Bitcoin Forum
June 17, 2024, 06:11:20 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 [5] 6 7 »  All
  Print  
Author Topic: Bot kullanımı yasaklanmalı!  (Read 642 times)
snykutlug
Member
**

Activity: 448
Merit: 17

View Profile
March 30, 2018, 11:34:18 PM

Piyasanın anasını ağlatan zaten bot pump dump hep bunlar yüzünden oluyor salak saçma şeyler bot nedir borsada ya adam gibi işlemini kendin yap
Taratoor
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 251

🤖UBEX.COM 🤖

View Profile
March 31, 2018, 07:07:25 AM

bot kullanımı risk olsada  herkesin tercihine kalmış.şahsen pek alıp kullanmayı düşünmedim ihtiyacım olduğunda kendi satış alış işlemlerimi manuel hallediyorum Smiley

GLOBAL DECENTRALIZED ADVERTISING EXCHANGE

Token sale: MAY 21

▄█▄       ▄█▄         
                                  █████     █████         
                         ▄██▄      ▀█▀       ▀█▀         
                 ▄█▄     ▀██▀                             
          ▄      ▀█▀                         ▄█▄         
         ▀█▀                       ▄█▄      █████         
                         ▄██▄     █████      ▀█▀         
    ██           ▄█▄     ▀██▀      ▀█▀                   
          ▄      ▀█▀                         ▄█▄         
         ▀█▀                       ▄█▄      █████         
                         ▄██▄     █████      ▀█▀         
    ██           ▄█▄     ▀██▀      ▀█▀                   
                 ▀█▀                                     
           ▄                       ▄█▄       ▄█▄         
          ▀█▀            ▄██▄     █████     █████         
    ██           ▄█▄     ▀██▀      ▀█▀       ▀█▀         
                 ▀█▀                                     
            ▄                       ▄█▄      ▄█▄         
           ▀█▀             ▄██▄    █████    █████         
     ██             ▄█▄    ▀██▀     ▀█▀      ▀█▀         
              ▄     ▀█▀                                   
             ▀█▀                          ▄█▄             
        ██               ▄█▄    ▄██▄     █████           
                   ▄     ▀█▀    ▀██▀      ▀█▀             
                  ▀█▀                                     
             ██                    ▄██▄                   
                     ▄      ▄█▄    ▀██▀                   
                    ▀█▀     ▀█▀                           

▄█    ▄█  ▄█         ▄█████▄    ▀█▄      ▄█▀
██    ██  ██▄▄▄▄▄   ██▀   ▀██     ▀█▄  ▄█▀
██    ██  ██▀▀▀▀██  ██▀▀▀▀▀▀▀       ████   
██    ██  ██    ██  ██▄    ▄█     ▄██▀▀██▄   
▀██████▀  ▀██████▀  ▀███████▀   ▄██▀    ▀██▄
Telegram
Facebook
ANN Thread
Youtube
LinkedIn
Twitter
Medium
Reddit
Github
DarkXen
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 261

View Profile
March 31, 2018, 08:25:48 AM

bas bas bağırıyorum her yerde ama beni dinleyeceklerini sanmıyorum. Ne alırken ne satarken bana faydası olmuyor. Resmen balon haline getiriliyor birileri haksız kazanç sağlıyor.
icegeekfresh
Full Member

Activity: 406
Merit: 100

View Profile
March 31, 2018, 09:55:54 AM

Onun bunun yazdığı bota güvenip işlem yapıyorlar, sonra olan oluyor geçenki gibi binance'da bile bu sebeplerden ne işlemler oldu adamların hesaplarını boşalttılar falan, millet akıllanmıyor ama bot kullanmaya devam.

sagul (OP)
Jr. Member
*

Activity: 420
Merit: 1

View Profile WWW
April 21, 2018, 07:54:16 PM

hep birlikte botlara karşı savaş açmayı denesek borsalar buna dikkat ederler. Ancak şuan da tüm borsalarda botların azizliğine uğruyoruz.

BankDex.io  / Decentralized Exchange
elcezireex
Full Member

Activity: 532
Merit: 151

View Profile
April 21, 2018, 07:57:52 PM

Bazı borsalarda maker ile taker arasında komisyon farkı var bu yüzden borsa sahipleri bot kullanımına teşvik ediyor ayrıca botlar volume arttırıyor olan bize oluyor
sagul (OP)
Jr. Member
*

Merit: 1

View Profile WWW
April 21, 2018, 08:23:12 PM

Bazı borsalarda maker ile taker arasında komisyon farkı var bu yüzden borsa sahipleri bot kullanımına teşvik ediyor ayrıca botlar volume arttırıyor olan bize oluyor

malesef bu sorun düşük hacimli borsalarda daha kötü bir durum haline gelmiş

BankDex.io  / Decentralized Exchange
tfntvl
Member
**

Activity: 252
Merit: 11

View Profile
April 21, 2018, 08:32:59 PM

destek belirlenir. bu seviyelere parçalı alım girilir oraya gelirse alınır gelmezse alınmaz. senin isterse sabahlara kadar  satoshi üzerine emir girsin farketmez amma velakin. düşük hacimli borsalarda maalesef bu durum can sıkıyor. alış emirleri 6543 sats iken satış emirleri 6875 sats olduğunda sabahlara kadar bekle o iş olmaz. yani düşük hacimli borsalardan uzak durun botlar sizden daha iyi yapamaz bu işi.
dewilboys
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 250

View Profile
April 21, 2018, 08:38:29 PM

Bunu nasıl yasaklatabilirsin üstelik bot olmadan markette likidite sağlamak imkansız. 3.parti yazılımı botlar kullananlar kendileri düşünsün. Api kodunu paylaşacak kadar enayilerse diyecek birşey yok.
cleante
Jr. Member
*

Activity: 476
Merit: 2

View Profile
April 21, 2018, 08:50:09 PM

sadece cobinhood exchangeinde olan bir coini almak için btc yolladım fakat botlar canımı fazlasıyla sıktıgı için alıp sinirden geri sattım. Hacimi resmen öldürüyorlar, daha çok fiyat baskılıyorlar.
mehmetkorkrek
Newbie
*

Activity: 154
Merit: 0

View Profile
April 21, 2018, 08:53:24 PM

Karşılaştığım en sorunlu bot kullanımı Bit-z. Bitcore alırken araştırma yapmıştım. O zaman orada fiyatlar uygundu. Diğer yerlere göre epeyce iyi fiyat veriyordu. Ancak almak inanılmaz zor. Cüzdana göndermek ise kanserlik...
mypat3op
Full Member

View Profile
April 21, 2018, 09:39:26 PM

Botların faydası var muhakkak fakat bunlara karşı işlem yapmakta cidden sinir bozucu, yasaklamak elbette mümkün değil kullananların kişisel tercihi, küçük borsalarda bu yüzden işlem yapmamaya çalışıyorum.
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
April 21, 2018, 09:41:53 PM

Botlar şu ana kadar her piyasada vardı, profesyonel firmalar tarafından da kullanılmaya devam edecektir ama bizim gibi kullanıcılara satılan botlar (Gunbot vs.) sadece database oluşturmak ve insanların yönelimlerini önceden tahmin etmek için kullanılıyor.
Xexen4
Sr. Member

Activity: 756
Merit: 290

View Profile
April 21, 2018, 09:46:21 PM

şimdi en basitinden binance borsasına bakın, işlem yapılabilen 4 market var. exchange sayısını ise saymadım üşenmekten.
şimdi sen kağıt kalemle hadi geçtim hesap makinesiyle biraz daha uzmanlaş excelde formülize ederek diyelim ki neo ile işlem yapacaksın btc/neo eth/neo bnb/neo usdt/neo fiyatlarını manuel koordine ederek nasıl dengede tutabileceksin?

bot bu pazarın olmazsa olmazıdır, can sıkıcıdır muhtemelen ama denge unsurudur
tanatoid
Jr. Member
*

Activity: 157
Merit: 3

View Profile WWW
April 21, 2018, 10:31:39 PM

şimdi en basitinden binance borsasına bakın, işlem yapılabilen 4 market var. exchange sayısını ise saymadım üşenmekten.
şimdi sen kağıt kalemle hadi geçtim hesap makinesiyle biraz daha uzmanlaş excelde formülize ederek diyelim ki neo ile işlem yapacaksın btc/neo eth/neo bnb/neo usdt/neo fiyatlarını manuel koordine ederek nasıl dengede tutabileceksin?

bot bu pazarın olmazsa olmazıdır, can sıkıcıdır muhtemelen ama denge unsurudur

Hocam al sat işlemlerinde botların sizin verdiğiniz fiyatların altına yada üstüne (alış satışa göre) geçerek yapmaya çalışılan işlemde fiyatları oynatmasından bahsetmiş arkadaş. Yoksa hesaplamaları tabikide tek tek yapmak yerine bir uygulamaya yaptırmak daha mantıklı. Ama bu pump/dump botları gerçekten çok can sıkıyor.

korona ♛ CROWN YOUR LIFE! ♛ Be always in control with the Korona Coin.
Vispilio
Legendary
*

Activity: 2086
Merit: 1631

View Profile WWW
April 22, 2018, 01:12:22 AM

Algorithmic trading dünyanın bütün fiat borsalarında da dominant faktör haline geldi, bot kullanımını da bu kapsamda değerlendirmeniz lazım.

Borsaların temel amaçlarından biri fiyat keşfidir (price discovery). Diming, yani en yakındaki alış ve satış emirlerinin hemen üzerine ve altına emirler koyarak ön sıraya geçme işlemi belki 100 yıldır bilinen en temel metodlardandır. Size zararlı gelebilir ama botların girdiği gibi otomatik emirler olmasa alış ve satış arasındaki makas emin olun daha da açık olurdu.

Otomatik Trading'e karşı mücadele vermek istemiyorsanız daha uzun vadeli Trade fırsatlarını değerlendirin. İyi Şanslar

icegeekfresh
Full Member

Activity: 406

View Profile
April 22, 2018, 09:46:29 AM

Varolan hacmin büyük çoğunluğunu botlar vesaire oluşturuyor, oyüzden bunun kullanımını yasaklayamazlar sanırım bittrex bunu yaptığı için insnalar binancea kaymaya başlamıştı çünkü bu botlar sayesinde öyle büyük pumplar falan oluyor.

Dontcry.
Full Member

Activity: 630
Merit: 104

View Profile
April 22, 2018, 10:07:42 AM

alan memnun veren memnun arkadaş demişti bist başkanı sonucta ne yaptıgını bilen insnalar için bir sorun teşkil etmeyeceğini biliyorum baktıgınız zaman botlarda borsalara güzel paralar kazandırıyor.
blogmanya
Member
**

Activity: 364
Merit: 10

GR

View Profile WWW
April 22, 2018, 10:45:28 AM

Botlarin kazanclsri kesinlikle haram kazanctir.  Cunku adil bit sekilde alim satim yapmiyor herkesle.  Simdi sen bankayi fiziksel olarak soymuyorsunda,  botlarla onternet subesini hackliyorsun ayni sey degil mi?  Botlar yasaklanmali kesinlikle karsiyim.  Bot kullannanlsr namerttir.

BITMART CRYPTOCURRENCY EXCHANGE
HCRT
Full Member

View Profile
April 22, 2018, 10:51:02 AM

botlar beni çıldırtıyorlar o nasıl iştir koyuyorum arkama geliyor koyuyor böyle saçma bir şey yok her borsada aynı şey oluyor sonu sonu delirip alıyorum uğraşamam deyip

Pages: « 1 2 3 4 [5] 6 7 »  All
  Print  

Jump to: