Bitcoin Forum
June 22, 2024, 07:03:30 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 »  All
  Print  
Author Topic: G20 Zirvesi / Ülkelerin Kripto Tepkileri  (Read 471 times)
avalonn
Full Member

Activity: 728
Merit: 151

View Profile
March 25, 2018, 06:58:01 PM

anlamadığım türkiye legal demiş ama türkiyede bakanlar almayın şu an kullanmayın diyorlar çözemedim ordayken herkes legal diyo ayıp olmasın diye mi demişler çözemedim

Ülkemizdeki bakanlar haklı değil mi sizce HuhÇiftlik bank tarzı oluşumlara güvenen bu kadar kişi varken kripto paraları basın önünde desteklerlerse bizim insanımız kim bilir kaç milyar dolar dolandırılır. Smiley

bakanlar tabiki haklı değil....benzin yanıcı bir madde diye kullanımını yasaklamak gibi bir mantık bu...eğer cahil kalırsan bunun bedelini elbet bir gün ya paranla ya malınla ya canınla ya sağlığınla ya da başka başka şeyler ile muhakkak ödemek zorundasın..çiftlikbank olayında da bu oldu...iyi o zaman saftirikler dolandırılmasın diye interneti de kapatalım  Grin

çok örnek var ama bir örnek daha vereyim.bazı cahillerin şeker fabrikalarının satılmasını sözde haklı bulması "tabiki zarar ediyorsa satılacak"  demesinin bedelini yarın hem kendi hem ailesi ödeyecek...gdolu mısırdan yapılan nişasta ve fruktoz şurubundan yapılan gıdaları tüketerek genç yaşta kanserden ölerek..

kripto da  benzer şey var..sen gidip 4 $ dan ripple alırsan ya da 100 milyar adet basılmış ethereum tokenine evi arabayı satıp girersen devlet napsın...kafası çalışmayan zaten uzak dursun en temizi

tabi bence daha temizi bizim ülkemizde bu işlerin fazla yayılmaması..cehaletten ötürü nereye girsek orayı batırıyoruz ne de olsa  Grin
Tadic
Full Member

Activity: 434
Merit: 100

View Profile
March 25, 2018, 08:49:14 PM

bence türkiyenin böyle pozitif bir tepki vermesi gerçekten çok ilginç o kadar tartışmadan sonra böye sonuca varmaları şaşırttı beni ne yalan söyleyim ama güzel hakkımızda hayırlısı olsun Cheesy
kenanzz
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1000

View Profile
March 25, 2018, 08:49:25 PM

anlamadığım türkiye legal demiş ama türkiyede bakanlar almayın şu an kullanmayın diyorlar çözemedim ordayken herkes legal diyo ayıp olmasın diye mi demişler çözemedim

Ülkemizdeki bakanlar haklı değil mi sizce HuhÇiftlik bank tarzı oluşumlara güvenen bu kadar kişi varken kripto paraları basın önünde desteklerlerse bizim insanımız kim bilir kaç milyar dolar dolandırılır. Smiley

bakanlar tabiki haklı değil....benzin yanıcı bir madde diye kullanımını yasaklamak gibi bir mantık bu...eğer cahil kalırsan bunun bedelini elbet bir gün ya paranla ya malınla ya canınla ya sağlığınla ya da başka başka şeyler ile muhakkak ödemek zorundasın..çiftlikbank olayında da bu oldu...iyi o zaman saftirikler dolandırılmasın diye interneti de kapatalım  Grin

çok örnek var ama bir örnek daha vereyim.bazı cahillerin şeker fabrikalarının satılmasını sözde haklı bulması "tabiki zarar ediyorsa satılacak"  demesinin bedelini yarın hem kendi hem ailesi ödeyecek...gdolu mısırdan yapılan nişasta ve fruktoz şurubundan yapılan gıdaları tüketerek genç yaşta kanserden ölerek..

kripto da  benzer şey var..sen gidip 4 $ dan ripple alırsan ya da 100 milyar adet basılmış ethereum tokenine evi arabayı satıp girersen devlet napsın...kafası çalışmayan zaten uzak dursun en temizi

tabi bence daha temizi bizim ülkemizde bu işlerin fazla yayılmaması..cehaletten ötürü nereye girsek orayı batırıyoruz ne de olsa  Grin

Hocam çok iyi örnek vermişsiniz ama bizim ülkemizde düşünceler maalesef yasakcı zihniyete daha çok çalışıyor.Vpnleri yasaklamaya çalışan bir bilişim kurumumuz var.Devletin başı da maalesef aynı düşüncede.
TheEagle1903
Member
**

Activity: 154
Merit: 10

ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform

View Profile
March 25, 2018, 08:53:37 PM

Bu nasıl bir mantık hocam önlemini alıp yasa ile kanun ile halkı koruduktan sonra bu teknolojiden memleket olarak faydalanmanın neresi kötü olabilir ki Allah aşkına ?

______________▂▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █►  arizn  ◄█ ▇ ▆ ▅ ▄ ▃ ▂▂______________            ┏━━━━━━━━━━━━━┓
                             A TOKENISED CROWD FUNDING PLATFORM                                         ◄   ICO: 30% BONUS   ►
FacebookTwitterYoutubeInstagramWebsiteWalletTelegramWhitepaper ●    ┗━━━━━━━━━━━━━┛
paca08
Member
**

Activity: 406
Merit: 14

View Profile
March 25, 2018, 09:24:05 PM

Çiftlik bankla cripto paraları nasıl ilişkilendirilebilir anlamıyorum. Yav ne alaka arkadaş. Araştırmadan, etmeden, bilmeden gidip yatırım yapmasınlar. Mağazadan don, atlet almıyorsun. Mesela biri ev alırken tapu olmadan ev parasını karşı tarafa yollarsa devlet o adamı korur mu? Tabii ki korumaz. O zaman bu tür sistemlere yatırım yaparken de dikkatli olacaksın. Sonra yandım, bittim, kül oldum demeyeceksin. G-20 olayına gelirsek Türkiye zaten olumlu bakıyor. Yakın zamanda Ankara'da Tübitak önderliğinde çalıştay yapılacak. Bu da ülkemizin artık bu teknolojiye eğileceğini gösteriyor.
kimikosMes
Member
**

Activity: 65

View Profile WWW
March 25, 2018, 10:28:24 PM

15 legal ve 1 illegal görüyorum Çin illegal demesi bence oyun, işin içinde başka bir iş var. Çin bence ara sıra yaptığı Bitcoin fiyatını  düşürme çabalarına şimdiden kılıf hazırlamış karşıt gibi görünerek, Çin gibi bir ülke kriptoya  hele de Bitcoine karşı olsun, buna kim inanır.
CoinKolik
Hero Member

Activity: 736
Merit: 504

View Profile
March 25, 2018, 10:29:49 PM

Bunun doğru olduğunu düşünmüyorum ayrıca bilenler bilir Çin her yıl kriptoparaları yasaklayacağını söyler ama hiçbir zaman yasaklamaz, fiyat devlet eliyle düşürülür ve bana göre alttan toplanır.. Çin spekülatif hareket eden bir devlettir ve bitcoin'i yasaklamak gibi bir amaçları yoktur.

Bu tablo net olarak serbest veya yasak olarak değil ülkelerin kriptolara karşı tavırlarını ortaya koymaya yönelik, Çin'de malum sürekli karşı durduğunu söylediği için bakış açıları negatif olarak yansıtılmış. Tabloda ki illegal yasak anlamı değil yani.

Ben illegal kelimesi yasak anlamına geliyor diye bir şey söylemedim ki? Çin'in kriptoparalara negatif yönde baktığı ya da yasadışı kabul ettiği falan bulunmuyor. Çin her yıl yasaklayacağını iddia eder ama hiçbir zaman herhangi bir yasak getirmez yani piyasayı manipule eder.
Aceeakell
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 300

View Profile
March 25, 2018, 11:35:35 PM

nereden baksanız  15 ülke legal demiş 6 sı neatural demiş, bu bence oldukça olumlu bir durum,  yani ben şunun anlamıyorum G20 diyorlar ama 26 ülke katılıyor ne saçma iş bu
georgemamat
Member
**

Activity: 476
Merit: 75

View Profile
March 26, 2018, 11:46:13 PM

G20 gerginşiği ile eridi gitti piyasa tam sallamadılar btc yi budurum iyi dedik fiyat biraz toparlandı şimdi tekrar çakıyorlar yere. Market hacmi çok fena düşüyor. Dönsün artık.
RastaBaba
Member
**

Activity: 126

The Experience Layer of the Decentralized Internet

View Profile
March 26, 2018, 11:59:19 PM

Açıkcası ben de türkiye'nin çekimser kalacağını düşünüyordum.Bu durumun ülkemizde kripto paraların geleceği açısından oldukça önemli bir gelişme olduğunu düşünüyorum.

coinforumgentr
Member
**

Activity: 714
Merit: 82

View Profile
March 27, 2018, 01:28:19 AM

çin neden karşı çıkıyor ki;? dolarla mal satmaya bayıldıklarını sanmıyorum.
teleskopta
Member
**

Activity: 154

View Profile
March 27, 2018, 02:38:26 AM

g20 ülkeleri dünya ekonomisini mahvettiği için merkezsiz para sistemi var.
jeda2000
Full Member

Activity: 392
Merit: 101

View Profile
March 27, 2018, 10:05:15 AM

Türkiye'nin olumlu bakması acaba gelecekte bizi Kripto para işlemlerinde yüksek oranda alınacak komisyon, vergi vb. kesintilerle karşı karşıya bırakabilecek olmalarıyla ilgilii olabilir mi acaba
bybrq (OP)
Newbie
*

Activity: 112
Merit: 0

View Profile
March 27, 2018, 10:39:48 AM

Çin balina gibi, ters yapıp alttan topluyor Smiley Yeni süper güç olma yolunca kripto piyasasını da ele geçiriyorlar Smiley
bybrq (OP)
Newbie
*

Activity: 112

View Profile
March 27, 2018, 10:41:24 AM

Türkiye'nin olumlu bakması acaba gelecekte bizi Kripto para işlemlerinde yüksek oranda alınacak komisyon, vergi vb. kesintilerle karşı karşıya bırakabilecek olmalarıyla ilgilii olabilir mi acaba

İşte gerçek Türk bakış açısı, işte gerçek Türk zihniyeti.. Eğer Türkiye'den kripto piyasasına yeşil ışık yakılacaksa bu tamamen bu piyasa üzerinden alınacak fahiş komisyon veya vergilerden dolayıdır..
burkay
Full Member

Activity: 644
Merit: 103

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
March 27, 2018, 10:49:52 AM

Çin negatif veriyor ama en büyük bitcoin mining olayı çinde dönüyor, ne garip değilmi, sonra bakıyorsun bir sürü popüler birçok altcoin neo v.s. çin de kurulmuş, bu ne perhiz ne lahana turşusu olayı olmuş tam olarak.

SERKAN73MS
Newbie
*

Activity: 126

View Profile
March 27, 2018, 11:05:33 AM

negatif veren ülkeler tam olarak bu olayın mantığını anlayamamıştır bana göre, eninde sonunda herkes mecbur bu sistemi kabul edecektir. belki coin mantığında ticaret başlayacaktır belki de blockchain kullanacaklardır. zamanla göreceğiz olan biteni
Republicofizmir
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

View Profile
March 27, 2018, 04:33:59 PM

Bu tablo ne kadar doğru bilemiyoruz ama sadece bu tablodan yola çıkarak konuşsaydık çin de ne iki yüzlüymüş demek isterdim açık ve net. Ama bakalım biz de G20 ile ilgili güzel gelişmeleri bekliyoruz. Umarım yeşil ışık yakarlar artık da piyasa kendine gelir.
cabbarlana
Full Member

Activity: 448
Merit: 100

send and receive money instantly, w/no hidden cost

View Profile WWW
March 27, 2018, 06:59:34 PM

Açıkçası ben G-20 den umduğumuzu bulduğumuza inanmıyorum. Olumlu haberler, bakış açıları falan tamam ama neticede piyasalar halen aşağı yönlü seyrediyor. Türkiyenin olumlu bakış açısını yüksek vergilerle ilişkilendiren arkadaşın kaygısı da yersiz değil açıkçası; şu an bir araba bile almak isterseniz arabanın donanımından çok artık yakıt tüketimi, vergi, sigorta vb. giderlerini düşünüyorsunuz

hekimogluburaketem
Member
**

Activity: 168

View Profile
March 27, 2018, 07:21:03 PM

Legal illegal demekten ziyade önüne geçmeye çalışıyoruz ve geçemiyoruz diyenler olarak ayrıldı ülkeler. Yani bir çok ülke kendi çıkış yolunu
kapamak istemez bence.. Bu sebeple kripto paraları yok etmek değil bunlarla işlem yapmak isteyecek bir çok ülke olacaktır.
Pages: « 1 2 [3] 4 »  All
  Print  

Jump to: