Bitcoin Forum
May 07, 2024, 12:07:20 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Paper Wallet (Kağıt Cüzdanlar)  (Read 7808 times)
Deathwing (OP)
Legendary
*

Activity: 1638
Merit: 1328

Stultorum infinitus est numerus

View Profile WWW
October 24, 2013, 06:50:48 AM

Bir süredir araştırdığım ve artık kendimede oluşturduğum Paper Wallet'i size tanıtmak istiyorum.

Paper Wallet nedir?

Adı üstünde tamamen kağıt üzerine işlenmiş 1 adet Adres ve 1 adet Private Key'den oluşur. Ve güvenlik açısından çok çok daha iyidir.

Paper Wallet ile güvenliği en üst dereceye çıkarabilirsiniz, ancak yatırdığınız bitcoinleri kullanamazsınız, en azından birazını. Örneğin 1 BTC yatırırsanız "0.5 BTC kullanayım" diyemezsiniz, çünkü Private Key'ini Wallet'ınıza kaydetmeniz lazım, ki bundan sonra Paper Wallet'in bi esprisi kalmıyor.

Kendi paper wallet'im şuanda "Acil Durumlar için" adı altında oluşturdum, elimde duran boş Bitcoin'leri oraya göndereceğim.

Buradan Nasıl Paper Wallet yapıldığına bakabilirsiniz. (YAZICI GEREKMEKTEDİR.)

Paper Wallet Örneği(Kendi Paper Wallet'ım.)

1715083640
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715083640
Reply with quote  #2

1715083640
Report to moderator
The Bitcoin network protocol was designed to be extremely flexible. It can be used to create timed transactions, escrow transactions, multi-signature transactions, etc. The current features of the client only hint at what will be possible in the future.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
izmitulan
Full Member

Activity: 144
Merit: 100

View Profile
October 24, 2013, 09:01:00 AM

Hahah çok tatlı olmuş bunlar. Yanlız yatırdığınızı kullanamazsınız bölümünü anlamadım?
Deathwing (OP)
Legendary
*

Activity: 1638
Merit: 1328

Stultorum infinitus est numerus

View Profile WWW
October 24, 2013, 10:01:24 AM

Hahah çok tatlı olmuş bunlar. Yanlız yatırdığınızı kullanamazsınız bölümünü anlamadım?

Dijital bir erişim olmadığından, yatırdığınız Bitcoin'i kullanamazsınız.

Tek kullanım şansınız Private Key'i PC'deki Wallet'ınıza kaydetmek, eğer bunu yaparsanız Paper Walletteki bütün Bitcoinler PC'deki Wallet'ınıza geçecektir, Paper Wallet artık kullanılamaz olacaktır.
oli123123
Legendary
*

Activity: 1445
Merit: 1000

View Profile
October 25, 2013, 02:47:12 PM

Ben de kullanıyorum, öneririm.
djsugar
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 262

View Profile
October 26, 2013, 05:02:21 PM

güzel ancak tekrar kullanamamak kötü
aly
Full Member

Activity: 312
Merit: 103

Beşiktaş.

View Profile
November 04, 2013, 09:45:38 AM

anlamadım sanırım.
şimdi kağıt cüzdanı oluşturduk ve bitcoin adresimiz oldu cüzdan üzerinde. Biz başka bir BTC hesabımızdaki miktarı bu kağıt cüzdan üzerinde belirtilen hesaba gönderdik ve BTC ler artık bu kağıt cüzdanın belirttiği hesabın üzerinde.

Peki biz bu kağıt cüzdanının hesabında bulunan BTC leri nasıl kullanacağız, sakladık iyi güzel de bir gün kullanmak gerekirse ne yapacağız?

ve başka bir soru.

ben matbaa sektöründe çalışıyorum, kağıt cüzdan basıp içine BTC koyup internet üzerinden satılabilir mi? Sizce nasıl olur ve bu sistem nasıl gelişir, fikri olan var mı ? Yani bir nevi prepaid card gibi..
technomancer
Sr. Member

Activity: 252
Merit: 251

View Profile
November 04, 2013, 09:53:53 AM

anlamadım sanırım.
şimdi kağıt cüzdanı oluşturduk ve bitcoin adresimiz oldu cüzdan üzerinde. Biz başka bir BTC hesabımızdaki miktarı bu kağıt cüzdan üzerinde belirtilen hesaba gönderdik ve BTC ler artık bu kağıt cüzdanın belirttiği hesabın üzerinde.

Peki biz bu kağıt cüzdanının hesabında bulunan BTC leri nasıl kullanacağız, sakladık iyi güzel de bir gün kullanmak gerekirse ne yapacağız?

ve başka bir soru.

ben matbaa sektöründe çalışıyorum, kağıt cüzdan basıp içine BTC koyup internet üzerinden satılabilir mi? Sizce nasıl olur ve bu sistem nasıl gelişir, fikri olan var mı ? Yani bir nevi prepaid card gibi..

Bu cuzdan aslinda bir adet public key yani bitcoin adresiniz birde private key bulunduruyor. bitcoin-qt programinin icinde komut satirina import key deyip bu private keyi yazdiginizda cuzdaniniza ilgili bitcoin adresi eklenmis oluyor. yani cuzdan sadece ambalaj kismmi. bu bilgiyi emaillede yollayabilirsiniz.
aly
Full Member

Activity: 312
Merit: 103

Beşiktaş.

View Profile
November 04, 2013, 12:32:28 PM

peki anlayamadığım birşey var, biz Bitcoin cüzdanımızı bu site üzerinden mi oluşturacağız, yoksa sağ alt köşede download adrsini vermiş scripti indirip, kurup kendi serverımız üzerinden mi oluşturacağız ?

Ayrıca diyelim ki buradan oluşturacağız, private key veriyoruz, sakat değil mi?

Bir de bu Private Key'i nereden buluyoruz, onu anlamadım? Yardımcı olabilecek varsa sevinirim.

Android marketten indirdiğim Bitcoin uygulaması ile Bitcoin adresleri oluşturabiliyorum, Back up Keys ile yedek alma/geri yükleme işlemine de olanak tanıyor anladığım kadarı ile, peki Private Key'i nasıl görüyoruz? Bakc up veya Restore dedik mi dosya açıyor, bize bir key vermiyor.

kingofsparta
Newbie
*

Activity: 28
Merit: 0

View Profile
November 18, 2013, 06:13:14 AM
Last edit: November 18, 2013, 11:47:46 AM by kingofsparta

Arkadaşlar şu paper wallet nasıl yapılır, birisi TÜRKÇE olarak anlatabilir mi acaba?

yani bu şekilde yapmak önemli değil

şimdi bu private key falan nasıl yapılır hiçbir bilgim yok.
yapıldıktan sonra başka bi pcde sadece adresi ve private keyi girip bitcoinlerimize ulaşabiliyor muyuz?
bi adrese sürekli yeni bitcoin aldıkça gönderebiliyor muyuz?
bu bitcoinlerin ulaşıp ulaşmadığını şifreyi yazmadan öğrenebiliyor muyuz?
technomancer
Sr. Member

Activity: 252
Merit: 251

View Profile
November 18, 2013, 11:54:02 AM

Arkadaşlar şu paper wallet nasıl yapılır, birisi TÜRKÇE olarak anlatabilir mi acaba?

yapıldıktan sonra başka bi pcde sadece adresi ve private keyi girip bitcoinlerimize ulaşabiliyor muyuz?

Lutfen forumu biraz gezip okuyun, lutfen.
Sordugunuz soru en az 40 kere soruldu burda 80 kerede cevaplandi, hatta bilhakis kendim resimli adim adim anlattim nasil yapilir diye, yani azicik usenmeyip okuyun yahu, biz usenmeden saatlerde sirf yardimci olmak icin hazirlayip paylasiyoruz sizde okumak icin zaman harcayin ayip yaaaa....  Zorla yardimci olan insnalari uzaklastiriyorsunuz forumdan...

https://bitcointalk.org/index.php?topic=277495.msg2970833#msg2970833
kingofsparta
Newbie
*

Activity: 28
Merit: 0

View Profile
November 18, 2013, 09:13:37 PM

Lutfen forumu biraz gezip okuyun, lutfen.
Sordugunuz soru en az 40 kere soruldu burda 80 kerede cevaplandi, hatta bilhakis kendim resimli adim adim anlattim nasil yapilir diye, yani azicik usenmeyip okuyun yahu, biz usenmeden saatlerde sirf yardimci olmak icin hazirlayip paylasiyoruz sizde okumak icin zaman harcayin ayip yaaaa....  Zorla yardimci olan insnalari uzaklastiriyorsunuz forumdan...

https://bitcointalk.org/index.php?topic=277495.msg2970833#msg2970833

hocam çok haklısınız ama forum çok karışık olduğu için kolay kolay bulunmuyor aradığımız şeyler. Bende forumu kirletip yeni konu açmak istemediğim için buraya yazdım zaten. Forumun bir düzene ihtiyacı var gerçekten bu konuda. Teşekkürler cevabınız için Smiley
gunmunj
Member
**

Activity: 308
Merit: 10

View Profile
November 23, 2017, 12:04:10 PM

bu ücretli bir site mi acaba? biraz inceledim 15 usd karşılığında birşeyler verildiği yazılıyor.
meer45
Member
**

Activity: 140
Merit: 15

View Profile
November 23, 2017, 12:14:05 PM

Daha çok güvenlik açısından avantajlı diye kullanılıyor diye anlıyorum. Doğru mudur?

muratos
Member
**

Activity: 202

View Profile
November 24, 2017, 10:58:05 AM

arkadaşlar bu konu sanıldığı kadar zor değil.

bitcoindeki tek güvenlik private key ile sağlanıyor. Mesela aşağıdaki gibi. Gerçek bir private keydir. Üzerinde para yok sadece.

5HpHagT65TZzG1PH3CSu63k8DbpvD8s5ip4nEB3kEsreCUtzTQw

Bu uzun kodu bilen herkes bunun bağlı olduğu cüzdanın sahibi demektir. İsterse myetherwallet kullansın, isterse başka birşey.

Paper wallet dediğiniz de aynen şu.

Al bir kağıt kalem yaz üstüne kendi private key'ini. koy kitabın arasına dolapta sakla. işte bu kadar. tek satır bir kod.

----

eğer buradan para göndermek istersen desktop ya da myetherwallet uzerinde bu private key ile kayıt oluşturup btc göndereceksin.

sonra da tekrar garantiye almak için kendini, yeni adres üretip, tüm paranı bu adrese gönderip, private keyi alıp yazıp tekrar saklayacaksın. Bu işlem de ekstra masraf demektir.

Yani paper wallet amacı uzun vade ve kısa vade yatırımları ayırmaktır. Diyelim 10 btc var. İki adreste tutacaksın. 9btc paper wallet. hiç dokunmayacam diyorsan uzun süre. 1btc ile de işlemlerini yapacaksın borsa morsa. umarım anlatabildim.
jackspow
Member
**

Activity: 178

Be Free

View Profile
November 24, 2017, 11:46:25 AM

Bir testi altını toprağa gömmek gibi geldi. O kodları kimse bilemez, kimse bilemediği için de korunaklı şekilde saklanır. Tek sorun o kodları içeren belgeyi kaybetmeniz olur herhalde. Yüksek miktar yatırım varsa kaybedeni de kahreder, yakar yıkar valla. Güvenlik en üst seviyede demişsiniz ama bence öyle değil. Bu kağıdı ele geçiren de kullanabilir. Bir nevi hamiline çek gibi. Ama bankayı arayıp uyaramıyorsunuz da. Ciddi bir sıkıntı.
entr
Sr. Member

Activity: 602
Merit: 277

View Profile
February 28, 2018, 08:37:04 AM

Bitcoin için hangi siteden bu kağıt cüzdanı almak daha mantıklı? Ethereum için myetherwallet söyleniyor hep, bitcoin için ne tavsiye edersiniz? Teşekkürler.

Herhangi bir siteden almak zorunda değilsiniz. Elinizde mevcut olan bir private keyi kağıda yazıp sakladığınızda sizinde bir paper walletiniz olmuş oluyor.   
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
February 28, 2018, 08:56:52 AM

Bitcoin için hangi siteden bu kağıt cüzdanı almak daha mantıklı? Ethereum için myetherwallet söyleniyor hep, bitcoin için ne tavsiye edersiniz? Teşekkürler.
"Kağıt cüzdan" alınan bir şey değil yapılan bir şeydir. Evinizde çıktı alırsınız olur biter Smiley
Biraz araştırmanız lazım. Bitcoincore ya da electrum gibi cüzdanlardan priv key nasıl import/export edilir falan öğrenmeniz gerek.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
February 28, 2018, 10:19:20 AM

Bence en güvenli yöntem kağıt cuzdan kriptopara saklamak için. Dijital ortam tehlikeli aynı zamanda borsaların güvenlik açıkları erisim problemleri de büyük. Btc çok olmadığı ve al sat yaptığım için şu an btclerim borsada ama ethereum depolarımı 3 Farklı kağıt cüzdanıma böldüm. Ethereum saklıyorum çünkü aynı cüzdanı tokenler içinde kullanabiliyorum. 1 inde sadece ethereum birinde sadece tokenler ve 3 ise transferler için kullaniyorum. Bana gore ve bir cok.insana gore de ethereum değerlenecegi icin bu şekilde yol izliyorum.
Drfalcon
Jr. Member
*

Activity: 266
Merit: 1

Staker.network - POS Smart Contract ETH Token

View Profile WWW
March 01, 2018, 06:56:11 PM

Bunlardan oluşturup şimdiden torunlara miras olarak ayırmak lazım  Grin

ELONCITY    ❱ ❱ ❱ ❱    Power The world for FREE!
Public Sale Coming Soon  │  https://eloncity.io/
muratos
Member
**

Activity: 202

View Profile
March 14, 2018, 08:42:40 AM

Bence en güvenli yöntem kağıt cuzdan kriptopara saklamak için. Dijital ortam tehlikeli aynı zamanda borsaların güvenlik açıkları erisim problemleri de büyük. Btc çok olmadığı ve al sat yaptığım için şu an btclerim borsada ama ethereum depolarımı 3 Farklı kağıt cüzdanıma böldüm. Ethereum saklıyorum çünkü aynı cüzdanı tokenler içinde kullanabiliyorum. 1 inde sadece ethereum birinde sadece tokenler ve 3 ise transferler için kullaniyorum. Bana gore ve bir cok.insana gore de ethereum değerlenecegi icin bu şekilde yol izliyorum.

Tüm cevaplar için çok teşekkür ederim. Bir soru daha sorayım izninizle. Bazı airdroplara katıldım ve tokenlar geldi. Peki bu gelen tokenları kağıt cüzdana nasıl aktarıyoruz? MEW ile cüzdanı açıp aktarım mı yapmalıyım? Yardım sitelerinde bu konu ile ilgili açıklamaya raslayamadım Smiley Şimdiden çok teşekkürler.

yok hayır. açmana gerek yok. direk kağıt cüzdanın olduğu eth adrese gönderebilirsin. sonra da etherscanden bakarsın gelmiş mi diye? aslında kağıt cüzdan felan biraz milletin kafası karışıyor. o sadece bir private key. al eline kalem kağıt yaz bir yere. oldu sana kağıt cüzdan Smiley))
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: