Bitcoin Forum
June 25, 2024, 06:30:55 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 »  All
  Print  
Author Topic: Dünya bu işin neresinde? Biz neresindeyiz?  (Read 841 times)
xxxgr
Member
**

Activity: 336
Merit: 10

Metahash

View Profile
March 22, 2018, 04:49:40 PM

Dunyanin neresinde oldugu belli, direk ulke olarak destek verenler de yatirim yapanlarda var, buyuk sirketlerde ayni sekilde. Fakat bizde hala saadet zinciri mi, haram mi gibi konular tartisiliyor. Herseye biraz geriden geliyoruz

▮▮█ # metahashYour Gate to Decentralized Internet# metahash █▮▮
#TraceChain#MetaApps#MetaGate#MetaHashCoin
▮▮█▬▬▬▬▬❰Facebook❱▬❰Twitter❱▬❰Telegram❱▬❰Ann thread❱▬▬▬▬▬█▮▮
chuckk
Member
**

Activity: 196

View Profile
March 22, 2018, 08:27:03 PM

Ne yazık ki bu konuda da diğer ülkelerden çok çok daha gerideyiz. Maalesef her konuda bilgisi olmayıp konuşan insan sayısı ülkemizde çok fazla olduğu için bu konuda da bilgisizce konuşanlar her geçen gün daha da geride kalmamıza neden oluyor.

karmenali
Hero Member

Activity: 896
Merit: 515

View Profile
March 22, 2018, 08:49:05 PM

Kendini dünya ile karşılaştıracaksan eğitim, ekonomi gibi konularıda ele al ondan sonra elindeki sonuçla neler yapacağını düşün. Uğraşların hepsi ekonomik koşullarca belirlenir. Eğer bir bilgisayar mühendisi blockchain tabanlı dapp geliştirmeye yıllarını vermek yerine daha hızlı para kazanabileceği mecralara yöneliyorsa burada ekonominin yönlendirmesinden bahsedebilirsin. Bu başlı başına bir eğitim sorunu değil, günümüz zaten internetten eğitim çağı. Fakat insanların ekonomik durumu çok kötü ve yaşamak için topluma ayak uydurup para kazanmalı. Bilimsel araştırmaların önemsiz olduğu bir ülkede kim ne diye zaman harcasın.
Networkk (OP)
Member
**

Activity: 98
Merit: 21

View Profile
March 23, 2018, 05:35:17 AM

Kendini dünya ile karşılaştıracaksan eğitim, ekonomi gibi konularıda ele al ondan sonra elindeki sonuçla neler yapacağını düşün. Uğraşların hepsi ekonomik koşullarca belirlenir. Eğer bir bilgisayar mühendisi blockchain tabanlı dapp geliştirmeye yıllarını vermek yerine daha hızlı para kazanabileceği mecralara yöneliyorsa burada ekonominin yönlendirmesinden bahsedebilirsin. Bu başlı başına bir eğitim sorunu değil, günümüz zaten internetten eğitim çağı. Fakat insanların ekonomik durumu çok kötü ve yaşamak için topluma ayak uydurup para kazanmalı. Bilimsel araştırmaların önemsiz olduğu bir ülkede kim ne diye zaman harcasın.
Dostum söylediklerin kesinlikle doğru fakat Rusya'yı örnek alalım. Halkın büyük çoğunluğu açlıktan ölüyor fakat hepsinin eğitim seviyesi çok iyi seviyede. Hatrı sayılır yazılımcılarda bol miktarda bulunmakta.
ramsay snow
Full Member

Activity: 630
Merit: 103

View Profile
March 23, 2018, 07:06:57 AM

kimi yerde kraliyet ailesi bizzat yatırım yapar, kimi yerde bitcoinden nasıl vergi alırız konusu düşünülür. dünya blok zinciri teknolojisi ile uğraşıyorken biz daha bitcoin çiftlikbank ile aynı mı diye düşünelim. işin neresinde olduğumuz belli Smiley

Undermood
Legendary
*

Activity: 950
Merit: 1000

View Profile
March 23, 2018, 01:24:29 PM

Her seferinde artık dünyayı yakaladık diyoruz ama onlar hep bizden 10 adım önde oluyorlar. sadece internet olarak ele almayalım. Sene 1950ler o zamanlar ülkede fabrikalar var traktör ve uçak fabrikaları. Marshall yardımları yapılıyor. Deniyor ki üretme ne gerek ben sana yollıyım. Bizimkiler tamama deyip fabrika kapatıyorlar. Sonra Gelen traktörler bozuluyor ve kafalarına dank ediyor bizde yedek parça yok.
Sonra araba  yapmaya başlıyorlar. yapılıyorda. mühendisler verilen kısacık süre içinde yapıyorlar ama protokolden geçerken arabanın benzini bittiği için iptal ediliyor.  Bizde işler hep ters. Biz depremden sonra jeolog, battıktan sonra ekonomist  bu sırada bi terslik var. Kısacası bu ükle bu kafayla bi yere gitmez.

╓▄▄▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄╖,
         ,▄██▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█▄,
        ▄████▀▀░░        ░╙▀▓███▓,
      ,███╣▒▒▒░░╓╖╖╖╖╖╖,░░░▒▒╢▓▓▓[
     ╓▓██▓▓▓███▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓██▓╢▓▓▓▓
    ╖▒▓▓▓▓▓██████▀▀▀▀▀▀▀██████▓▓▓▓▒░,
   ╫▒▒▓▓▓▓▓▓▒               "▓▓▓▓▓▓  ╟
  ▐▓░░░▓▓▓▓▓▓╖              ▓▓▓▓▓▓░  ]
 ,▓▓░░░░╙▓▓▓▓▓▄           ╓▓▓▓▓▓▓`░░ ▐▓▌
 ╟▓▓▌░░░ ╙▓▓▓▓▓▓         ╓▓▓▓▓▓▓░░░░╓▓▓▓
 ╟▓▓▓▓   ░`▓▓▓▓▓▓,      ╟▓▓▓▓▓╜░░░░╓▓▓▓▓
 ╙▓▓▓▓▓,░ ░ ▓▓▓▓▓▓╖   ,▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒░╟▓▓▓▓▌
  ▓▓▓▓▓▓╖░   ╙▓▓▓▓▓▌ ╓██████▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓`
   ╙▓▓▓▓▓▌  ░░╙▓▓▓▓▓▓█████▓▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓
    ╙▓▓▓▓▓▓  ░░░▓▓▓▓▓▓███▓╢╣╢╢▓███▓█▀
      ▓▓▓▓▓▓@░░░░▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓██████▀
        ▀▓▓▓▓▓▄░▒▒░▓▓▓▓▓▓██████▀▀
            ╙▀▀▀██████████▀▀▀`
InfinitusToken.io
███
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███

███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
   ███
⚑⚑ Read our Whitepaper
⚑⚑ Medium ⚑⚑ Telegram
[/ta
hayratposta
Newbie
*

Activity: 182
Merit: 0

View Profile
March 23, 2018, 01:32:31 PM

Maalesef ulkemizin ne urettigi ne de gelistirmeye calistigi birsey yok. Bu durum gelecekte daha buyuk sorunlar cikaracak yakinda paramizin hic bir degeri kalmayacak.
proof_seeker
Member
**

Activity: 336
Merit: 11

View Profile
March 23, 2018, 01:47:55 PM

Ortaya yeni cikan bir teknoloji var ve bu teknolojiyi bir sekilde uretimde kullanmaya baslarsak yeniden diger gelismis ulkeleri yakalayacagiz ama biz geride kalmayi daha cok seviyoruz galiba.
civilengineer
Full Member

Activity: 434
Merit: 112

View Profile
March 23, 2018, 11:28:03 PM

Ortaya yeni cikan bir teknoloji var ve bu teknolojiyi bir sekilde uretimde kullanmaya baslarsak yeniden diger gelismis ulkeleri yakalayacagiz ama biz geride kalmayi daha cok seviyoruz galiba.

Yeniden derken. Hocam ne yaptınız ne zaman oraya geldik de yeniden diyoruz. Ben kendimizi bildim bileli teknoloji de gerideyiz. Hem de ciddi manada
simonzenke55
Member
**

Activity: 182
Merit: 11

View Profile
March 24, 2018, 06:36:14 AM

Bu forumdaki adamların derdi değil ki memleketin bu piyasa da nerede kaldığı. Biz TÜRK girişimciler olarak bu piyasada var olmaya çalışıp kendimizce bu devrimi kaçırmamalıyız (Piyasada var olmaktan kasıt ponzi coin çıkarmak değil Cheesy) devlet,millet esaslı eleştiriiler için sesimiz fazla kısık kendimizi yormamalıyız bence.
obradovic
Newbie
*

Activity: 126

View Profile
March 24, 2018, 07:38:20 AM

Kullanma açısından pek farkımız yok ama üretim açısından daha 40 fırın ekmek yememiz lazım
Networkk (OP)
Member
**

View Profile
March 24, 2018, 07:20:30 PM

Bu forumdaki adamların derdi değil ki memleketin bu piyasa da nerede kaldığı. Biz TÜRK girişimciler olarak bu piyasada var olmaya çalışıp kendimizce bu devrimi kaçırmamalıyız (Piyasada var olmaktan kasıt ponzi coin çıkarmak değil Cheesy) devlet,millet esaslı eleştiriiler için sesimiz fazla kısık kendimizi yormamalıyız bence.
Türkiyeden Blockchain tabanlı sağlam bir proje çıkacağına dair görünürde bir sey yok.
CoinKolik
Hero Member

Activity: 736
Merit: 504

View Profile
March 24, 2018, 11:48:41 PM

Türkiye'de iyi projeler çıkartmaya çalışıyor.. Joint Ventures, Tihosay gibi birkaç proje kendi çapında iş yapmaya çalışıyor üstelik Türk'üz diye reklamda yapmıyorlar.. Globalde açtılar başlıklarını ve şanslarını deniyorlar.
KodesCrew
Full Member

Activity: 406
Merit: 101

View Profile
March 25, 2018, 08:26:10 PM

Ülke olarak çok bilinçlenmeliyiz , gözlerimizi dört açmalıyız , ama biz malesef gazırcı olmuşuz , geliştirme yada üretim yok , şu bitcoinde bile herkes al sar üstünden para kazanmaya çalışıyor

OziTuSan
Member
**

Activity: 110

View Profile WWW
March 25, 2018, 08:58:02 PM

Maşallah dünyanın interneti en çok kullanan ülkelerinden biriyiz, ben inanıyorum, geriden gelerek blockchain ve kriptoda da ön sıralara yerleşeceğiz, geç olsun temiz olsun, bu işin de altından kalkacağız.
Turkoin
Sr. Member

Activity: 392
Merit: 250

View Profile
March 25, 2018, 09:24:42 PM

bu sistemi destekleyen ülkeler neden bu kadar sessiz kalıyor. bu projelerin arkasında neden durmuyor. o kadar ilginç ve güzel projeler var ki.

ne var aq anlamıyorum. en kötü KANDIRILDIK dersiniz. ulen biz her gün duyuyoruz bu lafı. bir proje takımınında elinden tutun aq yaa.

gece gece gerdiler valla. konuyu başlatan arkadaş gerçekten haklısın birazz düşünmek lazım.. harbiden 97-17 kıyaslaması çok iyi. Cheesy hepsini de de yaptık.

dediğin gibi çağ blockchain çağı. Smiley

coininiz bol olsun. Smiley

=======================================================================
- Kanka Bitcon al 1 sene unut 10 katı olacak. (Bunu bile yapamıyoruz ya.. Azcık artsa hemen kurtlanıp satıyoruz.)
- Kanka BTC alıp satmayı boş ver onu yapanlar işi bilmiyor. Sen vizyonunu geniş tut ICO yatırımı yap.
- Kanka bu işte en temizi İmza Kampanyalarıymış. Adamların reklamını yapıyorsun sana bedava coin veriyorlar, sonra satıyorsun. Etliye sütlüye dokunmadan para kazanıyorsun.
Cafex
Member
**

Activity: 392

View Profile
March 25, 2018, 09:33:45 PM

İnternet devrimi ile blockchain teknolojisini aynı paralel de icatlar görmüyorum blockchain de büyük icat şüphesiz ancak internetle kıyaslamak biraz onu ezer gibi gözüküyor
afgan355
Member
**

Activity: 201

The Experience Layer of the Decentralized Internet

View Profile
March 25, 2018, 10:16:08 PM

dünya bu işin çok ilerisinde biz ise kuyruğa bir yerden girebilmenin ya da birileriyle anlaşıp kaynak yapmanın derdindeyiz halen adam akıllı bir yerimiz yok aksini idda eden olamaz.

sahnesiz71
Newbie
*

Activity: 112

View Profile
March 25, 2018, 10:20:52 PM

hem halkta önyargı hem de çekingen tavrında etkisinin olması sebebiyle daha global anlamda başlangıç seviyesindeyiz
Networkk (OP)
Member
**

View Profile
March 26, 2018, 07:32:42 AM

Başlangıç seviyesimi? Neye başladık ki?
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 »  All
  Print  

Jump to: