Bitcoin Forum
June 30, 2024, 01:54:44 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Kripto paraların geleceği  (Read 25296 times)
tursucutembelvampir
Member
**

Activity: 196
Merit: 10

View Profile
March 17, 2018, 06:24:51 PM

Ben açıkçası kripto paraların geleceğini çok parlak görüyorum, neden derseniz, bir merkeze bağlı olmamak bence oldukça iyi bir yanıt olur, bundan sonra isterseniz sağlayacağı anonimite ise cabası diye düşünüyorum
ercantalk
Jr. Member
*

Activity: 37
Merit: 1

View Profile
March 17, 2018, 08:23:18 PM

Kripto para zaten merkezi sistem kontrolüne girerse dolardan eurodan bi farkı kalmaz,devletler her ne kadar karşı çıkmak istesede ciddi bir adım atmayacaktır,çünkü devletlerin başındaki hırsız başkanlar paralarını çok daha sağlam bir yerde saklayacaklar ve ayakkabı kutularına da gerek kalmayacak.
cemaluzan
Jr. Member
*

Activity: 196

View Profile WWW
March 17, 2018, 10:43:44 PM

Bu olay kripto paraların mantığına tamamen karşı ama yinede olay yavaş yavaş buraya kayıyor. Özellikle şu borsaların transfer ücreti olarak ciddi rakam alması bile bu yönde ciddi bir adım
complexity7
Member
**

Activity: 252

View Profile
May 26, 2018, 04:47:20 PM

kiripto paralar geleceği var ama hangileri hangi şekilde gerçekleşecek çoğu kripto parada yok olacak bu gelişim aşaması sürekli yeni coinler gelerek gelişek ve geleceğe taşınacağına inanıyorum

hagiyatmaz
Member
**

Activity: 168

View Profile
May 26, 2018, 06:12:05 PM

Hükümetler bunun çözümünü bir şekilde bulmak zorundalar.aslında şu anki sistemde daha çok kara para piyasada dolaşıyor.bence devletin kontrolü sağlayabilmesi blockchain teknolojisiyle daha mümkün.sonuçta herkesin hesap cüzdanı aynı.tabi bu kadar şeffaflık bazılarının hoşuna da gitmeyebilir.ama blockchain artık hayatımızda ve bu görmezden gelinemeyecek kadar büyük bir olay.geçişin yollarını erken bulan ulkeler yol alır.
DecompUS
Jr. Member
*

Activity: 98

CAT.EX Exchange

View Profile
May 26, 2018, 07:08:31 PM

Birkaç yıl içinde çok farklı şeyler göreceğimiz kesin.

● ●   CATEX.io   ● ●
|    |  Transaction Mining Exchange  |    |
(((((((  TRADE NOW  )))))))
ferhatgalip
Jr. Member
*

Activity: 182

View Profile WWW
May 28, 2018, 01:34:26 PM

Devletler genelde kripto paralara genelde karşı. Gelecekte durum pek farklı olmayacaktır. Devletler takip edemeyecekleri şeylere  izin vermez. 

cr o w d F o r c e    ▸▸▸   [ Private Sale: Open ]
Global Decentralized Network Of Micro Businesses
zeytinye
Newbie
*

Activity: 112
Merit: 0

View Profile WWW
May 28, 2018, 01:43:32 PM

Bende elektronik paraların kullanılacağını düşünüyorum. Devletler büyük ihtimalle kendi elektronik paralarını çıkaracaklar. Kripto paraları hiç bir devlet kullanmak istemez. Ülkede çok rahat kriz çıkartılabilir.
ikinokta
Newbie
*

Activity: 171

View Profile
May 28, 2018, 08:55:25 PM

kripto paraların geleceği şu olacak hocam, marketinizi faturlarınızı kripto para ile ödeyeceksiniz, kullanacaksınız
leprakon
Member
**

Activity: 680

View Profile
May 29, 2018, 06:06:44 AM

Bende sizinle ayni fikirdeyim sanal para kesinlikle gelecektir ama bu bitcoin gibi decentralize degil devletin takibini yapabilecegi sekilde olacaktir bunu nasil basaracaklar bilmiyorum..
kardil
Newbie
*

Activity: 126

View Profile WWW
May 30, 2018, 01:04:55 AM

Tabi ki istemeyecekler bütün denetimleri ortadan kalkıyor, hem kimde ne var kara paranın akışı nasıl bilemezler hem de vergi toplayamazlar. Zamanla bunlara şimdi olmayan bir çare bulunabilir.
MuratKaym
Newbie
*

Activity: 56

View Profile
June 01, 2018, 10:44:03 PM

İlerleyen dönemlerde yani çok uzun bir süre değil. Bundan 5 10 yıl sonra kağıt paraların devri bitecek diye düşünüyorum. Banknotlara yani kağıt paralara artık ilkellik gözüyle bakılacak ve hepsinin yerini dijital paralar alacak. Bazılarına çok ütopik gelebilir ama bence çol realist bir düşünce...
kaysersozee
Full Member

Activity: 367
Merit: 100

View Profile WWW
June 01, 2018, 10:49:07 PM

Şimdilik çok büyük etkileri yok, günlük dolaşımdaki para global ölçekte önemsenmeyecek kadar az ama ileride bu miktar arttığında çok ciddi önlemler alınabilir. Belki bu haliye devletlerin de işine geliyor olabilir fazla büyümemesi için ufak dokunuşlarda bulunuyorlar

Coingump
Member
**

Activity: 108
Merit: 38

One day everyone will use the blockchain.

View Profile
June 02, 2018, 01:44:53 PM
Last edit: October 04, 2018, 05:48:57 PM by Coingump

Bir an başlığı kendim açtım sandım.
İnsan 3 makale yazınca aynı başlıkla kelimeyi çok benimsiyor demek ki  Wink Wink Wink

Bitcoin ve Blockchain’in Geleceği Bölüm 1: Bitcoin Balonu Patladı
Bitcoin ve Blockchain’in Geleceği Bölüm 2: Bitcoin vs Fiat Para
Bitcoin ve Blockchain’in Geleceği Bölüm 3: Merkezi Otorite Noktaları Madencilik ve Borsalar

Uzun uzadıya yazmanın dışında belli başlı sorunları çözerse blockchainin önü açık. Ama gerçekten ince bir çizgide ilerlediği kesin. Merkezi otoriteyi yıkmak, fiziksel paranın yerini almak kolay kabullenilmeyecek.
yusuftkngr
Newbie
*

Activity: 51

View Profile
June 02, 2018, 09:35:24 PM

Şuanda vatandaşın ödemesi gerek vergiler bile titizlikle incelenirken anonim para akışına izin verilmesi mantıklı değil. Konu devlet olunca vatandaşın ne zaman ne yaptığını kolaylıkla incelenmesi istenir.
vatalay
Newbie
*

Activity: 238

View Profile
June 06, 2018, 08:17:51 PM

Herşey çok hızlı gelişiyor , bence kripto paraların geleceği çok parlak olucak , hatta şunuda söyleyebilirim , bütün dünya kripto para sisteminde yaşamaya başlayabilir Smiley
parafmax
Newbie
*

Activity: 149

View Profile
June 07, 2018, 01:21:44 AM

Merkez bankalarının  danışıklı dövüşü
needestor
Newbie
*

Activity: 98

View Profile WWW
June 07, 2018, 08:02:32 AM

teknoloji gelişiyor hızla büyüyor her anlamda güzel gelişmeler de oluyor ve tabiki teknolojik para birimleri yeni kazanç yolları da dahil ilk başlarda ülkelerin bireylerininde çok fazla dikkatini çekmezken şimdi herkes pür dikkat incelemekte kripto paraları, doğal olarak devletlerin başında ki kişilerde bu konuda yenilikler yeni kararlar alacaklardır.
Firadi
Jr. Member
*

Activity: 126

View Profile WWW
June 07, 2018, 08:45:51 AM

Bunu kendileri için kullanmaya çalışıyorlar, büyük ihtimalle yakın bir zamanda kendi coinlerini çıkarmaya başlayacaklar, kağıt para yerine coinleri kullanmaya başlayacağız
btc_turk
Member
**

Activity: 322
Merit: 12

View Profile WWW
June 07, 2018, 08:25:33 PM

Bunun olmasını çok mantıklı görmüyorum açıkçası. Cebimizde para olması veya kredi kartı olmasından fazla bir farkı olmuyor. Fazla avantajı da olmuyor sanki. O yüzden daha farklı bir versiyon olabilir belki ama aklımda bir fikir yok
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  

Jump to: