Bitcoin Forum
June 23, 2024, 04:45:21 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: 500k tl ile kurulabilecek is  (Read 712 times)
btc_turk
Member
**

Activity: 322
Merit: 12

View Profile WWW
May 14, 2018, 04:52:15 PM

Bildiğiniz işi yapın hocam bırakın daha az kazandırsin ama bildiğiniz iş olsun. Parası çok olan bir insan spor salonu açmasın. Daha önce spor yapan birisi o salonu açsın. Daha önce çay katmamis insanlar kafe açıyor. Tuttuğun eleman kaliteli olabilir ona birşey diyemem ama olayın içinde olmadığın zaman kandırılman kolay olur.
cabbarhasan
Newbie
*

Activity: 238
Merit: 0

View Profile
May 14, 2018, 06:38:11 PM

Kurulmayacak is mi var dostum o parayla. Otur dusun sen hangisini yapabileceksin onu dusun.
zorbey
Member
**

Activity: 448
Merit: 33

View Profile WWW
May 14, 2018, 06:44:28 PM

500.000 TL iş kurmak için çok büyük bir para değil. Ama azda sayılmaz. Ben şahsen hepsini iş kurmak için harcamazdım. Parayı ikiye böler, yarısına bir dükkan alır kiraya verirdim. Dursun kenarda, Kötü gün dostu.
Kalan yarısı ile de ihracata yönelik iş kurmayı denerdim. Veya ihracata yönelik üretim yapan bir firmanın fasonluğunu yapardım.
veya sıcak simit-poça+ sabah kahvaltısı (lüks olmayan) bir yer açmayı denerdim.
proof_seeker
Member
**

Activity: 336
Merit: 11

View Profile
May 14, 2018, 07:12:01 PM

Iyi para hocam. Bircok alanda degerlendirilebilir yani. Mesela dukkan al. Kira parasi kendini bir kac yil surmeden amorti eder. Kalaninida al sat yapabilirsin mesela araba. Oldukca karli bence.
zekimuren
Newbie
*

Activity: 32

View Profile
May 15, 2018, 07:47:25 AM

İçli köfte restoranı. Şaka yapmıyorum. Memlekette Adana dışında haşlama içli köfte yiyebilecek yer yok. Beyoğlu'nda kuyruk yağıyla yapılmış, cevizsiz maydanozsuz haşlama içli köfte yeri açan ilk insan paraya para demez. Yanına ev yapımı ayran, turşu, salata ve çorba vereceksin. Yalnız restoran işletmek kolay değil, bir kere tutturdun mu devamı da geliyor.
KriptoGuruTR
Member
**

Activity: 564
Merit: 19

View Profile
May 15, 2018, 07:49:42 AM

Şuan öyle bir durumdayız ki 500K paranı korumak istiyorsan yapman gereken tek şey USD ve altın almak. Haa iş açıcam diyorsan bol şans...
pckoliq
Full Member

Activity: 840
Merit: 111

View Profile
May 16, 2018, 05:44:59 AM

Teknolojik cihazları distribötrden toplu ucuza  alıp n11, hb, gittigidiyor, sanalpazar, gibi yerlerde iş ortaklıgına girer e-ticaret işine girerdim ama elindeki para ne az  nede çok daha çok ürüne sahip olursan kendi web-marketini de açabilirsin.
Bir şirket oluşturup maliye bakanlıgınandan onayını alıp mersis konusunuda halledip, uygun bir kargo şirketi ile anlaşma yapıp Tek kişi home-office çalışıp işini oluşturabilirsin.
Bir markanın ülke-il temsilciside olabilinir dediğim gibi girişkenlik çok önemli.
S_akarsu
Jr. Member
*

Activity: 294
Merit: 5

View Profile WWW
May 16, 2018, 06:31:13 PM

Bence en mantıklısı işlek bir yerde kafe açmak.

▄▀▀▀▀▀▀▄ PLATIO ▄▀▀▀▀▀▀▄
█   Smart Banking Ecosystem   █
▀▄▄▄▀[https://platio.io]▀▄▄▄▀
minerturk
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 1

View Profile WWW
May 16, 2018, 06:33:43 PM

Alabildigin kadar dukkan ev birseyler al hocam degerlenebilecek yerleri arastir ozellikle. Ver kiraya.

MONARCH | THE COMPLETE CRYPTO SOLUTION | Private Sale is LIVE! ▬▬ "Be your own KING" | PRE-SALE: JUNE 15, 2018 ▬▬▬▬▬
andromed22
Sr. Member

Activity: 346
Merit: 250

View Profile
June 13, 2018, 01:54:56 PM

Bu ülkede esnaf olmak istiyorsan piyasanı iyi seçecen yok sende kepenk kapatırsın kısa sürede, bana sorarsan ofis al yazılım şirketi kur. Tabi yazılım işlerine ilgin varsa.
O.capan
Jr. Member
*

Activity: 252

View Profile
June 13, 2018, 02:17:51 PM

Trade yaparak parani buyutmeye bak bence. Tabi baska bir altin bilezigin yoksa. Yani yapabilecegin bir sanat varsa onun uzerine yatirim yapmak daha mantikli.
criptolover12
Member
**

Activity: 238
Merit: 10

View Profile
June 13, 2018, 02:33:05 PM

turkiyede su piyasada herhangi bir is kurulmaz bence.

OAX - REAL WORLD APPLICATION OF DECENTRALIZED EXCHANGES - V1
■  Hold your own keys - Liquidity Aggregation - Open and Transparent  ■
■ ■ WebsiteTeamWPTWPProject DeckANNBounty ANN ■ ■
qminer
Jr. Member
*

Activity: 62

View Profile
June 13, 2018, 02:50:20 PM

Nereden alırsın orasını sen araştır max 200 bin tl den 2 tane daire al. Kalan 100 bin ile de bir çiğköfte dükkanı aç.
Coin.milyarderi
Jr. Member
*

Activity: 140
Merit: 3

View Profile WWW
June 13, 2018, 03:16:19 PM

Daire isi eger kiraya vereceksen cok yararli olmaz hocam. Onun yerine bir kafe ya da spor salonu cok daha fazla kazandirir.

◈ HYPERQUANT ◈ Platform for Professional Asset Management  (https://goo.gl/wGkw41)
salih.12
Jr. Member
*

Activity: 109

View Profile
June 13, 2018, 11:27:56 PM

bu para ile gerçekten ciddi işler yapabilirsin kaliteli kafelerin isim hakkını alıp üniversitesi olan küçük yerleşimlerde açabilirsin en geç bir sene içinde paranı çıkartıyor. ayrıca bu kadar para ver ise bu riske girmeyip kesinlikle alanında uzman olduğun işleri yapmalısın. başka türlü batmamak elde değil ya da büyük risk.

▄ █ █ ▀ ▀ ▄ ▀ █ ▄ ▀ █ ▄    ERNToken.com    ▄ █ ▀ ▄ █ ▀ ▄ ▀ ▀ █ █ ▄
THE FIRST AUDIO PLATFORM THAT LETS YOU EARN WHILE YOU LISTEN
murtezza
Full Member

Activity: 226
Merit: 100

View Profile
June 13, 2018, 11:30:48 PM

o kadar parayi türkiye gibi bir ülkede riske atmaya degmez saten ortalik karisik sonra elindeki para dan olursun
bende türkiye de is yapmak istiyordum sonra piyasaya bir bakdim , pisman oldum  , yarin ne olacagini bilmiyorsun .. ülkede huzur yok
Almanya , ingiltere gibi bi ülke olsa hadi desem neyse , ama etrafinda savaslar olan , ne kadar kabul etsende etmesende bicak kemige dayanmis ve irandan sonra batili ülkelerin hedef tahtasina koydugu bir türkiye
Delilergibi
Newbie
*

Activity: 31

View Profile
June 14, 2018, 06:07:17 AM

Kafam rahat olsun diyorsan hayvanları da severim diyorsan büyük baş hayvan çiftliği kurabilirsin Smiley
various
Sr. Member

Activity: 854
Merit: 267

View Profile WWW
June 14, 2018, 08:48:19 AM

Kesinlikle anladığın işi yap, bir işi bilmeden yapmaya kalkarsan çok başın ağrır.  Ben olsam şu zamanda iş falan kurmazdım, dovize yada altına yatırır beklerdim.

dagbula
Newbie
*

Activity: 44

View Profile
June 14, 2018, 11:21:07 AM

tabi bulunduğun bölgelere görre değişir bu işler lakin  ben büyükşehirde yaşamadığım için öyle bir miktar ile ben büyükbaş hayvancılık işine girerdim öncelikle zorluğu az olan kesimlik hayvanlardan başlar ardından süt inekleri şeklinde büyütürüm. yıllık kar ile de tarlarları büyütürdüm. bu şekilde devam eden bir sistem. tabikide unutmamaız gereken durumlar  da yok değil yani öncelikle besiciyi destekleyecek şekilde ucuz bir ülkede değiliz ayrıca teşvikleri de alabilmek için  bildiğim kadarıyla sadece bu miktar yeterli değil. her ne işe girecek olursan ol kusursuz bir iş bulamazsın.
pastaci
Copper Member
Jr. Member
*

Activity: 224

View Profile WWW
June 14, 2018, 07:31:37 PM

500k deli para. 500k param olsun direk güneşten elektrik üretip develete satarım. 5/8 yılda amorti ediyor. Ömrü 15/20 yıl arası. Akarı yok kokarı yok tahsilat riski yok. Ama en büyük sorluğu marjinal tarım arasizi bulmak zorundasınız.

Edit: Bu arada siz marjinal tarım arazisi bulursanız, İstanbulda farklı mantıkla çalışan firmalar var.
Sistemleri şu şekilde: Siz Tarım il müdürlüğünden marjina tarım arazisidir yazısını aldınız. Gittiniz firmaya. Firma yatırıma değer bulursa 10 yıllık sözleşme yapıyor. Sonra geliyor sistemi kuruyor. Sizden 5 kuruş talep etmeden. Üstelik sattığı elektriğin belirli bir yüzdesini (5/10 arası) size her ay ödüyor. 10. yıl dolduktan sonra sizden beş kuruş talep etmeden sistemi size devrediyor. 5/10 yıl arası da siz çalıştırıyorsunuz.

Pages: « 1 2 [3] 4 5 »  All
  Print  

Jump to: