Bitcoin Forum
June 23, 2024, 05:28:15 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: "Kripdomates" madencilik ısısıyla üretilen domatesler  (Read 223 times)
argurbuz
Member
**

Activity: 196
Merit: 10

One Token to Move Anything Anywhere

View Profile
March 20, 2018, 01:23:18 PM

Güzel habermiş Muzda yetiştirebilimiyiz acaba Cheesy aklıma geldi belki olabilir ama araştırmak denemek lazım ya ama madenciliği bu tarz yatırımlara çevirmek daha karlı olacaktır güzel fikir.

a.hasat
Member
**

Activity: 252

View Profile
March 20, 2018, 01:33:42 PM

Gerçekten haber değeri olabilmesi için verilerin olması gerekiyor.

Gerçek bir haber şu şekilde olur; 300m2 lik sera da bulunan x tane domates fidesinin kış aylarında ürün verebilmesi için sıcaklığın şu seviyede tutulması gerekiyor, sıcaklığı da bu seviyeye çıkartabilmek için "y" kaloriye ihtiyacımız var. bu "y" kaloriyi doğal gaz veya elektrik ile sağlamaya çalışsak bu kadar masraf olacaktı. biz elimizdeki "z" tane miner ile bu ihtiyacı kaldırdık. bizim "z" tane miningimizin enerji masrafı "t" kadar iken yine o "t" kadarlık enerji kullanımı ile "y" masrafını ortadan kaldırdık.

Daha önce bunu gerçekten yaptılar. Rus bir şirket. mining cihazı ile daireyi ısıtıyordu adam diyor ki şu cihaz ile şu kadarlık kazım yaparsın ve odanın sıcaklığını şu seviyede sabitleyebilirsin.

Bana göre hiç bir haber değeri yoktur. birisi oturmuş lan böyle bir şey olabilir aslında insanlarda madenciliğe daha az vururlar mantığından farksız.
bulson
Full Member

Activity: 322
Merit: 101

https://owloper.com

View Profile WWW
March 20, 2018, 05:55:46 PM

Domatesi görünce çiftlik bank geldi aklıma 😀 Bu proje çiftlik bankın devamı gibi görünür sırf bu yüzden yalan olur bu proje.
Zakkaya
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 3

View Profile WWW
March 20, 2018, 06:14:50 PM

Yapılabilinir bir proje olduğunu sanmıyorum. Sadece bundan birkaç ay önce insanlar bu ısının kullanılarak tarım yapılabileceğini sorgulamislardi ve şimdi de bunun üzerine yalan bir haber gibi gözüküyor
Sagaris
Jr. Member
*

Activity: 267
Merit: 6

Crypto Worker

View Profile
March 20, 2018, 07:03:34 PM

Bu tür haberler ile mining işlemleri için büyük bir enerji harcandığına dikkat çekmeye çalışıp "yeşil enerji" tetikleniyor. Madenciliği desteklemek gerekiyor bu tür projeleri değil Smiley

If you like it, you can give Merit!
dammedonut
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
March 20, 2018, 08:41:33 PM

Bana inandırıcı gelmedi bu haber. Birçok açığı var haberin. Sanki birileri enerji kaybı konusunu yumuşatmak için bu haberi uydurmuş. Bu nedenle gözle görmediğim haberlere inanasım gelmiyor. Ayrıca bu enerji sorunu çözülmesi lazım.

natureltiqqy
Full Member

Activity: 420

View Profile WWW
March 21, 2018, 02:01:50 PM

mantıklı bir hareket olmuş. madencilik esnasında meydana gelen ısının başka bir sektörde pozitif olarak kullanılması akıl edilmiş. ısı enerjisi boşa gitmemiş olmuş. bizim seralarda da soba yaktıkları bilinir. adamlar akıllıca hareket etmiş

trako
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
March 21, 2018, 02:10:27 PM

saçma ve yetersiz olduğunu başlığı görünce farketmiştim ama yine de ısrarla okudum. cafeler oturan ergenlerin muhabbetlerine malzeme olacak nitelikte işler. ananemin büyük kardeşi de yıllar önce tavuk yumurtasının üzerine ampülü yaklaştırıp belli bir süre bekledikten sonra civciv çıkartmış gazeteye falan da çıkmış. bundan çok da farklı değil.
usakli64
Full Member

Activity: 1008
Merit: 152

View Profile WWW
March 21, 2018, 02:24:06 PM

güzel düşünülmül bizde madencilik yapıyoruz ve kış aylarını neredeyse kalorifer yakmadan geçirdik, sağolsun ekran kartları güzel ısıttı, biraz ses oluyordu fakat insan bir süre sonra alışıyor o sesede.

samuel3414
Full Member

View Profile
March 21, 2018, 05:36:11 PM

Aslında faydalı bir şey madencilik yapanlar bu tarz yeni fikirler ortaya koyarsa daha renkli hale gelir kripto para madenciliği hem de enerji boşa gitmemiş olur.
soilwork79
Full Member

View Profile
March 21, 2018, 05:39:45 PM

Biraz atmasyon bir haber gibi geldi bana. Pek inandırıcı değil. Şimdi bitcoin üretmek için harcanan enerjiye değiyor artık mı demek istemişler ne demek istemişler pek anlamadım.
benzinkokusu
Member
**

Activity: 280

View Profile
March 21, 2018, 11:29:41 PM

Bu gerçekten çok saçma bir haber, yani nereden bakarsanız elinizde kalıyor, oradan tutuyorsunuz elinizde kalıyor buradan tutuyorsunuz elinizde kalıyor, hiç bir mantık yok
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: