Bitcoin Forum
June 24, 2024, 08:12:09 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Ne Bekliyordunuz ki?  (Read 232 times)
usakli64 (OP)
Full Member

Activity: 1008
Merit: 152

View Profile WWW
March 19, 2018, 02:18:49 PM

Sözlerime nasıl başlayacağımı tam olarak bilememekle birlikte, artık bir şeylerin farkına varmanız/varabilmeniz için bu yazıyı yazmak benim için şart oldu.

Forumda biraz vakit geçiriyorum, sürekli okumaya çalışıyorum hem globalde hem yerelde?

Karşılaştığım temel sorun, forumun büyük çoğunluğu kripto paraların ne anlama geldiğini bilmemesi, Neden yatırım yaptığını bilmemesi gibi temel sorular.

Kripto paralar ne anlama gelir?

Öncelikle Satoshi Nakomoto'nun ne yaptığını ne yapmaya çalıştığını iyi anlamak lazım. Kripto paralar en kısa şekilde mevcut sisteme alternatif bile değil tam olarak bir baş kaldırıdır. Bunu iyice anladıktan sonra vayy efendim şuradan kötü haber geldi vayy efendim bu bunu söyledi gibi saçma şeyler söylememeniz lazım. Açık açık söylüyorum bu mevcut sisteme baş kaldırıdır. Ne bekliyorsunuz ki IMF, bu kripto paralar süper birşey, derhal buna geçmeliyiz demelerini mi? Bu Türk sinemasında bile olamayacak kadar hayalcilik olur, öyle değil mi?
Yani kötü haber gelmesi kadar doğal birşey olamaz bu piyasada, asıl iyi haber gelince şaşırmalısınız.

Neden yatırım yapıyorsunuz?
Birinci soruda anlattığım şeyleri anladıktan sonra yatırım yapıp yapmamaya karar vermelisiniz? Dolayısıyla her kötü haberde panikleyip , öldük bittik moduna girmessiniz. Daha sonra kripto paranın ne anlam ifade ettiğini bilmeden yatırım yapıyorsunuz, sonra vay efendim grafik aşağıya indi yok efendim şu indiktöre göre yukarı çıkacak gibi saçma sapan şeyler söylüyorsunuz? Grafikte 2-3 noktayı kesiştirip yarını tahmin etmeye çalışıyorsunuz. Tahmininiz gerçekleşmeyince başlıyorsunuz keşke girmeseydim, neden yatırım yaptım ki demeye. Bu piyasada grafik yoktur, grafik yapanlar, piyasayı yönlendirmeye çalışan insanlardır. Matematik bilen insan bilir ki ne kadar çok veri varsa olasılığa o kadar yakındır. Bu kadar iniş çıkısın olduğu piyasada en fazla kaç noktayı kesiştirebilirsiniz ki grafiğe inananlar bir söyler misiniz?
Bu piyasa diğer yatırım araçlarına benzemez, benzeseydi zaten kripto para olmazdı. Diğer yatırım aracı argümanlarıyla yorumlamaya çalışmayı derhal bırakın.

Bunları alt alta topladıktan sonra önce neye yatırım yaptığımızı, kripto para aslında ne demek bileceğiz , daha sonra dik duracağız, elimizdekini 3 kuruşa panik olup satmayacağız.

Bu haberlere boyun eğmeden dik durabiliyorsanız devam edin, yok stres yapıyorsanız hemen elinizdekini satın ve çıkın bu piyasadan. Şunu bilin ki bu bir değişimin başlangıcıdır bizlerde öncüleriyiz,  Son olarak bu zamana kadar bir çok kötü haber geldi, bundan sonrada fazlasıyla gelecektir herkes hazırlıklı olsun.

Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
March 19, 2018, 02:26:24 PM

Tüm bunları bir kenara bırakırsak biz bitcoin'i herhangi bir merkeze bağlı olmadığı için satın almadık mı? Şimdi neden iki kişi bitcoin hakkında konuşacak diye elimizdekileri satıyoruz ya da felaket tellallığı yapıyoruz?
desciglio2
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
March 19, 2018, 02:30:04 PM

Kesinlikle dış faktörleri çok fazla hesap kitap edip hiç olmadık yerde canımızı sıktığımız oluyor. Sabırla devam etmeliyiz çünkü sizin de bahsettiğiniz gibi kripto paralar hayatlara kazınırsa biz öncüleri olarak müthiş kazançlara sahip olabiliriz..

followm3
Full Member

Activity: 322
Merit: 126

EndChain - Complete Logistical Solution

View Profile
March 19, 2018, 02:36:32 PM

Bir arkadaşımın xx.xxx dolar zararı var gözüküyor benimde x.xxx dolar zararım var gözüküyor ben rahat insanım ne algıya gelirim nede şakaya o yüzden istdediğim seviye gelene kadar beklerim.

jorgesalcedo
Member
**

Activity: 728
Merit: 10

Trphy.io

View Profile
March 19, 2018, 02:55:13 PM

Bilgisi ve psikolojik dayanıklılığı yeterli olmayanlar gerçekten şuradan artık iyice bir ellerini ayaklarını çeksinler de yolumuza bakalım.
Her türlü olumsuz gidişte felaket tellallığı, güzel zamanlarda aşırı hayalcilik can sıkıyor artık

btcboom75
Jr. Member
*

Activity: 56

View Profile
March 19, 2018, 03:44:53 PM

kripto para yatırımı herkesin anlayıp yatırım yapacağı bir iş değil ağzı olan konuşuyor işte . sanal para panikle vah tüh düştü değip satılamaz beklemek ve sabretmek lazım bu bir süreç düşer ve çıkar önemli olan her habere kulak asmadan sabırla beklemek

⋌┤┃ KEPLER : BRINGING AI & ROBITICS TO THE BLOCKCHAIN : KEPLER┃├⋋
▬▬▬ NEW ERA OF TECHNOLOGIES KEPLER ▬▬▬ (http://keplertek.org/#)
[
heidikim
Full Member

Activity: 602
Merit: 100

View Profile
March 19, 2018, 03:46:13 PM

Dostum gerçekleri dobra dobra yazmışsın sana katılıyorum. Ama ne bu piyasadaki spekülasyonlara bağlı dalgalanmalar ne de bilgisi olmadığı halde fikir yürütmeye çalışanların varlığı değişecektir. Ne yazık ki gerektiği kadar araştırp sorgulayarak öğrenen bir millet olmadığımız için bu kısır döngü böyle devam eder.
emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
March 19, 2018, 05:05:43 PM

Satoshi Nakomoto gerçek değil fake. Şu andaki savaşta kriptolar mağlup gibi duruyor. Belki bir süreliğine uykuya geçebilir, hacim çok cılız kalır ve onlarla uğraşacak kimse de şu andaki gibi olmaz. Yalnız bu kriptoların yok olacağı anlamına gelmiyor. Kriptoların en büyük eksikliği fiziki paraya muhtaç olması. Sen bitcoini dolar ile satmazda yalnızca diğer kriptolarla satarsan bu bağımlılıktan kurtulursun. Bu açık bir vakit sonra kapatılabilir.
lordzc
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 253

View Profile
March 19, 2018, 05:07:28 PM

EVet işin özeti bu sanırım. Sisteme karşı gelen bir hareketi , sistemden çıkan haberlerle şarsılması çok kötü bir durum .  Sabırsız olanlar hemen zengin olma hayalleri kuranlar piyasadan çıkması daha iyi olacaktır.
sectorim
Member
**

Activity: 574
Merit: 14

View Profile WWW
March 19, 2018, 05:29:32 PM

bu kadar çok yatırım toplamasının ana sebebi paraya olan hırs ve bulundukları ekonomik buhram. rahat bir yaşam, zevk için hayat kim istemez ki. bu umudu haber siteleri ile bulup soluğu borsada alıyorlar sonuç ortada. balon muhabbetlerine konu oluyor. kimse bitcoinin kolayca gerçek paraların önüne geçeceğini hayal etmemeli. zor olacağını görüyoruz.

gunmunj
Member
**

Activity: 308

View Profile
March 19, 2018, 05:31:05 PM

Çok doğru bir tespit, bir çok kişi kripto paraların ne olduğunu bilmiyor. Kafasındaki algı kısa yoldan para kazanmak. O yüzden çoğu sabırsız davranıp para kaybediyor. Bu işin en püf noktası sabır.
ideal35
Member
**

Activity: 112

View Profile
March 19, 2018, 06:09:03 PM

Blockchain ya da satoshinin kim olduğunu ne olduğunu bu piyasaya giren bir çok kişinin çokta umursadığını sanmıyorum. İşin özü, BİZE DE CUKKA DÜŞER Mİ? sorusu ...

Bir ico çıkıyor ama saçma sapan ee bakıyoruz popüler olmuş neden? çünkü birilerinin gücü birilerinin para kazanma sevdası. İşin özü tamamen DUYGUSAL..
mahmure
Newbie
*

Activity: 182
Merit: 0

View Profile WWW
March 19, 2018, 06:17:14 PM

İnsanlarda kısa sürede emek harcamadan para kazanma arzusu olduğu sürece bu piyasaya daha çok kripto para girer ve parayı toplayıp ortadan kaybolurlar. Kripto paralar araştıran çok az kişi var çoğu kısa vadede parasını katlama derdinde.
ILuckyGuyI
Sr. Member

Activity: 2128
Merit: 482

View Profile
March 19, 2018, 06:28:59 PM

Kripto paralar hakkında çok büyük bir bilgi birikimine sahip bir millet değiliz. İnsanların birçoğunun dikkatini çekmesinin nedeni, yapmış olduğu büyük patlama idi. Bu patlamadan sonra bir anda herkes merak etmeye ve bunun üzerinden nasıl kar ederim olayına girişmeye başladı. Gerçek anlamda kripto paraları inceleme altına alan insanların sayısının az olduğunu düşünüyorum.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT|
4,000+ GAMES
███████████████████
██████████▀▄▀▀▀████
████████▀▄▀██░░░███
██████▀▄███▄▀█▄▄▄██
███▀▀▀▀▀▀█▀▀▀▀▀▀███
██░░░░░░░░█░░░░░░██
██▄░░░░░░░█░░░░░▄██
███▄░░░░▄█▄▄▄▄▄████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
█████████
▀████████
░░▀██████
░░░░▀████
░░░░░░███
▄░░░░░███
▀█▄▄▄████
░░▀▀█████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀
█████████
░░░▀▀████
██▄▄▀░███
█░░█▄░░██
░████▀▀██
█░░█▀░░██
██▀▀▄░███
░░░▄▄████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀
|
██░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░██
▀█▄░▄▄░░░░░░░░░░░░▄▄░▄█▀
▄▄███░░░░░░░░░░░░░░███▄▄
▀░▀▄▀▄░░░░░▄▄░░░░░▄▀▄▀░▀
▄▄▄▄▄▀▀▄▄▀▀▄▄▄▄▄
█░▄▄▄██████▄▄▄░█
█░▀▀████████▀▀░█
█░█▀▄▄▄▄▄▄▄▄██░█
█░█▀████████░█
█░█░██████░█
▀▄▀▄███▀▄▀
▄▀▄
▀▄▄▄▄▀▄▀▄
██▀░░░░░░░░▀██
||.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
░▀▄░▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄░▄▀
███▀▄▀█████████████████▀▄▀
█████▀▄░▄▄▄▄▄███░▄▄▄▄▄▄▀
███████▀▄▀██████░█▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████▀▄▄░███▄▄▄▄▄▄░▄▀
███████████░███████▀▄▀
███████████░██▀▄▄▄▄▀
███████████░▀▄▀
████████████▄▀
███████████
▄▄███████▄▄
▄████▀▀▀▀▀▀▀████▄
▄███▀▄▄███████▄▄▀███▄
▄██▀▄█▀▀▀█████▀▀▀█▄▀██▄
▄██▄██████▀████░███▄██▄
███░████████▀██░████░███
███░████░█▄████▀░████░███
███░████░███▄████████░███
▀██▄▀███░█████▄█████▀▄██▀
▀██▄▀█▄▄▄██████▄██▀▄██▀
▀███▄▀▀███████▀▀▄███▀
▀████▄▄▄▄▄▄▄████▀
▀▀███████▀▀
OFFICIAL PARTNERSHIP
FAZE CLAN
SSC NAPOLI
|
Lethapudi
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 257

View Profile
March 19, 2018, 06:42:32 PM

Ben bir şey beklemiyordum tabiki de kriptoparalar yasaklanmayacak çünkü siyasetçiler paralarını sonsuza kadar ayakkabı kutularında saklayamazlar değil mi? Parası olmayan biziz ama zenginlerin yerine düşünüyoruz, bu şu anki ekonomik sisteme bir başkaldırıdır.
mariogomer
Member
**

Activity: 462

View Profile
March 19, 2018, 06:54:24 PM

Kripto paralar konusunda buradaki birçok kullanıcının bilgisi yok ama ilgisi çok. Durum böyle olunca duygularımızla çok fazla hareket edebiliyoruz ve zararımıza oluyor  Smiley

S T R A Y   ███  ANIMAL TOKEN -  CHARITY AND INVESTMENTS
─ ───── ─    BUY NOW       ─ ───── ─
WEBSITE     TWITTER     TELEGRAM     REDDIT     WHITEPAPER
wanhun
Newbie
*

Activity: 140
Merit: 0

View Profile WWW
March 19, 2018, 07:08:46 PM

Kripto paralar hakkında maalesef bir çok kişinin bilgisi yok ama yatırım ilgisi müthiş. Birde sabır konusunda herkes sabırsız en ufak bir esintide hemen satıp çıkıyorlar. Kripto piyasasında altın kural sabırdır. Sabırlı olursan her zaman kazanırsın. Çok fazla bilgin olmasa bile.
Koioss
Member
**

Activity: 364

View Profile
March 19, 2018, 07:15:17 PM

Gerçekten düşüş zamanlarında çıkan haberler, yazılan felaket senaryoları her seferinde daha da şaşırtıcı hale gelmeye başlıyor. Bu işin mantığını iyi kavrayıp sakin kalmak gerekiyor.

●   KEEP CALM & HODL   ●
 ❰❰❰❰❰❰  KCH  ❱❱❱❱❱❱ 
● ▬▬▬▬▬ ● ▬▬▬▬▬ ●●●    ●  token  ●    ●●● ▬▬▬▬▬ ● ▬▬▬▬▬ ●
Midesiz
Member
**

Activity: 378
Merit: 20

View Profile
March 19, 2018, 07:16:20 PM

Çok güzel bir yazı. Fikirlerinize katılıyorum fakat bir yeri hariç. Teknik analiz kısmı. Çünkü teknik analiz bu piyasada iş görmez demek tamamıyle doğru bir ifade değil. Söylenti ve haber her zaman piyasayı öncelikle etkiler ama sonra sürü psikolojisi önem kazanır. Sürü psikolojisinide teknik analiz inceler.

bdivrik
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 262

View Profile
March 19, 2018, 07:19:14 PM

arkadaşım bu forumda kripto para alım satımı yapan herkes anarşist fikirli olmak zorundamı.
benim amacım para kazanmak ha o arada devrimsel bir şey olur dolar yerine btc ether geçer eyvallah ama ben niye sevineyim böyle bir duruma.
şimdi nasıl elimde dolar yok ve olsada herhangi bir şekilde fed in sözünün üstüne bir şey diyemiyorsam btc hükümran olsa bu seferde btc kazanmak için çalışıyor olacağım.
tatlı solculuğuna gerek yok.türkçe forumunda çok az kişi anarşist global dünya rüyasındadır herkesin derdi btc veya eth nin fiyatlanması.
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: