Bitcoin Forum
May 05, 2024, 09:01:37 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Pazite gdje kupujete Harware Wallet!  (Read 387 times)
denis-z12 (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 294
Merit: 103



View Profile
March 13, 2018, 05:13:56 PM
 #1

Pročitajte sljedeću priču jednog čovjeka koji je kupio Nano S Ledger Wallet na eBayu i šta mu se desilo...


Hardver Wallet-i smatraju se najsigurnijim sredstvom za pohranu bitcoina i drugih kripto valuta. To je zbog činjenice da je hardver novčanik offline i svaki uređaj omogučuje vlasniku da ima kontrolu na privatnim ključevima i da ubaci svoj PIN kod + ima razne druge tehnologije za zaštitu i poboljšanu sigurnost.

Kada se kupi od ovlaštenog trgovca, teoretski je nemoguće da pohranjena sredstva budu hakirana i ukradena. Međutim, nije isto kada ga kupujete od neovlaštenog trgovca a o tome može posvjedočiti muškarac iz Velike Britanije koji je izgubio "životnu ušteđevinu" nakon kupovine Nano S sa eBaya.

Uređaj je bio kompromitovan, ne zbog greške u dizajnu ili tehničkih nedostataka, nego zahvaljujući middleman hacku (posredničkom hakiranju) u kojem je prodavač zamijenio recovery seed koji je bio u kutiji sa svojim vlastitim.

Kupac je tada počeo koristiti uređaj, nesvjestan da seed koji koristi nije tvornički dodijeljen od strane proizvođača.

"Nisam koristio svoj Ledger sedmicu dana, danas sam odlučio provjeriti vrijednost svojih valuta otkrivši da u walletu nemam ništa i sve je prebačeno negdje drugdje jučer otprilike u isto vrijeme. Nisam siguran kako to je moguće jer nisam koristio svoj Ledger sedmicu dana. "

Sam uređaja bi trebao da generiše vaš Seed, ali uz ovu kupovinu on je dobio naljepnicu (kao sa grebalice) na kojoj je bio napisan seed. Da je žrtva restartovala uređaj i stvorila novi seed, sve bi bilo u redu. Ipak, osjećao se sigurnim u korištenju dobijenog seeda.


Priča služi da pokaže opasnost svakome ko razmišlja o kupovini hardver novčanika od nepoznatih prodavača koji nemaju formalno partnerstvo sa orginalnim proizvođačima. To treba izbjegavati zbog svoje sigurnosti.



1714899697
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714899697

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714899697
Reply with quote  #2

1714899697
Report to moderator
Even if you use Bitcoin through Tor, the way transactions are handled by the network makes anonymity difficult to achieve. Do not expect your transactions to be anonymous unless you really know what you're doing.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714899697
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714899697

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714899697
Reply with quote  #2

1714899697
Report to moderator
slackovic
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2436
Merit: 1215


View Profile
March 13, 2018, 07:32:23 PM
 #2

Da, to je relativno stara priča (pročitao sam ju prije mjesec-dva) ali je jako poučna i nije ju loše ponoviti s vremena na vrijeme da se novi ljudi upozore. U kripto svijetu nikad dosta opreza i ne treba vjerovati nikome!
xxxgbxxx
Member
**
Offline Offline

Activity: 126
Merit: 23


View Profile WWW
March 14, 2018, 12:32:47 PM
 #3

To valjda svi znaju
Trezor i ledger nano s kupovati direktno od proizvodjaca i paziti da je orginalno upakovano odnosno da neko nije raspakivao

fruitspirit
Member
**
Offline Offline

Activity: 164
Merit: 13


View Profile
March 14, 2018, 03:37:54 PM
 #4

Mislim da je tu bilo u pitanju neznanje il nepromišljenost, pa ne možeš tuđit Seed koristiti nikako pogotovo kod Nano Ledgera jer je kod jedinstven i to piše u uputama i svakako je trebao napraviti novi

   ⚡⚡ PRiVCY ⚡⚡   ▂▃▅▆█ ✅ PRiVCY (PRIV) is a new PoW/PoS revolutionary privacy project ● ☞ ✅ Best privacy crypto-market! ● █▆▅▃▂
    Own Your Privacy! ─────────────────║ WebsiteGithub  |  Bitcointalk  |  Twitter  |  Discord  |  Explorer ║─────────────────
   ✯✯✯✯✯                 ✈✈✈[Free Airdrop - Starts 9th June]✅[Tor]✈✈✈ ║───────────║ Wallet ➢ ✓ Windows  |  ✓ macOS  |  ✓ Linux
I.Grozni
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 286


Coinomi multi-coin HD wallet


View Profile
March 14, 2018, 05:20:46 PM
 #5

Mislim da je tu bilo u pitanju neznanje il nepromišljenost, pa ne možeš tuđit Seed koristiti nikako pogotovo kod Nano Ledgera jer je kod jedinstven i to piše u uputama i svakako je trebao napraviti novi

Može, može... svaki standardni seed se može na bilo kojem kompatibilnom walletu koristiti. Dovoljno je napraviti sweep wallet i unesti seed i novčanik je prebačen. Kada ne bi bilo tako, kako bi do svoih coina da se Nano Ledger fizički uništi?
KriptoCoder
Member
**
Offline Offline

Activity: 129
Merit: 17


View Profile
March 14, 2018, 07:11:51 PM
Merited by denis-z12 (1)
 #6

Kada sam ja uzimao moj Ledger svi su mi savetovali da je najsigurnije poruciti sa originalnog store-a pa sam se za tu opciju i ja odlucio.
To bi ujedno bila i moja preporuka svima koji bi eventualno u buducnosti kupovali bilo koji Hardware wallet.
Bolje je dati malo vise i biti siguran u ono sto kupujes, pogotovo ako ces na njemu drzati vece iznose. U tom slucaju svaka kalkulacija je suvisna.

DeepOnion    ▬▬  Anonymous and Untraceable  ▬▬    ENJOY YOUR PRIVACY  •  JOIN DEEPONION
▐▐▐▐▐▐▐▐   ANN  Whitepaper  Facebook  Twitter  Telegram  Discord   ▌▌▌▌▌▌▌▌
Get $ONION  (✔Cryptopia  ✔KuCoin)  |  VoteCentral  Register NOW!  |  Download DeepOnion
denis-z12 (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 294
Merit: 103



View Profile
March 14, 2018, 10:49:06 PM
 #7

Kada sam ja uzimao moj Ledger svi su mi savetovali da je najsigurnije poruciti sa originalnog store-a pa sam se za tu opciju i ja odlucio.
To bi ujedno bila i moja preporuka svima koji bi eventualno u buducnosti kupovali bilo koji Hardware wallet.
Bolje je dati malo vise i biti siguran u ono sto kupujes, pogotovo ako ces na njemu drzati vece iznose. U tom slucaju svaka kalkulacija je suvisna.

Upravo tako, ispravno razmisljas! Koliko si platio svoj Ledger?
dado7
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 322
Merit: 141


View Profile
March 15, 2018, 11:28:30 AM
 #8

Ima li tih Ledgera u HR negdje, a da je pouzdano za kupiti?

Mi5h0
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 560
Merit: 273



View Profile
March 15, 2018, 11:53:37 AM
 #9

Ima li tih Ledgera u HR negdje, a da je pouzdano za kupiti?

Kakvo pitanje!? Pa, ima ih HGShop, Links, Instar, Protis... a vjerojatno i druge bolje opremljene IT trgovine.
 
slackovic
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2436
Merit: 1215


View Profile
March 15, 2018, 01:25:40 PM
 #10

Ima li tih Ledgera u HR negdje, a da je pouzdano za kupiti?

Kakvo pitanje!? Pa, ima ih HGShop, Links, Instar, Protis... a vjerojatno i druge bolje opremljene IT trgovine.
 

Upravo tako. Sve te trgovine su puno više pouzdane od nekoga "s ceste". Eventualno ako se želiš dodatno osigurati napraviš reset uređaja prije korištenja i miran si. U tom slučaju jedino može biti problem ako je netko fizički izmijenio nešto u samom uređaju, ali ne vjerujem da bi se nešto takvo prodavalo u IT trgovinama.
dado7
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 322
Merit: 141


View Profile
March 16, 2018, 07:46:58 AM
 #11

Ima li tih Ledgera u HR negdje, a da je pouzdano za kupiti?

Kakvo pitanje!? Pa, ima ih HGShop, Links, Instar, Protis... a vjerojatno i druge bolje opremljene IT trgovine.
 

Mislim i ja da imaju, ali baš kada sam gledao da uzmem nije ga imao nitko. Zato pitam. Dobro, vjerojatno je bila neka nestašica u tom trenutku.

korni74
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 728
Merit: 506


View Profile
March 16, 2018, 08:33:27 AM
 #12

To bi trebalo značiti da se i ja uputim u links i kupim jedan LEDGER Nano S a trenutna im je cijena 759 kuna
a na službenoj stranici je 94,8€(711kn tečaj 7,5kn) free shipping razlika je nekih 48kn.
cryptodadach
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 58
Merit: 1


View Profile
March 16, 2018, 12:20:20 PM
 #13

Pročitajte sljedeću priču jednog čovjeka koji je kupio Nano S Ledger Wallet na eBayu i šta mu se desilo...


Hardver Wallet-i smatraju se najsigurnijim sredstvom za pohranu bitcoina i drugih kripto valuta. To je zbog činjenice da je hardver novčanik offline i svaki uređaj omogučuje vlasniku da ima kontrolu na privatnim ključevima i da ubaci svoj PIN kod + ima razne druge tehnologije za zaštitu i poboljšanu sigurnost.

Kada se kupi od ovlaštenog trgovca, teoretski je nemoguće da pohranjena sredstva budu hakirana i ukradena. Međutim, nije isto kada ga kupujete od neovlaštenog trgovca a o tome može posvjedočiti muškarac iz Velike Britanije koji je izgubio "životnu ušteđevinu" nakon kupovine Nano S sa eBaya.

Uređaj je bio kompromitovan, ne zbog greške u dizajnu ili tehničkih nedostataka, nego zahvaljujući middleman hacku (posredničkom hakiranju) u kojem je prodavač zamijenio recovery seed koji je bio u kutiji sa svojim vlastitim.

Kupac je tada počeo koristiti uređaj, nesvjestan da seed koji koristi nije tvornički dodijeljen od strane proizvođača.

"Nisam koristio svoj Ledger sedmicu dana, danas sam odlučio provjeriti vrijednost svojih valuta otkrivši da u walletu nemam ništa i sve je prebačeno negdje drugdje jučer otprilike u isto vrijeme. Nisam siguran kako to je moguće jer nisam koristio svoj Ledger sedmicu dana. "

Sam uređaja bi trebao da generiše vaš Seed, ali uz ovu kupovinu on je dobio naljepnicu (kao sa grebalice) na kojoj je bio napisan seed. Da je žrtva restartovala uređaj i stvorila novi seed, sve bi bilo u redu. Ipak, osjećao se sigurnim u korištenju dobijenog seeda.


Priča služi da pokaže opasnost svakome ko razmišlja o kupovini hardver novčanika od nepoznatih prodavača koji nemaju formalno partnerstvo sa orginalnim proizvođačima. To treba izbjegavati zbog svoje sigurnosti.





haha, pa nije mu mjesto kupnje krivo sto je lik tupan...sam si je kriv sto je popusio pare. na greskama se uci...da vec generiran seed, svasta.

BTC: 16C1ZBZQ1ZUC34tHKKN8uMGVQfBf9uCDMa
Mi5h0
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 560
Merit: 273



View Profile
March 16, 2018, 05:58:01 PM
 #14

To bi trebalo značiti da se i ja uputim u links i kupim jedan LEDGER Nano S a trenutna im je cijena 759 kuna
a na službenoj stranici je 94,8€(711kn tečaj 7,5kn) free shipping razlika je nekih 48kn.

A čuj, nekome je to mala razlika u cijeni da bi čekao dostavu ako ga u trgovini može dobiti odmah. Još kad si odbiješ porez ako si to staviš u trošak firme...
campica
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 645
Merit: 145


View Profile
March 16, 2018, 07:09:22 PM
 #15

Mislim da si je covjek sam kriv , posto se takve stvari ne kupuju preko ebay-a. Ali vjerojatno je bilo jeftinije na ebay-u nego u trgovini. KriptoCoder ti si uzeo sa ledgerwallet.com trgovine? Koliko treba vremenski da dođe od dana narudzbe?
RegulusHr
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 256


View Profile
March 17, 2018, 10:00:25 AM
 #16

O kojim iznosima kriptovaluta razgovaramo kad treba početi razmišljati o kupnji Harware Walleta?

Ako Harware Wallet u grubo košta 100$ mislim da dok njegova vrijednost nije ispod 5% (2000$) iznosa kojeg čuvate nema smisla kupovati ga.
slackovic
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2436
Merit: 1215


View Profile
March 17, 2018, 11:23:58 AM
 #17

O kojim iznosima kriptovaluta razgovaramo kad treba početi razmišljati o kupnji Harware Walleta?

Ako Harware Wallet u grubo košta 100$ mislim da dok njegova vrijednost nije ispod 5% (2000$) iznosa kojeg čuvate nema smisla kupovati ga.


Ja sam svoj Ledger Nano S kupio upravo u vrijeme kad mi je vrijednost portfelja bila oko $2.000. Ali svatko će sam odlučiti. Nekome će i $500 biti puno pa će kupiti Ledger kako bi bio siguran.
RegulusHr
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 256


View Profile
March 17, 2018, 02:12:31 PM
 #18

O kojim iznosima kriptovaluta razgovaramo kad treba početi razmišljati o kupnji Harware Walleta?

Ako Harware Wallet u grubo košta 100$ mislim da dok njegova vrijednost nije ispod 5% (2000$) iznosa kojeg čuvate nema smisla kupovati ga.


Ja sam svoj Ledger Nano S kupio upravo u vrijeme kad mi je vrijednost portfelja bila oko $2.000. Ali svatko će sam odlučiti. Nekome će i $500 biti puno pa će kupiti Ledger kako bi bio siguran.

Ali koji je smisao dati 100$ a imaš portfelj 500$? Praktički si dao 20% vrijednosti za Harware Wallet, po meni to je pretjerivanje.
Ja sam odlučio da ću kupiti Harware Wallet kad će njegova vrijednost biti 2% mojeg portfelja. Smiley
Do tada držim većinu coina na jednom običnom USB sticku u portabel walletu.
slackovic
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2436
Merit: 1215


View Profile
March 17, 2018, 02:30:06 PM
 #19

O kojim iznosima kriptovaluta razgovaramo kad treba početi razmišljati o kupnji Harware Walleta?

Ako Harware Wallet u grubo košta 100$ mislim da dok njegova vrijednost nije ispod 5% (2000$) iznosa kojeg čuvate nema smisla kupovati ga.


Ja sam svoj Ledger Nano S kupio upravo u vrijeme kad mi je vrijednost portfelja bila oko $2.000. Ali svatko će sam odlučiti. Nekome će i $500 biti puno pa će kupiti Ledger kako bi bio siguran.

Ali koji je smisao dati 100$ a imaš portfelj 500$? Praktički si dao 20% vrijednosti za Harware Wallet, po meni to je pretjerivanje.
Ja sam odlučio da ću kupiti Harware Wallet kad će njegova vrijednost biti 2% mojeg portfelja. Smiley
Do tada držim većinu coina na jednom običnom USB sticku u portabel walletu.

Ma naravno. Ne kažem da se ne slažem s tobom. Samo kažem da će svatko sam za sebe zaključiti kad ima dovoljnu vrijednost portfelja da se isplati kupiti hardware wallet. Ja sam svoj kupio kad mu je vrijednost bila 3,5% vrijednosti mog portfelja  Smiley
dado7
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 322
Merit: 141


View Profile
March 18, 2018, 11:02:49 AM
 #20


A čuj, nekome je to mala razlika u cijeni da bi čekao dostavu ako ga u trgovini može dobiti odmah.


Mislim da barem mi koji trgujemo kriptovalutama jako dobro znamo da je cijena onolika koliko si spreman dati za nešto, a cost-benefit analiza je uvijek bila moćna stvar i, niti ne znajući to, radimo ju barem jednom svaki dan Smiley

Pages: [1] 2 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!