Bitcoin Forum
May 26, 2024, 05:44:33 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Haber Ajansı Reuters: Bitcoin Piyasasını Yakın Takibe Aldı  (Read 144 times)
zonefloor (OP)
Hero Member

Activity: 1862
Merit: 524

View Profile
March 14, 2018, 08:30:04 AM

Bugün gerçekleşen bir basın açıklamasında, Kanadalı büyük medya kuruluşu ve bilgi toplama şirketi Thomson Reuters, Bitcoin veri sayfasının hayata geçireceğini açıkladı.

Bu basın açıklamasına göre Thomson Reuters ve MarketPsych Data LLC şirketlerinin iş birliğiyle beraber, MarketPsych şirketi endekslerinin yeni bir sürümünü çıkaracak. Bu sayede kripto paralarla ilgili 400‘ü aşkın haber ve medya sitesinlerinden haberdar olacak.

Austin Burkett, bir açıklamasında;

“Haberler ve sosyal medya, pasif ve miktar odaklı ticaretin durdurulamaz yükselişiyle birlikte yatırım ve risk yönetimi sürecini eskisinden de fazla belirliyor.  Finans piyasası karmaşık yapısıyla geliştikçe, müşterilerimize yalnızca ilgili verileri değil, aynı zamanda bu veriyi inceleyip yönetecek gereçleri sağlama ihtiyacı da artmaktadır.”

diye iletti.

Google Aramaları Fiyatlarla Doğru Orantılı

Google Trends’in arama verilerine göre “Bitcoin” adı altında yapılan aramalar Bitcoin’in değeriyle hemen hemen doğrudan ilgili. Ülkemizde de 2017 sonunda Bitcoin fiyatından ötürü Google’da yapılan Bitcoin ile ilgili aramalar zirve yapmıştı. Günümüzde Bitcoin fiyatındaki düşüşün, arama sonuçlarınada yansıdığını görebiliyoruz.

Thomson Reuters, Bitcoin’in Temmuz 2017’deki yükselişinden sonra Kripto para alanıyla ilgilenmeye başlamıştı. Şirket, Blockchain teknolojisindeki yenilikleri fonlayan yeni bir teknik kuluçka merkezini planladıkladıklarının haberini de duymuştu.

Kaynak: https://siberekonomi.com/haber-ajansi-reuters-bitcoin-piyasasini-yakin-takibe-aldi/
beynimtok
Member
**

Activity: 280
Merit: 10

View Profile
March 14, 2018, 10:24:42 PM

Bu reuters durmadan ülkemizi kötüleyen, iyi olan ekonomimizi kötü gibi gösteren reuters değil mi?
onlar bu işleri bıraksınlarda önce recep tayyip erdoğandan özür dilesinler, sonra kripto paralar hakkında açıklama yapsınlar kafaları aldığı kadar.
mick42
Member
**

Activity: 182

View Profile
March 14, 2018, 10:34:23 PM

sadece tek bir haberi ele alarak yorum yapmak doğru değil reuters ingilterenin önde gelen haber ajanslarından ve de yapacağı haberler ve açıklamalar bitcoin için önem arzediyor
wanhun
Newbie
*

Activity: 140
Merit: 0

View Profile WWW
March 14, 2018, 10:39:31 PM

Haber başlığından bitcoinin açıklarını arıyormuş gibi anladım. Başlığın içeriğini okuyunca bir nevi bitcoin haber sitesi gibi bir program yapmışlar insanları kolay ulaşabileceği verileri bir yerde toplamak istiyorlar.
markandum
Member
**

Activity: 266

View Profile
March 14, 2018, 11:00:07 PM

Reuters sadece bitcoini değil blockchainide yakın takibe almış. Oradaki gelişmeleri okuyucularına anında aktaracak bir çalışma yapmış. Bence bu güzel bir haber.

[/center]
sezyumx
Hero Member

Activity: 686
Merit: 500

Sandblock - Customer satisfaction on blockchain

View Profile
March 15, 2018, 06:26:32 AM

Yükseliş zamanında bizim haber siteleri bile günde bir haber yapmadan duramıyorlardı . Şimdi ara ara " sert düşüş" başlıklarını görüyorum .

hollandalibaykus
Full Member

Activity: 700
Merit: 134

View Profile
March 15, 2018, 07:00:37 AM

Bu reuters durmadan ülkemizi kötüleyen, iyi olan ekonomimizi kötü gibi gösteren reuters değil mi?
onlar bu işleri bıraksınlarda önce recep tayyip erdoğandan özür dilesinler, sonra kripto paralar hakkında açıklama yapsınlar kafaları aldığı kadar.

Hangi ekonominin iyiliğinden bahsediyorsun? Üretim olmayan, her geçen gün borçların arttığı, elimizde kalan son 1-2 fabrikanın da satıldığı, sermayenin piyasada kalmadığı ekonomimiz mi iyi?

Önemli bir haber. Blok zinciri teknolojisinin önemini kavradıkları ortada (:

redboxneo
Member
**

Activity: 546

View Profile
March 15, 2018, 04:22:53 PM

reuters bu işe girdiyse diğer haber ajansları da iyice dahil olacaktır. insanları yönlendirme anlamında istediklerini yaptırabilirler. fiyatta ne hedefliyorsa yalnızca o türde haberlerin yayınlanması veya ağırlığı bu tarafa çekme diye özetleyelim.
onlyyou34
Member
**

Activity: 602
Merit: 12

elysian.finance

View Profile
March 15, 2018, 04:34:05 PM

Reuters gibi dünyanın en önde gelen haber ajanslarından birisinde kripto paralara ayrı sayfa açılıyor olması kripto paralar hakkında haberlere herkesin daha hızlı ulaşmasını sağlayacaktır

ELYSIAN FINANCE      Next generation reverse backed token   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬   Collateral-backed stable-coins
     Github  ◥ Telegram   ◥ Twitter   ◥ Discord             Trustless and decentralized 
                             ❱❱❱   JOIN Elysian Finance   ❰❰❰                     Stake and bond to earn up to 1000% APY 
silvermicro
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 2

View Profile WWW
March 15, 2018, 05:32:01 PM

Ülkemiz derken aynı ülke de yaşamıyoruz sanırım. Ben Türkiye'de yaşıyorum da siz nerede yaşıyorsunuz acaba? Allah Allah Erdoğan'dan da özür dilenmesini istemişsiniz. iyi ekonomi - erdoğan. birbirine tezat iki olgu.
dammedonut
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
March 15, 2018, 05:55:06 PM

Dünyanın en büyük haber ajanslarından Reuters Bitcoin ve Blockchain ile ilgili haberler yapacak piyasaları gündeme getirecek işte bu harika bir haber. Ne kadar kişi duyar ve aramıza katılırsa piyasa o kadar büyür.

Asber
Full Member

Activity: 938
Merit: 115

View Profile
March 15, 2018, 07:09:12 PM

Reuters dünyada bir numaralı bir haber ajansı. Onlar da bu işe el attıysa, hem de iyi yönden, bence bu güzel haber.

Ekonomiye gelince, o da süper. Çünkü bizde çok para olduğu için üretimi bıraktık herşeyi dışardan satınalmaya başladık. Üreterek ne kazancan ki.
Eti de, otu da , buğdayı da aklına gelen herşeyi üreten enayilerden bastır parayı al, ne güzel iş...
Pulsar77
Sr. Member

Activity: 1736
Merit: 310

View Profile
March 15, 2018, 08:19:14 PM

Bu habere katılıyorum ben de açıkça söylemek gerekirse bitcoinin değeri artınca rekorlar kırınca daha çok gündemde oluyor ve daha çok kişi tarafından konuşuluyor doğal olarak da arama daha çok oluyor.
mnyers1
Newbie
*

Activity: 210

View Profile
March 15, 2018, 08:57:49 PM

Finans piyasası karmaşık yapısıyla geliştikçe, müşterilerimize yalnızca ilgili verileri değil, aynı zamanda bu veriyi inceleyip yönetecek gereçleri sağlama ihtiyacı da artmaktadır.” bedava mı yapacaksınız?bizim için iş fırsatı demiyorlar da..
intotherain
Hero Member

Activity: 840
Merit: 532

View Profile
March 15, 2018, 10:20:18 PM

Şu ana kadar medyanın bitcoin yanıyor, bitcoin bitiyor demekten başka bir işe yaradığını görmedim.. İnsanlara bu teknolojiyi anlatmadılar, fiyat yükseldikçe milleti gaza getirip fiyatı pompaladılar daha sonra da ülkelerle beraber kıvır kıvır fiyatı düşürdüler.
pokerjet
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 250

View Profile
March 15, 2018, 11:59:09 PM

Reuters daha bu piyasayı ayrı takibe almayarak ayıp etmiş, geç bile kaldı buyursun. Umarım haberlerinde bu güzel piyasanın hakkını vererek olumlu haberleri kısmadan, olumsuzları da abartmadan verirler.
gkhnhsyn1
Newbie
*

Activity: 224

View Profile
March 16, 2018, 09:01:09 AM

kullanıcının yararına olacak bilgiler paylaşılması güzel olur.bundan para da kazanabilirler.iyi hizmet vereceklerse kazansınlar da tabi.
TheUnknownMan
Full Member

Activity: 308
Merit: 100

View Profile
March 16, 2018, 09:20:16 AM

Trolsünüz diye umuyorum.İyi olan ekonomimiz mi? Paramızın değeri her geçen gün daha da azalıyor. Bir sürü insan işsiz geziyor ve onlara istihdam sağlanamıyor. Sözde bir çok kişiye iş bulunmuş ama haberlerde gözümüzle görüyoruz hala çok ciddi oranlarda işsizlik var. Hak ettiğin maaşı kolay kolay alamıyorsun. Buna iyi deniyorsa kötüyü düşünemiyorum bile.
RastaBaba
Member
**

Activity: 126

The Experience Layer of the Decentralized Internet

View Profile
March 16, 2018, 09:23:22 AM

Bu tarz bilgiler artık bana göre bir haber içeriği taşımıyor.Yani Reuters'ın bitcoini takibe alması köpeğin bir adamı ısırması gibi sıradan hale geldi.Tam tersi Reuters'ın bitcoini yakın takibe almaması bana göre bir haber değeri taşırdı.

zonefloor (OP)
Hero Member

Activity: 1862
Merit: 524

View Profile
March 16, 2018, 02:02:41 PM

Bu tarz bilgiler artık bana göre bir haber içeriği taşımıyor.Yani Reuters'ın bitcoini takibe alması köpeğin bir adamı ısırması gibi sıradan hale geldi.Tam tersi Reuters'ın bitcoini yakın takibe almaması bana göre bir haber değeri taşırdı.

spekülasyonlar ile fiyatlanıyor bu piyasa, fiyata etki edebilecek her şeyde doğal olarak haber niteliği taşıyor.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: