Bitcoin Forum
May 28, 2024, 11:48:34 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin Yükselişi Nerede Durur?  (Read 4222 times)
EFS (OP)
Moderator
Legendary
*

Activity: 3738
Merit: 2107

Crypto Swap Exchange

View Profile
October 21, 2013, 08:26:04 AM

Çoğumuzun tahmin ettiği gibi Bitcoin'in değeri yükseliyor. Ekim ayından beri süren bu yükseliş sizce nerede durur ve Bitcoin soluklanır? Bu konu altında düşüncelerinizi alalım.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
izmitulan
Full Member

Activity: 144
Merit: 100

View Profile
October 22, 2013, 07:15:37 AM

Durcak gibi durmuyor 370 oldu şimdi. Küresel sermaye saldırı yapana kadar devam edecek bence bu şekilde.
ghostshirt
Full Member

Activity: 216
Merit: 100

View Profile
October 22, 2013, 06:02:30 PM

Bu işin içinde Çinliler var, orada sadece tek bir borsa değil birden fazla borsada yüksek oranlarda alımlar oluyormuş. Artışın sebebi bu. Aşağıdaki listede btcchina gözüküyor, mtgox,vs hepsini geride bıraktı:

http://bitcoinity.org/markets/list?currency=ALL&span=3d

Max Keiser en son 300 dolara gider diyordu, şimdi 350'ye yükseltmiş:
https://twitter.com/maxkeiser/status/391510692311736320

EccLipSe
Member
**

Activity: 168
Merit: 10

View Profile
October 28, 2013, 09:45:03 PM

btc altından daha hızlı değerleniyor. Ama bunun yanıltıcı bir rüzgar olduğuna ve uzun vadede bu artışın sürdürülebilir olamayacağına inanıyorum. Bu sıra almamanızı öneririm.
technomancer
Sr. Member

Activity: 252
Merit: 251

View Profile
October 29, 2013, 06:30:02 AM

btc altından daha hızlı değerleniyor. Ama bunun yanıltıcı bir rüzgar olduğuna ve uzun vadede bu artışın sürdürülebilir olamayacağına inanıyorum. Bu sıra almamanızı öneririm.

Uzun vadede bir kac sifir fazladan buyuyecek
EFS (OP)
Moderator
Legendary
*

Crypto Swap Exchange

View Profile
December 04, 2013, 09:55:26 AM

1 ayda 300'lerden 1300'e kadar geldi. Soluklanması gereken yer burasıymış demek ki. Smiley Düzeltmesini yaptı, şimdi yön tekrar yukarı gibi görünüyor.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
EccLipSe
Member
**

View Profile
December 04, 2013, 10:07:49 AM

1 ayda 300'lerden 1300'e kadar geldi. Soluklanması gereken yer burasıymış demek ki. Smiley Düzeltmesini yaptı, şimdi yön tekrar yukarı gibi görünüyor.

Kesinlikle katılıyorum. birkaç kere daha yazdım. fırtına öncesi sessizlik. 1300-1400 bandına oturacak kısa süre içerisinde.
EFS (OP)
Moderator
Legendary
*

Crypto Swap Exchange

View Profile
December 04, 2013, 10:13:56 AM

Bunu yazan
Kesinlikle katılıyorum. birkaç kere daha yazdım. fırtına öncesi sessizlik. 1300-1400 bandına oturacak kısa süre içerisinde.

Bunu da yazdı.

Cheesy Cheesy

(Kızmayın, sadece takılıyorum. Smiley)

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
EccLipSe
Member
**

View Profile
December 04, 2013, 10:18:32 AM

Bunu yazan

Bunu da yazdı.

Cheesy Cheesy

(Kızmayın, sadece takılıyorum. Smiley)

Hiç kızmıyorum. İyi yakalamışsın.

Ama o zaman da yazdığım doğruydu, şimdi de doğru. Birkaç kez düzeltme gördü o artışlardan sonra. Sonuçta ben şimdiye kadar hiç para kaybetmedim. Ve hiç yüksekten alıp düşükten satmadım. Yani aslında diğer tüm piyasalar gibi hareket ediyor BTC'de. Son artışlardan sonra düzeltmesini gördü, şimdi fiyatı sindiriyor. Kısa vadede yine yukarı yönlü hareketi deneyecek. ve bu döngü sürekli devam edecek. Uzun vadede artışın hep süreceği kanısındayım. Ama durup nefeslendiği zamanlardan ve düzeltmelerden faydalanmak da lazım.
featureslif
Newbie
*

Activity: 35
Merit: 0

View Profile
December 04, 2013, 10:26:24 AM

yılbaşı rallisine inanıyorum. 2000'i belki göremeyiz ama 1500 denemesi olur umarım.
uzun vade tahminimse 10.000 dolar.
ballot
Hero Member

Activity: 969
Merit: 1000

View Profile
December 04, 2013, 10:30:19 AM

100 - 200 bin tl lik bitcoin alsam blockchain de saklasam sıkıntı olur mu güvenli mi orası  Huh
ve bu btc leri 6 ay - 1 yıl saklasam zarar etme ihtimalim % kaç tır sizce? ve eğer kâr edersem ortalama kârım min %kaç max %kaç olur  Huh
deoxs
Newbie
*

Activity: 56

View Profile
December 04, 2013, 10:31:25 AM

Şuanda bitcoin alınırmı peki btcturke baktım doviz.comdan hesap yaptım kurtarmıyor ordaki fiyat btc-e yi çok yüksekten alıyorsun yokmu hesaplı bir site alsak birde nerden alıcaz artık kredi kartı var sadece.
analogzeka
Newbie
*

Activity: 25

View Profile
December 04, 2013, 10:35:40 AM

Birşeyi merak ediyorum çıkışı yılbaşıyla neye göre bağdaştırıyorsunuz. Kaçırdığım bir nokta var herhalde anlayamıyorum. Döviz ya da kıymetli maden olsa yeni yıl bütçe planlamaları ülkelerin ekonomik durumları gibi sebeplerden yılbaşında nasıl bir halreket olacağı gözlemlenebilirde btc'de neye dayanıyor.
EccLipSe
Member
**

View Profile
December 04, 2013, 10:55:24 AM

yılbaşı rallisine inanıyorum. 2000'i belki göremeyiz ama 1500 denemesi olur umarım.
uzun vade tahminimse 10.000 dolar.

Benzer düşünüyorum. Yatırımımı 10.000 $'a kadar saklamayı düşünüyorum. Birkaç yılda bu kadar para kazandıracak başka bir yatırım aracı yok.

100 - 200 bin tl lik bitcoin alsam blockchain de saklasam sıkıntı olur mu güvenli mi orası  Huh
ve bu btc leri 6 ay - 1 yıl saklasam zarar etme ihtimalim % kaç tır sizce? ve eğer kâr edersem ortalama kârım min %kaç max %kaç olur  Huh

Bence önce biraz daha araştırın Bitcoin nedir vs diye. Blockchain bütün transferlerin kaydedildiği dosyaya verilen ad. Onu sizin tutmanıza gerek yok zaten tüm madencilerde aynı dosya mevcut. Birgün sistem çökerse sizdeki o dosyanın da bir anlamı olmayacak zaten. Size paranızı geri ödeyecek bir kurum yada kuruluş yok. Siz cüzdanınızı şifreleyin. İnternet erişimi olmayan biryerlerde saklayın yeter(Birkaç kopya yapmanızı tavsiye ederim. Flash belleklerinizde saklayabilirsiniz).
Zarar etme ihtimaliniz de, çok büyük kar etme ihtimaliniz de var. Benim şahsi fikrim kar etme ihtimaliniz çok daha yüksek olduğu. Ama ben bu kadar parayla girmezdim. Kaybederseniz üzülmeyeceğiniz bir tutarı deneyim. Kazanınca sevinirsiniz.
Ortalama kar diye birşey söylemek imkansız. İnsanların BTC'ye olan talebiyle alakalı. Bu da bir TV programı , bir gazete ile yönlendirilebiliyor ne yazık ki. Uzun vadede BTC bir ödeme aracı olacak ve centralized cyrpto paralar da çıkacak. BTC ilk ve özgür para birimi olmasıyla her zaman zirvede olacak ve birçoğumuz hırslarımızla satıp, ulaştığı değerleri görünce üzüleceğiz.

featureslif
Newbie
*

Activity: 35

View Profile
December 04, 2013, 10:56:17 AM

Birşeyi merak ediyorum çıkışı yılbaşıyla neye göre bağdaştırıyorsunuz. Kaçırdığım bir nokta var herhalde anlayamıyorum. Döviz ya da kıymetli maden olsa yeni yıl bütçe planlamaları ülkelerin ekonomik durumları gibi sebeplerden yılbaşında nasıl bir halreket olacağı gözlemlenebilirde btc'de neye dayanıyor.

hocam mac, rsi indükatörleri dolu grafiklerle çok mantıklı bir cevap yazmak isterdim ama maalesef hiçbir şeye dayanmıyor  Grin tamamen his ve imkb'den kalma alışkanlık...
bist'te de her sene sonu klişe bir ralli geyiği döner..bazen olur, bazen ocak ayına şubata bırakırlar.

bitcoin daha ayrı bir kültür resmen. soros kılıklı adamların domine ettiği bir yatırım aracı değil. benim gibi yarı dengesiz, sağı solu bellisiz insanlar bol. ve bunlar kitlesel hareketle coşabiliyor aniden.

bir christmas rally lafıdır gidiyor. buna inanıyorum. noel'e doğru satışlar olabilir ay sonu ama ondan önce en azından eski rekorun üzeri denemeleri bekliyorum.

trollbox'ın tekinde "oo guys let's buy buy buy buy" yazınca bile coşup alınan-satılan bir sanal değer bitcoin. riski de, zevki de burada galiba.
EccLipSe
Member
**

View Profile
December 04, 2013, 10:57:50 AM

Şuanda bitcoin alınırmı peki btcturke baktım doviz.comdan hesap yaptım kurtarmıyor ordaki fiyat btc-e yi çok yüksekten alıyorsun yokmu hesaplı bir site alsak birde nerden alıcaz artık kredi kartı var sadece.

Nasıl hesapladınız bilmiyorum ama bir hata var gibi. BTCTurk şuanda dünya piyasalarının altında ve fiyat gayet avantajlı. Hesaba yurt dışı transfer komisyonlarını v.s.'de ekleyin. Ayrıca hep yazdık yine yazayım. Günlük kar etmeye çalışmayın. Alın üzerine yatın uzun vadede kar edeceğiniz garanti. Hem de diğer tüm yatırım araçlarından fazla.
EccLipSe
Member
**

View Profile
December 04, 2013, 11:02:43 AM

hocam mac, rsi indükatörleri dolu grafiklerle çok mantıklı bir cevap yazmak isterdim ama maalesef hiçbir şeye dayanmıyor  Grin tamamen his ve imkb'den kalma alışkanlık...
bist'te de her sene sonu klişe bir ralli geyiği döner..bazen olur, bazen ocak ayına şubata bırakırlar.

bitcoin daha ayrı bir kültür resmen. soros kılıklı adamların domine ettiği bir yatırım aracı değil. benim gibi yarı dengesiz, sağı solu bellisiz insanlar bol. ve bunlar kitlesel hareketle coşabiliyor aniden.

bir christmas rally lafıdır gidiyor. buna inanıyorum. noel'e doğru satışlar olabilir ay sonu ama ondan önce en azından eski rekorun üzeri denemeleri bekliyorum.

trollbox'ın tekinde "oo guys let's buy buy buy buy" yazınca bile coşup alınan-satılan bir sanal değer bitcoin. riski de, zevki de burada galiba.

Bütün piyasaları insanlar yönlendirir. Talep arttıkça fiyat yükselir. Talep artacağına inanç fazla ise artar Smiley. Arada forumun Bitcoin Discussion bölümünü de okuyun. Gazete ve ekonomi dergileri erine Bitcoin aleminde bu yönlendirme internetten yapılıyor genelde. İşte o yönlendirme rüzgarına katılınca kazanıyorsunuz da sonuç olarak.
trako
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
December 04, 2013, 11:03:12 AM

şu an 9 milyon adet btc var bu 21 milyonda duracakmılş e o zaman durunca ne olacak e tabi ki altcoinler değerlenecek başta çinin başı çektiği ltc.
şu an bile alımlar deli gibi.öyleyse btc nin bu gidişini durducak olan alternatifcoinlerlerdir ve üretimi duran btc nerede duracak buna alternatif coinler  ve piyasa karar verecek doğrusu.

dolayısıyla 2016 ve sonrasını bu icat edenlerden başkası bilmiyor kanımca.
EccLipSe
Member
**

View Profile
December 04, 2013, 11:06:20 AM

şu an 9 milyon adet btc var bu 21 milyonda duracakmılş e o zaman durunca ne olacak e tabi ki altcoinler değerlenecek başta çinin başı çektiği ltc.
şu an bile alımlar deli gibi.öyleyse btc nin bu gidişini durducak olan alternatifcoinlerlerdir ve üretimi duran btc nerede duracak buna alternatif coinler  ve piyasa karar verecek doğrusu.

dolayısıyla 2016 ve sonrasını bu icat edenlerden başkası bilmiyor kanımca.

Piyasada 12 milyon BTC var.
Teg_men
Newbie
*

Activity: 32

View Profile
December 04, 2013, 11:06:45 AM

Bitcoinden ziyade ben Litecoin konusunda umutluyum.
Kendimce düşündüğüm sebepleri aşağıda sıralayacağım.

1- Bitcoin çok değerlendi. Sanırım kısa sürede bu denli yükseleceğini tahmin eden fazla kişi yoktu.
2- Bitcoin madenciliği sıradan kullanıcılar için neredeyse bitti. Büyük bütçeli firmalar devrede artık. Bundan 1 yıl önce mütevazi GPU'larla yapılan madencilik bile ayda 40-50 USD kazandırıyordu. Şimdi ASIC'ler bile kendini zor amorti ediyor.
3- Şu sıralar başta Litecoin olmak üzere Altcoinler CPU ve GPU madenciliğinde güzel kazançlar sağlıyor ve kullanıcılar da bunun farkına varmış durumda. Geçen yıl Bitcoin madenciliği yapan binlerce kullanıcı şimdi Litecoin ve diğer coinlere yöneldiler.

Wemineltc.com pool'unda bazı değerler;

Tarih                         Workers Sayısı              Difficulity            Ltc Fiyat                Btc/Ltc Oranı
13 Kasım 2013               9.800                           1259                 3.815 USD               0.0108
1 Aralık 2013               23.000                           1734                29.00  USD                0.0327

Bu durum bana Bitcoin'in 12 veya 15 ay önceki halini hatırlatıyor.

Tabi Bitcoin'in bu denli talep görmesinin ardında Çin marketi olduğunu söylüyorlar.
Ama Litecoin'in kurucusu da Çin'li sanırım.

Bence Litecoin yatırım yapmak için hala çok ucuz.  Biraz amiyane bir hesap olacak belki ama, insanlar 1 Bitcoin için 1.000 USD veya daha fazla para verirken biraz üstünde düşünürler. Ama 1 Litecoin için 30-40 USD verirken daha kolay karar verirler diye tahmin ediyorum.

100 Tane Litecoin alıp sonra unutup,  onu 1 yıl sonra hatırlayan arkadaşlar güzel kazançlar elde edecek diye bir his var içimde.

Umarım yanılmıyorumdur.

Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: