Bitcoin Forum
May 25, 2024, 06:49:42 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 »  All
  Print  
Author Topic: Balina Şovlarının Sonuna Geldik... --THE END--  (Read 699 times)
Turkoin (OP)
Sr. Member

Activity: 392
Merit: 250

View Profile
March 20, 2018, 10:51:54 PM

2017 yılında medya ve balinaların desteği ile dünya ekonomisinde hatırı sayılır bir hacimle 800 Milyar Dolar ile tüm dikkatler Kripto Paralar üzerine çevrildi.

Bitcoin, Ethereum, Ripple ........................

Dünya bunları tanıdı.. Az çok teknolojiden anlayanlar yatırım riskini aldı..

Balinaların etkilediği Büyük fonlar (Wall Street in babayiğitleri) meraklarını gidermek için alım yaptılar.. birazda tether ve Exchange lerin şişirmesiyle..

Devletler panikledi.. Bir dedikodudur, her devlet kendi parasını çıkaracak..... gibi,  aldı başını gitti.. Smiley

Piyasada 1 yılı geride bıraktık. şu an rahatladı piyasa o şişkinliğini aldı. Cheesy

olması gerekende buydu. standart borsacı mantığı;
                                                                            - her yükselişin bir düşüşü vardır.
                                                                            - beklenti alınır, gerçekler satılır.
                                                                            - açılışı acemiler, kapanışı ustalar yapar..

yani yalancı bir yükseliş-düşüş falan yok piyasada sadece para, finansal ve ekonomik bir ekosistemde olması gereken olaylar oluyor. Smiley

1- BALİNALAR VE MEDYA BÜYÜK FONLARI ÇEKTİ,
2- BÜYÜK FONLAR YIL BAŞINDA KARLARINI ALDI ÇEKTİ GİTTİ,
3- MEYDAN BALİNALARA KALDI, (6BİN DOLAR SEVİYESİNDEN SONRA OLAN BÜTÜN VOLATİLİTEYİ BALİNALAR YAPTI.)
4- BALİNALAR YENİ AVLAR İÇİN ARTIK (PROJELER, PUMPLAR, GERÇEKLEŞMESİ İÇİN DESTEKLEYİCİ YATIRIMLAR) KOLTUKLARINA OTURUYORLAR,
5- SIRA YUNUSLARIN ŞOVUNDA Wink
6- KÜÇÜK BALIKLAR ÇOĞU ZAMAN YEM OLACAKLAR. :/

7- ÇALIŞAN BİR SİSTEM VAR MI? EVET VAR BEN HALEN BTC, ETH, NEO, QTUM ..... GÖNDEREBİLİYORUM.
    ÇOMAK SOKAN YOK ZİNCİRLERE, ZİNCİRLERİ KESMEYE ÇALIŞANDA..

Coininiz bol olsun. Smiley
bdivrik
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 262

View Profile
March 21, 2018, 01:19:17 AM

bu fikirle bakarsak 2017 yazında da alt coinler patladı btc varken altlara yatırım yapmaya gerek yok diye düşünmemiz gerekiyordu.
balinalar bu piyasaya kolay kar var diye geldiler.kolay paradan da kimse vazgeçmez.nabız yoklayıp aynı çizgiye geri dönecek.
ne zaman 24saatlik market cap 100milyar dolarlara çıkar o zaman kolay kar kalmadı diyebiliriz.
bobita
Legendary
*

Activity: 2534
Merit: 1323

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
March 21, 2018, 11:03:17 AM
Merited by teramit (2), marpaci (1)

Daha işin özünde yanlış bakıyorsun bana göre.
1) Balinalar asla doymazlar, finans dünyasının felsefesine aykırı,
2) "Balinaların etkilediği Büyük fonlar (Wall Street in babayiğitleri) meraklarını gidermek için alım yaptılar.. birazda tether ve Exchange lerin şişirmesiyle.." O büyük fonlar meraktan işler yapmadıkları, herşeyi hesaplayıp sahaya çıktıkları için büyükler. Test ettiler, öncü kuvvetlerden elde edilebilecek çok ganimet olduğunu öğrendiler ve esas güçleriyle sahneye çıkacaklar. Ama dediğim gibi, rastgele iş yapmayacakları ve ve oyunun kurallarını kendilerine göre oluşturmayı tercih edecekleri için piyasanın alışkanlıkları bir miktar değişecek.

Özet, klasik sermaye kriptoyu denedi, tadını sevdi ve kendi damak zevkine göre eğip bükmeye başladı (karın ağrımız bu yüzden), ama sonuçta bunun sonu bilmem kaç çarpı markepcap olacak. Bizim açımızdan bakarsak, uyum sağlayabilen kazanmaya devam eder, statükoda direnen silinir gider.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
bitcamilo
Full Member

Activity: 602
Merit: 122

View Profile
March 21, 2018, 11:09:06 AM

Başlığın kendisinden son cümlesine kadar hatalı bir tespit. Bitcoin'in popülerliğini arttıran balinalar değildi, balina diye nitelendirdiğiniz grup hali hazırda elinde yüklü miktarda bitcoin bulunduran ve bu bitcoinleri yüksekten satıp düşükten almayı hedefleyen bir kitle ve çoğunlukla amaçları piyasadan karı alıp çıkmak değil karlarının sürekliliğini sağlamak için düzenli pump/dump yapanlar. Bitcoinin bir anda bu kadar talep görmesinin nedeni kulaktan kulağa yayılması ve çok hızlı bir yeni talebin oluşmasıydı bunu fırsata çeviren büyük yatırımcılar ise ciddi para kazandı. Bitcoine gelen dump bu büyük dalgalanmadan bir an evvel fayda sağlamak isteyen bir kaç büyük stokçu ve aynı zamanda mtgox bitcoinlerini satışa koyan kayyumdu.
Spack17
Sr. Member

Activity: 1638
Merit: 273

View Profile
March 21, 2018, 04:56:30 PM

Bu piyasayı döndürenler balinalar zaten ben böyle düşünüyorum yani. Onlar olmasa bu şekilde artmazdı kripto paraların değeri büyük ölçüde böyle bu. Özellikle bazı altcoinler x8,x10 yaptı 2017nin sonlarında.
goncalvopietro
Member
**

Activity: 448
Merit: 12

View Profile
March 21, 2018, 05:00:48 PM

Balinalar bu nimetten ellerini ayaklarını asla kolay kolay çekmezler. Kripto para borsaları sağlam bir zemine sahip olmadığı sürece bu tip büyük dalgalanmalar eksik olmayacak  Undecided
hero1111
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 520

View Profile
March 21, 2018, 05:08:25 PM

Blinalar fonlarını çektiler gittiler fikrine katılmıyorum balinalar bu işten karlarını yaptılarsa ve bu piyasanın tadını aldılarsa gene bu piyasadan ayrı kalamayacaklardır ben gene çekilen bu fonların tamamının olmasa bile önemli bir kısmının geri döneceğine inanıyorum.
Aqualung89
Hero Member

Activity: 1666
Merit: 529

View Profile
March 21, 2018, 05:25:29 PM

Balinalar ellerine çekmedi bana göre tam tersi yine zamanı kolluyor bana göre ergeç yeniden çıkacaklar piyasaya benim fikrim bu yönde.
civilengineer
Full Member

Activity: 434
Merit: 112

View Profile
March 21, 2018, 06:08:09 PM

Ben bu adamların karlarıni almış olsalar bile asla biteceklerini sanmıyorum. Çünkü para tatlıdır ve daha fazla kazanmak isteyecekler. Belki burada olmazlar ama farklı bir sima ile karşımıza tekrar çıkacaklar
otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
March 21, 2018, 06:28:15 PM

bitcoinin kapitalist sisteme bu kadar çok entegre edilmesini açıkçası ben doğru bulmuyorum, çünkü mantığına ters bir durum
Dammitt
Hero Member

Activity: 882
Merit: 507

View Profile
March 21, 2018, 06:45:08 PM

Asıl bence balinalar daha yeni yeni alışmaya başladılar Kolay kolay bırakmazlar eskiden olsa durum farklıydı artık daha fazla. Sadece onlarda şu anda bekleme moduna geçmiş durumdalar.
yenilmez86
Member
**

Activity: 1257
Merit: 43

View Profile
March 21, 2018, 06:50:11 PM

Ben de katılmıyorum. BTC'yi 20k'ya çıkaran YENİ YATIRIMCILAR idi. Balinaların elinde 3-5 dolardan stokladığı BTC'ler vardı ve satmak için pusuya yattılar. Acemi veya usta bir çok trader oyuna geldiK. Sandık ki BTC kapitalist düzene darbe vurabilecek, dünya çapında yeni bir devrim yapabilecek. Ama düşünemediğimiz iki şey vardı: balinalar ve panik satıcılar. Balinalar 3-5 dolardan aldığı BTC'leri 20k'dan bir güzel okutmaya başlayınca ardından panik satıcılar da zararı minimize etme adına bu devrana katıldı. Sonuç? BTC'nin 20-30-40-50-100k olacak beklentisi. Gerçek? İmkansıza yakın. Bunun en güzel kanıtı G20 oldu. Bütün dünyadaki kriptocuların en az 1-2 aydır büyük merakla beklediği zirveden olumsuz haber çıkmadı ve hatta olumlu sayılabilecek maddeler vardı. Peki ne oldu? 9k'da bile tutunamadı BTC. Heryerde söylüyorum, yeni yatırımcı ve para akışı olmadığı müddetçe 2-3k'lık dalgalanmalardan öteye gidemeyecek bundan böyle, bu da balinaların tam da istediği şey zaten.
procesdad
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

CAT.EX Exchange

View Profile
March 21, 2018, 07:06:08 PM

- beklenti alınır, gerçekler satılır.
     - açılışı acemiler, kapanışı ustalar yapar..  şu iki kısım gerçekten çok hoşuma gitti hocam Smiley Aynen öyle piyasa bi rahatladı

ferhat1242
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 277

CAT.EX Exchange

View Profile
March 21, 2018, 07:45:53 PM

Siz hiç merak etmeyin,bu bitcoini yapan kişiler illa ki balinalara karşıda plan yapmışlardır.Ben inanıyorum ki 2018 balinaların tersde kaldığı,yatırımcılarının kazandığı yıl olacak.Bence o balinalarda gün gelecek çok pis terste kalacaklar ve kazandıklarının en az %50'sini kaybedecekler.Balinadan büyük ve akıllılarıda var merak etmeyin Cool

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
██████ ███ ▀▀▀ ███ ███████
██████▀▄███████████▄▀███████
███████ █████████████ ████████
███████ █████████████ ████████
████████▄▀█████████▀▄█████████
██████████▄ █████ ▄█▀▄▄▄▀█████
██████████ ████▌▐█ █▀▄█ ████
████████▌▐█████ █▌▐█▄▄████
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
▌   ANNOUNCE THREAD   ▌▐   BOUNTY   ▐
TWITTER  |  FACEBOOK  |  TELEGRAM  |  DISCORD
(((((((   MOBILE APP [ ANDROID / IOS ]   )))))))
)
mahmure
Newbie
*

Activity: 182
Merit: 0

View Profile WWW
March 21, 2018, 08:04:09 PM

Kripto paralar var olduğu sürece balinalar olmaya devam edecektir. Burada ki pastayı kimseye bırakmazlar kolay kolay. Olan her zamanki gibi küçük balıklara olacak.
wanhun
Newbie
*

Activity: 140

View Profile WWW
March 21, 2018, 09:18:26 PM

Bu haber bana hiç inandırıcı gelmiyor maalesef, bu piyasalar olduğu sürece balinalarda olacaktır diye düşünüyorum çünkü bu piyasadan en çok beslenen balinalar dır.
harsak06
Member
**

Merit: 10

View Profile
March 21, 2018, 10:10:20 PM

balinalar da hamleleirni yaparken piyasayı çok iyi okumak zorundalar sonuçta en fazla miktar onlarda var yanlış hamlelerin sonrası uzun süreli düşük fiyatları istemezler
mecazherif
Newbie
*

Activity: 280

View Profile
March 21, 2018, 10:51:45 PM

Valla bence balina şovlarının sonuna gelmedik, bence tam başlangıcındayız, şu önümüzdeki süreçte büyük balina şovları görebiliriz
neowutang
Jr. Member
*

Merit: 1

View Profile WWW
March 22, 2018, 10:10:36 AM

öyle bi soru yönelteyim. balina parasını çekti Dow Jones borsasına gitti. sizce kriptolardaki gibi istediği şekilde fiyatları oynatabilir mi? hayır tepesine binerler. dünya üzerinde hiçbir borsada bunu yapamazlar. kriptolar hariç. çünkü kriptolardaki borsaları denetleyen doğru düzgün kurum mu var. tetheri konuşuyorlar halen onlar konuşurken 300 milyon daha basmışlar.

|  Shopin  |  Shopping Made Personal
››››  https://tokensale.shopin.com/  ‹‹‹‹
hollandalibaykus
Full Member

Activity: 700
Merit: 134

View Profile
March 22, 2018, 10:12:47 AM

Bitcoini sadece birkaç ay ya da yıl sürecek bir macera olarak görenler balinaların buradan gideceğini düşünebilir. Şu anda biz bir devrime şahit oluyoruz, kripto paralar ve blokzinciri teknolojisi azımsanacak bir şey değil

Pages: [1] 2 3 4 5 6 »  All
  Print  

Jump to: