Bitcoin Forum
May 12, 2024, 05:59:10 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Stabil rig…  (Read 344 times)
seje (OP)
Sr. Member

Activity: 504
Merit: 256

View Profile
March 19, 2018, 06:58:06 PM

Stabil çalıştıgını iddia eddiğimiz rigimiz elektrik kesintisi haricinde en fazla kaç gün hiç kapanmadan çalıştı acaba?  11 ay dır en fazla kapanmadan gün geciren 5 rigim 20 günden bir gün fazla kapanmadan geçiremedi mesela benimkiler ya sizinkiler?  Ve bu konuda en önemli gördüğünüz ve yaptığınızda daha stabil oluyor dediginiz sey nedir merak ediyorum? 
1715536750
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715536750
Reply with quote  #2

1715536750
Report to moderator
1715536750
Hero Member
*

Ignore
1715536750
Reply with quote  #2

1715536750
Report to moderator
"The nature of Bitcoin is such that once version 0.1 was released, the core design was set in stone for the rest of its lifetime." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715536750
Hero Member
*

Ignore
1715536750
Reply with quote  #2

1715536750
Report to moderator
1715536750
Hero Member
*

Ignore
1715536750
Reply with quote  #2

1715536750
Report to moderator
Rhego
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 278

View Profile
March 19, 2018, 07:40:20 PM

En fazla 560 saat gördüm bu noktadan sonra windows sapitmaya basliyor kendim kapatip aciyorum artık
risinqsun
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 273

-

View Profile
March 19, 2018, 08:55:01 PM

En fazla 7 gün görebildim 8. gün elektrik kesildi 9. gün modem bozuldu 10.gün rig yandı hahah Cheesy şaka tabiki  Tam saat olarak hatırlamıyorum ama 7 günü görebilmiştim tabi taa 2016 da Smiley Yeni rekorum bana gizli.
ATAK T-129
Sr. Member

Activity: 386
Merit: 250

View Profile
March 19, 2018, 09:14:50 PM

100 küsür saatleri görebiliyorum ama genelde 2 günde bir reset atıyorum. Hatta resetten önce Claymore kapatıp GPU'ları soğutuyorum. Sonra reset, ardından mininge devam.

Elle tutulur bir kanıt sunamam bu konuda ama bence daha sağlıklı bu şekilde Smiley
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3150
Merit: 1516

View Profile WWW
March 19, 2018, 10:48:12 PM

Bir müşterimin rekorunu yazayım,
1 adet R9 380 takılı lenovo ATX sunucu ile elektrik korumalı, soğutmalı profesyonel bir sistem odasında 72 gün.
73 üncü gün aradılar, sunucunuzdan duman çıkıyor gelin bir dediler. Atladım gittim veri merkezine,
açtım kasayı,  ekran kartının fanları bozulmuş ve yanmış. Kartı attık sunucuyu yerine koyduk.

Rhego
Sr. Member

View Profile
March 19, 2018, 10:58:15 PM

Şimdiye kadar 262 saat kapanmamış bir ara pool baglantısı kesilmişti. bunuda buraya ekleyeyim  Grin

khasank
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 281

View Profile
March 20, 2018, 12:43:57 AM

Elektrik kesilmez se 1 hafta ya kadar çalışıyorlar. Ama dikkat ettim ne kadar uzun süre çalışırlarsa "stale share" o kadar artıyor. Ben de uzaktan bağlanıp miner ı kapatıyorum, windows u yeniden başlatıyorum, RIG rahatlıyor.
seje (OP)
Sr. Member

Activity: 504
Merit: 256

View Profile
March 20, 2018, 04:12:58 AM

En fazla 560 saat gördüm bu noktadan sonra windows sapitmaya basliyor kendim kapatip aciyorum artık
Kolay gelsin hocam yorumun için ayrıca teşekkürler Smiley

En fazla 7 gün görebildim 8. gün elektrik kesildi 9. gün modem bozuldu 10.gün rig yandı hahah Cheesy şaka tabiki  Tam saat olarak hatırlamıyorum ama 7 günü görebilmiştim tabi taa 2016 da Smiley Yeni rekorum bana gizli.

Aaa oldumu ama hocam paylaşaydınız keşke Smiley teşekkürler yorum için..

100 küsür saatleri görebiliyorum ama genelde 2 günde bir reset atıyorum. Hatta resetten önce Claymore kapatıp GPU'ları soğutuyorum. Sonra reset, ardından mininge devam.

Elle tutulur bir kanıt sunamam bu konuda ama bence daha sağlıklı bu şekilde Smiley

Bence gayet güzel bir taktik..  Teşekkürler..

Bir müşterimin rekorunu yazayım,
1 adet R9 380 takılı lenovo ATX sunucu ile elektrik korumalı, soğutmalı profesyonel bir sistem odasında 72 gün.
73 üncü gün aradılar, sunucunuzdan duman çıkıyor gelin bir dediler. Atladım gittim veri merkezine,
açtım kasayı,  ekran kartının fanları bozulmuş ve yanmış. Kartı attık sunucuyu yerine koyduk.

Aman Allah ım 72 insan kontrol etmeden sağına soluna bakmadan nasıl dayanır yahu..  Neyse geçmiş olsun arkadaslara Smiley

Şimdiye kadar 262 saat kapanmamış bir ara pool baglantısı kesilmişti. bunuda buraya ekleyeyim  Grin

Teşekkürler hocam Smiley

Elektrik kesilmez se 1 hafta ya kadar çalışıyorlar. Ama dikkat ettim ne kadar uzun süre çalışırlarsa "stale share" o kadar artıyor. Ben de uzaktan bağlanıp miner ı kapatıyorum, windows u yeniden başlatıyorum, RIG rahatlıyor.

Güzel hocam bu da yapılabilir..  Teşekkürler yorum için..

pckoliq
Full Member

Activity: 840
Merit: 111

View Profile
March 20, 2018, 06:12:20 AM

En fazla 43 gün çalıştı sonrasında psu kablomun erimesi üzerine sistem kapandı.
Benim rigler ortalama 10-15 gün stabil çalışıyor arada restart yaparım kompresör ile hava tutarak tozları uzaklaştırırım.
Ama antalyada yaz günlerinde geçen yıl hava 45 dereceye çıktıgı zaman sadece geceleri çalıştırıyordum 12 btu klima var ama o bile sıcak havada kendini soğutamıyor ki 30 kartı soğutsun.
simetri
Full Member

Activity: 405
Merit: 104

View Profile
March 20, 2018, 07:03:36 AM

Hocam ben programa takıldım, nedir? watchdog görevi falan var mı? Kullanımı konusunda bilgilendirebilir misin ?
Rhego
Sr. Member

View Profile
March 20, 2018, 10:04:05 AM

Hocam ben programa takıldım, nedir? watchdog görevi falan var mı? Kullanımı konusunda bilgilendirebilir misin ?

Evet watchdog görevi var riglerden biri kapanıp 6 dakika içinde tekrar acılmaz ise sana mail yollar. Veya müzik dosyası yüklersin alarm çalar sen kapatana kadar. Ben riglerden uzakta oldugum için mail yollamasını kullanıyorum.
ozcanucler
Member
**

Activity: 238
Merit: 10

One Token to Move Anything Anywhere

View Profile
March 20, 2018, 11:57:13 AM

Programın linux benzeri bir uygulaması var mı ? ben ubuntu kullanıyorum riglerde varsa paylaşırsanız sevinirim bizde kullanalım boşuna uğraşmayalım demi.

Rhego
Sr. Member

View Profile
March 20, 2018, 12:29:24 PM

Programın linux benzeri bir uygulaması var mı ? ben ubuntu kullanıyorum riglerde varsa paylaşırsanız sevinirim bizde kullanalım boşuna uğraşmayalım demi.

Dostum bu program sadece windows altında calısıyor diye biliyorum. Linux kullanmadım hiç o nedenle yardımcı olamam. Programın adı ETHman Claymore ile beraber geliyor.

Kullanımı cok basit dediğim gibi coklu rig var ise bu program sayesinde mail ayarlıyorsunuz riglerden biri kapnırsa size mail atiyor aynı yerdeyseniz rigler yan odanızda falansa alarm da caldırabilirsiniz. Tercih size kalmış.
Guardiyans
Newbie
*

Activity: 143
Merit: 0

View Profile
March 20, 2018, 01:20:22 PM

Dostum bu program sadece windows altında calısıyor diye biliyorum. Linux kullanmadım hiç o nedenle yardımcı olamam. Programın adı ETHman Claymore ile beraber geliyor.

Kullanımı cok basit dediğim gibi coklu rig var ise bu program sayesinde mail ayarlıyorsunuz riglerden biri kapnırsa size mail atiyor aynı yerdeyseniz rigler yan odanızda falansa alarm da caldırabilirsiniz. Tercih size kalmış.

hocam programın download linki paylaşabilirmisin. nette bir türlü bulamadım bulduğum bir kaç yer virüs çıktı.
Rhego
Sr. Member

View Profile
March 20, 2018, 02:31:56 PM

hocam programın download linki paylaşabilirmisin. nette bir türlü bulamadım bulduğum bir kaç yer virüs çıktı.

Dostum claymore windows olan için indir onun içinde Remote Manager diye klasör içinde var zaten ayrı program degil bu Claymore ile beraber calısıyor bide Güvenlik duvarından 3333 nolu portu acman lazım eğer güvenlik duvarı aktif ise o kadar yani Smiley
Guardiyans
Newbie
*

Activity: 143

View Profile
March 20, 2018, 02:33:55 PM

Dostum claymore windows olan için indir onun içinde Remote Manager diye klasör içinde var zaten ayrı program degil bu Claymore ile beraber calısıyor bide Güvenlik duvarından 3333 nolu portu acman lazım eğer güvenlik duvarı aktif ise o kadar yani Smiley
Tesekkurler
HartmaniA
Hero Member

Activity: 953
Merit: 504

View Profile
March 20, 2018, 07:28:55 PM

15 gündür hiç yanına bile uğramıyorum, Allah nazardan saklasın güzelce çalışıyor. Overlock ayarlarını fazla abartmadım gayet stabil ve düzgün çalışıyor Smiley Bu arada maşallah deyin nazar değmesin Smiley
Rhego
Sr. Member

View Profile
March 20, 2018, 08:47:45 PM

15 gündür hiç yanına bile uğramıyorum, Allah nazardan saklasın güzelce çalışıyor. Overlock ayarlarını fazla abartmadım gayet stabil ve düzgün çalışıyor Smiley Bu arada maşallah deyin nazar değmesin Smiley

Masallahda rigler windows ise kendiliginden mala bagliyor zaten bir zaman sonra  Grin
ayeaye87
Member
**

Activity: 322
Merit: 15

https://bitsdaq.com/signup?referralCode=S8RESFC8

View Profile WWW
March 20, 2018, 09:09:25 PM

Vega riglerim genel de sorunsuz çalışıyor. Ama Elektirik sağolsun öyle uzunca kalmalarına müsade etmiyor. Muhakkak bir şeyler yapıp araya giriyor. Elektiriğin gitmediği 7 gün olursa harika diyorum. Takip ettiğim kadarı ile Elektirik hariç Vega 64 rigler de hiç sorun yaşanmıyor.

MaDJeR
Newbie
*

Activity: 156

View Profile
March 21, 2018, 11:35:34 AM

https://galeri14.uludagsozluk.com/864/logitech-g710_1253684.jpg
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: