Bitcoin Forum
June 13, 2024, 10:00:07 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: 10. adam olmak  (Read 266 times)
wolwoo (OP)
Legendary
*

Activity: 2114
Merit: 1142

View Profile
March 22, 2018, 02:01:35 PM

"world war z filminde bahsi geçen ve israil'in gerçekleşmesi çok düşük ihtimalli hatta imkansız görülen tehditlere karşı kullandığı söylenilen bir tür istişari savunma protokolü.

israil'in 10 kişilik bir tepe konseyi vardır. bu konseyin görevi olası tehditleri değerlendirmek ve onlara göre hazırlık yapmaktır. hiç kimsenin gerçekleşmeyeceğine inandığı bir kaç felaketi yaşamalarından sonra bu konseyde onuncu adam kuralı uygulanmaya başlar. bu kurala göre, eğer konseyin 9 üyesi bir tehditin gerçekleşmesini imkansız görüyorlarsa kalan 10. üyeye onlara muhalefet etmek, bu tehdit ne kadar inanılmaz görünse de onu araştırmak, savunma hazırlıkları yapmak gibi bir görev düşmektedir. bu şekilde israil hiçbir tehdite karşı savunmasız yakalanmayacaktır. gerçekleşmesi mümkün görünmeyen o tehditle karşı karşıya kalmaları durumunda, savunma konseyinin başına -o kriz müddetince- onuncu adam geçecektir." Ekşi'den alıntıdır

Forumda ne zaman biri genel kabul görmeyen uçuk birşey söylese dışlanıyor, aptal falan deniyor. Arkadaş yeter bıktık yauu anladık
-murdoch mıdır nedir bütün yumurtaları aynı sepete koyma demiş
-sabırlıların parası sabırsızlara vs vs
-asla şunu yapma bunu yapma-ripple 4 dolar olmaz (oldu)

biri de farklı birşeyler söylesin artık ya da söylediğinde dışlanmasın KÜFÜR hariç, edene (olursa) şimdiden aynen iade!
Bu başlık altında altcoinler kripto falan ne varsa söylemek istediğiniz söyleyin, marketcap 100 trilyon dolar olacak deyin, btc 10 milyon dolar, digibyte 1000 dolar olacak, waves ethereum olacak deyin eğer gerçekten inanıyorsanız...bi rahat bırakın yau

"Küllü hâlin yezûlü" =>> Her hâl geçicidir
ay-x
Newbie
*

Activity: 153
Merit: 0

View Profile
March 22, 2018, 02:06:37 PM

Gerçekten haklı bir isyan olmuş sizinki, derinlerden gelen bir birikimin dışarıya patlaması.

BTC 2018 yılı içerisinde  35k$ görecektir (Yatırım tavsiyesi olmamakla beraber, her koyun kendi bacağından asılır)

Ripple  ' in bir geleceğini görmüyorum uzun vadede BTC ' nin bir ödeme yönetimi olarak kabul görmesi halinde sabit bir kur dalgasına inerek XRP'yi ezecektir.
Lydian
Hero Member

Activity: 1638
Merit: 686

View Profile
March 22, 2018, 02:15:52 PM

Ben 1 yatirip 2, 3 kazanmak istiyorum bu piyasada...
Bu 1'i bazen bitcoin, bazen bir altcoin'e yatiriyorum, bazen karma yapiyorum...

Ben 1 yatirip 2, 3 alabildikten sonra... Bitcoin ister 1 milyon olsun, ister bitcoin piyasadan sürülsün... Umrumda degil...
Ben, yatirdigim 1'i 2, 3 ve daha fazla yapabiliyorsam, gerisi teferruattir...
Onun icin, yok su coin ucacak, yok bu patlayacak, bitcoin su kadar olacak... Amaaannnn... Isim gücüm basimdan askin zaten:)

Haa, o 1'i de icimden geldigi gibi yatiriyorum... Kazanirsam eyvallah, kaybedersemde yanlisa yatirmisim...
Ama baskasinin sözüyle yatirsam ve o coin düsse, o zaman niye dinledin onu derler, derim...

Her koyun kendi bacagindan...

Yani, 1., 2., 3., ... ve hatta 10. adamda benim, kendimim:) Para benim, adam da benim:)
vezirrr
Full Member

Activity: 364
Merit: 114

The revolutionary trading ecosystem

View Profile WWW
March 22, 2018, 02:16:25 PM

Çok haklısın. Bu dışlayan kesim tamamen rank kasma amacı ve içini dökme amacıyla buralarda takılan "rankı yüksek olsa da dışarıdan bakıldıgında newbie bile olamayacak düzeyde" kişilerdir. Bu yüzden ben şahsen bu foruma artık pek takılmayıp sağlam bir telegram grubunda yer almaktayım, herkese de tavsiye ederim. En azından telegram gruplarında boş ve salak saçma konuşan, yalan bilgi yayan kişiler ya susturulmakta, önce öğren denilmekte yada banlanmaktadır. Ama burası maşallah at koşturulan yer olmuş. Bilgisiz kişiler ötüp duruyor.

Hiç bir bilgi olmadan tamamen hissetmek babında konuşuyor herkes. Ve tamamen bir görüşü savunan kişiye eleştirmek olsun, başka yaptıkları bir iş yok. Git şu coini araştır bilgilendir bizi desen 2 dk sını ayırmaz. Ama gelir burada sana 2 saat muhalefet yapar her konuda hem de hiç bir bilgisi olmadan. Çok yazık...

Carolinawiestput28
Jr. Member
*

Activity: 154
Merit: 1

View Profile
March 22, 2018, 02:25:32 PM

Tayyip chp li olacak. Al sana farklı sey.
unihamburg
Member
**

Activity: 411
Merit: 21

View Profile
March 22, 2018, 02:28:06 PM

Iyi de hocam ne güzel belirtmissin 10. adamin görevi imkansiz gibi görünen sey üzerine arastirma yapmak diye. ARASTIRMAK!

Burada herhangi bir arastirma sonucunda ütopik de olsa fikrini belirten birine kimsenin bir itirazi olmaz.

Sorun, burda gelip kulaktan dolma bilgilerle iskembe-i kübradan sallayarak fikir beyan edenlerde.

Adama bu bilgiyi neye dayanarak söylüyorsun diye sordugunda, oturma organima dayanarak diyor...

Arastirin arkadaslar. Burada yazilanlari teyit edin/ettirin, kendi filtrenizden gecirin. Ondan sonra karar verin. Size tavsiyem bu!
dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
March 22, 2018, 02:39:13 PM

Bu piyasadan ne olacağı asla belli olmaz reis.
ethereum bi kaç dolar iken  balon diye bi taraflarını yırtanlar vardı Cheesy
nerelerde şuan bilmiyorum
wolwoo (OP)
Legendary
*

Activity: 2114
Merit: 1142

View Profile
March 22, 2018, 02:39:50 PM

ayı piyasasında altcoine girilmez-girilir arkadaş, tepeden gireceğime diplerden girerim, düşerse de düşsün

herhangi bir coine all in girilmez-1 seneden fazladır hep tek coine all in giriyorum! sepet en fazla 1 hafta dayanıyor

çok parayla girilmez- giren girsin senin paran mı?

ripple'dan adam olmaz, çer çöp vs-yılbaşına milyoner olarak girebilirdim, bana ne çöpse!

vs vs vs...

"Küllü hâlin yezûlü" =>> Her hâl geçicidir
tayfundeniz
Sr. Member

Activity: 826
Merit: 296

View Profile
March 22, 2018, 02:46:29 PM

Bu piyasada hayal satılır hayal alınır.yüzde 90'u bana göre şu an bir şey yapmıyor.BTC en kralı oda ancak transfer olarak kullanılıyor.BTC yatırım aracı olarak görülüyor.Bu piyasa da gördüğüm tek şey var her şey psikolojiye bağlı.Bir haberle düşüyor bir haberle çıkıyor.Altcoinler de öyle.Şu tarih de şu çıkacak diyerek hücum olunca fiyat artıyor sonra inişler yaşanıyor.Bu piyasada tutunmak için hiç bir coine duygusal bağlanmamak gerekir.En Kralı BTC bile tokat manyağına döndü.Bende tek coinle şu an ilerliyorum.Bountyle'den gelenlere bakmıyorum bile.Tek coin var bir başka coin yedekte.Biri çıkarsa diğeri de düşükse satıp diğerine geçiyorum.Miktar attırıyorum.
rasputincoin
Full Member

Activity: 266
Merit: 148

View Profile
March 22, 2018, 02:48:37 PM

10. adam protokolü çok pahalı bir oluşumdur aslında ama güzel bir noktaya değinmiş sin zaten tüm paranızı kripto piyasasına bağlamayın deyişimizin sebebi de bu aslında. Her zaman sizi tekrardan güçlü kılabilecek bir sermaye yapısına sahip olmanız gerek
LoveFooL
Member
**

Activity: 476
Merit: 12

View Profile
March 22, 2018, 03:17:51 PM

onuncu adam işleyiş olarak büyük zaafları örten bir stratejidir. Lakin bunu forumda uygulayacak olsa ne onuncu adamlar çıkar ağzın açık kalır Smiley hele gerçek onuncu adam gibi kriz anında krizi sen yönet desen ülkeyi batırırlar
depecoin
Jr. Member
*

Activity: 294

View Profile
March 22, 2018, 04:01:48 PM

bitcoin patlayıp 100 dolar olacak , ethereum bütün ethler icolara kaydığı için 100 doların altına inecek neo ve gvt başarılı olup 1000 doları görecek benim düşüncem böyle Smiley
avalonn
Full Member

Activity: 728
Merit: 151

View Profile
March 22, 2018, 06:26:22 PM

her ne kadar bitcoinden nefret etsemde bunun fiyatı yüksek ve sabit kalmadıkça diğerlerinin şansı yok gibi duruyor...ico devlerinin sahip olduğu ether miktarı da %3 civarında falan..o kadar büyütmeyin gözünüzde..
batturkey
Full Member

Activity: 336
Merit: 100

The World’s First Blockchain Core

View Profile
March 22, 2018, 08:17:31 PM

mkdumun israiline bak ya ben dellensen simdi kalkip gidip yaksam orayi bunuda hesaba katmismidir o 10. adam?

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄ ■        SKYNET        ■ ▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▐▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬     PRIVATE SALE is LIVE     ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▌
Whitepaper   Bounty   Bitcointalk   ■   Facebook   Twitter   Telegram
Cashcash
Sr. Member

Activity: 644
Merit: 250

🤖UBEX.COM 🤖

View Profile
March 22, 2018, 08:27:58 PM

ZRX in ICO sundan 6 centte aldığım coinleri 2,5 dolar olunca satmayan beni hiç anlayamıyorum . Tekrar aynı yerlere çıkmacağından çok endişeliyim hayalleri çok büyük tutum , yıkımda çok büyük olacak kendi adıma .

GLOBAL DECENTRALIZED ADVERTISING EXCHANGE

Token sale: MAY 21

▄█▄      ▄█▄        
                                 █████    █████       
                        ▄██▄     ▀█▀      ▀█▀        
                ▄█▄    ▀██▀                           
         ▄     ▀█▀                        ▄█▄        
        ▀█▀                      ▄█▄     █████       
                        ▄██▄    █████     ▀█▀        
   ██          ▄█▄    ▀██▀     ▀█▀                  
         ▄     ▀█▀                        ▄█▄        
        ▀█▀                      ▄█▄     █████       
                        ▄██▄    █████     ▀█▀        
   ██          ▄█▄    ▀██▀     ▀█▀                  
                ▀█▀                                    
          ▄                      ▄█▄      ▄█▄        
         ▀█▀           ▄██▄    █████    █████       
   ██          ▄█▄    ▀██▀     ▀█▀      ▀█▀        
                ▀█▀                                    
           ▄                      ▄█▄     ▄█▄        
          ▀█▀            ▄██▄   █████   █████       
    ██            ▄█▄   ▀██▀    ▀█▀     ▀█▀        
             ▄    ▀█▀                                 
            ▀█▀                         ▄█▄           
       ██              ▄█▄   ▄██▄    █████          
                  ▄    ▀█▀   ▀██▀     ▀█▀           
                 ▀█▀                                   
            ██                   ▄██▄                 
                    ▄     ▄█▄   ▀██▀                 
                   ▀█▀    ▀█▀                          

▄█   ▄█  ▄█        ▄█████▄   ▀█▄     ▄█▀
██   ██  ██▄▄▄▄▄   ██▀   ▀██    ▀█▄  ▄█▀
██   ██  ██▀▀▀▀██  ██▀▀▀▀▀▀▀      ████   
██   ██  ██   ██  ██▄   ▄█    ▄██▀▀██▄   
▀██████▀  ▀██████▀  ▀███████▀   ▄██▀   ▀██▄
Telegram
Facebook
ANN Thread
Youtube
LinkedIn
Twitter
Medium
Reddit
Github
nekominer
Full Member

Activity: 476
Merit: 102

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
March 22, 2018, 08:30:58 PM

Sadece burada değil birçok platformda çok yüksek ego var.
Birşey yazıyorsun herkes onu senden daha iyi biliyor o şeyi, hemen klişe laflar. Yukarıda wolwoo paylaşmış.
Ne yaparsan yap kendi stratejini geliştir, biraz tecrübe sahibi olduktan sonra para kazanmam için çok şanssız olman lazım.

turkmachiavelli
Full Member

Activity: 434
Merit: 100

View Profile
March 22, 2018, 09:24:39 PM

İçimdekileri dökmüşsünüz tebrik ediyorum vallahi. Bence Ethereum bitcoini elbet bir gün geçecek arkasından cardano, vechain gibi isimler gelecek. Devletler yıllar sonra bu piyasayı benimseyip kendi coinlerini piyasaya sürecek. Tüm dünya bu piyasadan haberdar olup kullanacak.

JetToken
Jr. Member
*

Activity: 98

WWW.OAX.ORG - MARKET INTEGRATION PLATFORM

View Profile
March 22, 2018, 11:41:52 PM

Güzel protokol yapmışlar. Adamlar işi biliyor. Herkese böyle strateji lazım.

Kendi adıma, birinci adam başkası olabilir. Okurum, araştırırım, fikir sorarım. Ama 2 ve sonrasında ki adam hep ben olurum. Hata yapsam da kendi paramla kendim hata yapıyorum. Doğru yaptığım da ise Smiley değme keyfime...

OAX - BRIDGE TO TRADITIONAL FINANCE WORLD
OAX - INTEGRATION OF CRYPTOCURRENCY MARKET
■ oax.org ■ bit.ly/BttANN ■ bit.ly/ActiveBounty ■
nascasto
Full Member

Activity: 504
Merit: 102

PRIVATE FEDERATED BLOCKCHAIN

View Profile
March 22, 2018, 11:49:58 PM

Burda böyle bir protokol yapmaya kalksan atıyorum telegram üzerinden. O 10 kişiden en az 5 6 kişisi 2-3 eth karşılığında ordan çıkan bilgileri başkasına aktarır. Onlar 1-2 eth karşılığında başkasına satar. Süreç bu şekilde gider. Zaten Türkçe forumda 10 konudan 8i 10 yorumdan 9.5u çöp çokta şaapmamak lazım  Grin

Bitcocoin
Sr. Member

Activity: 266
Merit: 271

View Profile
March 23, 2018, 09:36:35 AM

Yatırım tavsiyesi verenlere ya da şunu yapma bunu yapma diyenlerin sözlerini çok fazla dikkate almıyorum. Biri bana bak şu coini izle ya da şunun projesini incele dediğinde kendim bakıp araştırırım. Burası bilgi paylaşmak için ideal bi yer ama kimse kimsenin babasının oğlu değil ki dediğini yapalım.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: