Bitcoin Forum
May 01, 2024, 08:24:39 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  
Author Topic: G20 Zirvesinden Umut bekleyenler ?  (Read 486 times)
dammedonut
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
March 20, 2018, 09:02:12 PM

Umudumuzu korudu çıkan haberler. Yapılan açıklamalar olumlu yönde bu nedenle piyasalarda yeşil renk hakim. Yine de beklentilerin altında oldu açıklamalar yasal düzenleme konusu hala büyük bir sorun.

1714595079
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714595079
Reply with quote  #2

1714595079
Report to moderator
1714595079
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714595079
Reply with quote  #2

1714595079
Report to moderator
"If you don't want people to know you're a scumbag then don't be a scumbag." -- margaritahuyan
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
mick42
Member
**

Activity: 182
Merit: 10

View Profile
March 20, 2018, 10:11:44 PM

olumsuz açıklama gelmese de tam anlamıyla toparlandı diyemeyiz piyasa için galiba bunun olması için somut adımların atılması gerekiyor
deliedenpsikolog
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 1

View Profile
March 20, 2018, 11:20:36 PM

G20 zirvesinden ben umut bekliyordum ve sonunda baktığınız zaman da beklediğim sonuç geldi, foruma da yazmıştım olacakları ve nitekim oldu da.
CTRLX
Hero Member

Activity: 910
Merit: 503

View Profile
March 20, 2018, 11:45:35 PM

Hiçbir şey olmadı kısacası umutsuz davranmayı bir kenara bırak ve yaklaşan teknolojiye adapte olmaya çalış.. Sen devamlı insanlara panik satışı yaptıracak konular açıyorsun buna hakkın yok.
btc_turk
Member
**

Activity: 322
Merit: 12

View Profile WWW
March 21, 2018, 07:44:38 AM

G20den kotu bir haber gelmedi ve bununla beraber bitcoin yeninden yukselis gostermeye basladi. Umarim bir sikinti daha bulasmaz piyasaya.
earmark
Member
**

Activity: 196

View Profile
March 21, 2018, 08:38:01 AM

Bu umut beklemek değil, kaldı ki G20 de somut olarak Bitcoine herhangi bir yaptırım uygulanacağı söylenmedi. Şimdilik onların nazarında tehdit seviyesine ulaşamamış henüz  hacmi küçük bir piyasa olarak nitelendirildi. Zamanla uygulanacak şeyler olacak. Kısacası gözümüz üzerinizde mesajı verdiler. Bunun akabinde Bitcoin 9000$ kadar yükseldi. Yatırım yaptıysan tabi ki umutlu olacaksın kimse zarar edeyim diye bir işe girmez. Ne olursa olsun şunu unutmamak gerek. Piyasa ayrı bir olgu da olsa yine de en önemli etkeni insan psikolojisidir. Ve piyasayı belirleyen büyük ölçüde budur. Buda her zaman umut olucak demektir.
trako
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
March 21, 2018, 10:00:26 AM

Tüm devletler demiyormuydu yatırdığınız parayı unutun,kaybetme riski büyük diye ? Eee ozman neden olumlu konuşsunlar ki , kimin kurduğu belli bile olmayan para birimleri hakkında ? Hemde kendi çıkarlarına ters,ekonomilerine ters,bugüne kdr bildikleri ve uyguladıkları tüm şartlara ters olan teknolojiyi neden övsünler ? Ha derler ki şuankiler kumar ama bizim çıkaracaklarımız daha stabil daha güçlü olacak o ayrı.Ama eğer devletlerden,bankacılardan,bitcoin düşmanlarından umut bekliyorsa bitcoin ve yatırımcıları işte o zman gerçekten ve GERÇEKTEN BATMIŞIZ ağlayanımız yok demektir !!

Ben birşey deyince kötü ilan ediliyorum ama gerçekten gözlerimizi açmamızın zamanı yaklaşmıyor mu artık ? 5000 olduğunda mı inanacaksınız veya 3500 ? Ortada büyük bir kayıp ve kriz var,hepimizin tek temennisi eski güzel günler fakat biz öyle istiyoruz diye öyle olmak zorunda mı ?

g20 gibi önemli bir zirveden çıkacak kararı, sonucu ya da her şeyi geçtim  konusulan ele alınan konulara kulak kabartmayalım mı? ya bundan bir cacık olmaz deyip geçelim mi? sana atladığın bir tarafı söyleyeyim mi; mesele sadece desteklenmesi ya destenklenmemesi değildir; böyle yerlerde tarafları görürsün; söylemler başka başka ülkelerin bakış tavır tutumlarıyla ilgili sinyaller verir. bu sinyalide neden verirler biliyor musun? o saatlerce baktığımız grafikler var ya onlara etki etsin diye. farzı mahal yüksek miktarda söylediğin gerekçelerden dolayı tutum kendini gösterdi; ya bu genel tutumun karşısında kalan ülkeler? onları da görme şansın var.
adı ne olursa olsun x parası y parası ... parası vb. fark etmez. neticede para ile uğraşıyorsan zaten birşeylerden  umutlanıp birşeylere bel bağlamaman gerekir. ve gözlerinin hep açık olması gerekir.  sen zaten böyle olması gerektiğini düşünüyorsan ve olmayanlar için bunu söylüyorsan zaten 2 satırlık  uyarının pek fayda edeceğini zannetmiyorum.
özet olarak evet umut beklemek pek uygun değil ama bu kadar da zaten şöyle böyle deyip kestirip atmak da hiç akla uygun değil. bu ve benzeri pompalarla yaratılan dalganın içinde yüzdürmeye çalışıyoruz gemiyi özetle. o yüzden herşey önem arz ediyor.
Spack17
Sr. Member

Activity: 1610
Merit: 271

View Profile
March 21, 2018, 05:04:18 PM

Açıkçası net bir sonuç çıkacağını düşünmüyorum ben olumlu veya olumsuz olarak. Bu kadar büyütmemek lazım bence o yüzden.
harsak06
Member
**

Activity: 182

View Profile
March 21, 2018, 10:24:16 PM

bir çok kişi olumsuz yönde açıklama gelmediğini söylemiş fakat yapılan açıklamanın pek bir faydası olmadı gibi bitcoinin fiyatına
twiifm
Hero Member

Activity: 784
Merit: 500

View Profile
March 21, 2018, 10:26:33 PM

bir çok kişi olumsuz yönde açıklama gelmediğini söylemiş fakat yapılan açıklamanın pek bir faydası olmadı gibi bitcoinin fiyatına

İyide adamların yapmak istediği şey piyasayı her zaman kaygı içerisinde bırakmak ve insanları kolayca yönlendirmek.. Bunu siyasettede yapıyorlar, gündem devamlı saçma sapan haberlerle meşgul bir aşağı bir yukarı adamlar bizi nereye savurursa oraya gidiyoruz. Bundan dolayı ne olumlu ne de olumsuz bir açıklama yapmıyorlar.. amaçları piyasayı yönetmek.
teleskopta
Member
**

Activity: 154

View Profile
March 27, 2018, 11:54:29 AM

piyasayı yönettikleri gerçek bize fazla iş bırakmıyorlar büyükler her konuda etkin
karaleke
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 3

View Profile WWW
March 28, 2018, 10:43:01 AM

Bitcoin yatirimcilari oldukca korkak davraniyor bence. En ufak olumsuz haberler biranda satislara neden olabiliyor. Bu yuzden degerler surekli oynamakta.

█ CURAIZON █
We are Improving Healthcare, Reducing Costs, Saving Lives!
https://curatoken.curaizon.com
proof_seeker
Member
**

Activity: 336
Merit: 11

View Profile
March 28, 2018, 11:32:53 AM

Olaya duygusal yaklasmak sacma bence. Su an icin yukselis oldukca zor gorunuyor. Piyasa en ufak bir kotu haberle cokebiliyor. Bu normal degil bence.
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  

Jump to: