Bitcoin Forum
June 18, 2024, 01:57:05 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2  All
  Print  
Author Topic: Rusya’dan Venezuela’ya Petro yardımı  (Read 264 times)
sejem (OP)
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 2

View Profile
March 21, 2018, 12:20:13 PM

Rus hükümet yetkilileri ve iş adamlarının Venezuela'nın dünyanın ilk devlet destekli kripto para birimi Petro'yu başlatmasına yardım ettiği iddia ediliyor.

Time’da yer alan habere göre Rus hükümet yetkilileri ve iş adamları, Venezuela’nın dünyanın ilk devlet destekli kripto para birimi Petro’yu başlatmasına yardım etti.

Konuyu bilen ancak ismi açıklanmayan yetkililere dayandırılan haberde, milyarderler Dennis Druzhkov ile Fyodor Bogorodsky’nin Venezuela cumhurbaşkanı Nicolas Maduro‘nun Petro‘yu inşa etme çabaları için tavsiyelerde bulundu belirtiliyor. Ayrıca Kremlin’in üst düzey tanışmanlarının Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in desteğiyle Petro’nun gelişimini denetlediği bildiriliyor.

Haberde ayrıca şunlar yazıldı:

“Perde arkasında Petro, aslında Venezuelalılar ile Rus yetkililer ve iş adamları arasında ABD’nin yaptırımlarının gücünü ortadan kaldırmak amacıyla başlatılan yarı gizli bir ortak girişimdi.”

Bu arada Rus hükümeti bu iddiaları reddederek dergiye Rus mali yetkililerin hiçbirinin Petro’nun üretimi ve gelişimine katılmadığını söylerken Venezuelalı yetkililer bir yorum talebine cevap vermedi.
Undermood
Legendary
*

Activity: 950
Merit: 1000

View Profile
March 21, 2018, 01:15:16 PM

Yardım etmiş olabilirler tabi ki de. Zaten Vladimir Putin kripto para piyasasından uzak kalmayacaklarını belirtti ve bu piyasada olacaklarını söylemişti. Venezuella ya Rusya tarafından yardım edildiyse Rusyanın bu işe girişmesi çokta uzun sürmeyecektir.

╓▄▄▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄╖,
         ,▄██▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█▄,
        ▄████▀▀░░        ░╙▀▓███▓,
      ,███╣▒▒▒░░╓╖╖╖╖╖╖,░░░▒▒╢▓▓▓[
     ╓▓██▓▓▓███▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓██▓╢▓▓▓▓
    ╖▒▓▓▓▓▓██████▀▀▀▀▀▀▀██████▓▓▓▓▒░,
   ╫▒▒▓▓▓▓▓▓▒               "▓▓▓▓▓▓  ╟
  ▐▓░░░▓▓▓▓▓▓╖              ▓▓▓▓▓▓░  ]
 ,▓▓░░░░╙▓▓▓▓▓▄           ╓▓▓▓▓▓▓`░░ ▐▓▌
 ╟▓▓▌░░░ ╙▓▓▓▓▓▓         ╓▓▓▓▓▓▓░░░░╓▓▓▓
 ╟▓▓▓▓   ░`▓▓▓▓▓▓,      ╟▓▓▓▓▓╜░░░░╓▓▓▓▓
 ╙▓▓▓▓▓,░ ░ ▓▓▓▓▓▓╖   ,▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒░╟▓▓▓▓▌
  ▓▓▓▓▓▓╖░   ╙▓▓▓▓▓▌ ╓██████▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓`
   ╙▓▓▓▓▓▌  ░░╙▓▓▓▓▓▓█████▓▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓
    ╙▓▓▓▓▓▓  ░░░▓▓▓▓▓▓███▓╢╣╢╢▓███▓█▀
      ▓▓▓▓▓▓@░░░░▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓██████▀
        ▀▓▓▓▓▓▄░▒▒░▓▓▓▓▓▓██████▀▀
            ╙▀▀▀██████████▀▀▀`
InfinitusToken.io
███
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███

███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
   ███
⚑⚑ Read our Whitepaper
⚑⚑ Medium ⚑⚑ Telegram
[/ta
jingyang
Full Member

Activity: 392
Merit: 103

View Profile
March 21, 2018, 01:25:44 PM

Rusya Amerika'nın tersi ne varsa yapıyor gibi, Trump Petro'yu ülkede yasakladı bunlarda alttan alttan destek veriyor sanırsam. Bu işe ülkeler karıştımı çıkardan başka birşeye dönüşmez

▬▬▬▬▬      ▬     iCumulate         Investing in the future together           ▬      ▬▬▬▬▬
WHITEPAPER  ]     ████     PRESALE  /  Nov 30th - Dec 7th     ████     [   ONE PAGER   ]
▬      ▬▬▬▬▬     Twitter     ●     Facebook     ●     Telegram     ●     Medium     ▬▬▬▬▬      ▬
trako
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
March 21, 2018, 02:13:09 PM

rusyayla ilgili yapılan kripto paralar üzerine haberler bana olasılığı yüksek işler izlenimini veriyor. çünkü desteğini esirgemiyor ve yeniliklere de açık.
diğer devletlerden önce davranarak iyi bir kazanç sağlayıp öne geçeceğini düşünüyorum.
samuel3414
Full Member

Activity: 252
Merit: 100

View Profile
March 21, 2018, 05:40:06 PM

Yardım etmiş olmaları şaşkınlıkla karşılanacak bir durum değil bence hatta birçok kişi de böyle düşünüyordur. Ruslar önem veriyor kripto paralara ve ellerinden geleni de yapacaklardır her durumda.
beynimtok
Member
**

Activity: 280
Merit: 10

View Profile
March 21, 2018, 11:06:05 PM

valla milyarder sıfatıyla anılan  Fyodor Bogorodsky bu tip yatırım yaptığını bilmiyordum, bir kaç tane danışmanını internetten takip ediyordum denk gelmedim, ama haberlere kadar çıkmış, ilginç
CTRLX
Hero Member

Activity: 910
Merit: 503

View Profile
March 21, 2018, 11:08:38 PM

Rusya her zaman kriptoparaların yanında olan bir ülke gibi gözüküyor ama emin olun Rusya'nın 10 katı kadar kriptopara Amerika'nın elinde vardır.. Ben her devletin bir şekilde kriptoparalara gözyumduğunu, göz yummasa bile bu gerçekten kaçamayacaklarının farkında olduklarını düşünüyorum.
tinywestler
Full Member

Activity: 308

View Profile
March 21, 2018, 11:35:29 PM

Ben insanların kendilerini milyarder olarak nitelendirmelerini ya da bu şekilde anılmalarını doğru bulmuyorum, meslekleriyle anılmalılar
husdemba
Full Member

Activity: 1302
Merit: 115

Pepemo.vip

View Profile
March 22, 2018, 09:03:05 AM

Bu işin bu kadar sistemli bir şekilde başlaması için arkada mutlaka bir güç olmuştur.
Ben Venezuela'da bu işi tek başına başarabilecek bir vasıf göremiyordum açıkçası.

kirmizicizgimiz
Member
**

Activity: 210

View Profile
March 22, 2018, 09:41:13 AM

Düşündüğümüz de bu yardımın rusya'ya neler kazandırdığını irdelememiz gerekir. Bunun üzerine beyin fırtınası yaptığımızda haberin gerçek olup olmadığına ulaşabiliriz.
kirmizicizgimiz
Member
**

Activity: 210

View Profile
March 22, 2018, 09:42:15 AM

Bu işin bu kadar sistemli bir şekilde başlaması için arkada mutlaka bir güç olmuştur.
Ben Venezuela'da bu işi tek başına başarabilecek bir vasıf göremiyordum açıkçası.
Hocam adamlar petrol zengini bir ülke maddi güçleri var teknik anlamda personeli rahatlıkla temin edip bu işe girebilirler. Neye göre kime göre güç göremiyordunuz merak ettim açıkcası
felixesteban
Member
**

Activity: 294

World’s First Decentralized ICO Platform

View Profile
March 22, 2018, 04:35:12 PM

Trump'ın tüm Amerikan vatandaşlarına petro alım satımını yasaklamasının ardından bu kez Rusya'nın destek açıklaması geldi. Tüm dünya bu iki ülkenin oyun sahası haline geldi,güçlerini birleştirip dünyayı nasıl daha iyi bir yer haline getiririz kaygısı olmadığı müddetçe iyimser olmak çok zor.

▐ █   CoinFast   |   World’s First Decentralized ICO Platform
●● ▬▬   Whitepaper   [  Join the Whitelist  ]   Telegram   ▬▬ ●●
Facebook   Instagram   Twitter   ANN Thread   Youtube   Medium
hero_coin
Member
**

Activity: 322
Merit: 16

View Profile
March 22, 2018, 05:57:06 PM

Rusya Amerika soğuk savaşı iki ülke var olduğu müddetçe devam edecek. Amerika Rusya Çevresinde varlık gösterdikçe Rusya da Amerika kıtasına el atıyor.

Rusya zaten kriptopara alanında ciddi çalışmaları ve yatırımı olan bir ülke. Desteklemiş olması gayet normaldir. Venezuela için değil asıl kendileri için.
cryptoglobal79
Full Member

Activity: 308

--

View Profile
March 22, 2018, 06:09:36 PM

Rusya Venezuela'ya yardım etmiş olabilir çok mantıklı geliyor bana da. Rusya'nın kripto paraları desteklediği zaten biliniyor ayrıca Amerika'nın yaptırımlarının gücünü kaldırmak istemesi de normal.
ugurszf
Jr. Member
*

Activity: 434
Merit: 1

View Profile
March 22, 2018, 06:12:36 PM

rusya ve amerika arasında bu yarış eninde sonunda bu piyasaya da sıçrayacaktır.ayrıca da petroya destek vermesi bence çok şaşılacak bir durum değil çünkü venezuela şu an amerikanın karşısında ve amerikaya karşı duruş sergilemekte. rusya da bu fırsatı kaçırmayacaktır doğal olarak.
Koray Pulsar
Newbie
*

Activity: 280
Merit: 0

View Profile
March 22, 2018, 06:37:33 PM

Rusya Amerika ilişkileri ne kadar saklansa da antlaşmalar yapılsa da süper gücün kim de olduğunu kanıtlama çabaları içinde olmuşlardır tarihten bugüne kadar
criptoturk
Member
**

Activity: 350

View Profile WWW
March 22, 2018, 08:11:46 PM

ateş olmayan yerden duman çıkmaz ama muhtemel gibi duruyor çünkü amaç ambargoyu delmek. Putin de akıllı adam kripto para yı da destekliyor ve bir yardımı olmuş olma ihtimali yüksek..

H A R A                [  WHITEPAPER   │   LITEPAPER  ]                H A R A  
Empowering billions through data one byte at a time
TWITTER     GITHUB          REDDIT     FACEBOOK     BITCOINTALKLINKEDIN
Aceeakell
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 300

View Profile
March 22, 2018, 09:03:24 PM

Ben petro projesini başarıya ulaşacak bir proje olarak nitelendirmiyorum açıkçası, sebebi de şu; çok fazla siyasetin içine girdiler, siyasetin içine giren her fikir, her proje, her atılım eninde sonunda siyasetle birlikte batıyor, uçak da üretseniz aynı demir yolu da üretseniz aynı, belediyede temizlikçi olarak işe girseniz de aynı
Bitinator
Sr. Member

Activity: 746
Merit: 251

View Profile
March 22, 2018, 09:29:02 PM

Bu sadece bir iddia aynı zamanda bu iddia piyasayı yeşillendirmek için uydurulmuş bir haber de olabilir. Ben Venezuela'nın Rusya'dan yardım alacağını sanmıyorum sonuçta Petro'nun kendi alt yapısı yoktu, Ether tabanlı çıkmamış mıydı?

INVALID BBCODE: close of unopened tag in table (1)
cemaluzan
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 1

View Profile WWW
March 22, 2018, 09:38:42 PM

İki büyük devlet rekabet için kripto paralara giriş yaptı. O yüzden bu işe girmislerdir ki bunun da Sabancı koç ortaklı kripto para gibi yalan olma ihtimali de var
Pages: [1] 2  All
  Print  

Jump to: