Bitcoin Forum
May 10, 2024, 07:30:17 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: --volume'e göre artış sinyali--  (Read 180 times)
isocak (OP)
Newbie
*

Activity: 53
Merit: 0

View Profile
March 24, 2018, 10:18:14 PM

arkadaşlar bir coinin artacağını nasıl önceden farkedebiliriz? tarih tekkerrürden ibarettir değil mi, ben de coinmarketcapde pek çok coini inceledim eski grafiklerine baktım düşüşlerden sonra tekrar nasıl artmış acaba? belki aranızda daha ayrıntılı sistematik inceleyip bir sonuca varmış olanlar olmuştur onların fikirlerini almak da isterim.ancak incelediğim kadarıyla 100-200 milyon marketcapin altında olan bir coin gerçek sıçramadan önce günlük volume değerinde marketcapinin %10'unun üstüne çıkmış.açıp bakarsanız çoğu coinde bu var.%10'un altında volume varken olan yükselişler pump gibi duruyor tek el tarafından yapılan şişirmeler ve kısa sürede düşüş de görülüyor ama ciddi yükseliş olacağı zaman market cap değerine göre mesela %2.5-5-10 arasında yavaş yavaş yükselmiş bir coin %10 üstü volume ulaşmışsa o anki sat değerine göre daha da yükselecektir.ancak burada örn 30milyon marketcaplik bir coin volume'u 500bin dolardayken aniden %10 üstüne çıkıyorsa mesela 3.5 milyon dolar oluyorsa güvenilir olmuyor.ama yavaş yavaş birkaç günde yükseliş olup mesela 1-2 milyon volume yapıp sonra 3 milyonu geçiyorsa volume u daha güvenilir oluyor.örneğin bu dönemde en son ctr'yi takip ettim 4300 satlardayken volume olarak %10 üstüne istikrarlı bir yükseliş gösterdi gerçekten de 5600 satlara kadar yükseldi halen de önümüzdeki 1 ay içinde yükselişi devam edecek gibi görünüyor.yani 100 milyon altında marketcapi olup günlük volum'u 1 milyonu geçmeyen coinleri bu açıdan takip etmekte fayda var bence eğer %10'u gecerse volumu değeri artacaktır sinyali vermiş olur..düşüncelerinizi bekliyorum saçma ise bu dediklerim söyleyin lütfen kendimi kandırmayım madem Smiley
1715369417
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715369417
Reply with quote  #2

1715369417
Report to moderator
1715369417
Hero Member
*

Ignore
1715369417
Reply with quote  #2

1715369417
Report to moderator
1715369417
Hero Member
*

Ignore
1715369417
Reply with quote  #2

1715369417
Report to moderator
Whoever mines the block which ends up containing your transaction will get its fee.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
jamesawyer
Member
**

Activity: 140
Merit: 15

View Profile WWW
March 24, 2018, 10:41:11 PM

obv indikatoru var. Mantigi soyle eger fiyat mesela onceden high yapti sonra simdi baska high yapti eger obv otekine gore daha yukari sekilde artmiyorsa o pump bitmeye yakindir her an dusus baslar. Ya da tam tersini uygulayabilirsin. Kolay gelsin

procesdad
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

CAT.EX Exchange

View Profile
March 24, 2018, 10:45:38 PM

Bence bir coinin artışı en iyi telegram grubundan anlaşılır, milletin yorumlarından ve yeni bir olay varsa oradan sinyali kapabilirsin.

usakli64
Full Member

Activity: 966
Merit: 142

View Profile WWW
March 24, 2018, 10:46:10 PM

volume'yi genelde botlar yaptığı için pek bir sonuç çıkaramazsın bundan. Hatta ve hatta eğer hacmin %90'nını botlar yapıyorsa o coin külliyen artmaz. nedeni ise %2-3 aşağıdan alıp %2-3 yukarı çıkınca satış emirleri verdikleri için makas daralır ve o aralıkta gelip gider. Botlarında en büyük sıkıntı yarattığı konulardan biriside budur aslında fiyatı o makas aralığında gezdirmek, artışını önlemesidir.

NE MUTLU TÜRK'ÜM DIYENE
dewildance
Full Member

Activity: 546
Merit: 100

View Profile
March 24, 2018, 10:53:01 PM

Volume borsalarda çok kolay yapılabilen birşey fakat çok fazla artış olursa anlayabilirsin, bazen bu volume'ler düşüsede sebebiyet verebiliyor.
yusufmirza
Member
**

Activity: 742
Merit: 19

View Profile
March 24, 2018, 10:55:38 PM

Volum artışı genelde ipucu veriyor.Balinalar düşükten toplamaya başladıklarında.Ufak ufak hem hacim hem fiyat artıyor.Bazen şaşırtmak için keriz silkeleme
 yapıyorlar.Biraz dumplayıp tekrar topluyorlar.Şu an Ncash hacim olarak iyi gidiyor.Alttan toplayabildikleri kadar topluyorlar.Yakında güzel bir yükseliş bekliyorum.
hmsr
Full Member

Activity: 798
Merit: 106

👉bit.ly/3QXp3oh | 🔥 Ultimate Launc

View Profile
March 24, 2018, 11:00:18 PM

Volume sadece artış olduğu zaman artmiyor. Satış zamanlarında da volume artıyor. O coinle alakalı sosyal medya hesabına bakın güzel haberler varsa artış olması kuvvetle muhtemel.

koleskok
Member
**

Activity: 140
Merit: 10

View Profile
March 24, 2018, 11:06:32 PM

volume sadece bir başına gösterge değil alış veya satış yoğunlaşınca hacim artar.
Ecol
Full Member

Activity: 532
Merit: 102

View Profile
March 24, 2018, 11:06:46 PM

Bunun yanı sıra twitter telegram gibi yollardan o coini takip edip anlaşma yaptığı veya yapacak olduğu şirket va varsa bu gelişmelerde takip edilmeli

███████           C O M P R O   F I N A N C E           ███████
The DeFi Way of Synthetic Assets & Trading
│     TELEGRAM     │      TWITTER      │       REDDIT       │      MEDIUM      │
isocak (OP)
Newbie
*

View Profile
March 24, 2018, 11:10:03 PM

obv indikatoru var. Mantigi soyle eger fiyat mesela onceden high yapti sonra simdi baska high yapti eger obv otekine gore daha yukari sekilde artmiyorsa o pump bitmeye yakindir her an dusus baslar. Ya da tam tersini uygulayabilirsin. Kolay gelsin

Obv-denge işlem miktarı, hacim tabanlı bir indikatördür. Fiyatlardaki değişim ve hacim beraber değerlendirilerek çizilmektedir. Tarihi 1960’lara  kadar dayanan OBV  Joseph Granville tarafından icat edilmiştir.
Hesaplanışı;

Eğer fiyatın son kapanışı bir önceki kapanıştan büyükse o gün oluşan işlem hacminin tamamı sözkonusu enstrümanı alanlara ait olduğu kabul edilir. Son kapanış bir önceki kapanıştan küçükse o gün oluşan tüm işlem hacmi satıcılara ait kabul edilir. Bu varsayımdan hareket eden obv ilk başlarda düşününce pekte mantıklı gelmiyor. Çünkü sadece kapanışa göre işlem hacminin tamamını alıcıya veya satıcıya ait olduğunu kabul etmek pekte doğru görünmüyor. Fakat dikkatli incelendiğinde şaşırtıcı sonuçlar ortaya çıkıyor.

obv ile ilgili bilgim yoktu ama benim bahsettiğim şey tam da buymuş aslında.1960lar da bulunmuş bir de.teşekkürler..
thefunkybits
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1000

View Profile
March 24, 2018, 11:10:10 PM

Volumeda artış olunca fiyata mutlaka olumlu etkisi oluyor örneğin icon takibimde ve geçen günlerde çok güzel yükseliş yaşadı hacmine bakın uzun zamandır ilk defa o kadar yüksekti 600 milyon dolara ulaştı nerdeyse, aynı şekilde storm tokende hacim arttıkça fiyatı arttı tabiki bunda binance etkisi azımsanmayacak kadar büyük.şimdi 2 3 milyon hacim olan coinlerin ocaktaki volume a bakın ne demek istediğimi anlarsınız
isocak (OP)
Newbie
*

View Profile
March 24, 2018, 11:15:30 PM

Volumeda artış olunca fiyata mutlaka olumlu etkisi oluyor örneğin icon takibimde ve geçen günlerde çok güzel yükseliş yaşadı hacmine bakın uzun zamandır ilk defa o kadar yüksekti 600 milyon dolara ulaştı nerdeyse, aynı şekilde storm tokende hacim arttıkça fiyatı arttı tabiki bunda binance etkisi azımsanmayacak kadar büyük.şimdi 2 3 milyon hacim olan coinlerin ocaktaki volume a bakın ne demek istediğimi anlarsınız

aynen hocam benim de demek istediğim o yani en azından marketcapinin %10'unun altında volümle seyreden bir coinden bişey beklememek lazım ne kadar çok al-sat varsa o kadar çok hareket var ben de bunun ölçüsünü %10 olarak belirledim kendimce.
usakli64
Full Member

View Profile WWW
March 24, 2018, 11:21:41 PM

aynen hocam benim de demek istediğim o yani en azından marketcapinin %10'unun altında volümle seyreden bir coinden bişey beklememek lazım ne kadar çok al-sat varsa o kadar çok hareket var ben de bunun ölçüsünü %10 olarak belirledim kendimce.

bence sen duymak istediğin cevabı aldın şuan. Bakınız bitcoin'in veya etherin çok düştüğü zamanlardaki volumu nasıl? volume sadece alırken yükselmez, millet elden çıkarmak istediğinde de volume yükselir. Volume sadece o coininin alıcısı ve satıcının çok olduğunun göstergesidir. Sakın bu düşüncene göre yüksek alım yapma, terste kalabilirsin. Dikkatli olmanda fayda var.

NE MUTLU TÜRK'ÜM DIYENE
isocak (OP)
Newbie
*

View Profile
March 24, 2018, 11:29:33 PM

bence sen duymak istediğin cevabı aldın şuan. Bakınız bitcoin'in veya etherin çok düştüğü zamanlardaki volumu nasıl? volume sadece alırken yükselmez, millet elden çıkarmak istediğinde de volume yükselir. Volume sadece o coininin alıcısı ve satıcının çok olduğunun göstergesidir. Sakın bu düşüncene göre yüksek alım yapma, terste kalabilirsin. Dikkatli olmanda fayda var.

hocam haklısınız tabiki ama ben duymak istediğim için demedim tabiki Smiley  düşüşlerde de çok yüksek volumler var o anki panik satışları ya da traderların o anki düşüşe bağlı kendini kurtarma çabalarına bağlı fiyat düşüşlerinde de volumler yüksek olabiliyor ama volume %10 unun üstüne çıkmamış bir coinin fiyatı da son zamanlarda artış göstermediyse volume' %10'unun üstüne çıkmaya başlayınca düşmüyor yükseliyor.ben bunu demek istiyorum.
nazymzhu
Jr. Member
*

Activity: 248
Merit: 1

View Profile
March 24, 2018, 11:30:27 PM

Ln bu piyasada volume artışı olmuyor ki her gün 330-340 arası gidiyor bi gün yeşil oluyo ertesi gün kızarıyo nasıl bi piyasaya düştük ya anlamadım
usakli64
Full Member

View Profile WWW
March 24, 2018, 11:34:28 PM

hocam haklısınız tabiki ama ben duymak istediğim için demedim tabiki Smiley  düşüşlerde de çok yüksek volumler var o anki panik satışları ya da traderların o anki düşüşe bağlı kendini kurtarma çabalarına bağlı fiyat düşüşlerinde de volumler yüksek olabiliyor ama volume %10 unun üstüne çıkmamış bir coinin fiyatı da son zamanlarda artış göstermediyse volume' %10'unun üstüne çıkmaya başlayınca düşmüyor yükseliyor.ben bunu demek istiyorum.

Söylediğin gibi olabilirde olmayabilirde, bu kadar zamandır piyasanın içersindeyim herşeyi gördüm az çok . neyse sen yinede dikkatli ol  Smiley

NE MUTLU TÜRK'ÜM DIYENE
BitTeo
Sr. Member

Activity: 266
Merit: 251

View Profile
March 24, 2018, 11:42:33 PM

İnsanlar G20 gibi zirvelerin sadece bu piyasayla oynamak için yapıldığının farkında ayrıca g20 falan hikaye tamamen lightning network öncesi bitcoin'in güveni sarsılmaya çalışılıyor.. 1 ağustos'ta da bitcoin 1700 dolar olmuştu, insanlar şu ankinden 5 kat daha fazla korkuyordu, bitcoin kaybolacaktı, gerçek bitcoin bch olacaktı, fork bi olacaktı bi olmayacaktı, segwit'i iptal ettiler ama segwit gerçekleşti :d forku iptal ettiler ama fork gerçekleşti :d 194124012093 TANE spekülasyon oldu kısacası ya herro ya merro bitcoin en az 40 k dolar olmayacak olsa bu kadar çok spekülasyon yapılmaz.
fodoyr565
Newbie
*

Activity: 112

View Profile
March 25, 2018, 09:44:13 AM

Sirf volume gore is yapmak pek mantikli degil anlik oynakliklarda volume ise yarayabiliyor cok ekstra yukselis soyle olur boyle olur demek icin baska gostergeler varmis onlari arastirmak lazim
Payitaht
Member
**

Activity: 182
Merit: 10

ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform

View Profile
March 25, 2018, 09:47:36 AM

Bence bir coinin artışı en iyi telegram grubundan anlaşılır, milletin yorumlarından ve yeni bir olay varsa oradan sinyali kapabilirsin.
Telegram gruplarından speküle hareketlenmeler de oluyor bu mantıkla yaklaştığımızda hüsrana uğrayadabilirsiniz.

______________▂▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █►  arizn  ◄█ ▇ ▆ ▅ ▄ ▃ ▂▂______________            ┏━━━━━━━━━━━━━┓
                             A TOKENISED CROWD FUNDING PLATFORM                                         ◄   ICO: 30% BONUS   ►
FacebookTwitterYoutubeInstagramWebsiteWalletTelegramWhitepaper ●    ┗━━━━━━━━━━━━━┛
tumece
Full Member

Activity: 392
Merit: 107

View Profile
March 25, 2018, 10:02:46 AM

volume a bakarak trade yapmak en çok günlük al satçıların işine yarar. çünkü ani alış satışlar yapabilirler. daha az riskli olur. uzun süreli yatırım yapmak isteyen adam için volume un pekte önemli olmadığını düşünüyorum. volume u artıran tek kriter alış emirleri değil. aynı zamanda sadece satış yapılarak ta volume artar ve fiyat düşer.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: