Bitcoin Forum
June 16, 2024, 05:41:37 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 »  All
  Print  
Author Topic: Balina Şovlarının Sonuna Geldik... --THE END--  (Read 700 times)
forbidden
Hero Member

Activity: 1532
Merit: 560

View Profile
March 22, 2018, 11:43:30 AM

marketcap değeri arttıkça balinaların sermayesi de yetmeyecek piyasalara yön vermeye ama bunun için erken.
Geleve
Full Member

Activity: 588
Merit: 104

View Profile
March 22, 2018, 12:12:01 PM

bitcoin son 6 ayda çok el değiştirdi. öncelikle ağustos eylül aylarından itibaren güzel hareketlerle çemberin genişlemesi sağlandı. 10k doların üzerindeyken küçük yatırımcılar ki sayıları gerçekten çok fazlaydı giriş yaptılar ve bitcoin aldılar. daha sonra fiyat dumplanınca elden çıkarmak zorunda kaldılar. yani alıp kar edemeden çoğunluğu ise zararla çemberden çıkmaları sağlandı. şimdi çemberi tekrar genişletmek için bir şekilde fiyat gene artırılacaktır.
hayratposta
Newbie
*

Activity: 182
Merit: 0

View Profile
March 22, 2018, 12:57:39 PM

Ben acikcasi balinalarin tamaminin cekildigini dusunmuyorum cunku para kazanmak icin harika bir ortam. Yavas yavas alttan alim yaptiklarini dusunuyorum.
muteahhit
Member
**

Activity: 364
Merit: 20

View Profile
March 22, 2018, 01:27:31 PM

Maalesef bu ve bu tarz piyasalarda her zaman icin buyuk baliklar vardir ve asil parayi kaldiranlar bunlardir. Kucuk baliklar her zaman buyuk baliklara yem olur.
natureltiqqy
Full Member

Activity: 420
Merit: 100

View Profile WWW
March 23, 2018, 10:21:08 PM

bence balinalar parayı çekip gitti evet ama geri gelecekler. kolay yoldan sermaye katlamanın yolunu bulmuş adamlar bu piyasayı bırakırlar mı hiç.

emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
March 24, 2018, 06:15:15 AM

3 bin dolardan izlemeye başladığım tarihlerde doğru düzgün gerilemiyor. bekleyen, gerçekleşen işlemleri takip ediyorum satış kademesi oldukça az ve o kademelerde emirler olduğunda hemen alıyorlar. şu anda 10 tane yatırımcı varsa medya haberleri ile 40-50 oldu. forumda dolaşan 7-8 senelik teknik analiz grafiği vardı. o grafik aklıma geliyor ve yükselişin ne kadar yavaş olması o çizgilere daha geç ulaşacağı için hedeflerin de yükselmesi anlamına gelebileceğini düşündürüyor. diğer olasılık ise bitcoini iyice yerin dibine sokacaklar. yok paraya milletin elinden bitcoinleri iyice topladıkları zaman ılıman bir havada ralli başlayacak. son ihtimal ise bitcoinin çöp olması ki bunun ihtimali son derece az.
simonzenke55
Member
**

Activity: 182
Merit: 11

View Profile
March 24, 2018, 06:32:58 AM

Daha işin özünde yanlış bakıyorsun bana göre.
1) Balinalar asla doymazlar, finans dünyasının felsefesine aykırı,
2) "Balinaların etkilediği Büyük fonlar (Wall Street in babayiğitleri) meraklarını gidermek için alım yaptılar.. birazda tether ve Exchange lerin şişirmesiyle.." O büyük fonlar meraktan işler yapmadıkları, herşeyi hesaplayıp sahaya çıktıkları için büyükler. Test ettiler, öncü kuvvetlerden elde edilebilecek çok ganimet olduğunu öğrendiler ve esas güçleriyle sahneye çıkacaklar. Ama dediğim gibi, rastgele iş yapmayacakları ve ve oyunun kurallarını kendilerine göre oluşturmayı tercih edecekleri için piyasanın alışkanlıkları bir miktar değişecek.

Özet, klasik sermaye kriptoyu denedi, tadını sevdi ve kendi damak zevkine göre eğip bükmeye başladı (karın ağrımız bu yüzden), ama sonuçta bunun sonu bilmem kaç çarpı markepcap olacak. Bizim açımızdan bakarsak, uyum sağlayabilen kazanmaya devam eder, statükoda direnen silinir gider.

Hocam çok güzel cevaplamışsınız arkadaşın teşbihi bol anlatımı üzerine sizin bu anlatımınız cila gibi oturmuş üzerine hoş olmuş baya.
btc_turk
Member
**

Activity: 322
Merit: 12

View Profile WWW
March 24, 2018, 08:41:37 AM

Umarim kurtulmusuzdur balinalardan ama ben yine donem donem alim yapacaklarini dusunuyorum boyle verimli bir kazanc piyasasini kolay kolay birakmazlar bence.
spastikss
Full Member

Activity: 434
Merit: 107

View Profile
March 24, 2018, 09:39:45 AM

bence kripto paralar para birimi ihtiyacından ziyade para kazanma hırsı sebebiyle gereğindne fazla şişmişti ve şu an yerine dönmeye çalışıyor. şu anda bile fiyatlar çok yüksek diyebilirim.

redboxneo
Member
**

Activity: 546
Merit: 10

View Profile
March 24, 2018, 09:47:50 AM

aklıma takıldı geçen akşam grafiklere bakayım dedim. 1300'den başlamış 250 dolara kadar fiyatı düşürmüşler. bu hareket yaklaşık 1 yıl sürmüş. 10-12 ay arası kesin tarih. sonraki 1 senenin yarısı yatay geri kalanı ise yükseliş anlamında devam etmiş. yani isteseler 1000 dolara bile düşürebilirler. sonra buradan cüzdanlarını bitcoin ile doldururup uçurabilirler.
dolagani
Member
**

Activity: 140

View Profile
March 24, 2018, 10:44:47 PM

aşırı düşme olursa yatırımcıları piyasaya geri çekemezler bu nedenle düşmenin sınırı olmalı.
jameshugo17
Full Member

Activity: 721

View Profile
March 24, 2018, 11:13:05 PM

Balina şo g20 den önce başladı ancak bu durum çok mu kötüydü yoksa biraz da olsa iyimi bilemedim sonuçta market hacmi o kadar düştü ki sallamadılar kriptopiyasayı.
taseron.isci
Member
**

Activity: 224

View Profile WWW
March 25, 2018, 09:46:59 AM

Buyuk oranda yok oldu bence balinalar piyasadan ama bundan sonra yatirimci nasil guvenip girecek bu ise bilmiyorum yeni yatirimci lazim ama reklam yasaklari var ulkelerin olumsuz aciklamalari var isimiz zor.

bitkolik
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 254

View Profile
March 25, 2018, 10:13:46 AM

Paranın olduğu yerde Güç savaşları yaşanır. Elinde daha fazla olan ortamı yönetmeye çalışır ve bunda çoğu zaman başarılı olur. piyasaya giren her kuruş orta vadede geri gitse de uzun vadede mutlaka tekrar geri dönecektir. dijitalpara piyasaları sonuçta tek bir gücün elinde değil. dengesizlikler olabilir ama tek bir karar mekanizması ile yönetilmiyor sonuçta. demem o ki hiçbirşeyin sonuna gelmiş değiliz. görünüşe aldanmayın. herkes kendisi için en uygun anı bekliyor. paranın bir yere gittiği yok.
O.capan
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 5

View Profile
March 25, 2018, 10:14:03 AM

Balinalarin piyasayi terketmesiyle cok saglam bir cokus yasadi piyasa ama bu tamamen gittiler demek degil bence. Hafif bir hareketlenmeyle yeniden gelebilirler. Sonucta saglam paralar donuyor.
tlcash
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 256

View Profile
March 25, 2018, 10:29:30 AM

Balinalar paranın, kâr ın tadını almış kişiler. Öyle çekip gittikleri falan yok. Piyasayı bir düşürterek kâr yapıyorlar birde yükselterek.

A revolutionary decentralized digital economy 
Join us:██`Twitter  ◽  Facebook  ◽  Telegram  ◽  Youtube  ◽  Github
.ATHERO
.Internet 3.0 solution
dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
March 25, 2018, 05:08:54 PM

her zaman yapıldığı gibi umutlar tükendiği anda tekrar canlanacak piyasa.
Arkadaşlar sağlam,ayağınızın yere bastığı sularda yüzün.
Arkadaşın dediklerine ek Birçok projenin batacağını görebiliyorum.Dikkatli olun.
samuel3414
Full Member

Activity: 252

View Profile
March 25, 2018, 06:49:28 PM

Piyasadaki coinlerin değerlerini büyük ölçüde balinalar belirliyor fikrine tamamen katılıyorum ben de. Bir anda çok sayıda aldıkları zaman bir coini değeri uçuyor hemen veya bu durumun tam tersi oluyor
Hidrofor
Member
**

Activity: 189

View Profile
April 22, 2018, 08:29:13 PM

Piyasayı onların yönlendirdiği gerçeğini kabul etmemiz lazım balinaların yok olduğuna kesinlikle katılmıyor aksine bu dönemdeki panikçiler yüzünden çok daha büyüdüler  Undecided

Swap, Earn, Bridge, Mint Crypto & NFT in Multiple Chains
▬▬▬▬▬▬ ▬▬▬▬▬ ▬▬▬▬ ▬▬▬ ▬▬ ▬     ❶ ❷ ❸ s w a p     ▬ ▬▬ ▬▬▬ ▬▬▬▬ ▬▬▬▬▬ ▬▬▬▬▬▬
[   M V P   L I V E   ]   -   9 Blockchains Integrated Already
ethereumcu
Full Member

Activity: 434
Merit: 111

Hydax Global Bounty Program

View Profile
April 22, 2018, 10:11:40 PM

Hocam balina şovlarının sonuna geldik ama kötü mü oldu? bence hayır bu balinalar zaten en çok bitcoine zarar veriyordu

HYDAX EXCHANGE BOUNTY ANN
A Secure, Efficient, Simple Cryptocurrency Exchange
Exchange Futures & Options IEO APP Community
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 »  All
  Print  

Jump to: