Bitcoin Forum
May 03, 2024, 09:39:29 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Kitap Önerisi  (Read 149 times)
wieo (OP)
Newbie
*

Activity: 131
Merit: 0

View Profile
March 15, 2018, 09:59:08 AM

Hayatınıza dokunan, az kitap okuyan insanlara bir kitap önerseniz bu hangi kitap olurdu?
1714729169
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714729169
Reply with quote  #2

1714729169
Report to moderator
"If you don't want people to know you're a scumbag then don't be a scumbag." -- margaritahuyan
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714729169
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714729169
Reply with quote  #2

1714729169
Report to moderator
fitop
Full Member

Activity: 196
Merit: 102

“RepuX - Enterprise Blockchain Protocol”

View Profile
March 15, 2018, 12:19:54 PM

Öncelikle tarzınızı belirlemelisiniz. Çok fazla okuyan birisi değilseniz sizi sarması için polisiye ve gerilim tarzında kitapları okuyabilirsiniz ya da dünya klasiklerinden herhangi birini seçebilirsiniz. Polisiye istiyorsanız Glean Meade'nin romanlarını ya da Türk yazarlardan Ahmet Ümit'in kitaplarını önerebilirim.

kartalgiunti
Member
**

Activity: 490
Merit: 13

BIB Exchange

View Profile
March 15, 2018, 02:16:25 PM

Dostoyevski'nin kitaplarından her birisini önerebilirim. Kesinlikle seni kitaplara bağlar, okumasan bile saygını üst düzeye çıkartacağına eminim

███     WHITEPAPER  |    TELEGRAM    ███ █     BiB Exchange     █ ███     TWITTER     |   INSTAGRAM     ███
S e t   O f f   t h e   W e b 3   G e n e r a t i o n   N o w
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄  ▄   ►► Powered by BOUNTY DETECTIVE   ▄  ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
janocuk
Jr. Member
*

Activity: 532
Merit: 6

View Profile
March 15, 2018, 03:35:19 PM

dünya edebiyatından dostoyevski, camus, gogol ve sartre, marquez önerebilirim. zaten kitap okuyan çoğu kişi bunu bilir ancak tüm kitapları okunmaya değerdir bu yazarların.
dumrul88
Member
**

Activity: 322
Merit: 15

View Profile
March 15, 2018, 03:46:07 PM

Şu anda "cesur yeni dünya" kitabını okuyorum. Herkes duymuştur 1984'ü okumuştur da belkide. onun üzerine okuyabileceğiniz mükemmel bir eser. ikisinde de okuduğum şeyler ne kadar acı olsa da birçoğu zaten gerçekleşmiş.

kitap daha bitmedi bittiği zaman incelememi yazarım buraya. fakat yarısına geldim ama kesinlikle öneririm. okumamışsanız 1984 'ü de.
onlyyou34
Member
**

Activity: 602
Merit: 12

elysian.finance

View Profile
March 15, 2018, 04:23:32 PM

Stefan Zweig isimli yazarın kitaplarını okuyabilirsin. Kısa kitaplar oluyorlar ve çok sürükleyici bir havaları oluyor, çerez gibi gider yani özellikle de çok okumakla aran yoksa

ELYSIAN FINANCE      Next generation reverse backed token   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬   Collateral-backed stable-coins
     Github  ◥ Telegram   ◥ Twitter   ◥ Discord             Trustless and decentralized 
                             ❱❱❱   JOIN Elysian Finance   ❰❰❰                     Stake and bond to earn up to 1000% APY 
silvermicro
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 2

View Profile WWW
March 15, 2018, 05:27:08 PM

Stefan Zweig isimli yazarın kitaplarını okuyabilirsin. Kısa kitaplar oluyorlar ve çok sürükleyici bir havaları oluyor, çerez gibi gider yani özellikle de çok okumakla aran yoksa

Satranç'ın yazarıydı değil mi o? Tiyatro oyunu da varmış. Bir gün gidip izlemeyi düşünüyordum.
onur_simsek
Member
**

Activity: 196
Merit: 10

Pro Translation Agency, Istanbul

View Profile
March 15, 2018, 05:56:09 PM

elbette kuran..özellikle analitik tarafı güçlü beyinler için muazzam bir kripteks.
wieo (OP)
Newbie
*

Activity: 131

View Profile
March 16, 2018, 11:23:16 AM

Şu anda "cesur yeni dünya" kitabını okuyorum. Herkes duymuştur 1984'ü okumuştur da belkide. onun üzerine okuyabileceğiniz mükemmel bir eser. ikisinde de okuduğum şeyler ne kadar acı olsa da birçoğu zaten gerçekleşmiş.

kitap daha bitmedi bittiği zaman incelememi yazarım buraya. fakat yarısına geldim ama kesinlikle öneririm. okumamışsanız 1984 'ü de.

Bekliyorum hocam
WesternCowboyBibop
Newbie
*

Activity: 69

View Profile
March 16, 2018, 10:06:45 PM

ben öyle kişisel gelişim kitaplarına falan zerre inanan biri değilim. Benim en çok sevdiğim seri sherlock holmes serisiydi Sir Arthur Conan Doyle'un
feyd
Newbie
*

Activity: 79

View Profile
March 16, 2018, 11:17:52 PM

Para yönetimi ile ilgili klasik bir kitap önereyim bende  ''Robert Kiyosaki - Zengin Baba Yoksul Baba''
F_ala
Member
**

Activity: 308
Merit: 10

View Profile
March 17, 2018, 09:55:01 AM

Para yönetimi ile ilgili klasik bir kitap önereyim bende  ''Robert Kiyosaki - Zengin Baba Yoksul Baba''

okumuştum o kitabı. gerçekten ekonomik düzen ile alakalı kafadaki bütün düşünceleri değiştiriyor. onun bir de oyunu varda bir kaç yıl önce oynamıştım. oyunu da tavsiye ederim.
J.Moriarty
Full Member

Activity: 219
Merit: 109

View Profile
March 17, 2018, 06:08:03 PM

Hiç anlamıyorum bu yeni kitap okumaya başlayan birine dostoyevski önermeyi. Yıllardır okurum, ben bile 400-500. sayfalara gelince dayanamayıp birkaç kitap ara veriyorum.

Yeni başlayan biri, kısa, eğleneceği, okumayı sevdirecek kitaplar okumalı bence. Polisiye, gerilim, fantastik kitaplar en akıcılar oluyor genelde. Alıştıktan sonra film-dizi izlemek yerine bir seriye devam etmeyi tercih edeceksiniz emin olun. Stephen King kitapları, Sherlock Holmes kitapları hatta Jules Verne kitapları yeni başlayanlar için eğlenceli olacaktır. Bilim kurgu okumak isterseniz İthaki yayınlarının kitaplarına bakın, adını sevdiğiniz bir kitabı açıp okuyun, birçok efsaneyi tekrar basıyorlar. Fantastik derseniz birçok ünlü seri var, Ejderha Mızrağı, Yüzüklerin Efendisi, Zaman Çarkı en baba serilerdir ama çok uzun ve biraz da ağırlar. Yine de eğlenerek okuyorsunuz. Yeni aldığım Witcher serisini bile önerebilirim.

Şimdi bu şekilde okuyunca çocuk kitapları gibi görünebilir yaşınız fazla ise, ama bunlar tv izlemek, youtube videoları izlemek yerine okuyabileceğiniz, okurken kendinizi kaptırıp gideceğiniz akıcı kitaplardır. Bir süre sonra kişisel gelişim için değil de sırf eğlenmek için okumaya başlayacaksınız.

Bunlar dışında, Borsa Sihirbazları, Borsa da Tek Başına, Bir Borsa Spekülatörünün Anıları efsane kitaplardır, bu alanda okumak isterseniz mutlaka öneririm.

“He is the Napoleon of crime, Watson. He is the organizer of half that is evil and of nearly all that is undetected in this great city, He is a genius, a philosopher, an abstract thinker. He has a brain of the first order. He sits motionless, like a spider in the center of its web, but that web has a thousand radiations, and he knows well every quiver of each of them. He does little himself. He only plans.”
bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1297

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
March 17, 2018, 09:10:35 PM

Ben de bir insanı daha çok okumaya alıştırmak/teşvik etmek için Dostoyevski önermek neyin kafası anlamadım? Oldu olacak Homeros'un Iliada'sı ya da Friedrich Nietzsche kitapları önerseydiniz. Çoğu tavsiyeyle paralel doğrultudayım, gerilim, polisiye tarzlarının daha uygun olabileceğini düşünüyorum. Glean Meade demiş bir arkadaş, kesinlikle katılıyorum, Robert Ludlum (eskidir ama kurgu iyidir), keza Aziz Nesin çok akıcı dille yazar, Türk insanı nasıl bir şeydir anlamak isteyenin mutlaka okuması gerek bana göre, Fakir Baykurt, Kemal Tahir, Yaşar Kemal Anadoluyu, kırsalı (özellikle güneyi) çok iyi aktarırlar. Son olarak da, aslında bestseller pek yanaşmadığım bir kategoridir ama tek istisna hariç, fanıyım diyebilecek kadar sıkı takip ettiğim Dan Brown soluksuz okutur kendini.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Karides
Newbie
*

Activity: 140

View Profile
March 17, 2018, 09:38:11 PM

kardesini dogurmak adli kitap baya iyi. okumanizi tavsiye ederim.
defnebazinga16
Newbie
*

Activity: 34

View Profile
March 17, 2018, 10:15:31 PM

Jeffrey Moore'un Sinestezya kitabı.Algılamada duyuların birleşmesini anlatan bir kitap örneğin harfleri rakamları renk,ses,koku veya tat olarak algılama.Farklı ,etkileyici.
janocuk
Jr. Member
*

Activity: 532
Merit: 6

View Profile
March 18, 2018, 11:03:35 PM

henri cherrie nin kelebek adlı özyaşam öyküsünden uyarlanmış kitabını öneriririm. ben bir günde bitirmiştim kalın olmasına rağmen. aynı kitap 70li yıllarda dustin hoffman başrolünde bir filme de konu olmuştu.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: