Bitcoin Forum
May 02, 2024, 04:14:15 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Bitmain yeni cihazini tanitti ... Antminer X3  (Read 417 times)
Peno2 (OP)
Member
**

Activity: 263
Merit: 11

Para Basan Adam

View Profile WWW
March 15, 2018, 02:24:42 PM

Konu madencilik ile alakalı olduğu için haberler kısmına açmadım.

Haydi hayırlı olsun, madencilik cihazları üretim devi bitmain firması yeni cihazını tanıttı,

Antminer X3

Cihaz hakkında kısaca bilgi vermek gerekirse ;

klasik serilerdeki gibi APW3 ++ ile çalışıyor,

7 kg ağırlığında,

Hashing algoritması: CryptoNight

Güç tüketimi: 550W

Hashrate: 220KH / s

En çok hoşuma giden olay ise bu üründe stokçular için önlem almışlar, resmi fira diyor ki (Dünyanın dört bir yanındaki alıcıların bu partide madencileri satın almasını sağlamak için, kullanıcı başına bir madencilik limiti belirledik.)

Ürün hakkında detaylı bilgi almak için resmi tanıtım ve satış sayfası :

https://shop.bitmain.com/productDetail.htm?pid=000201803132107063379CD35Gxy064F

Ve unutmayın ,,, bitmain firmasının dünyanın hiçbir yerinde (Çin dahil) beraber çalıştığı satış ortağı yoktur. Tüm satışlarını sadece internetten yapar

ha fiyatımı Huh?

11.999 $ + 105 $ + Kargo + Gümrük

1714623255
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714623255
Reply with quote  #2

1714623255
Report to moderator
The Bitcoin software, network, and concept is called "Bitcoin" with a capitalized "B". Bitcoin currency units are called "bitcoins" with a lowercase "b" -- this is often abbreviated BTC.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Peno2 (OP)
Member
**

Para Basan Adam

View Profile WWW
March 16, 2018, 02:21:23 AM

Ürün bugün satışa koyuldu ve direk tükenmiş,,, 

khasank
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 281

View Profile
March 16, 2018, 02:29:08 AM

Konu madencilik ile alakalı olduğu için haberler kısmına açmadım.

Haydi hayırlı olsun, madencilik cihazları üretim devi bitmain firması yeni cihazını tanıttı,

Antminer X3

Cihaz hakkında kısaca bilgi vermek gerekirse ;

klasik serilerdeki gibi APW3 ++ ile çalışıyor,

7 kg ağırlığında,

Hashing algoritması: CryptoNight

Güç tüketimi: 550W

Hashrate: 220KH / s

En çok hoşuma giden olay ise bu üründe stokçular için önlem almışlar, resmi fira diyor ki (Dünyanın dört bir yanındaki alıcıların bu partide madencileri satın almasını sağlamak için, kullanıcı başına bir madencilik limiti belirledik.)

Ürün hakkında detaylı bilgi almak için resmi tanıtım ve satış sayfası :

https://shop.bitmain.com/productDetail.htm?pid=000201803132107063379CD35Gxy064F

Ve unutmayın ,,, bitmain firmasının dünyanın hiçbir yerinde (Çin dahil) beraber çalıştığı satış ortağı yoktur. Tüm satışlarını sadece internetten yapar

ha fiyatımı Huh?

11.999 $ + 105 $ + Kargo + Gümrük

Stokcular için önlem aldıklarından olduğunu pek sanmıyorum. Tahminin Baikal firması Giant-N i çıkartınca bunlar da test mühendislik le nasıl çalıştığını çözdüler. Üretim için tahmini zamanı kargo tarihi diye belirlemişler, Adet sayısını da o yüzden kısıtlı tutmuşlar. Şahsi kanaatim budur. Yok sa Bitmain bizi düşünecek deseler, gülerim.
ogul
Newbie
*

Activity: 210
Merit: 0

View Profile
March 16, 2018, 07:05:56 AM

ürün bitmiş hemde 12 bin dolar civarı onun türkiye satş fiyatı  70  80 milyardır allah bilirde  cok delı para acaba kac kazandırır aylık bazda kendını ne zamana amortı eder bunları ıyı bılmek gerekır.
khasank
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 281

View Profile
March 16, 2018, 11:06:23 AM

ürün bitmiş hemde 12 bin dolar civarı onun türkiye satş fiyatı  70  80 milyardır allah bilirde  cok delı para acaba kac kazandırır aylık bazda kendını ne zamana amortı eder bunları ıyı bılmek gerekır.

Şu an ki ROI süresi fabrika satış fiyatına göre 2 ay. Türkiye ye x2 fiyatla girerse 4 ay. Ama bu ürünü almak affedin ama salaklıktan başka birşey değil. En az 2 ay sonra gönderilecek , Tek bir algoritma destekliyor , bir kaç coin destekliyor , fiyatı yüksek, Coin geliştiricileri tek tek tedbir alacaklarını belirtiyorlar. Bu ürün bir D3 olma yolunda ilerliyor.
Bitcoin-Turkiye
Sr. Member

Activity: 1664
Merit: 271

View Profile
March 16, 2018, 01:30:05 PM

bitmain çıkardığı hiç bir ürünün arkasında durmuyor, resmen müşterileri ile dalga geçiyor, Şaka gibi d3 ü komik rakamdan satışa koymuş, ben bunların çıkaracağı cihazlara ve iş ahlaklarına güvenmiyorum, Baikal bin kat daha iyi bunlara göre bence. En azından  farklı algoritmalar sayesinde çok çeşitli coinlerde kazılabiliyor baikalin cihazları ile..

Turkey Asic miner Best Seller Telegram @Miningci
Bitcocoin
Sr. Member

Activity: 266
Merit: 271

View Profile
March 16, 2018, 04:35:44 PM

Bitmain de gördüğüm en değişik cihaz sanırım. Piyasaya kazara pump gelse monero 2x yapsa amorti 1 ayın altına iniyor. Tabi 12 dolarlık cihazın türkiye girişindeki vergileri düşünmek bile istemiyorum. Tok minerların yeni oyuncağı olur uzak durmak şart
LetsTalkMoneyxD
Newbie
*

Activity: 67

View Profile
March 16, 2018, 06:45:19 PM

bu cihaz yaygınlaşsa cryptonight diffuculty'leri coşar
watervay
Newbie
*

Activity: 8

View Profile
March 17, 2018, 05:55:13 AM

Antminer x3 sitesinde 1900 dolara kadar düştü. Uzak durmakta fayda var.
Defloration
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 250

View Profile
March 17, 2018, 04:47:57 PM

Stoklar tükendiği için fiyatı aşağıya çekmişlerdir. Aylık kazancı 5 bin dolar civarında olan minerı 2 bin dolara asla satmazlar. Stoklara gelince fiyatı eski 12 binlere gelir. Zaten almanın mantıksız olduğu minerlardan birisi x3 temkinli yaklaşın elinizde patlaması muhtemel
CoinKolik
Hero Member

Activity: 736
Merit: 504

View Profile
March 18, 2018, 10:14:43 PM

Ben cihazların Bitmain gibi tek bir firmanın elinden geçmesine karşıyım, özellikle bu alanda rekabet artmalı çünkü madencilik firmaları cihazları ile önce kendi kazım yapıyor daha sonra kişilere satışını yapıyor.. Yani pastanın en büyük dilimini onlar yerken son kullanıcı bir-iki yıl roi ile uğraşıyor.
Peno2 (OP)
Member
**

Para Basan Adam

View Profile WWW
March 19, 2018, 01:21:08 AM

Ben cihazların Bitmain gibi tek bir firmanın elinden geçmesine karşıyım, özellikle bu alanda rekabet artmalı çünkü madencilik firmaları cihazları ile önce kendi kazım yapıyor daha sonra kişilere satışını yapıyor.. Yani pastanın en büyük dilimini onlar yerken son kullanıcı bir-iki yıl roi ile uğraşıyor.

En büyük havuzlardan AntPool , btc.com adamların elinde.. üretim piyasasının görüntüde yarıya yakını bana sorarsanız aslında yarıdan fazlası Bitmain firması tekelinde...

Ciddi hash gücüne sahipler ve önce kendileri kullanıp sonra piyasaya sürme fikrine katılıyorum

S9 Lar kullanan bir madenciyim , makinelerim sürekli 10 derece altında çalıştığı için stabil üretimim var ama bakalım artan zorluk ve piyasaya düşecek yeni th güçleri ile sonumuz ne olacak ....

ogul
Newbie
*

Activity: 210

View Profile
March 19, 2018, 05:35:55 AM

cihaz baya güzel ama türkiye satış fiyatı ne olur bilinmez  türkiyeye gelse 60 milyardan aşağı kimse satmaz.
BTCHakan
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 260

View Profile
March 19, 2018, 11:58:12 AM

Destek konusunda zaten sıkıntılar şimdi bir de ayak yapıyorlar. Bir günde satılmış hepsi nasıl bir önlem almış bunlar anlamıyorum.
al3pay
Member
**

Activity: 286

View Profile
March 19, 2018, 02:16:00 PM

xmr devteam x3 aciklandiktan sonra algoritmalarini değiştirip asic mining i engelleyecegi yonunde aciklama yapti
risinqsun
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 273

-

View Profile
March 19, 2018, 08:37:09 PM

Bitmain'in burda hedeflediği amaç ne asıl soru bu ? gerçekten stokcuları veya stokyapanları bitirmek istiyorsa çindeki bayilerine vermeyerek buna başlayabiliceğini düşünüyorum Smiley 4 Milyar dolar karı olan bir şirketten bahsediyoruz.
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3136
Merit: 1516

View Profile WWW
March 19, 2018, 10:27:45 PM

Burda bitmain'in amacı şu, bu cihazları aylar önce ürettiler. Bol bol monero kazdılar. şimdi miner cihazları hızla piyasaya sürecekler.
Monero dev team denen fil yavrularının algoritmayı değiştirmesi bir kaç ay sürer. Tahminim 4 ay.
mevcut zorlukla cihaz tek başına ayda 22 Monero kazıyor. 4 ayda 88 Monero kazmış olur.
4 ay içinde monero nun fiyatının 250 usd yi geçeceğini düşünüyorum. bu durumda 22.000 dolar ile ROI yakalanır üstüne çıkılır.
varsayalım ki çıkmadı düştü 200 dolara ki bu durumda da 17600 USD ye ulaşılıyor ki gene ROI yakalanır üstüne çıkılır.

Bu noktada asıl sıkıntı şu,
algortima  değiştiği zaman ne olacak? QuazarCoin, bytecoin kazarsınız. gene aylık 0.1 BTC geliriniz olur.

an itibariyle haftalık kazanç tablosu.

Peno2 (OP)
Member
**

Para Basan Adam

View Profile WWW
March 20, 2018, 06:55:40 PM

Bitmain'in burda hedeflediği amaç ne asıl soru bu ? gerçekten stokcuları veya stokyapanları bitirmek istiyorsa çindeki bayilerine vermeyerek buna başlayabiliceğini düşünüyorum Smiley 4 Milyar dolar karı olan bir şirketten bahsediyoruz.

Yanlış biliyor olabilirim ama bildiğim kadarıyla Bitmain firmasının Çin ya da başka bir ülkede bayisi yok hatta kendi üretim hatlarından yani fabrikalarından bile satış yapmıyorlar, resmi satış yaptıkları tek yer web siteleri..

Stoklamanın önüne geçmeyi isteyebilirler çünkü adamların 2000 dolara sattığı cihazı Türkiyede 20-25 bin tl ye alan var...

Mevcut kar payını stokçu ile bölüşmek yerine tamamen kendilerine isteyebilirler.

sonuçta filler güreşirken biz zavallı çimenler izleyeceğiz Sad

gedor
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 255

View Profile
March 20, 2018, 09:09:42 PM

Monero kazancını falan görünce sevinmiştim tabi bunun gerçek olmayacağını biliyordum ki monero ekibi el atacakmış zaten, arkadaşın dediği gibi bu firma kendi satmadan önce öyle bir kazıyor ki moneroyu felan  Roll Eyes
ay-x
Newbie
*

Activity: 153

View Profile
March 21, 2018, 07:21:31 AM

kaçyüzbin monero kazılmıştır bu cihazlarla. hey yavrum hey 2 aylık ROI inanılmaz bir olay.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: