Profile
March 13, 2018, 02:04:27 PM

Altcoinlere cok uzak onlar zaten gunluk bazen 2 katina dusup yukseliyor ama turk parasini etkiler mi diyorsan bunun cevabi evet yani
enfarktus
Full Member

Activity: 980
Merit: 152

View Profile
March 13, 2018, 02:13:07 PM

Mevcut cari açıkla dövizin yükseleceği aşikar. Şu anda uygulanan seçim ekonomisi nedeniyle bugüne kadar çok fazla olumsuz yansımasını görmedik ama ilerleyen zamanlarda paritedeki yükseliş nedeniyle coin alışlarında olumsuz; coin satışlarında ise olumlu yönde etkisini yaşayacağız. Aslında hem kriptolar hemde döviz düşükken depoyu fullemek lazım.
Republicofizmir (OP)
Sr. Member

View Profile
March 13, 2018, 02:14:29 PM

Hocam yanlış anlaşıldım sanırım ben parayı çekerkenki kar/zarar durumundan bahsetmiyorum, genel anlamda onların yükseliş ve ya düşüşünden altcoinlerin etkilenip etkilenmediğini merak ediyordum
Republicofizmir (OP)
Sr. Member

View Profile
March 13, 2018, 02:17:27 PM

Mevcut cari açıkla dövizin yükseleceği aşikar. Şu anda uygulanan seçim ekonomisi nedeniyle bugüne kadar çok fazla olumsuz yansımasını görmedik ama ilerleyen zamanlarda paritedeki yükseliş nedeniyle coin alışlarında olumsuz; coin satışlarında ise olumlu yönde etkisini yaşayacağız. Aslında hem kriptolar hemde döviz düşükken depoyu fullemek lazım.
Ben de bu durumun coin satışlarına etkisi olabileceğini düşünmekteyim ve kripto paralarla döviz arasında dogru ve ya ters de olsa bir orantı oldugu kanaatindeyim, gerekli cevabı güzel bir şekilde anlatmışsınız teşekkürler.
instr_35
Newbie
*

Activity: 196
Merit: 0

View Profile
March 13, 2018, 02:25:35 PM

elinde tutanlar için gayet de iyi bir durum akmasa da damlar sonuçta onlar yükseldikçe (maalesef) bizim paramız değer kaybediyor kaybettikçe de biz ufak tefek kazanıyoruz
instr_35
Newbie
*

Activity: 196
Merit: 0

View Profile
March 13, 2018, 02:28:42 PM

Diğer türlü de etkilenir bence ama alış-satış hangisi karlı olur bilemedim şimdiden  , bir anda çok yükselmeye başladılar yine hayır olsun..
boestin
Legendary
*

Activity: 1092
Merit: 1000

View Profile
March 13, 2018, 04:13:53 PM

Şimdilik global ekonomideki olaylar coin piyasasını pek etkilemiyor ama piyasa gerçekten büyürse ve işlem hacimleri yükselirse işte o zaman borsada olduğu gibi burdada etkilerini görmeye başlarız.misal cuma günleri açıklanan abd'de tarımdışı istihdam verileri bile paritelerde çok volatiliteye sebep olurken bu piyasada pek bir etkisi olmuyor.çünkü gerçekten global ekonomide minnacık yer bile kaplamıyor hala
hmsr
Full Member

Activity: 798
Merit: 106

👉bit.ly/3QXp3oh | 🔥 Ultimate Launc

View Profile
March 13, 2018, 04:17:44 PM

Dolarla bir bağlantımız yok ki değerler ona göre ayarlansın.Tamamen insanların alıp sattığı fiyat önemli.

coinbergh
Member
**

Activity: 532
Merit: 29

View Profile
March 13, 2018, 06:15:31 PM

Altcoinler'in seyrini etkileyeceğini düşünmüyorum. Fakat kripto para yatırımı kısmından dolar ya da euro olarak kara geçilse bile, günlük hayattaki ithal harcamalara olumsuz yönde yansıyacağı gerçeğini de unutmamak gerek. Bu sebeple kardan bahsetmek pek mümkün değil gibi.

Avrupalı'nın 1 birim parası senin neredeyse 5 birim parana denk gelmeye devam ederse, bunun uzun vadede sıkıntıların başlayacağının sinyali olduğunu da göz önünde bulundurmak gerek ayrıca.
Asber
Full Member

Activity: 938
Merit: 115

View Profile
March 13, 2018, 06:23:31 PM

Bence fiyatsal yönden etkilemez. Burda sadece etkileyecek olan mal almak artık daha pahalı ama elinizde mal varsa satmak daha karlı olacaktır.
alpsea
Copper Member
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 555

https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site

View Profile
March 13, 2018, 06:52:11 PM

Doğrudan etkilemese bile euro dolar düşüşlerinde marketin biraz da olsa düştüğünü gözlemledim. Belki benim gözlemlediğim gün denk gelmiştir bilemem. Şayet, kazançlarımız dolar üzerinden olduğu için doların artmasını istiyorum. Ülke zaten vatandaşına en kazık mal satan ülkelerden. Kazancımız dolar olduğundan kripto paralar piyasasıyla uğraşanların işine gelmiş olur.

The Management
Full Member

Activity: 630
Merit: 102

View Profile
March 13, 2018, 07:36:38 PM

Dünya çapında bir etki bekleyemeyiz bence ama Türk vatandaşları dolaylı yoldan etkilenir. Sonuçta dolara çevirerek alım yapıyoruz coinleri. Aşırı bir yükseliş çekincelere yol açabilir
akm3535
Full Member

Activity: 252
Merit: 100

The Standard Protocol - Solving Inflation

View Profile
March 14, 2018, 12:49:50 PM

Dünyaki bütün ekonomiler birbirini etkiliyor doların euronun inişi cıkışı bence ufakta olsa kripto para dünyasını etkiler biri real para biri dijital para sonuçta

trako
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
March 14, 2018, 02:23:26 PM

tabiki de etkilemez. çünkü o piyasanın hacmi üretim alanı farklı. ama türkye de alım gücünü etkiler mi dersen o ayrı birşey. doların 5 lira olursa 10dolarlık coine ödediğin tl karşılığı şimdikinden farklı olacağı için birim fiyatta daha fazla türk lirası ödemiş olursun. ama piyasayı etkileyen bir şey olmaz.
JetToken
Jr. Member
*

Activity: 98
Merit: 1

WWW.OAX.ORG - MARKET INTEGRATION PLATFORM

View Profile
March 14, 2018, 02:28:06 PM

Bugün kü çerçevede baktığınızda çok fazla etkileyen bir durum da değil. Kripto paralar hem hacim olarak hem de realite olarak henüz daha çok büyük bir yerde değil. Ama olur da 3 yıl sonra X coin X ürün yerine hayatımıza girerse o zaman çok farklı olur.

OAX - BRIDGE TO TRADITIONAL FINANCE WORLD
OAX - INTEGRATION OF CRYPTOCURRENCY MARKET
■ oax.org ■ bit.ly/BttANN ■ bit.ly/ActiveBounty ■
mahoni2100
Member
**

Activity: 504
Merit: 12

View Profile
March 14, 2018, 03:28:00 PM

istedikleri kadar rekor kırsın bu piyasayı sadece bizim karlarımı zı etkileyecektir yoksa apiyasanın hacmiyle oynamaz bence .

krm4700
Full Member

Activity: 490
Merit: 105

View Profile
March 14, 2018, 03:30:48 PM

bence rekor kırmaları tl bazında bizi daha çok kazançlı duruma getirmekten başka bir şeyin olması mümkünatı yoktur bu gidişatın.

► StudentCoin◄ ♦ Platform to create personal, DeFi and NFT Tokens♦ ► StudentCoin◄
───●●───●●───●●───●●───●●─[   Bounty Detective   ]─●●───●●───●●───●●───●●───
Website◂ | ▸Twitter◂ | ▸Facebook◂ | ▸LinkedIn◂ | ▸Telegram◂ | ▸Reddit◂ | ▸Instagram
Rkc Trader
Member
**

Activity: 406
Merit: 11

View Profile WWW
March 14, 2018, 03:37:08 PM

Hocam yanlış anlaşıldım sanırım ben parayı çekerkenki kar/zarar durumundan bahsetmiyorum, genel anlamda onların yükseliş ve ya düşüşünden altcoinlerin etkilenip etkilenmediğini merak ediyordum

Doğrudan etkileyeceğini düşünmüyorum. Globalde zaten dolarla alan satan aynı şekilde, atıyorum euro, yen ile alan aynı şekilde devam eder.
Ülkemizde btc nin fiyatı dolar bazında artmasa bile tl bazında artmasına neden olabilir. Ben bir yıldır tl karşılığına bakmıyorum bile, bizde bile etkilemez belki.

Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: