Bitcoin Forum
June 21, 2024, 07:00:00 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 »  All
  Print  
Author Topic: Bot kullanımı yasaklanmalı!  (Read 644 times)
ankara44
Member
**

Activity: 434
Merit: 14

View Profile
March 24, 2018, 02:24:00 PM

Bu botlar borsalarda kullanılalı borsaların tadı kaçtı. İnsan ne aldığının tadına varabiliyor ne de sattığının. Keşke bot kullanımı yasaklansa da insanlar biraz rahat nefes alsa.
fodoyr565
Newbie
*

Activity: 112
Merit: 0

View Profile
March 25, 2018, 10:19:15 AM

Botlar yuzunden duvarlarda yanlis pozisyonlar aldigim oldu. Botlar ozellikle anlik ilgilenrmedigimde lanet bir hale getiriyolar Kesinlikle yasaklanmali
crazy1204
Full Member

Activity: 322
Merit: 100

View Profile
March 25, 2018, 10:26:25 AM

Botların yasaklanması gerekli ve buna sonuna kadar katılıp destek veriyorum zaten piyasaların çoğunu botlar oluşturuyor ve bu botlar yüzünden çok emirde sorun yaşadım

lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
March 25, 2018, 11:02:40 AM

Küçük borsalar bot kullanımının önünü açıyor daha yüksek kar etmek için. Fakat büyük borsalar bunu niye yapıyor anlamış değilim.
Manuel işlem yapmak isteyenler sıkıntı içine giriyor böyle. Ayrıca hackerlar için bot aracılığı ile sistemi manipüle etmek kolaylaşıyor.
Geçen ayki Binance vakasında da gördük ki botlar bir coini tavan yaptırmak için epey kişiyi zarara soktu. Acilen yasaklanması gerektiğini düşünüyorum ben de.
redboxneo
Member
**

Activity: 546
Merit: 10

View Profile
March 25, 2018, 11:05:54 AM

botlar olmasa eğer fiyatların daha çok yatay gittiğini görürdük. planlıyor, şu grafiği istiyorum diyor balina biraz yükseltip, o yükselişte birkaç saat hatta birkaç gün iyice yemleyip çakıyor fiyatı aşağıya. belki 100'lerce coinde bunu yapan balinalar vardır. hangisi ile tek tek ilgilensin. tek tuşla hepsine satış, alış emirleri yağdırabilir.
ziyaaa
Member
**

Activity: 532
Merit: 18

View Profile
March 25, 2018, 11:18:30 AM

borsalardaki islemlerin cogu botlar tarafindan yapiliyor. binance hacminin en az %30u bot. eger yasaklarlarsa fena zarar ederler. bunu yapacaklarini sanmam.

Swap, Earn, Bridge, Mint Crypto & NFT in Multiple Chains
▬▬▬▬▬▬ ▬▬▬▬▬ ▬▬▬▬ ▬▬▬ ▬▬ ▬     ❶ ❷ ❸ s w a p     ▬ ▬▬ ▬▬▬ ▬▬▬▬ ▬▬▬▬▬ ▬▬▬▬▬▬
[   M V P   L I V E   ]   -   9 Blockchains Integrated Already
Euphrates
Full Member

Activity: 602
Merit: 120

View Profile
March 25, 2018, 12:27:20 PM

Tam olarak anlamadım bot kullanması insnaların sizi nasıl zarara sokuyor sonuçta siz satmak istediğiniz tutarı girip satmak istediğiniz adedi girdiğinizde alıcı var ise zaten sizin fiyat paremetrelerine geldiğinde satış gerçekleşecektir. Ama adamın elinde zaten varsa nereye kadar satacak ki ? Anlamadım inanın bunu.. Yani sonsuz tane token bulunmamakta sonuç olarak elinde eninde sonunda miktar bitecektir diye düşünüyorum.. Bilmiyorum yanlış mı düşünüyorum.
KenannT
Member
**

Activity: 596

View Profile
March 25, 2018, 03:22:51 PM

valla aynısında bist de bile yapıyolar alan memmun veren memnun diyor bşkan Cheesy adam haklı e satma botlara kanıp sende nasılsa geri yerine geliyor isyan etme iş yapma vakti.

Kripto Para Haberleri   Kripto Para Haberleri ve Analizleri  Kripto Para

Kripto Hayat
sagul (OP)
Jr. Member
*

Activity: 420
Merit: 1

View Profile WWW
March 25, 2018, 04:37:55 PM

Tam olarak anlamadım bot kullanması insnaların sizi nasıl zarara sokuyor sonuçta siz satmak istediğiniz tutarı girip satmak istediğiniz adedi girdiğinizde alıcı var ise zaten sizin fiyat paremetrelerine geldiğinde satış gerçekleşecektir. Ama adamın elinde zaten varsa nereye kadar satacak ki ? Anlamadım inanın bunu.. Yani sonsuz tane token bulunmamakta sonuç olarak elinde eninde sonunda miktar bitecektir diye düşünüyorum.. Bilmiyorum yanlış mı düşünüyorum.

hocam kucoinde kucoin bir alım satım yapın anlarsınız bizi Cheesy

BankDex.io  / Decentralized Exchange
dewildance
Full Member

Activity: 546
Merit: 100

View Profile
March 25, 2018, 04:40:08 PM

Gerçekten öyle borsayı botsuz kullanırken bunların önüne geçmek gerçekten imkansız, bittrex'te bot kullanımı azaltılmış durumda ama tüm coinler malesef her borsada olmuyor.
sagul (OP)
Jr. Member
*

View Profile WWW
March 30, 2018, 12:06:41 PM

trade etkinliklerinde bile botların istilasına uğruyoruz. yeter artık yeter

afmfk06
Member
**

Activity: 365

View Profile
March 30, 2018, 12:18:38 PM

Botların kullanımı piyasalarda işlem yapmayı işkence haline dönüştürdü. Aslında bir borsa çıkıp da işlemlerinde bot kullanımını yasaklasa eminim ki işlem hacmini en az yüzde 25 oranında arttırır.
sagul (OP)
Jr. Member
*

View Profile WWW
March 30, 2018, 12:28:10 PM

aynı görüşteyim botların kullanımını kesinlikle yasaklatmalıyız. Bir şekilde burdan sesimizi duyurmalıyız. Umarım hepsi hacklenir ve banlanır

ankara44
Member
**

Activity: 434

View Profile
March 30, 2018, 12:32:08 PM

Botlar özellikle bizim gibi (benim gibi) çok sınırlı miktarda kaynak ile işlem yapanlar için olumsuz sonuç doğuruyor. Ben de bir büyük borsa yasaklasa bot kullanımını kesinlikle oraya geçerdim.
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2114
Merit: 1143

View Profile
March 30, 2018, 12:35:20 PM

Botları sevmem ama yasaklar bu piyasayı sıradan bir menkul kıymetler borsası haline çevirir, "Bırakınız yapsınlar"... Ayrıca her bokun robotu var mutfak robotu Çay robotu çorba robotu sanayii de keza... Geleceğin teknolojisi blockchainde de olsun bir zahmet

"Küllü hâlin yezûlü" =>> Her hâl geçicidir
Kripto_adam
Full Member

Activity: 350
Merit: 108

The World’s First Blockchain Core

View Profile
March 30, 2018, 12:56:32 PM

yasaklayamazsinki ozaman APIleri yasaklaman lazim APIlere sadece bot icin degil baska amaclarlada kullaniliyor ayrica borsa parasina bakar daha cok volume olmasina bakar.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄ ■        SKYNET        ■ ▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▐▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬     PRIVATE SALE is LIVE     ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▌
Whitepaper   Bounty   Bitcointalk   ■   Facebook   Twitter   Telegram
sagul (OP)
Jr. Member
*

View Profile WWW
March 30, 2018, 04:22:43 PM

insanlar botlar yüzünden trade yapamıyor. Hackerlarla konuşup bu işi halletmek lazım Cheesy Roll Eyes

jesselui
Full Member

Activity: 854
Merit: 109

Trident Protocol | Simple «buy-hold-earn» system!

View Profile
March 30, 2018, 08:13:09 PM

Arkadaşlar botlara bende karşıyım ama botlar olmasaydı bu kadar akışkan bir  piyasa olmaya bilirdi ve bitcoin bukadar büyüyemezdi bana göre,bir şekilde arası bulunmalı

Simple «buy-hold-earn» system!      │      TRIDENT PROTOCOL      │      HIGH FIXED APY  >>> 382,945%
THE HIGH PAYING AUTO-STAKING & AUTO-COMPOUNDING PROTOCOL

██████████████|               Twitter               |              Telegram              |                Reddit                |██████████████
Coinredd
Full Member

Activity: 378
Merit: 103

View Profile
March 30, 2018, 09:55:40 PM

bu botlardan muzdarip olmak istemiyorsanız arkadaşlar uzun vadeci olacaksınız anlık al satlar hep yıpratıyor insanı hemde şu botlarla uğraşmak zorunda bırakıyor bu arada bende yasaklanması taraftarıyım.
Payitaht
Member
**

Activity: 182

ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform

View Profile
March 30, 2018, 09:59:05 PM

Botu kullananlar için de riskli bir durum ivmeyi ters tarafa çevirdiğiniz de bıcak size saplanabiliyor  aslında o yönü de kötü.

______________▂▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █►  arizn  ◄█ ▇ ▆ ▅ ▄ ▃ ▂▂______________            ┏━━━━━━━━━━━━━┓
                             A TOKENISED CROWD FUNDING PLATFORM                                         ◄   ICO: 30% BONUS   ►
FacebookTwitterYoutubeInstagramWebsiteWalletTelegramWhitepaper ●    ┗━━━━━━━━━━━━━┛
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 »  All
  Print  

Jump to: