Bitcoin Forum
May 07, 2024, 12:36:01 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: ICO incelemeleri  (Read 295 times)
zybk70btc (OP)
Newbie
*

Activity: 52
Merit: 0

View Profile
March 17, 2018, 10:09:18 PM

Bu konu başlığı altında, mevcut icolarla ilgili kısa değerlendirme yazıları yer alacaktır. Altcoinlere yatırım yapan arkadaşlar icolar, airdroplar hakkında değerlendirmelerini yazarlarsa bu topik zenginleşir ve yatırım yapmak isteyenlere yardımcı olur.
1715042161
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715042161
Reply with quote  #2

1715042161
Report to moderator
1715042161
Hero Member
*

Ignore
1715042161
Reply with quote  #2

1715042161
Report to moderator
1715042161
Hero Member
*

Ignore
1715042161
Reply with quote  #2

1715042161
Report to moderator
Even in the event that an attacker gains more than 50% of the network's computational power, only transactions sent by the attacker could be reversed or double-spent. The network would not be destroyed.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715042161
Hero Member
*

Ignore
1715042161
Reply with quote  #2

1715042161
Report to moderator
1715042161
Hero Member
*

Ignore
1715042161
Reply with quote  #2

1715042161
Report to moderator
1715042161
Hero Member
*

Ignore
1715042161
Reply with quote  #2

1715042161
Report to moderator
rumblesix
Member
**

Activity: 434
Merit: 16

View Profile
March 17, 2018, 10:13:42 PM

Yeni konu başlığı hayırlı olsun diyerek merakla ico incelemelerini bekliyorum. Normalde icobench üzerinden takip ediyorum ama buradaki uzmanlarında görüşleri önemli tabi ki. Benim sorum şu olacak;

Ico değerlendirmelerinde yüksek puan almak ve ilgi çekici projelerin olması o projenin coinlerini değerli kılar mı? 
zybk70btc (OP)
Newbie
*

View Profile
March 17, 2018, 11:29:28 PM

AmChart

Amchart, Amsys Grubuna bağlı bir şirkettir ve şirketin merkezi Huston-Teksas/ABD'dedir. Amchart, Kamu ve özel sektör sağlık hizmetlerinde yapay zeka ve daha iyi sonuçlar için özendirici bir teşvik modeli ile Blockchain üzerinde hasta odaklı çalışan evrensel bir Elektronik Sağlık Kayıt (EHR) sistemini geliştirmeyi amaçlamaktadır. Bu teşvik modeli; analitik ve proaktif sağlık yönetimi için sağlık kayıtlarının bakımı, sağlıklı yaşam programlarına katılım, halk sağlığı ve sertifikalı ortaklarla veri paylaşımına dayanmaktadır. Amchart, hem hastalar hemde sağlık hizmeti sunucularının hasta verilerine erişiminde güvenli bir yol oluşturmak için Ethereum tabanlı akıllı sözleşmeler ve Hyperledger Sawtooth çatısı kullanmaktadır.

Bu amaçla ERC20 yapısında AMC tokeni bu icoda satışa sunuyorlar. AMC token fiyatı 1$.Minimum yatırım tutarı 100$. Ödeme için ETH,BTC,LTC ve NEO gibi alternatifleri kullanabilirsiniz. İcoya katılanlar Beyaz listeye alınmak için KYC/AML süreçlerinden geçecekler. Toplam 120.000.000 token var ve bunun 115.000.000'u dağıtılacak. Amchart'ın bir bounty programı mevcut (https://bitcointalk.org/index.php?topic=2949249.msg30303266#msg30303266)

Amchart için ico değerlendirme puanları:
TrackIco: 4.4/5
Coinmarketplus: 7.6/10
IcoBench: 3.5/5    
zybk70btc (OP)
Newbie
*

View Profile
March 17, 2018, 11:42:57 PM
Last edit: March 17, 2018, 11:56:46 PM by zybk70btc

Yeni konu başlığı hayırlı olsun diyerek merakla ico incelemelerini bekliyorum. Normalde icobench üzerinden takip ediyorum ama buradaki uzmanlarında görüşleri önemli tabi ki. Benim sorum şu olacak;

Ico değerlendirmelerinde yüksek puan almak ve ilgi çekici projelerin olması o projenin coinlerini değerli kılar mı?  

Bu her zaman mümkün olmuyor. Fikir çok iyi, ekip çok iyi ama tanıtım zayıfsa sonuç alınamıyor. Türk yatırımcılarda icolara daha çok yabancı yayınlara odaklı olarak giriyorlar. Sonuçta ico değerlendirmelerinin ticari bir yönü de var, birinin ak dediğine öbürü gri diyebiliyor. Benim fikrimi sorarsınız, hangi ico değerlidir diye:
1- Ekibindeki isimlerden Bitcoin-Ethereum projelerinde yer almış birileri varsa,
2- Genelde offshore, vergi cenneti yerlere kayıtlılar. Ama yüksek teknoloji kullanan Amerika, Japonya, İngiltere, Kore ve Almanya kökenli icoların daha ciddi olduğunu düşünürüm,
3-Dağıtılan miktar az ise,
4-Çok yenilikçi bir yaklaşım getiriyorsa,
5-Etki ettiği odak sektörü ve yaygınlaşma etkisi varsa,

Ve tabi ki büyük borsalarda (Binance vb) işlem görecekse

bu icoları kaçırmamaya çalışırım. İyi dilekleriniz için teşekkürler, Arkadaşların katkısıyla inşallah daha güzel işleyen bir topik haline gelecektir.
Easy2Mine
Hero Member

Activity: 854
Merit: 500

einc.io

View Profile
March 17, 2018, 11:58:49 PM

Düşük hardcaplı projeleri ve uzakdoğu menşei projelere yer verirseniz daha başarılı olursunuz .

zybk70btc (OP)
Newbie
*

View Profile
March 18, 2018, 12:24:25 AM

Düşük hardcaplı projeleri ve uzakdoğu menşei projelere yer verirseniz daha başarılı olursunuz .

Evet şu anda bariz bir şekilde Çin etkisi var. Düşük hardcaplı projeler, daha ön satışta size sıra gelmeden satılabiliyor. Dolayısıyla borsaya çıkmadan alabilmek büyük bir kazanç getirebilir.
rumblesix
Member
**

View Profile
March 18, 2018, 09:42:40 AM

Evet şu anda bariz bir şekilde Çin etkisi var. Düşük hardcaplı projeler, daha ön satışta size sıra gelmeden satılabiliyor. Dolayısıyla borsaya çıkmadan alabilmek büyük bir kazanç getirebilir.

Ben aslında alıcı değilim. Hardcore bir şekilde bounty kovaliyorum lakin hangi ico'nun iyi hangisinin kötü olduğunu ayırt etmekte zorlanıyorum. O yüzden icobench puanına bakıyorum. 4 ve üstüyse katılıyorum bounty'e. Bir önceki mesajınızda Amerika ve Çin menşei'li icoların daha iyi olduğunu söylemişsiniz ama Amerika ve Çin şuan icolara büyük yaptırımlar uygulamaya başladı ki bazı icolar bu yaptırımdan ötürü projelerini durdurma kararı bile aldılar. Bakalım gelecek bize ne gösterecek bu konu ile ilgili.
ArmaDildo
Full Member

Activity: 672
Merit: 100

View Profile
March 18, 2018, 12:59:03 PM

Kesinlikle 10m doları geçmemiş hardcapli projeleri seçmek lazım. Zaten pahalı alıyoruz tokeni sonra değerlenmiyor anasını satayım. Asya ayağı da kesinlikle olmalı bu projenin.

PastirmaliYumurta
Full Member

Activity: 490
Merit: 100

PRIVATE FEDERATED BLOCKCHAIN

View Profile
March 18, 2018, 01:01:29 PM

Güzel bir başlık açmışsınız ancak bunu daha önce zaten yaptılar. Excellerle hem de bu forumda çok ico inceleme başlığı gördüm. Ancak icoların konularını tek tek açıp (duyurular başlığı altında olmayan) onların altında o ico hakkında tartışmak çok daha sağlıklı geliyor. Yoksa sizin burda yazdıklarınız daha çok kişisel görüşler olabilir. Bunlar zaten ico sitelerinin çoğunda var.

zybk70btc (OP)
Newbie
*

View Profile
March 18, 2018, 01:58:07 PM
Last edit: March 18, 2018, 02:37:04 PM by zybk70btc

PHI Token
PHI Token dünyanın ilk blok zinciri tabanlı Robot/İnsan varlık yönetim platformudur. Tokenin arkasındaki güç Diaman Capital Limited şirketi olup, sektörde 16 yıllık deneyim sahibidir ve bugüne kadar 400 milyon doların üstünde varlık yönetimi yapmıştır. 90 trilyon dolarlık finans pazarında, sektördeki tecrübesiyle yeni bir sistem geliştirmeyi arzu etmektedir. Şirket bir İtalyan şirketi olup, Malta’da bulunmaktadır.
PHI tokeni öne çıkaran üç ana etmen:
1-PHI Token sahiplerine, profesyonel finansal yazılımlara ücretsiz erişim imkanı sağlamaktadır.
2- Uyguladığı “Buyback-Burn “ metodıu ile zaman içinde token miktarı azalacak ve token değeri artacaktır. Bu metoda göre şirket geri alım yapmayı ve aldığı miktarları yakarak toplam arzı düşürmeyi taahhüt etmektedir.
3- PHI Token sahiplerine varlık ve zenginlik yönetim programında %30’luk bir indirim yapacaktır.
PHI Token, Ethereum platformunda işlem gören ERC20 tipinde bir tokendir. Token fiyatı, 1 PHI= 1.61803399 $ şeklindedir. Ico dönemi 8 Mart 2018-21 Mart 2018.
1.61803399 tesadüfi bir rakam olmayıp, matematikte ALTIN ORAN olarak bilinen sihirli sayıdır. Burada, bilinçaltı bir mesaj verilmektedir.
Hard cap: 14.930.352  yaklaşık 24 milyon dolar
Daha ayrıntılı bilgi için  https://www.phitoken.io
Ico reytingleri:
IcoMarks: 7.7/10      IcoBench: 4.5/5.0
Bonus ve Bounty programları mevcut olup daha ayrıntılı bilgi için (https://bitcointalk.org/index.php?topic=3083308.msg31803863#msg31803863)
PHI Token icosuna katılım için,  https://icoengine.net platformu üzerinde kayıt olmanız gerekmekte, bu işlem için mobil ve desk platformlarda çalışan bir Eidoo wallet  https://eidoo.io adresinden edinmek gerekiyor. Eido cüzdandaki ETH hesabını kayıt olurken girmen gerekiyor. Ico ya katılım için TIER1-TIER2 ve TIER3 seviyelerinde KYC prosesini geçmek gerekiyor.
İcoengine platformu ve eidoo cüzdanda diğer icolara da katılım sağlamak mümkün ayrıca KYC süreci gerçekleşmesine gerek kalmıyor.
zybk70btc (OP)
Newbie
*

View Profile
March 18, 2018, 02:00:56 PM

Güzel bir başlık açmışsınız ancak bunu daha önce zaten yaptılar. Excellerle hem de bu forumda çok ico inceleme başlığı gördüm. Ancak icoların konularını tek tek açıp (duyurular başlığı altında olmayan) onların altında o ico hakkında tartışmak çok daha sağlıklı geliyor. Yoksa sizin burda yazdıklarınız daha çok kişisel görüşler olabilir. Bunlar zaten ico sitelerinin çoğunda var.

Zaten bu başlık Türkçe platformunda açıldı, ingilizce platformlarda yeterince bilgi var. Burada sizin gibi kıdemli üyelerle hem paylaşmak-hemde tartışmak gibi bir avantajı var. BU yüzden bu başlığın yararlı olacağını düşünüyorum.
zybk70btc (OP)
Newbie
*

View Profile
March 19, 2018, 08:58:58 AM

Sayın moderatör,

Ben bu başlıkta yazdığım ico ve airdrop bilgilerini herhangi bir forumdan alıp yapıştırmıyorum, ingilizce ve yerli kaynaklardan aldığım bilgileri yeniden yorumluyorum. İcoların tartışılması ve yatırım yapmak isteyenlere bir fikir vermesi önemli. Bu yüzden bir süre daha icolarla ilgili yazılar yazmayı istiyorum.
zybk70btc (OP)
Newbie
*

View Profile
March 19, 2018, 09:00:52 AM

30 milyon doların altında, ve Buyback-Burn politikası varsa etkisi sizce nasıl olur?
redsilentstorm
Member
**

Activity: 448
Merit: 10

View Profile
March 19, 2018, 09:04:26 AM

çok güzel bir konu başlığı , incelemelerinizi yaparken mesela telegram grubu üye sayısı , yani bilinirlilik ve destek hakkında da küçük notlar verilebilirse güzel olur.
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
March 19, 2018, 09:09:14 AM

PHI Token
PHI Token dünyanın ilk blok zinciri tabanlı Robot/İnsan varlık yönetim platformudur. Tokenin arkasındaki güç Diaman Capital Limited şirketi olup, sektörde 16 yıllık deneyim sahibidir ve bugüne kadar 400 milyon doların üstünde varlık yönetimi yapmıştır. 90 trilyon dolarlık finans pazarında, sektördeki tecrübesiyle yeni bir sistem geliştirmeyi arzu etmektedir. Şirket bir İtalyan şirketi olup, Malta’da bulunmaktadır.
1-PHI Token sahiplerine, profesyonel finansal yazılımlara ücretsiz erişim imkanı sağlamaktadır.
2- Uyguladığı “Buyback-Burn “ metodıu ile zaman içinde token miktarı azalacak ve token değeri artacaktır. Bu metoda göre şirket geri alım yapmayı ve aldığı miktarları yakarak toplam arzı düşürmeyi taahhüt etmektedir.
3- PHI Token sahiplerine varlık ve zenginlik yönetim programında %30’luk bir indirim yapacaktır.
PHI Token, Ethereum platformunda işlem gören ERC20 tipinde bir tokendir. Token fiyatı, 1 PHI= 1.61803399 $ şeklindedir. Ico dönemi 8 Mart 2018-21 Mart 2018.
1.61803399 tesadüfi bir rakam olmayıp, matematikte ALTIN ORAN olarak bilinen sihirli sayıdır. Burada, bilinçaltı bir mesaj verilmektedir.
Hard cap: 14.930.352  yaklaşık 24 milyon dolar
Daha ayrıntılı bilgi için  https://www.phitoken.io
Ico reytingleri:
Bonus ve Bounty programları mevcut olup daha ayrıntılı bilgi için (https://bitcointalk.org/index.php?topic=3083308.msg31803863#msg31803863)
PHI Token icosuna katılım için,  https://icoengine.net platformu üzerinde kayıt olmanız gerekmekte, bu işlem için mobil ve desk platformlarda çalışan bir Eidoo wallet  https://eidoo.io adresinden edinmek gerekiyor. Eido cüzdandaki ETH hesabını kayıt olurken girmen gerekiyor. Ico ya katılım için TIER1-TIER2 ve TIER3 seviyelerinde KYC prosesini geçmek gerekiyor.
İcoengine platformu ve eidoo cüzdanda diğer icolara da katılım sağlamak mümkün ayrıca KYC süreci gerçekleşmesine gerek kalmıyor.

Sırf nickimden ve PHI sayısına, altın orana olan hayranlığımdan dolayı girmek istiyorum ico'ya. İmzayı alayım diye düşündüm bi ara sonra vazgeçtim Smiley
Son 10 yıldır internet alemindeki nickim hep PHI dir Smiley (fi diye okunuyor bu arada)

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
zybk70btc (OP)
Newbie
*

View Profile
March 19, 2018, 01:12:40 PM

PHI Token
Ico reytingleri:
PHI Token icosuna katılım için,  https://icoengine.net platformu üzerinde kayıt olmanız gerekmekte, bu işlem için mobil ve desk platformlarda çalışan bir Eidoo wallet  https://eidoo.io adresinden edinmek gerekiyor. Eido cüzdandaki ETH hesabını kayıt olurken girmen gerekiyor. Ico ya katılım için TIER1-TIER2 ve TIER3 seviyelerinde KYC prosesini geçmek gerekiyor.

Sırf nickimden ve PHI sayısına, altın orana olan hayranlığımdan dolayı girmek istiyorum ico'ya. İmzayı alayım diye düşündüm bi ara sonra vazgeçtim Smiley
Son 10 yıldır internet alemindeki nickim hep PHI dir Smiley (fi diye okunuyor bu arada)

O zaman şöyle söyleyeyim, bu ico için eidoo wallet şart en azından 100 tane ubiatarcoin kazanırsınız.
zybk70btc (OP)
Newbie
*

View Profile
March 19, 2018, 01:15:39 PM

çok güzel bir konu başlığı , incelemelerinizi yaparken mesela telegram grubu üye sayısı , yani bilinirlilik ve destek hakkında da küçük notlar verilebilirse güzel olur.
Önerinizi dikkate alacağım, teşekkürler... Bu konu başlığında herkes bir ico-airdrop tanıtımı yapabilir.
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
March 19, 2018, 05:06:03 PM

PHI Token
Ico reytingleri:

O zaman şöyle söyleyeyim, bu ico için eidoo wallet şart en azından 100 tane ubiatarcoin kazanırsınız.
Eidoo var sorun değil. Bakalım biraz katılırım belki.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
alturay
Member
**

Activity: 90
Merit: 10

View Profile WWW
March 19, 2018, 06:14:03 PM

Önerilerinizi tek tek dikkatle okudum. Gerçekten kayda değer ve faydalı açıklamalarda bulunmuşsunuz tebrik ediyorum.Önerileriniz umarı herkesin dikkatini çeker ve kulaklarına küpe olur. Bunları araştırmak ve kaleme dökmek gerçek sabır işi.  Smiley Emeğinize ve yüreğinize sağlık. Gerçekten çok teşekkür derim.

rumblesix
Member
**

View Profile
March 19, 2018, 06:24:07 PM

Bu başlığın daha dolu olmasını dilerdim. İnsanlar bu başlık altında icoların değerlendirmelerini yorumlarını görüp ona göre katılırdı. Çöp olanlara katılıp boşa zaman harcanmazdı. Evet arkadaşlar alalım tavsiyelerinizi yorumlarınızı. Smiley
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: