Bitcoin Forum
June 16, 2024, 05:15:31 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Dolar, Euro, Sterlin rekora koşuyor, bu durum altcoinleri etkiler mi?  (Read 435 times)
KoinGuru17
Member
**

Activity: 294
Merit: 10

View Profile
March 14, 2018, 03:58:09 PM

Ulke para birimlerinin dusup yukselmesinin crypto coin borsasini etkileyecegini zannetmiyorum. Ozellikle su an ki duruma bakildigin Turk Lirasi diger para birimlerine karsi deger kaybediyor. Su anki durumda diger para birimlerinin yukselmesi olarak lanse edilse bile aslinda gercek TL nin uzerindeki deger kaybi. Bu da ancak TL ile crypto coin borsasina girecek yatirimcilari etkiler. Elinde baska bir para birimi olanlari etkilemez.
cercitolga4545
Sr. Member

Activity: 714
Merit: 250

View Profile
March 14, 2018, 04:07:11 PM

Dolar acayip şekilde fiyatlanmaya başladı. 4 dolar eşiği geçilir mi bilmiyorum ancak geçilirse TR için pek iyi olmaya bilir alım gücümüz her geçen gün eriyor. Marketten aldığınız çikolataların gramajlarına bir bakın, gizli enflasyon çok vahim durumda
criptolover12
Member
**

Activity: 238

View Profile
March 14, 2018, 04:08:37 PM

etkilemez bence. fx piyasasina gore hacimler cok kucuk kalir.

OAX - REAL WORLD APPLICATION OF DECENTRALIZED EXCHANGES - V1
■  Hold your own keys - Liquidity Aggregation - Open and Transparent  ■
■ ■ WebsiteTeamWPTWPProject DeckANNBounty ANN ■ ■
CEPNIBEY
Member
**

Activity: 560
Merit: 12

View Profile WWW
March 14, 2018, 05:53:00 PM

Dolar nerede rekora koşuyor kaç aydır bitcoin gibi yerinde sayıyor.7 cent arttı diye bitcoin uçacak öyle mi .

HyperLup
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 252

View Profile
March 14, 2018, 06:01:58 PM

Aslında kripto paraları etkileyen bir durum yok, sadece TL'ye geçerken kur fiyatı yükseldiği için TL olarak değerlenmiş gibi gözüküyor. Aslında değerlenmiyor kendi paramız değer kaybederken kur farkı sebebiyle para korunmuş oluyor diyebiliriz. Öte yandan kripto paralarda düşmeye devam ediyor, ortada fırsata dönüşen bir durum yok.
KodesCrew
Full Member

Activity: 406
Merit: 101

View Profile
March 18, 2018, 08:40:00 PM

Ülkemizde dolar euro nun düşüş ve çıkışlarında erkilenmeyen bir şey var mı ki coinler etkilenmesin . Bizim için direkt alım güvümüzü etkiler

gulypz
Member
**

Activity: 476

View Profile
March 18, 2018, 11:50:37 PM

Altlar gerçekten fena eridi böylesine fena çöküş durumlarında ben dolar kapısı olan altcoinleri takip ediyorum yani al sat için en azından daha fazla hareket alanı veriyor.
dedolee
Newbie
*

Activity: 189
Merit: 0

View Profile
March 19, 2018, 06:27:49 AM

Aslında direk olarak etkilemez ama sonuçta biz BTC yi dolar üzerinden bozdurduğumuzda TL ye çevirme aşamasında dolardaki artış farkını almış olacağız.
KenannT
Member
**

Activity: 596
Merit: 14

View Profile
March 19, 2018, 11:31:29 AM

neden etkılesınkı dolar euro %1 artıyor  krıpto paralar %50 dusuyor bı gunde nasıl etkıleyecek yanı ben onu anlayamadım gerçekten oranlarla matematıkle arası olan yok muu? Smiley

Kripto Para Haberleri   Kripto Para Haberleri ve Analizleri  Kripto Para

Kripto Hayat
RTE
Full Member

Activity: 294
Merit: 103

View Profile
March 19, 2018, 11:47:46 AM

Dolar arttığında coin veya tokenlerin fiyatı artabilir daha fazla kasanmış gibi gözüke bilirsin ama bir telefon bir eşya aldığında o eşyanında fiyatının arttığını unutma arkadaşım .

BTCHakan
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 260

View Profile
March 19, 2018, 12:20:23 PM

Altcoinleri dolar bazında alıp sattığımız için ve doların karşısında paramız değer kaybettiği için haliyle elimizdekileri dolara döndüğümüzde TL bazında karlı durumda oluyor ama doların artması altcoinlerin fiyatının yükselmesi anlamında (Dolar'dan ve BTC'den bahsediyorum) etki etmez. Ama TL bazında yükselişe sebep olur.
tendor
Full Member

Activity: 350
Merit: 102

View Profile
March 19, 2018, 12:36:08 PM

bu durumun dijitalparalari etkileyecegini sanmiyorum. cok az insan fiat parayla kriptoticareti yapiyor. btc nin hareketleri altcoinler icin daha onemli. altinin dolarin falan artmasi veya dusmesi bu piyasayi pek etkilemez.. usdt denen bir gercek var. herkes hesabini ona gore yapiyor.
nascasto
Full Member

Activity: 504
Merit: 102

PRIVATE FEDERATED BLOCKCHAIN

View Profile
March 19, 2018, 12:43:31 PM

Dediğiniz global anlamda mı ben pek anlam veremedim. Doların falan artması bizim için iyi yani kripto paralarla uğraşanlar açısından. Ama ithalat işi yapan inşaat işi yapan dövizle çalışan  herkese allah kolaylık versin

yns1903
Member
**

Activity: 756
Merit: 16

View Profile WWW
March 19, 2018, 02:10:22 PM

Bizi etkilerde para birimi euro ya da usd olan kişileri etkilemez. Piyasayı da doğrudan etkilediğini söylesek doğru olmaz çünkü btc ve ethye göre değer belirleniyor piyasadaki coinler

gelgelelim
Newbie
*

Activity: 168
Merit: 0

View Profile WWW
March 19, 2018, 02:12:50 PM

doların küresel gidişi değilde merkez bankalarının durusu belki değiştirebilir belkide bi kriz cok değiştirebilir o yüzden oralarıda takıpte bulunmak lazım cunkı asıl para oralarda
georgemamat
Member
**

Activity: 476
Merit: 75

View Profile
March 20, 2018, 01:50:38 AM

Dolar galiba bu sefer 4 tl yi geçecek, altcoinlerin dolar kapısı açık mı diye artık alıp satarken ciddi ciddi dikkat etmeye başladım. Önceleri sadece btc üzerinden dolar kontrolu yapıyordum.
sweerty1
Sr. Member

Activity: 453
Merit: 251

Presale Starting May 1st

View Profile
March 20, 2018, 07:46:39 AM

Bu etkiler yerel piyasalarda net değil. İncelerseniz amerikan dolarının ne kadar sallantıda olduğuyla ilgili 100lerce yeni video var youtube'da. Devir real estate, toprak, altın, gümüş ve kriptopara devri. Herkes zenginliği buralarda saklıyor. Altcoinler daha da artacak yani. Sabredin.

▄▄██▄▄
 ▄▄██████████▄▄
████████████████
████████████████
█████▀▀  ▀▀█████
█▀▀          ▀▀█
     ▄▄██▄▄
 ▄▄██████████▄▄
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
 ▀▀██████████▀▀
     ▀▀██▀▀
INVESTA████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
████
████
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
████
     ▄▄██▄▄
 ▄▄██████████▄▄
████████████████
████████████████
█████▀▀  ▀▀█████
█▀▀          ▀▀█
     ▄▄██▄▄
 ▄▄██████████▄▄
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
 ▀▀██████████▀▀
     ▀▀██▀▀
emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
March 20, 2018, 08:51:45 AM

dolar, euro, sterlin rekora koşması altcoinleri, coinleri etkileyeceğini zannetmem. 1 bitcoin amerikanın 8000 dolarına eşit. kim zayıf ortada. kripto paralardan zengin olanların bizler için en büyük tehlikesi kendilerine ülke kurabilecek kadar maddi olanaklara sahip olması. istedikleri şirketleri, holdingleri inanılmaz rakamlar ile alırlar ve onlar için çerez parası. etherde cüzdan görmüştüm X coin diyelim. 1 milyar dolara yakın değere sahipti.
SheldonLeeCooper
Full Member

Activity: 434
Merit: 109

View Profile
March 20, 2018, 10:11:55 AM

Piyasayı etkilemez zannediyorum. Tabi elinde Kripto Para olanlar için karlı bir durum olduğu ortada.
ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
March 20, 2018, 11:51:32 AM

küresel sermayenin güvenli liman olarak görülen dolar, sterlin, euro ya kayması tüm alternatif yatırım gibi gözüken riski yüksek yatırım araçlarını negatif olarak etkileyecektir malesef durum bu teknik analiz yapmak gerekirse.
tabi tl den dövize kayıştan bahsediyorsanız tabiki etkilemez.
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: