Bitcoin Forum
May 10, 2024, 10:00:34 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »  All
  Print  
Author Topic: Gerçekçi olalım mı?  (Read 1386 times)
georgemamat (OP)
Member
**

Activity: 476
Merit: 75

View Profile
March 13, 2018, 05:11:42 PM
Merited by EFS (8), ozgr (7), tartibaya (5), aamirsuh (4), carlzec (4), jhontwis (3), heidikim (3), henrybek3 (3), cabbarlana (3), jeda2000 (3), jameshugo17 (2), luppecuppe (2), mhanbostanci (1), lossnet (1), pandacoin (1), gulypz (1)

Neredeyse hiç bir altcoin projesi uygulanabilir durumda değil. Bitcoin dahi aynı durumda, işlem hızı ve kapasitesi çözülürse ki bu alanda olumlu adımlar atılıyor, (Segwit ve Lightning Network) ancak o zaman günlük hayatımıza entegre olacak/olabilecek.

Piyasa tamamen spekülasyon üzere yol alıyor. Tabi reel piyasadaki borsalarda benzer şekilde ancak kripto piyasa olduğu gibi spekülasyon. Sürekli iddalı ICO'lar çıkıyor dünya kadar para topluyorlar sonuç sürekli yol haritası sürekli gelecekte olacak olan şeyler... Yanlış anlaşılmasın bu durumu çok garipsiyor değilim bence ICO'lar bu piyasanın AR-GE kısmı.

Ben trade konusunda nasıl bir yol izleyeceğim konusunda kararsızdım aslında hala kararsızım. Sadece anladığım bazı gerçekler var onları paylaşacağım. Süper proje, harika proje şunu yapacaklar şunu halledecekler bu laflar bana boş geliyor artık en ala projede dahi böyle.

-Altcoinleri ve ICO'ları projelerin hisse senetleri olarak algılıyorum.

-ICO'lar veya altcoin alımları ile projenin fonlanması yapılıyor.

-Gerçek hayata entegre yada entegre olabilecek proje sayısı çok az. Steemit ve Flixxo gibi youtube veya blog benzeri olanlar bence en elle tututlur projeler.

-Ethereum, Neo, Waves veya Tezos gibi projeler ise diğer projelere alt yapı oluşturması sebebi ile gerçekçi bir kullanım alanları var.

-Kripto ödeme aracı olma iddasında olan ZEC, MONERO, DASH ve Vertcoin gibi projeler ise Bitcoin den farklı-ekstra ne ortaya koyabilirlerse o kadar tutulacaklar. Kısmen de fark ortaya koyduklarını görüyoruz. Özellikle gizlilik ve hız gibi konularda.

-Bunlardan farklı olarak yine günlük hayatımıza göz kırpan başka projelerde varlar, ancak hepsini değerlendirmeye almak hepsini yakalamaya çalışmak gerçekten çok zor ve çok yıpratıcı. Ben kafam da şimdilik böyle bir tasnif yaptım.

-Piyasanın bu güne kadar ki performansı ise bambaşka ICO'lar çeşitli reklamlar ile para topluyorlar ve yine bir şekilde borsalara kendini kabul ettirdiklerinde proje ölü dahi olsa balinaların elinde pump-dump yiyor. (Bu balinalar bazen büyük btc sahipleri bazen de projeyi başlatan ve ICO'da kendine pay alan takım diyebiliriz.)

Gelelim asıl konumuz olan hold meselesine:

13.03.2018 itibari ile 2017 Aralık ayının daki market hacmi seviyesinin neredeyse yarısına düştü piyasa. Bu spekülasyona dayalı ölü projelerle dolu piyasa soğuma evresine girdi, şimdilik! Şimdilik diyorum çünkü hala bu piyasaya yabancı milyarlarca insan var ve ölü projeler dahi 1 yılda 10x 100x ihtimali taşıyor. 2017 Ocağı ile 2017 Aralık ayı arası bu duruma şahitlik etti.

-Bence geleceği olan projeler hayatımıza girecek olanlardır, diğer altcoinler ise sistemden ne zaman dışlanacağı belli olmayan yüksek risk içeren yatırımlardır. Acemi yatırımcıdan para geldiği müddetçe ölü diye tabir ettiğim projelerde bir şekilde fiyatlanacaktır, Devlet eliyle şimdilik bu durumun önüne geçebileceklerini düşünmüyorum.

The forum was founded in 2009 by Satoshi and Sirius. It replaced a SourceForge forum.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
LoveFooL
Member
**

Merit: 12

View Profile
March 13, 2018, 05:16:02 PM

geleceği olanlar coinlerin hayatımza entegre olanlar olacağına bende katılıyorum. fakat bu şekilde kullanılan tokenlar piyasada mevcut . hatta artık canlıda mevcutta bir porjesi olan ve işleyen firmalar da girmeye başladı. yatırım yapılabilir.
faaty
Sr. Member

Activity: 574
Merit: 250

View Profile
March 13, 2018, 05:24:59 PM

bu söylediklerinin tamamı zaten önceden beri piyasada olanların bildiği şeyler. coinlerin neredeyse tamamı deney gibi ve fiyatlamaları tamamen spekülasyon üzerine. büyük bir kısmı da 1-2 sene içerisinde kaybolup gidecek. hepsinden heyecanlanarak parayı altcoinlere gömmek büyük hata
Hopewithmoney
Full Member

Activity: 350
Merit: 100

View Profile
March 13, 2018, 06:43:41 PM

Zaten özellikle son paragrafta bahsettiğin gibi acemi yatırımcıların fiyatlandırdığı coinlerin ömrü çok uzun değil. Projelerin geçerliliği bu konuda baya bir önem taşıyor.
Asber
Full Member

Activity: 938
Merit: 115

View Profile
March 13, 2018, 07:00:22 PM

Güzel bir anlatım olmuş, elinize sağlık. Bu piyasada benim gördüğüm ;

İcolar bir hayali satıyorlar, bizler de bu hayali satınalıyoruz. Hayal gerçekleşirse proje iş yapmaya başlıyor.

Tabi her hayalin gerçekleşme ihtimali de hayal olabiliyor.
SheldonLeeCooper
Full Member

Activity: 434
Merit: 109

View Profile
March 13, 2018, 07:39:24 PM

Bence kripto paraların en önemli ve büyük problemi, volatilitenin aşırı yüksek olması. Hiçbir büyük firma kolay kolay bu riski alamaz.
Bu yüksek volatiliteden bir şekilde sıyrılabilmek gerekiyor. Belki şöyle bir çözüm olabilir. Örneğin Alibaba.com Binance ile anlaşıp bir cüzdan açar ve kripto paralar ile yaptığımız ödemeler, Binance üzerindeki cüzdana düşerek anlık olarak Fiat'a çevrilebilir veya şirket istediği zaman bu kripto paraları Fiat'a çevirebilir. Belki bu şekilde, firmaların yüksek volatiliteden etkilenmesinin önüne geçilebilir. Ancak bu sefer de Fiat paraların hegemonyası kırılamaz.
Daha aşılacak bir çok engel var. Umarım bunların üstesinden bir şekilde gelinebilir.
megadeth1992
Member
**

Activity: 350
Merit: 10

W12 – Blockchain protocol

View Profile
March 13, 2018, 07:48:06 PM

Mükemmel bir konuya deginmissin aynen katılıyorum size . Hayatımıza entegre edebileceğimiz projeler zaten bir şekilde ayakta durmayı başarır ama diğerleri ise dediğiniz gibi yeni yatırımcılar sayesinde fiyatlanir ve daha sonra yavaş yavaş kaybolur

W12.io  ▬▬▬▬▬▬  Blockchain protocol                         
            Built F O R :    ❤ Charity Market    ⚫ ICO    ֆ CROWDFUNDING

◥ TELEGRAMWHITEPAPERTWITTERFACEBOOK ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ❱❱❱ R E G I S T E R  for the  TO K E N  S A L E ❰❰❰
CEPNIBEY
Member
**

Activity: 560
Merit: 12

View Profile WWW
March 13, 2018, 07:50:19 PM

Adamlar icolarla paralar toplayıp onları kullanıyorlar. Yeni icolarin çoğu zaten transfer üzerine bunlarda uygulanamaz değil.

snykutlug
Member
**

Activity: 448
Merit: 17

View Profile
March 13, 2018, 08:17:34 PM

Nasıl değil hiç biri derken çogunluğu dersen daha mantıklı olabilir gvt bnb vb bir çok token coin uygulanabiliyor şu durumda gvt daha açılmadı ama açılıyor nisan başında
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
March 13, 2018, 08:24:29 PM

Piyasanın mevcut durumunu çok güzel detaylandırmışsınız. Tebrik ederim, söylediklerinizin tamamına katılıyorum.
Bahsettiğiniz coin/tokenler içinde ben en çok Tezos'dan umutluyum. Henüz çıkmamasına rağmen beklentiler yüksek.
Ayrıca Monetha da gelecek vaadediyor bence. Ay sonunda ürün çıktığında gidişatın nasıl olacağı netleşecek.
+1 merit benden size gelsin;)
bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1298

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
March 13, 2018, 09:19:07 PM

Şu ana kadar olan başıboşluk ve borsaların kapasite yeterliliği nedeniyle önüne gelen bir tarafından element uydurarak coin/token çıkardı, sorsan çoğu öyle iddialılar ki, sanki ayda üs kuracaklar.
Ancak şimdiden sonra işler 3 nedenden dolayı böyle devam etmeyecek:
1) Kripto piyasasının yasal düzenlemelerin kenarından geçtiği belki de son dönemi yaşıyoruz, önüne gelenin istediğini yapamayacağı zamanlar uzak değil,
2) Mevcutların çoğunun sözde projeleri için verdiği hedef zamanlara yaklaşıyoruz, ortaya bir şey çıkartamayınca işlevsizlikleri net bir şekilde ortaya konulmuş olacak ve hala ( sayıları da az olmayan) projelerin gerçekleşeceğini düşünen yatırımcılar strateji değiştirecek,
3) Borsalarda şimdiden emtia fazlalığı var, bu durum olumsuz sonuçlar doğurur, o nedenle eli yüzü düzgün borsalar ya yeni girişleri kısıtlayacak, ya da kabul fiyatlarını arttıracaklar, dolayısıyla "ben çıkartayım da, elbet bir borsaya sokarım" mantığı pek işlemeyecek.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Cashcash
Sr. Member

Activity: 644

🤖UBEX.COM 🤖

View Profile
March 13, 2018, 09:25:09 PM

ABD , Kore ve Çin ICO ları düzenleme getirirse işler çok değişecektir . Ölü projeler çok çok azalacaktır . Aldığımız coin/tokenler hisse senetlerine benzediği kesin bu şirketlerinde çoğu batacaktır . ICO ların en güzel yanı çok iyi bir fikir ve proğramlama kabiliyeti var ama maddi güçün olmasa tüm dünyadan yatırım alabiliyor olman .

GLOBAL DECENTRALIZED ADVERTISING EXCHANGE

Token sale: MAY 21

▄█▄      ▄█▄        
                                 █████    █████       
                        ▄██▄     ▀█▀      ▀█▀        
                ▄█▄    ▀██▀                           
         ▄     ▀█▀                        ▄█▄        
        ▀█▀                      ▄█▄     █████       
                        ▄██▄    █████     ▀█▀        
   ██          ▄█▄    ▀██▀     ▀█▀                  
         ▄     ▀█▀                        ▄█▄        
        ▀█▀                      ▄█▄     █████       
                        ▄██▄    █████     ▀█▀        
   ██          ▄█▄    ▀██▀     ▀█▀                  
                ▀█▀                                    
          ▄                      ▄█▄      ▄█▄        
         ▀█▀           ▄██▄    █████    █████       
   ██          ▄█▄    ▀██▀     ▀█▀      ▀█▀        
                ▀█▀                                    
           ▄                      ▄█▄     ▄█▄        
          ▀█▀            ▄██▄   █████   █████       
    ██            ▄█▄   ▀██▀    ▀█▀     ▀█▀        
             ▄    ▀█▀                                 
            ▀█▀                         ▄█▄           
       ██              ▄█▄   ▄██▄    █████          
                  ▄    ▀█▀   ▀██▀     ▀█▀           
                 ▀█▀                                   
            ██                   ▄██▄                 
                    ▄     ▄█▄   ▀██▀                 
                   ▀█▀    ▀█▀                          

▄█   ▄█  ▄█        ▄█████▄   ▀█▄     ▄█▀
██   ██  ██▄▄▄▄▄   ██▀   ▀██    ▀█▄  ▄█▀
██   ██  ██▀▀▀▀██  ██▀▀▀▀▀▀▀      ████   
██   ██  ██   ██  ██▄   ▄█    ▄██▀▀██▄   
▀██████▀  ▀██████▀  ▀███████▀   ▄██▀   ▀██▄
Telegram
Facebook
ANN Thread
Youtube
LinkedIn
Twitter
Medium
Reddit
Github
mikewirth
Sr. Member

Activity: 532

View Profile
March 13, 2018, 09:40:11 PM
Last edit: March 14, 2018, 06:31:52 AM by mikewirth

Çok az sayıda altcoin projesi uygulama yapar durumda buna katılıyorum, zaten bugünlerde kripto piyasasında olan fakat gelecekte kullanılacak seviyede bir  proje bir elin parmakları kadardır. İçlerinden bir çoğunun da yakında yok olacağı fikrini aklımızdan çıkarmadan yatırımlarımızı yönlendirmemiz gerek.
Kennedy
Sr. Member

Activity: 434

View Profile
March 13, 2018, 09:50:36 PM

Stack: Likit havuz sayesinde otomatik olarak eldeki kriptoparanızı pos cihazlarında ödeme yaparken kullanabilmenizi sağlıyor üstelik bunu yaparken 30 farklı fiat ve kriptopara birimini kullanabiliyor.
Hdac: IoT (Nesnelerin interneti ile entegre edilmiş blokzincir teknolojisi, IoTA'nın blokzincir versiyonu)
Ethereum: Akıllı sözleşmeler sayesinde otomatik işlem yapma kapasitesine sahip, birden fazla alanda, birden fazla otomatik işlem yazılıp kodlanabiliyor.
Bitcoin: Dijital altın, rezerv para birimi, merkezsiz ve dijital ödeme sistemi.
Ripple: Saniyelik işlem kapasitesi sağlıyor, bitcoin'e göre çok daha hızlı, birçok banka ile dolaylı yoldan olsa bile anlaşma sağlayabiliyor, günlük hayatta ödeme sistemi olarak entegreye hazır.
Eos: Sene sonunda merkezsiz borsa olmayı hedefliyor, üstelik diğerleri gibi çöp bir proje değil gerçekten başarılı bir merkezsiz borsa olacak.
Monero: Ödemelerde gizlilik sağlıyor, bitcoin'de gönderilen paraların takibi yapılırken Monero'da yaptığınız ödemenin içeriği görüntülenemiyor.
Dogecoin: Bunu demokrasi olarak görüyorum, reklamı yapılmıyor, neredeyse bedava, sudan ucuz günlük işlemler için kullanılabiliyor.

Şimdi tek tek yazmak isterdim ama gelecekte kullanılacak kriptoparalar aşağı yukarı belli, hangisine yatırım yaptığınız sizin seçiminiz ben genelde btc,eth,xrp,doge dörtlüsünde oynuyorum.

Ve bunların daha versiyon 1 kriptoparalar olduğunu unutmayın, kablolu telefonlar gibi düşünün, insanlar telsizler ve cep telefonlarını bir anda görmedi.
boestin
Legendary
*

Activity: 1092
Merit: 1000

View Profile
March 13, 2018, 10:01:43 PM

dedikleriniz doğru ve bu piyasada işlem yapanlar bunları zaten biliyor ve ona göre yatırım yapıyorlar, tabi en kısa yoldan zengin olayım günde 10x yakalayayım diyen tayfada hacimsiz ve shitcoinlerle vaktini harcayıp şansı varsa tutturuyor yoksada eldekinide batırıp gidiyor.çok değil 2 sene içinde piyasadaki coinlerini yarısının çöpe döndüğünün delist edildiğini ve yok olduğunu göreceğiz.bu yüzden özellikle uzun vadeli yatırımcılar seçimlerini çok çok iyi yapmalılar
yusufmirza
Member
**

Activity: 742
Merit: 19

View Profile
March 13, 2018, 10:33:04 PM

Bugün çok parlayan bir coin 2 sene sonra çöp olup tarihin sayfalarında yer alabilir.Her zaman bir risk taşıyor altcoinler.O yüzden iyi takip ve analiz şart altcoinlerde.Reel hayata kendini entegre etmiş coinler yükselmeye devam edecektir.
Geleve
Full Member

Activity: 588
Merit: 104

View Profile
March 13, 2018, 10:50:28 PM

genel olarak katılıyorum. yani blokzinciri teknolojisi yenilikçi ama hayatımıza ne gibi bir artı getiriyor. yani şu anda uygulanabilir olan somut bir fayda var mı? sanmıyorum. market değerlerinin artmasının sebebi duyanın gelmesi ve manipulasyonlar.
georgemamat (OP)
Member
**

Merit: 75

View Profile
March 13, 2018, 10:59:22 PM

Piyasanın mevcut durumunu çok güzel detaylandırmışsınız. Tebrik ederim, söylediklerinizin tamamına katılıyorum.
Bahsettiğiniz coin/tokenler içinde ben en çok Tezos'dan umutluyum. Henüz çıkmamasına rağmen beklentiler yüksek.
Ayrıca Monetha da gelecek vaadediyor bence. Ay sonunda ürün çıktığında gidişatın nasıl olacağı netleşecek.
+1 merit benden size gelsin;)

Teşekkür ederim hocam. Piyasa zaten öylesine durgunlaştı ki tadı tuzu kalmadı, bu sıkıntı da merit kazanmak mutlu etti. Ben Monetha dan çok umutlu değilim biraz daha araştırma yapabiliirim hakkında sonrasında belki fikrim değişebilir.
Drfalcon
Jr. Member
*

Activity: 266
Merit: 1

Staker.network - POS Smart Contract ETH Token

View Profile WWW
March 13, 2018, 11:08:11 PM

Ben de üç aşağı beş yukarı aynı düşüncelere sahibim. Tamamen pump-dump ile yürüyen coinler herkesin zararına. Başlı başına, kriptoya ağır bir ünvan zedelemesi yapıyor. İçi boş olan projeler ve topladıkları paranın fazla olması, bi yerden sonra boş oldukları anlaşılınca insanlarda bu teknolojiye karşı bi soğumaya sebep oluyor. Bilinçsiz yatırımcı en büyük kurban. Bu sebeple, portföyünüzü ayarlarken, yatırım yapacağınız coin in mutlaka ürününe, sorun için sunduğu çözüme, takımdaki isimlere dikkat edin. Birkaç yıl sonra zengin olacağım deyip aldığınız coin, birkaç yıl sonra ismi bile kalmayabilir bu piyasada. Hayal kurun mutlaka, ama gerçek basamaklara basarak ilerleyin, altı boş olanlara değil.

ELONCITY    ❱ ❱ ❱ ❱    Power The world for FREE!
Public Sale Coming Soon  │  https://eloncity.io/
Neo--
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 288

View Profile
March 13, 2018, 11:13:20 PM

Neredeyse hiç bir altcoin projesi uygulanabilir durumda değil. Bitcoin dahi aynı durumda, işlem hızı ve kapasitesi çözülürse ki bu alanda olumlu adımlar atılıyor, (Segwit ve Lightning Network) ancak o zaman günlük hayatımıza entegre olacak/olabilecek.

Piyasa tamamen spekülasyon üzere yol alıyor. Tabi reel piyasadaki borsalarda benzer şekilde ancak kripto piyasa olduğu gibi spekülasyon. Sürekli iddalı ICO'lar çıkıyor dünya kadar para topluyorlar sonuç sürekli yol haritası sürekli gelecekte olacak olan şeyler... Yanlış anlaşılmasın bu durumu çok garipsiyor değilim bence ICO'lar bu piyasanın AR-GE kısmı.

Ben trade konusunda nasıl bir yol izleyeceğim konusunda kararsızdım aslında hala kararsızım. Sadece anladığım bazı gerçekler var onları paylaşacağım. Süper proje, harika proje şunu yapacaklar şunu halledecekler bu laflar bana boş geliyor artık en ala projede dahi böyle.

-Altcoinleri ve ICO'ları projelerin hisse senetleri olarak algılıyorum.

-ICO'lar veya altcoin alımları ile projenin fonlanması yapılıyor.

-Gerçek hayata entegre yada entegre olabilecek proje sayısı çok az. Steemit ve Flixxo gibi youtube veya blog benzeri olanlar bence en elle tututlur projeler.

-Ethereum, Neo, Waves veya Tezos gibi projeler ise diğer projelere alt yapı oluşturması sebebi ile gerçekçi bir kullanım alanları var.

-Kripto ödeme aracı olma iddasında olan ZEC, MONERO, DASH ve Vertcoin gibi projeler ise Bitcoin den farklı-ekstra ne ortaya koyabilirlerse o kadar tutulacaklar. Kısmen de fark ortaya koyduklarını görüyoruz. Özellikle gizlilik ve hız gibi konularda.

-Bunlardan farklı olarak yine günlük hayatımıza göz kırpan başka projelerde varlar, ancak hepsini değerlendirmeye almak hepsini yakalamaya çalışmak gerçekten çok zor ve çok yıpratıcı. Ben kafam da şimdilik böyle bir tasnif yaptım.

-Piyasanın bu güne kadar ki performansı ise bambaşka ICO'lar çeşitli reklamlar ile para topluyorlar ve yine bir şekilde borsalara kendini kabul ettirdiklerinde proje ölü dahi olsa balinaların elinde pump-dump yiyor. (Bu balinalar bazen büyük btc sahipleri bazen de projeyi başlatan ve ICO'da kendine pay alan takım diyebiliriz.)

Gelelim asıl konumuz olan hold meselesine:

13.03.2018 itibari ile 2017 Aralık ayının daki market hacmi seviyesinin neredeyse yarısına düştü piyasa. Bu spekülasyona dayalı ölü projelerle dolu piyasa soğuma evresine girdi, şimdilik! Şimdilik diyorum çünkü hala bu piyasaya yabancı milyarlarca insan var ve ölü projeler dahi 1 yılda 10x 100x ihtimali taşıyor. 2017 Ocağı ile 2017 Aralık ayı arası bu duruma şahitlik etti.

-Bence geleceği olan projeler hayatımıza girecek olanlardır, diğer altcoinler ise sistemden ne zaman dışlanacağı belli olmayan yüksek risk içeren yatırımlardır. Acemi yatırımcıdan para geldiği müddetçe ölü diye tabir ettiğim projelerde bir şekilde fiyatlanacaktır, Devlet eliyle şimdilik bu durumun önüne geçebileceklerini düşünmüyorum.

Halihazirda isleyen projeleri al ozaman sende. BAT mesela yavas yavas sistemini kuruyor ama halihazirda isleyen bir pratformlarida var yada NEo,ethereum uzerinden surekli yeni ICOlar cikiyor. Digerlerine shitcoin diyoruz zaten adi ustunde. Risk sevmiyorsan alma.
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »  All
  Print  

Jump to: