Bitcoin Forum
June 20, 2024, 06:04:44 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: NEO minimum transfer saçmalığı  (Read 275 times)
This is a self-moderated topic. If you do not want to be moderated by the person who started this topic, create a new topic.
bitpazari (OP)
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
March 19, 2018, 05:55:38 PM

Neden 1 NEO dan düşük transfer yoktur böyle saçmalık mı olur direkt çöpe at gitsin hangi coin olursa olsun çöp demektir. Hep böyle mi kalacak yoksa ileride durum değişir mi fiyat artışıyla beraber büyük sorunlara yol açacak.
karayaman
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile WWW
March 19, 2018, 05:57:28 PM

Neden 1 NEO dan düşük transfer yoktur böyle saçmalık mı olur direkt çöpe at gitsin hangi coin olursa olsun çöp demektir. Hep böyle mi kalacak yoksa ileride durum değişir mi fiyat artışıyla beraber büyük sorunlara yol açacak.

hocam yanlış bilmiyorsam o kural sadece borsalarda var cüzdanda geçen 0.23 falan gönderdim diye hatırlıyorum ama yanlış hatırlıyor olabilirim
bitpazari (OP)
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
March 19, 2018, 05:58:34 PM

hocam yanlış bilmiyorsam o kural sadece borsalarda var cüzdanda geçen 0.23 falan gönderdim diye hatırlıyorum ama yanlış hatırlıyor olabilirim

Senin gönderdiğin GAS olmasın yoksa ben mi yanlış biliyorum.

Denediğim de bu hatayı alıyorum:  You cannot send fractional amounts of NEO.
Ridcan
Member
**

Activity: 476
Merit: 31

View Profile
March 19, 2018, 06:04:32 PM

bitpazari hocam yazılarından çok fazla ders çıkardığım şeyler olmuştur. bu konuda da öğrendiğim birşey oldu ne demek 1 NEO altı gönderim olmuyor o zaman çok saçma belki lerleyen günlerde 1 NEO 300 400 dolar olacak o zamanda illa 1 NEO mu atmam gerekecek cüzdana. bu konuda bir yenilik yapması gerek NEO tarafının.
skcdaking
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 5

View Profile
March 19, 2018, 06:08:51 PM

300 400 dolar olmasına gerek yok şuan bile kendi altyapısına sahip olan bir coinin böyle bir limit koyması gerçekten saçma. Benim elimde kalan 0.01 neo ile bile istediğimi yapmam lazım bana kalırsa
karayaman
Member
**

Merit: 11

View Profile WWW
March 19, 2018, 06:10:34 PM

Senin gönderdiğin GAS olmasın yoksa ben mi yanlış biliyorum.

Denediğim de bu hatayı alıyorum:  You cannot send fractional amounts of NEO.

evet hocam gönderilmiyormuş pardon ben neo diye hatırladım sanırım gas gönderdim ama buna ilerde çözüm bulabileceklerine inanıyorum yoksa dediğiniz gibi fiyat yükseldiğinde saçma olur
nekominer
Full Member

Merit: 102

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
March 19, 2018, 06:12:54 PM

Belki de antshares ekibi bile bu fiyatlara geleceğini tahmin etmiyordu bu nedenle böyle bir sınırlama yaptılar. Zaman içinde değişeceğini düşünüyorum.

Crypto Koala
Member
**

Activity: 406
Merit: 12

View Profile WWW
March 19, 2018, 06:21:54 PM

Belki de antshares ekibi bile bu fiyatlara geleceğini tahmin etmiyordu bu nedenle böyle bir sınırlama yaptılar. Zaman içinde değişeceğini düşünüyorum.

Bende ekibin bunu düşürmesi için bir çalışma yapması gerektiğini düşünüyorum, çok zor olmasa gerek.

hmsr
Full Member

Activity: 798
Merit: 106

👉bit.ly/3QXp3oh | 🔥 Ultimate Launc

View Profile
March 19, 2018, 06:23:38 PM

Tamam feesiz ödeme oluyorda yarın neo 1000 dolar oldu ne yapacağız. Bence bir düzenleme getirmeleri lazım.

Midesiz
Member
**

Merit: 20

View Profile
March 19, 2018, 07:34:17 PM

Biraz saçma olmuş gerçekten. Dediğiniz gibi illa bir düzenleme yapmaları gerekiyorki, yaparlar diye düşünüyorum.

J.Moriarty
Full Member

Activity: 219
Merit: 109

View Profile
March 19, 2018, 07:45:57 PM

Borsalardan bahsediyorsunuz galiba, evet bence de çok sıkıntılı bir durum.
Bir defasında bir yere üye olmak için eth yollamam gerekiyordu. Bittrex hesabımda da çok az bir farkla o miktarda eth vardı. Sadece o küçük miktarı myetherwallettan yolladım yaklaşık 3-4 ay önce, bir daha o eth lardan bir haber alamadım, hala gelmediler.  Grin
Sen belirlediğin feeyi aldıktan sonra niye karışıyorsun ki bu duruma? Tahminim işlem yoğunluğunu azaltmak içindir ama bence de çok sıkıntılı bir durum. Kullanmadığın bir hesapta bazen çok ufak bir miktar gerekiyor, yok o yetmez illa bu kadar yollayacaksın deniliyor. Her zaman olmasa da bir an lazım olunca sinir bozucu. Bunun yerine belirli bir miktarın altını günde 1 defa gönderebilirsiniz gibi bir limit yapılsa daha iyi.

Ben genel olarak bu olayı da anlamıyorum. Kripto paralara ilk başlayıp Satoshinin makalesini okuyunca, masrafsız, anonim bir şekilde istediğim yere-kişiye para gönderebileceğim diye anladım. Ama pasaport numaramıza kadar verdik, komisyonsuz hiçbir şey yollayamıyoruz, borsadaki paralar güvende değil, keyiflerine göre işlem limiti koyuyorlar vs... satoshi's true vision nerede  Undecided

“He is the Napoleon of crime, Watson. He is the organizer of half that is evil and of nearly all that is undetected in this great city, He is a genius, a philosopher, an abstract thinker. He has a brain of the first order. He sits motionless, like a spider in the center of its web, but that web has a thousand radiations, and he knows well every quiver of each of them. He does little himself. He only plans.”
unois
Hero Member

Activity: 858
Merit: 500

Taylor - Smart Crypto Trading Assistant

View Profile
March 19, 2018, 07:56:21 PM

sanırım küsüratlı rakamların gas hesaplamalarına getireceği ekstra yükten çekinceleri bunu yaptırdı. İleride release edilebilir bu limit kaldırılabilir. Gas akışına bakarsanız boru hatlarından daha iyi ve stabil çalışıyor.

TAYLOR
Crypto Trading for Everyone
----
----
----
------
------
------
------
------
------
------
------
----
----
----
----
------
------
------
------
------
------
------
------
----
----
----
----
------
------
------
------
------
------
------
------
----
[]
huseyin15
Member
**

Activity: 1106
Merit: 25

View Profile
March 19, 2018, 07:59:05 PM

Cuzdan dan borsaya ya da borsadan borsaya atacaksan ethereum bile 0.5 ethden asagisina izin vermiyor. Tahminim fiyati arttikca transfer olayinda ki limit aşağıya iner
Lydian
Hero Member

Activity: 1638
Merit: 686

View Profile
March 19, 2018, 08:03:16 PM

Aksine benimde hosuma gidiyor küsuratli tutarlarin olmamasi:) Ne o öyle virgülden sonra 8 hane ile ugras dur...
Ama tabii, normal para gibi en azindan virgülden sonra 2 hane olsa cok güzel olacakmis...
Carolinawiestput28
Jr. Member
*

Activity: 154
Merit: 1

View Profile
March 19, 2018, 08:10:34 PM

Neonun üretimi saçmalık üzerine misal neo icosuna gireceksiniz 1 neo dan daha düşük gönderim asla yapamayacaksınız ve 1 neo fiyatınında 500$ oldugunu düşünün Smiley

bunu herkez anladıgında neo 10$ geçemeyecek coin
bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
March 19, 2018, 08:42:50 PM

neo 1 den az gonderilmez olayi yok, parcali gonderim yapilamaz olayi var. 1.2 de gonderemezsin mesela Smiley tam sayi olmak zorunda..

diger mesele de gas kullanimi. neo tabanli tokenlerin gonderimi icin de yanlis anlamadiysam 1 gas istiyor sanirim. (Sending NEP5 tokens requires holding at least 1 drop of GAS)
 bu durumda da gas in cok dusuk degerlerde olmasi gerekmez mi gonderimleri yapabilmek icin?
suan gas 20usd desek, 5-10 usd lik token gondermek icin 1 gas yakmak akla mantiga aykiri Smiley

--
holding 1 gas diyormus Smiley ne kadar yakacagini henuz denemedigim icin bilemiyorum
LoveFooL
Member
**

Merit: 12

View Profile
March 19, 2018, 08:52:40 PM

aslında çokda saçma değil. önünüzd bir çok seçenek varken kimse neo almak içinde zorlamıyor sizi. adamların olayı bu . isteyen alır isteyen almaz kafasındalar onlarda . ayrıca neo hep bu şekilde devam edecek. decimal 0
wpt1wpt1
Sr. Member

Activity: 454
Merit: 300

View Profile
March 19, 2018, 08:58:18 PM

Vaybe uzun zaman önce 10 tane falan neo almıştım ama minumum gönderim ücretinin bu kadar yüksek olduğunu bilmiyordum bir düzenleme getirirler bence.

THRIVE            ▄█▄
        ▄▄█████
   ▄▄██████████
 ▄███████████▀

████████▀▀▀
████▄▄  ▄▄██▄
▀████████████
  ▀█████████▀
  ▐██████▀▀
  ▐███▄▄▄▄
   ▀▀████
    █████▀▀
    ▀█
THE PREMIUM
DECENTRALIZED
AD MARKETPLACE
███████████████████████████
██████████████▀▀▀▀▀████████
████████████░░░░░░░████████
███████████░░░░▄███████████
███████████░░░░████████████
████████░░░░░░░░░░░████████
████████▄▄▄░░░░▄▄▄█████████
███████████▄▄▄▄████████████
█████░████████▀░░░░▀▀▄█████
█████░░▀▀████░░░░░░░░▄█████
█████▀░░░░░░░░░░░░░░░██████
█████▄░░░░░░░░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░░░░░████████
████████▄░░░░░░░░▄█████████
████▄▀░░░░░░░░▄▄███████████
████▀░░▀███████████████████
████▄░░▄███████████████████
████░░░░██░░░░▀░░░░░░▀█████
████░░░░██░░░░░▄▄▄░░░░▀████
████░░░░██░░░░█████░░░░████
███████████▀▀▀▀▀███████████
███████▀▀░░░░░░░░░▀▀███████
█████▀░░░░░░░░░░░░░░░▀█████
████░░░░░░░░░░░░▄▄░░░░░████
███░░░░░░░░▄▄██▀██░░░░░░███
███░░░░▄███▀▀▄▄███░░░░░░███
███░░░░░░░░▄█████░░░░░░░███
████░░░░░░░█▀░▀██░░░░░░████
█████▄░░░░░░░░░░░░░░░▄█████
███████▄▄░░░░░░░░░▄▄███████
███████████▄▄▄▄▄███████████
█████▄░░░░███████▀░░░▄█████
███████░░░░█████▀░░░░██████
███████░░░░░███▀░░░░░██████
███████░█░░░░█▀░▄░░░░██████
███████░██░░░░░▄█░░░░██████
███████░███░░░▄██░░░░██████
█████▀░░░▀██░▄██▀░░░░▀█████
Ihlamurcubaba
Newbie
*

Activity: 87
Merit: 0

View Profile
March 19, 2018, 08:59:14 PM

aslında çokda saçma değil. önünüzd bir çok seçenek varken kimse neo almak içinde zorlamıyor sizi. adamların olayı bu . isteyen alır isteyen almaz kafasındalar onlarda . ayrıca neo hep bu şekilde devam edecek. decimal 0

aynen öyle millete karşı zorunlukları yok ki uzun zamanda böyle kalır ne zaman 1000 dolar seviyelerini ulaşırsa düzenleme gelir gibi geliyor bana neo trasnferlerinde
benzinkokusu
Member
**

Activity: 280
Merit: 10

View Profile
March 19, 2018, 10:15:11 PM

Evet hocam bu tam anlamııyla saçmalık, yani eski bir koin olsa neyse de NEO yeni jenerasyon bir koin ona rağmen tam manası ile saçmalık bu
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: