Bitcoin Forum
May 07, 2024, 11:03:16 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »  All
  Print  
Author Topic: Sabancı ve Koç desteği ile TCcoin geliyor  (Read 1890 times)
heirinch (OP)
Jr. Member
*

Activity: 420
Merit: 1

Bountyhive.io

View Profile WWW
March 18, 2018, 07:31:40 PM

Koç ve Sabancı Dijital Parada Birleşiyor

İşadamı Alphan Manas, iki devi dijital parada birleştiriyor. Koç ve Sabancı, Manas'ın TCcoin isimli dijital parasının arzı için ortak şirket kuruyor.

Türkiye'nin en büyük iki holdingi 'bitcoin' yatırımı için bir araya geliyor. Koç ve Sabancı'nın dijital para üretimi için ortak şirket kurmak üzere kolları sıvadığı öğrenildi. Edinilen bilgiye göre, projeye TCcoin ismi verildi. Holdingler kamusal regülasyonların çıkmasının ardından çalışmalarını hızlandıracak. Proje gerçekleşirse, bireysel girişimcilerin ya da adı-sanı bilinmeyen şirketlerin çıkardığı kripto para dönemi kapanacak.

ŞİRKET KURULACAK
SABAH'a açıklamalarda bulunan projenin sahibi olan Tcc Teknolojileri A.Ş.'nin Yönetim Kurulu Başkanı Alphan Manas, dijital paranın güvenilir olduğunu göstermek için büyük holdinglere teklif götürdüklerini, onlardan da olumlu yanıt aldıklarını açıkladı. Holdinglerle ortak bir şirket kurmak için çalışmaların başladığını belirten Manas, "Bu projeyi başlattığımızda dünyada ilk kez arkasında büyük holdinglerin olduğu sanal parayı kullanıma sunmuş olacağız" dedi. Holdinglerin bu alanda kamu regülasyonunun henüz olmaması nedeniyle temkinli davrandığını belirten Manas, "Ben yıllardır bu alanda çalışmalar yapıyorum. Türkiye Fütüristler Derneği'nin kurucu başkanıyım. Yani bu alanda tek başıma dijital para arzı (ICO) yapabilirdim. Ancak büyük kurumlarla piyasaya girerek regülasyonun yapılmasını da hızlandırmayı amaçlıyoruz" dedi.

PARAYI KULLANACAKLAR
Holdinglerin çıkaralacak TCcoin'i ürün satışında da kullanması bekleniyor. Koç Holding'in benzin istasyonlarından ev aletlerine hatta arabaya kadar ürettiği birçok ürünü dijital parayla satabileceği belirtiliyor. Sabah'tan İbrahim Acar'ın haberine göre; Aynı şekilde Sabancı Holding'in de tüketicilere ürün satışını bu yolla yapabileceği ifade ediliyor. Alphan Manas, "Projedeki şirketlerle ortaklık yapmamızın amacı kamu otoritesinin bu alanda regülasyonu çıkarmasına zemin hazırlamak. Bugün Türkiye'de ICO yapılabiliyor. Yasal kısıtlama yok. Ama biz yine de büyük gruplarla beraber bunu yapmak istiyoruz. Birlikte hareket edilirse bu olur" dedi.

GÜVEN FAKTÖRÜ SAĞLANACAK
Manas , Türkiye'nin özel radyo süreci yaşadığını, düzenleme olmadan çıkan yayın kuruluşlarının daha sonra yasalarla yoluna devam ettiğini belirterek, "Dijital para da dünyada böyle yürüyor. Holdinglerle projeyi yaptığımızda, yatırımcının güveni sağlanacak" dedi. Arkasında üretim gücü olmayan dijital paraların saadet zinciri gibi algılandığını belirten Manas, "Biz bunu kıracağız" dedi.

ŞAKA İÇİN YAZILANLARA BİLE PARA GELDİ
Bilgi Bilişim A.Ş. Başkanı Kadir Çaylı da sanal para piyasasının trilyonlarca dolarlık büyüklüğe ulaştığını belirtti. Kamu regülasyonunun olmamasının sıkıntı yarattığını belirten Çaylı, "Borsalar ve ICO'lar çıkana kadar blockchain 'özgür ağ' bitcoin ise 'sanal para' olma yolunda ilerliyordu. Ama borsalar ve ICO'lar bu sistemi birdenbire Ponzi sistemine dönüştürdü" dedi. Sistemin ne kadar zayıf olduğunu da ilginç bir örnekle anlattı: "Şaka olarak yazılan kripto para birimlerine bile milyonlarca dolar yatırıldı. Dogecoin, iki arkadaşın aralarında espri yapmak için oluşturdukları sanal para. Şakala olarak yazılan duyuru metnine dahi milyonlarca dolar geldi. Bu para hâlâ işlem görüyor" dedi.

Kaynak: https://m.sondakika.com/haber/haber-koc-ve-sabanci-dijital-parada-birlesiyor-10668080/
"With e-currency based on cryptographic proof, without the need to trust a third party middleman, money can be secure and transactions effortless." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715079796
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715079796
Reply with quote  #2

1715079796
Report to moderator
ILuckyGuyI
Sr. Member

Activity: 2086
Merit: 449

View Profile
March 18, 2018, 09:08:35 PM

Çok takdir ettiğim 2 tarafın böyle bir projede birleşmesi çok güzel haber. Eğer bu piyasayı yakından takip ediyorlarsa ve Blockchain teknolojisi hakkında da fikir sahibiyseler başarılı olabilir belki de bu proje.

▄▄███████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
███████████▀▌▄▀██████████
███████▄▄███████▄▄███████
██████▄███▀▀██▀██████████
█████████▌█████████▌█████
█████████▌█████████▌█████
██████████▄███▄███▀██████
████████████████▀▀███████
███████████▀▀▀███████████
█████████████████████████
▀█████▀▀████████████████▀
▀▀███████████████████▀▀
Peach
BTC bitcoin
Buy and Sell
Bitcoin P2P
.
.
▄▄███████▄▄
▄████████
██████▄
▄██
█████████████████▄
▄███████
██████████████▄
███████████████████████
████████████████████████
▀███████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀██████████████████▀
▀███████████████▀
▀▀███████▀▀

▀▀▀▀███▀▀▀▀
Available in
EUROPE | AFRICA
LATIN AMERICA
▄▀▀▀

▀▄▄▄

███████▄█
███████▀
██▄▄▄▄▄░▄▄▄▄▄
████████████▀
▐███████████▌
▐███████████▌
████████████▄
██████████████
███▀███▀▀███▀
.
Download on the
App Store
▀▀▀▄

▄▄▄▀
▄▀▀▀

▀▄▄▄

▄██▄
██████▄
█████████▄
████████████▄
███████████████
████████████▀
█████████▀
██████▀
▀██▀
.
GET IT ON
Google Play
▀▀▀▄

▄▄▄▀
felixesteban
Member
**

Activity: 294
Merit: 10

World’s First Decentralized ICO Platform

View Profile
March 18, 2018, 09:53:08 PM

Eğer gerçekten doğru ise bu haber gelecek adına gayet umut verici. Üstelik birbirine rakip firma konumunda ki bu iki devin yan yana gelmesi ortaya çıkacak projenin de başarılı olma olasılığını artırır.

▐ █   CoinFast   |   World’s First Decentralized ICO Platform
●● ▬▬   Whitepaper   [  Join the Whitelist  ]   Telegram   ▬▬ ●●
Facebook   Instagram   Twitter   ANN Thread   Youtube   Medium
entegre78
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 5

View Profile WWW
March 18, 2018, 10:10:35 PM

tamamen saçmalıklarla dolu bir yazı

www.livecoinprice.tk       www.gamebegin.tk
AkFon
Member
**

Activity: 182
Merit: 11

View Profile
March 18, 2018, 10:19:11 PM

Eğer bu haber gerçekse Türkiye adına çok iyi gelişmeler olabilir iki büyük şirketin çok  oluşturmasi güvenilirlik açısından gelişmelere neden olur
by24
Member
**

Activity: 238

View Profile
March 19, 2018, 12:02:35 PM

Bu haber doğru mu bilmiyorum ama yine de umutlandırıyor insanları. Gerçek olsa ne kadar mükemmel olacağını düşündükçe mutlu oluyor insan.
namutenahi
Newbie
*

Activity: 54
Merit: 0

View Profile
March 19, 2018, 12:41:21 PM

haber doğru değil
henrybek3
Full Member

Activity: 546
Merit: 100

View Profile
March 19, 2018, 01:00:07 PM

Haber gerçekten doğru ise böylesine büyük iki devin böyle bir girişimde bulunması çok umut verici, amam ülkemizde bu alan yapılan bir yasal düzenlemeyi henüz duymadım. Şayet böyle bir proje varsa gerçekleşmesi için yasal dayanağın da olması gerekir diye düşünüyorum.
Koioss
Member
**

Activity: 364

View Profile
March 19, 2018, 01:19:27 PM

Haber gerçekse bu durum ülkemiz için büyük yankı uyandırır aynı zamanda da mükemmel bir gelişme yaşanmış olur.
Umarım bir an önce bir adım atılır ve gelişmelerin yaşanmasının önündeki engeller kaldırılır.

●   KEEP CALM & HODL   ●
 ❰❰❰❰❰❰  KCH  ❱❱❱❱❱❱ 
● ▬▬▬▬▬ ● ▬▬▬▬▬ ●●●    ●  token  ●    ●●● ▬▬▬▬▬ ● ▬▬▬▬▬ ●
matrixturk
Full Member

Activity: 476

View Profile
March 19, 2018, 02:22:23 PM

Eğer haber doğruysa Türkiye de kripto paralara olan bakış açısı değişir. İki şirkete olan güven den dolayı çıkacak olan TCcoine destek ve yatırım çok büyük olur. Daha önce iki kez denenmiş ve başarısız olunmuştu.
followm3
Full Member

Activity: 322
Merit: 126

EndChain - Complete Logistical Solution

View Profile
March 19, 2018, 02:26:06 PM

Güzel haber diyebiliriz ama sabancı ve koç holding birleşip insanları ve halkı yolmaya başlarsada pek şaşırmam açıkcası en azından güzel bir gelişme var artık reel güvenilir şirketler.

vezirrr
Full Member

Activity: 364
Merit: 114

The revolutionary trading ecosystem

View Profile WWW
March 19, 2018, 02:27:04 PM

Merkezli coinleri benden uzak Allah'a yakın olsun. Koç ve Sabancı'dan çıkacak coin elbette piyasaya sunulursa fiyatı "bu güzel ülkemde" tavan yapacaktır malum akıllı insanlarımız sayesinde. Halkın talep etmemesi gerekiyor. Bakın blockchain tabanlı bir teknoloji çıkaracaklarsa eyvallah. Bu teknolojiyi yurtdışında kopyalayacaklarsa yine de eyvallah! Sonuçta teknoloji getirecekler, üretim bantlarında yada pazarlamalarında kullanacaklarsa. Ama coin çıkarıp piyasaya sürüp kaymağını yiyeceklerse defolsun gitsinler! Verecek ne 1 kuruşum, ne de desteğim var. Hatta sonuna kadar karalama kampanyasına destek veririm.

He diyorsanız ki "kardeş çiftlikbank gibi ne idüğü belirsizler bizi soyacağına, böyle büyük şirketler içimizden geçsin", ona diyecek sözüm yok size herşey mübah.

desciglio2
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
March 19, 2018, 02:32:34 PM

Bu haberi dün ben de okumuştum, Türkiye'nin iki öncü holdingi bu noktada bir araya gelirlerse mutlaka bir başarı yakalanacaktır.
Yapacakları ortaklıkla birçok olmazın önünü açabilirler..

heidikim
Full Member

Activity: 602

View Profile
March 19, 2018, 03:49:09 PM

Merkezli coinleri benden uzak Allah'a yakın olsun. Koç ve Sabancı'dan çıkacak coin elbette piyasaya sunulursa fiyatı "bu güzel ülkemde" tavan yapacaktır malum akıllı insanlarımız sayesinde. Halkın talep etmemesi gerekiyor. Bakın blockchain tabanlı bir teknoloji çıkaracaklarsa eyvallah. Bu teknolojiyi yurtdışında kopyalayacaklarsa yine de eyvallah! Sonuçta teknoloji getirecekler, üretim bantlarında yada pazarlamalarında kullanacaklarsa. Ama coin çıkarıp piyasaya sürüp kaymağını yiyeceklerse defolsun gitsinler! Verecek ne 1 kuruşum, ne de desteğim var. Hatta sonuna kadar karalama kampanyasına destek veririm.

He diyorsanız ki "kardeş çiftlikbank gibi ne idüğü belirsizler bizi soyacağına, böyle büyük şirketler içimizden geçsin", ona diyecek sözüm yok size herşey mübah.

Haber gerçekleşirse olacakları hep birlikte deneyimleyeceğiz. Yalnız bu yerli-milli safsatasıyla yenilikçi bir fikir ya da orjinal bir ürün ortaya çıkarmadan yapılcak geliştirmeler hüsrana yol açabilir.
cryptoglobal79
Full Member

Activity: 308

--

View Profile
March 19, 2018, 03:57:32 PM

Eğer haber doğru ise sonunda Türkiye'de dolandırıcılık amaçlı ya da sadece para kazanma amacı gütmeden çıkartılan bir yerli coinimiz olacak. Ayrıca 2 firma da çok güvenilir ve ülkenin en büyük firmaları bu işte başarılı olacakları beklenir.
cemaluzan
Jr. Member
*

Activity: 196

View Profile WWW
March 19, 2018, 04:59:41 PM

Türkiye'de böyle şirketlerin desteği şarttı zaten. İnsanlar artık dolandirilmaktan biktiklari için yeni bir güvenilir proje arayışına girdi ve bu sayede ciddi bir güven duygusu kazanır diye düşünüyorum ben
Koray Pulsar
Newbie
*

Activity: 280

View Profile
March 19, 2018, 05:24:14 PM

Avrupa da birçok büyük firmadan teknolojik anlamda eksik kalmamak ve pastadan kendi kar paylarını almak için geç bile kaldılar
batuhantstknn
Member
**

Activity: 566
Merit: 29

View Profile
March 19, 2018, 06:57:58 PM

Bu şirketlerin BDDK'dan onay almada hiçbir sıkıntı yaşayacaklarını düşünmediğim için hiçbir engel görmüyorum ama umarım güzel hazırlanmış bir altyapıya sahip olurlar.

Community & Social Media Manager
wanhun
Newbie
*

Activity: 140

View Profile WWW
March 19, 2018, 07:02:47 PM

Bu habere başka haber sitelerinde de okumuştum, umarım doğru bir haberdir. Sonuçta koç ve sabancı boşa yatırım yapmaz ve yaptıkları yatırımı da en iyi yerlere getirmek için uğraşırlar. TCconin piyasaya çıkmasını dört gözle bekliyor olacağım.
Carolinawiestput28
Jr. Member
*

Activity: 154

View Profile
March 19, 2018, 07:08:23 PM

Haber yalan ulan çiftlikbankcılar her boka sazan gibi atlıyorsunuz resmi bilgi dısında trcoin tccoin yakında baslar icolar hemen atlarsınız sazan gibi bi adamlar resmi hesaplarında açıklasınlar su adresden yürütücez desinler.
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »  All
  Print  

Jump to: