Bitcoin Forum
June 25, 2024, 03:38:39 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Naçizane "BTC" Tahminim  (Read 556 times)
yenilmez86 (OP)
Member
**

Activity: 1260
Merit: 43

View Profile
March 17, 2018, 10:52:45 AM

BTC bir daha asla 10k bile göremeyecek bence. Elinizde yüklü miktarda BTC olması veya benim gibi tepelerden alıp %50 zararda olmanız bu durumu değiştirmeyecek. Bazıları tarih tekerrür edecek diyor ama 3-4k'lardan 1.5-2k'lara düşmesiyle; 20k'dan 6-8k'ya düşmesini bir tutamazsınız. 2017 yaz sonundan itibaren BTC hiç duraksamadan yükseldi. Bunun en büyük sebebi piyasaya deli gibi para akıyordu çünkü yeni yatırımcılar korkmadan her yeni gün BTC alıyordu. Zaten bu sebepten dolayı çoğu Ocak ortasında BTC 30-40k olur diyordu.

Türkiye dahil dünyadaki bir çok ülkedeki insanlar tam da bu dönemlerde piyasaya girdi ve sürekli BTC aldı, insanlar aldıkça BTC yükseldi. Arada bir 2-3k'lık düşüşler oldu, onun da adına düzeltme dediler daha da yükselecek tam alım zamanı dediler. İnsanlar gene almaya devam etti ve 2-3k düştükten sonra 4-5k yükseldi. BTC'nin 20k'ya dayanmasının sebebi balinalar değildi, BTC ile yeni tanışıp sürekli alış yapan insanlardı. Hatta bu insanlar BTC her geçen gün yükseldiği halde çoğu zaman 100-200 dolar fazladan teklif vererek aldılar ki bu da şişirdi de şişirdi BTC fiyatını.

Sonra devreye bazı ülkeler/balinalar girdi ve ellerindeki (düşük fiyatlardan aldıkları) BTC'leri zirvelerde okutmaya başladılar. İlk önce bir çok insan yıl sonu, yeni yıl, Çin tatili falan zannedip (veya düşüşü kabullenemeyip) paniğe kapılmadılar ve 20k'dan, 13k'lara kadar gelen BTC'yi tekrar 17k'lara kadar çıkardılar çünkü korkmuyorlardı ve yakında BTC 30k olacaktı. Ama işler istedikleri gibi gitmedi çünkü zirvede satmamış veya birazını bekletmiş olan balinalar tam da bu seviyede ellerindeki BTC'leri bir güzel okuttular.

İşte bu noktadan sonra BTC bir daha asla o seviyelere gelemedi. Hızlı bir şekilde, 16k'dan 6k'ya kadar düştü. 6k'dan tekrar 11700'lere getiren olay ise herkesin son beklentisi Mart-Nisan'da başlayacak olan BTC yükseliş başlangıcı umuduydu. Şu an Mart ortasındayız ve BTC 8-10k arasında gidip geliyor. Ama alımlar o kadar düşük ki 10k da bile direnç sağlayamayıp anında 7-8k'lara düşüveriyor. Çünkü fiyatına bile bakmadan sürekli BTC alan kesim artık umudunu yitirdi ve belki de bir çoğu zararına ellerindeki BTC'yi satıp gitti, daha da kötüsü yenileri de gelmiyor ve herkes BTC almaktan korkar hale geldi.

Ben ardı ardına çok büyük ve olumlu haberler gelmediği ve olumsuz haberlerin azalmadığı sürece ki 2018 için bence olmayacak bu BTC'nin 10k'dan yukarısını göremeyeceğini düşünüyorum. Umarım yanılırım zira benim de %50 zararım var şuan. Saygılar..
ferhat1242
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 277

CAT.EX Exchange

View Profile
March 17, 2018, 12:14:47 PM
Last edit: March 17, 2018, 01:09:28 PM by ferhat1242

Kesinlikle sonuna kadar katılıyorum.Bu piyasa ki herkes Çiftlikbank mağdurları gibi olabilir.Ondan sonra gelip bizlerle dalga geçecekler,neye güvendiniz de girdiniz dediklerinde birçoğumuz tanıdıklarımızı işaret edeceğiz.Çok nadir bir kaç kişide teknolojisine güvendik diyecek.Bakın birşey vardır değiştiremezsiniz kimse siz boş yere kar vermez ! Eğer veriyorlarsa ki sizin bilginizde yoksa birazda şans olduğunu düşünüyorsanız bu sistem ponzidir.Baştakilere biraz kazandırır.Sonradan gelenleri işte böyle şuan olduğu gibi SAĞAR  Grin Tabi burda okadar kalın kafalar varki hala düzeltmede düzeltme diye tutturmuşlar.Arkadaşlar bende yanılabilirim ama ne bana inanıp elinizdekini zararına satın,nede başkasına inanın elinizdekileri yatırın.Bakın bu işler çok tehlikeli ona göre kendiniz karar verin ki sonra pişman olmayın.

Herşeyede inanmayın düşüş sebebi Çin tatili,Mt.gox,Güney kore vs .. hepsi bahane.Bakın düşüşlerin en büyük sebebi eskiden sözde ; BITCOININ YAVAŞ OLMASIYDI.Görüyorsunuz ki oda düzeldi fee'ler azaldı fakat hala işler kötüye gidiyor.Uyutarak öyle bir verirler ki elinize siz bile kendinize gülersiniz fazla güvenmeyin bakın çiftlikbank mağdurlarına demişler ki niye güvendiniz yatırdınız,cevap olarak ''bu kadar insan aptal olamazdı diye düşündük'' demişler,ANLAYANA  Grin Hadi eyw

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
██████ ███ ▀▀▀ ███ ███████
██████▀▄███████████▄▀███████
███████ █████████████ ████████
███████ █████████████ ████████
████████▄▀█████████▀▄█████████
██████████▄ █████ ▄█▀▄▄▄▀█████
██████████ ████▌▐█ █▀▄█ ████
████████▌▐█████ █▌▐█▄▄████
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
▌   ANNOUNCE THREAD   ▌▐   BOUNTY   ▐
TWITTER  |  FACEBOOK  |  TELEGRAM  |  DISCORD
(((((((   MOBILE APP [ ANDROID / IOS ]   )))))))
)
sagul
Jr. Member
*

Activity: 420
Merit: 1

View Profile WWW
March 17, 2018, 01:22:47 PM

BTC 1000 dolardan 100 dolara düştüğünde de sizin gibi düşünen insanlar muhakkak olmuştur. Bende sizin gibi düşünüyorum. Ancak sistem ponzi bir sistem değil. Sistem 30 yıl öncesinden haber verilmiş bir sistem. blockchain sistemin kötü yanları var. Bunlardan birincisi; blockchain sistemi amacı insanların ırk ve ulus farkını ortadan kaldırmak. Uluslar ortadan kalınca devletler de yok olacaktır. İnsanlar tüm gizli bilgilerini hatta dnalarını bile bu sistemde saklayacaklar. İnsanlara 1 dönüm toprak versen çiftçilik yapmaz ama herkes madencilik yapma peşinde (sizce de saçma değil mi?). Burda ki asıl amaç ekran kartı, harddisk ve işlemci satışlarını arttırmak olamaz mı?. İlerleyen yıllarda robotların hayatımıza girmesiyle birlikte blockchain sisteminin önemi ve değeri de bir hayli artacak. Herkesin nasıl telefon markası, evi ya da arabası gösteriş bakımından daha iyi olduğunda değeri daha da artıyorsa,  kimin robotu daha zeki, kullanışlı ve kaliteliyse o daha çok değer görecek. İnsanlar evlenme işlerini ve aile arzularını giderek yitirecek. İnsan kadını yerine robot kadın alacaklar (başım ağrıyor demez, kıçım ağrıyor demez, müsait değilim demez, yorgunum demez. azcık yağla yeter :DDD) Bu da robotlarla insanların her ihtiyacını gidermesinden kaynaklanacak. Tabi bu söylediklerim ütopya Cheesy ama olabilir.

BTC'nin artı yönleri ise; hızlı para transferi, kullanım yerlerinin artıyor olması.

BankDex.io  / Decentralized Exchange
kim-yon
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 251

View Profile
March 17, 2018, 04:24:57 PM

Bence zarardayım fakat 2017 ocak ayın 970 dolar ken bir yıldan daha kısa sürede 19500 dolara çıkmış . Haberler fasa diso balinaların alayı göt olarak bilir bu düşüşü öngöre bilmemiz lazımdı .
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
March 17, 2018, 05:15:07 PM

Sene başında 1000 dolardan aldığımız için beni germeyen olay

Bunun dışında bitcoin hakkında hiçbir şey bilmeden sadece haberlerden duyduğunuz için 20 bin dolardan bitcoin satın almasaydınız şu an bizde sizin yüzünüzden bu düşüşü yaşamazdık. Balinalar yeni kullanıcıların çok bilinçsiz ve panik satışı yapmaya uygun olduğunun farkındaydı. Eğer gerçekten ihtiyacınız yoksa zararına satış yapmayın, sizin zararına sattığınız her bitcoin onların cebine giriyor. Bu iş artık inat meselesi.
yenilmez86 (OP)
Member
**

View Profile
March 17, 2018, 05:26:15 PM

Bunun dışında bitcoin hakkında hiçbir şey bilmeden sadece haberlerden duyduğunuz için 20 bin dolardan bitcoin satın almasaydınız şu an bizde sizin yüzünüzden bu düşüşü yaşamazdık. Balinalar yeni kullanıcıların çok bilinçsiz ve panik satışı yapmaya uygun olduğunun farkındaydı. Eğer gerçekten ihtiyacınız yoksa zararına satış yapmayın, sizin zararına sattığınız her bitcoin onların cebine giriyor. Bu iş artık inat meselesi.
Göklere çıkaran da, diplere indirin de yeni ve bilinçsiz kullanıcılar. Yani 20k olması iyiydi de 8k olunca mı suçlu oldular? Muhtemelen onlar piyasaya hiç giriş yapmasaydı tepe noktası taş çatlasın 10k olacaktı. Değişen bir şey yok yani. Onlar yüzünden yükseldi, onlar yüzünden düştü. Burada "sizin yüzünüzden" şeklinde ithamda bulunmak yanlış bana göre. Ha ben de %50 zarardayım fakat BTC 20k da olsa, 5k da olsa ben yine alacaktım çünkü günlük al-sat yapıyorum ben.
sagul
Jr. Member
*

Activity: 420

View Profile WWW
March 17, 2018, 06:19:06 PM

BTC ve diğer koinlerde hep yalan dolan haberler çıkararak uçuruyorlar. Sonra yok sisteminde sorun var yok anlaşmadan vazgeçtiler yok bitcoine tüm ülkeler savaş açtı, kriptolara yasak geldi v.s gibi yasak haberlerle insanları oyalıyorlar. Herkes pişman olmayacağı bir parayla işlem yapsın bence. Çünkü ben paramın hepsini yatırdığım ve ana paramı çekmediğim için pişmanım. Belki bir gün bu söylediğime gülüp geçeceğim ama yine de risk bende stres yaratıyor.

BankDex.io  / Decentralized Exchange
mappefaar
Jr. Member
*

Activity: 168

View Profile
March 17, 2018, 06:59:22 PM

Ben forumda daha yeniyim ama BTC piyasasına uzun zamandır bir ilgim ve takibim var ilerleyen günlerde yine yüzümüzü güldürecek gibi
TheEagle1903
Member
**

Activity: 154
Merit: 10

ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform

View Profile
March 17, 2018, 08:10:38 PM

Neye dayandırdığınızı veya neyden dolayı böyle düşündüğünüzü daha güzel açıklasaydınız veya daha fazla teknik analiz okuyup bu düşünceniz ne kadar boş olduğunu kavrayıp bu başlığı açmasaydınız daha yerinde olurdu sanki

______________▂▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █►  arizn  ◄█ ▇ ▆ ▅ ▄ ▃ ▂▂______________            ┏━━━━━━━━━━━━━┓
                             A TOKENISED CROWD FUNDING PLATFORM                                         ◄   ICO: 30% BONUS   ►
FacebookTwitterYoutubeInstagramWebsiteWalletTelegramWhitepaper ●    ┗━━━━━━━━━━━━━┛
yenilmez86 (OP)
Member
**

View Profile
March 17, 2018, 08:23:29 PM

Neye dayandırdığınızı veya neyden dolayı böyle düşündüğünüzü daha güzel açıklasaydınız veya daha fazla teknik analiz okuyup bu düşünceniz ne kadar boş olduğunu kavrayıp bu başlığı açmasaydınız daha yerinde olurdu sanki

Tamam.
MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
March 17, 2018, 09:18:18 PM

Bu tarz yorumları her dönemde gördük. Yanlış düşünüyorsunuz demiyorum. Çok doğru bir tespit de olabilir. Ama olmayabilir de...

Ortada bildiğimiz tek bir şey var. Kripto emtea denemeleri, Bitcoin ve blockchain teknolojileri 2000'li yılların başından itibaren bir çok yeniliğe gebe olduğumuzu gösterdi. Yaptığımız bazı şeylerin doğru bazı şeylerin ise yanlış olduğunu ortaya koydu ve yanlışları düzeltebilmek için bir çözüm önerdi.

Benim bu teknolojiyle karşılaştığımdan beri söylediğim tek bir şey var.

Öyle ya da böyle, işin sonunun ne olacağının bir önemi olmaksızın, bu dönemde yaşayıp, olanlara şahit olup, bu teknolojiye burun kıvırmak ve içinde yer almamak tam bir aptallıktır.
hsyncl
Member
**

Activity: 322

View Profile WWW
March 17, 2018, 09:21:13 PM

Ben tam aksini düşünüyorum açıkcası. Biz küçük yatırımıcı olabiliriz fakat bu piyasanın içerisinde o kadar büyük yatırımcılar var ki paralarını kolay kolay bırakmıcaklarını düşünüyorum. Balinaların klasik yaptıkları hareketler bunlar, altlardan tekrar topama peşindeler belliki. ama 10k nın üzerine tekrar çıkmıcak demek çok iddialı bi söylem bence. arkadaşın dediği gibi bunu aslında biraz da bilinçsiz kullanıcılar bu hale getirdiler getirdik.. bizde ilk başlarda bunu yaptık açıkcası. yüksekken aldık düşükken korktuk sattık. bu psikikoloji devam ettiği sürece piyasa şu an ki gibi kendi halindeyken yükselmesini beklemek zor.. ama umarım bir an önce yükselmeye başlar çünkü gün geçtikçe umut kaybı daha fazla yaşanmaya başlıyor...

│      H U B R I S O N E      │▐▐  Your Cryptocurrency Friendly Digital Bank   ▌▌
│    ◆    Equity share crowdfund    ◆    Tokens    ◆    Built with Stellar & OMG    ◆    1,000+ Members    ◆    │
▐▐    Whitepaper    ▌▌       Telegram       │       Twitter       │       Instagram       │       LinkedIn       │
luckydag
Sr. Member

Activity: 742
Merit: 260

View Profile
March 17, 2018, 09:50:09 PM

Bu piyasa için gerçekten umudunuzu yitirmiş gibi gözüküyorsunuz ama hiç ummadığınız zaman büyük sıçramalar yaşanabilir bitcoin daha çok yolun başında
Iamrobot
Member
**

Activity: 294

View Profile
March 17, 2018, 10:16:01 PM

Şu an hepimiz umudumuzu yitirrdik diyebiliriz. Hatta 2018 in aşırı durgun bir yıl olacağını bekliyorum bende tabiki de al sat yapanlar veya su değerden bitcoin biriktirenler kısa zmman olmasa da uzun vadede ciddi kazanacaktır
cemaluzan
Jr. Member
*

Activity: 196

View Profile WWW
March 17, 2018, 10:42:20 PM

Bu kadar olumsuz haberden sonra hepimizin düşüncesi bu yöndedir ama tabiki de gönlümüz artsın katlasin diyor. Bakalım 2018 durgun olur gibi ama inşallah yanilirim
yenilmez86 (OP)
Member
**

View Profile
March 17, 2018, 11:05:34 PM

Bu tarz yorumları her dönemde gördük. Yanlış düşünüyorsunuz demiyorum. Çok doğru bir tespit de olabilir. Ama olmayabilir de...

Ortada bildiğimiz tek bir şey var. Kripto emtea denemeleri, Bitcoin ve blockchain teknolojileri 2000'li yılların başından itibaren bir çok yeniliğe gebe olduğumuzu gösterdi. Yaptığımız bazı şeylerin doğru bazı şeylerin ise yanlış olduğunu ortaya koydu ve yanlışları düzeltebilmek için bir çözüm önerdi.

Benim bu teknolojiyle karşılaştığımdan beri söylediğim tek bir şey var.

Öyle ya da böyle, işin sonunun ne olacağının bir önemi olmaksızın, bu dönemde yaşayıp, olanlara şahit olup, bu teknolojiye burun kıvırmak ve içinde yer almamak tam bir aptallıktır.

Blockchain teknolojisi bilimkurgu filmlerinde gördüğümüz bir çok teknolojik yeniliği hayatımıza entegre edebilir, bu teknolojiyi reddetmek sizin de dediğiniz gibi resmen aptallıktır. Ama blockchain'i BTC ile bir tutmak da pek akıl karı iş değildir. Ben sadece BTC'nin dominantlığını hızlıca kaybettiğini ve daha da kaybedeceğini tahmini olarak belirttim. Yarın hiç bilmediğimiz bir proje çıkıp bütün otoriteleri yerle bir edebilir ama BENCE bunu yapan BTC olmayacak.
bulson
Full Member

Activity: 322
Merit: 101

https://owloper.com

View Profile WWW
March 17, 2018, 11:07:34 PM

Göklere çıkaran da, diplere indirin de yeni ve bilinçsiz kullanıcılar. Yani 20k olması iyiydi de 8k olunca mı suçlu oldular? Muhtemelen onlar piyasaya hiç giriş yapmasaydı tepe noktası taş çatlasın 10k olacaktı. Değişen bir şey yok yani. Onlar yüzünden yükseldi, onlar yüzünden düştü. Burada "sizin yüzünüzden" şeklinde ithamda bulunmak yanlış bana göre. Ha ben de %50 zarardayım fakat BTC 20k da olsa, 5k da olsa ben yine alacaktım çünkü günlük al-sat yapıyorum ben.

Kesinlikle katılıyorum, duyan geldi duyan geldi kredi çekti arabasını sattı koştu geldi. Kazandıkça daha çok alım yapma hırsı doğdu ve sonuç büyük balıklar birçok küçük balığı kendine yem yaptı.Benim hala umudum var 2018 2. yarısında fiyatlar tekrar görmek istediğimiz yerlerde olacak.
Zakkaya
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 3

View Profile WWW
March 18, 2018, 04:43:24 AM

Benim de tahminlerim arasında güzel bir dönem olacağıni beklemiyorum ve yılın ikinci yarısında bir patlama bekliyorum ben. O yüzden fazla acele etmemek lazım
suram
Full Member

Activity: 560
Merit: 113

View Profile
March 18, 2018, 08:46:21 AM

Fiyatlar üzerine tahmin yapmak zor ama görüşlerin doğru millet kolay para var diye geldi babayı aldı. Burası yemin ederim normal para kazanmaktan daha zor. Uzun bir toparlanma dönemine girdik.

ADVERTISEMENT SPACE FOR RENT, PM
omorfi
Sr. Member

Activity: 728
Merit: 264

View Profile
March 18, 2018, 09:30:30 AM

Çıkış hızlandığı zaman yukarı dönüşün yakın olduğu gibi, düşüş te hızlanmaya başladığında düşen trendin sonuna az kaldığı anlamına gelir. İşin bu kısmı tam psikolojik savaşın döndüğü sabredenin ayakta kalabileceği noktalardır işte. Sabredin arkadaşlar henüz ocağın üzerinden üç ay bile geçmedi. Ayaklarınızın titremesine hakim olun. Günün ağarmasına en yakın an karanlığın en yoğun olduğu andır. Ampulun bitmesine en yakın anda ışığını en fazla yaydığı andır. Bu işler böyle. Gözüm btc dominasyon yüzdesinde ve dominasyon yükselmeye devam ediyor.
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: