Bitcoin Forum
May 02, 2024, 10:26:33 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Alınık rigler, gpular  (Read 377 times)
Cemlik (OP)
Member
**

Activity: 602
Merit: 32

View Profile
March 25, 2018, 04:19:19 PM
Last edit: March 30, 2018, 12:16:42 PM by Cemlik

Daha önce açacaktım fırsatım olmadı.
Diğer konu sahibi arkadaşada ayıp olmazsa özür dileyerek alım ilanı açıyorum.

Gerçi onun fiyatları sanırım bana göre yüksek oluyor Smiley

Riglerinizi, gpularınızı mh başı ücretle 4-6-8gb olmak üzere garanti durumu/tr-yurtdışı şeklinde fiyatlandırarak alabilirim.

Elinizdeki ürünü msj yoluylada atabilirsiniz. Önceliğim nvidia.

Ve lütfen 850₺ sıfırı olan 1050ti için 750₺ isteyenler hiç yazmasalarda olur Smiley
Sizin kimden kaça aldığınızla ilgilenmiyorum. Oluru bu diyen arkadaşlarda oluruna satabilir başkasına yahut satmayıp devam edebilir.
Herkese iyi forumlar, iyi günler dilerim.

...
If you see garbage posts (off-topic, trolling, spam, no point, etc.), use the "report to moderator" links. All reports are investigated, though you will rarely be contacted about your reports.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Sectant
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 2

View Profile
March 30, 2018, 03:47:03 PM

Mhs başı hangi karta kaç para veriyorsunuz hocam ,yoksa biz size teklif mi sunuyoruz sadece değerlendirmeniz için.
Cemlik (OP)
Member
**

View Profile
March 30, 2018, 04:58:22 PM

Üstad sizde teklifinizi sunabilirsiniz bende. Elinizdeki sistemi bana pm ile atıp istediğiniz fiyatı yazabilirsiniz. Yahut ben verebileceğim rakamı yazarım riginize. Kartları bilmeden fiyat vermem çok afaki olur. Fiyatı verirken eth nin durumuna göre hesaplıyorum. Geçen hafta aldığım fiyattan bu hafta alım yapamam misal. Düştükçe bizde mecburen düşüyoruz.

...
clt
Jr. Member
*

Activity: 135
Merit: 7

View Profile
March 30, 2018, 06:55:02 PM

Hocam danışma babında soruyorum. Bende kart topluyorum ama teker teker riglere bulaşmıyorum malum rig olunca sanki altın madeni gibi fiyat çekiyor madenciler. RX 580 4GB için Sapphire Nitro+ 1350 TL şu anlık uygun mudur hocam? Yoksa 1100 bandında mı almalıyız. Bu arada elektriğim ücretsiz bunu da göz önüne alırsanız. Ayrıca sizin MH ve soğutma sistemi ve GB başına tahmini değerleriniz nedir hocam. Örneğin rx 580 Pulse ve ve nitro arasında bariz bir soğutma birimi farkı var. pulse'lar 480 serisinden kalma küçük soğutucuyu kullanırlarken Nitro'lar ise daha büyün bir soğutucu kullanıyolar.

Alıcıya ilginç bir soru oldu ama idare edin bi zahmet. Teşekkürler.
Cemlik (OP)
Member
**

View Profile
March 30, 2018, 08:39:33 PM

Hocam danışma babında soruyorum. Bende kart topluyorum ama teker teker riglere bulaşmıyorum malum rig olunca sanki altın madeni gibi fiyat çekiyor madenciler. RX 580 4GB için Sapphire Nitro+ 1350 TL şu anlık uygun mudur hocam? Yoksa 1100 bandında mı almalıyız. Bu arada elektriğim ücretsiz bunu da göz önüne alırsanız. Ayrıca sizin MH ve soğutma sistemi ve GB başına tahmini değerleriniz nedir hocam. Örneğin rx 580 Pulse ve ve nitro arasında bariz bir soğutma birimi farkı var. pulse'lar 480 serisinden kalma küçük soğutucuyu kullanırlarken Nitro'lar ise daha büyün bir soğutucu kullanıyolar.

Alıcıya ilginç bir soru oldu ama idare edin bi zahmet. Teşekkürler.
4gb ise ve rx serisi ise zaten 1100₺ den bile almayın. 4gb rx alacağınıza nvidia alın daha iyi. Hocam madencilik durumu, kartın durumu, garanti vs, gb ı gibi bir kaç etken var tabii. Ama nvidialar diğerlerinden mh başı 5₺ daha pahalı. Yani mh başı atıyorum rx580 8gb a 1100₺ vereceğime aynı paraya 1060 6gb almak daha mantıklı. Yok ben sadece ether kazarım diyorsanız olabilir. Şu aşamada rx serisi mantıksız. Nvidiada ise rig eğer o rige mh başı 45₺den 4gb kartı bırakın 6gb almak gibi aşırı bi risk. Hocam nitro olsada olmasada arada bi 5-10derece oynar. Yani 10 üstüne çıkmaz şartlar değişmedikçe. Bu şartlarada kartın arada olması, kenarda olması gibi şeyler etki eder. Duvara yakınmı değil mi gibi. Soğutma sistemi başlı başına dert. Bunun üzerinde çalışıyorum şuan. Sanırım 1 aya kalmaz halletmiş olurum. Havalar beklediğimden daha çabuk sıcaklaştı Smiley elektriğiniz ücretsizse eğer r9 serisinede yönelebilirsiniz. Ücretli kullanana pek hitabetmez kendileri Smiley

Etherde beklentim şuan 320$ ve bunu gördüğü an 280$

...
clt
Jr. Member
*

Activity: 135
Merit: 7

View Profile
March 31, 2018, 08:08:44 AM

Hocam 4 GB RX serisini 1100'den bile almayın demişsiniz. Bunun sebebi DAG dosyası ile 4GB kartların 2021 Şubat'a doğru ETH'den emekli olması mı? Aynı model için 4 GB ve 8 GB'nin performansa herhangi bir etkişi olur mu? Ayrıca R9 kartlar için öyle fiyatlar çekmişler ki akıl mantık almıyor. 1200'den başlamış piysaları. En fazla 700-800 verilir sanırım güce aç o kartlara.
Cemlik (OP)
Member
**

View Profile
March 31, 2018, 06:44:03 PM

Hocam 4 GB RX serisini 1100'den bile almayın demişsiniz. Bunun sebebi DAG dosyası ile 4GB kartların 2021 Şubat'a doğru ETH'den emekli olması mı? Aynı model için 4 GB ve 8 GB'nin performansa herhangi bir etkişi olur mu? Ayrıca R9 kartlar için öyle fiyatlar çekmişler ki akıl mantık almıyor. 1200'den başlamış piysaları. En fazla 700-800 verilir sanırım güce aç o kartlara.
Dag dosyası evet bir sebep. Ancak biraz roi uzatarak şansla yeni çıkan bir coin yakalayabilirsek birazda olsa karlı olur. Fakan amd ile yeni çıkan coinlerin büyük kısmı yahut potansiyellileri kazılmıyor. Bu yüzden rx serisi eth dışında pek işe yaramaz. O yüzdende fiyatı elbette daha düşük olmalı.

Yani şu fiyattan gamera zaten o kartı satamazsınız. Alan madenci olur Smiley o da kimsenin aldığı fiyata bakmaz.

Bazen ölücü diyorlarya insanlara;
Öyle değil işte. Kartı fazla para verip almışsın. Ederini vermekte ölücülük olmaz Smiley

...
buttons252
Full Member

Activity: 406
Merit: 104

View Profile
April 03, 2018, 10:45:02 AM

gpu larda fiyatlar hala düşmedi,  bu fiyatların yarısına bile almak akıl karı değil şu anda, adam 1800 lira istiyor bir karta 900 liraya 2 sene roi çıkıyor nasıl iş anlamadım, 1800 lira verip 4 sene roi ile kimse girmez,   öyle deyince de diyorlar ki, ileride artacak 4 sene değil 1.5 senede çıkarır diyorlar,   e madem artacak gidip koin alırım ne diye 2 sene roi ile 4 sene roi ile kart alayım,   

kart için roi maksimum 1 sene olması lazım, her türlü zamanda, düşükkende yüksekkende
Cemlik (OP)
Member
**

View Profile
April 03, 2018, 10:57:10 AM

gpu larda fiyatlar hala düşmedi,  bu fiyatların yarısına bile almak akıl karı değil şu anda, adam 1800 lira istiyor bir karta 900 liraya 2 sene roi çıkıyor nasıl iş anlamadım, 1800 lira verip 4 sene roi ile kimse girmez,   öyle deyince de diyorlar ki, ileride artacak 4 sene değil 1.5 senede çıkarır diyorlar,   e madem artacak gidip koin alırım ne diye 2 sene roi ile 4 sene roi ile kart alayım,   

kart için roi maksimum 1 sene olması lazım, her türlü zamanda, düşükkende yüksekkende

Aynen hocam roilerimi bende ne başkasını üzmek ne kendim üzülmek için 21ayla sınırlandırıyorum. Ama düştükçe vereceğim fiyatta düşüyor. Yani sanıyorlarki bekleyince fiyat artacak.

Bunu ne sataınlar ne karamsarlık için söylüyorum eth de beklentim bu ay sonu olmadan 320$

Adam 4x le kart almış sıfırdan pahalı istiyor. 10gün tedarik bekler 1600₺ ye 1060 alırım niye senden 2000e alayımki. Zengin olma hayaliyle her bey diyene bastılar 100$ ı..

Ben kazdıklarımı satmıyorum açıkçası. O 1000$ havalarınıda bi 3-4 yıldan önce görebileceğimizi çok ekstrem bir durum olmazsa sanmıyorum. Yani sen paranı alıp çıkıyorsun az çok bi zararla. Yarın coin işi biterse biz ekran kartlarımızla filmmi izlicez.

Birde garantisiz, display çıkışsız p serisi riski var. Ama şu aşamadada p102 hariç biraz mantıksız. P104 düşünüyordum ama 1sene ömrü olmayacak.

...
Ethesias
Newbie
*

Activity: 3
Merit: 0

View Profile
April 06, 2018, 08:57:12 AM

Merhaba,

https://bitcointalk.org/index.php?topic=3267947.0 adresindeki konum için yorumunuzu merak ediyorum, birde fiyat olarak ne seviyede tutmam gerekir? Cevaplarsanız sevinirim.

Şimdiden teşekkür ederim.
Cemlik (OP)
Member
**

View Profile
April 06, 2018, 09:05:25 AM

Merhaba,

https://bitcointalk.org/index.php?topic=3267947.0 adresindeki konum için yorumunuzu merak ediyorum, birde fiyat olarak ne seviyede tutmam gerekir? Cevaplarsanız sevinirim.

Şimdiden teşekkür ederim.

Merhabalar hocam. Sıfır fiyatı bile şu aşamada 2000₺ civarında. Alan olmadığı için bu fiyatlarda pahalı.
2000₺ sıfırınada verilmez. Hatta 1000₺ verilmez çünkü o paraya eth almak daha mantıklı olur. 1000₺ lik eth alıp al sat yapsa her ay daha çok kazandırır.

Rig olarak olsa kart başı belki 1000₺ ye gelse normal karşılanabilir ama salt gpu için fazla bi fiyat olur. Buna göre kafanızda bir fiyat oluşturabilirsiniz. Rig olarak satılsa 1000₺ ye gelir ortalama kart.

...
Cemlik (OP)
Member
**

View Profile
April 16, 2018, 09:35:49 AM

Güncel.

...
gumusi
Full Member

Activity: 980
Merit: 207

View Profile
April 17, 2018, 09:52:19 PM

http://www.vatanbilgisayar.com/zotac-gtx1060-amp!-edition-gddr5-3gb-192bit-nvidia-geforce-dx12-ekran-karti.html

usta bu özellikleri yazan karta ne kadar verirsin?  

sadece 1 adet var, oyun bilgisayarım için aldım,  3 aylık bir kart, şimdi daha üst model alacağım.   her şeyi gıcır gıcır, bırak kartı, karton kutusunda bile cizik yok,

gpu z de ram type gddr5, markası da samsung
Cemlik (OP)
Member
**

View Profile
April 18, 2018, 09:05:48 AM

http://www.vatanbilgisayar.com/zotac-gtx1060-amp!-edition-gddr5-3gb-192bit-nvidia-geforce-dx12-ekran-karti.html

usta bu özellikleri yazan karta ne kadar verirsin?  

sadece 1 adet var, oyun bilgisayarım için aldım,  3 aylık bir kart, şimdi daha üst model alacağım.   her şeyi gıcır gıcır, bırak kartı, karton kutusunda bile cizik yok,

gpu z de ram type gddr5, markası da samsung

Üstad 3gb karta bulaşmamaya gayret gösteriyorum.
Bu arada ram markası nvidialarda farketmiyor. Yani ben hiç bi markada farkettiğini görmedim. Samsung olup az verende var. Burada çekirdek hızı ve memory hızları farkettiriyor. Samsung yahut micron farketmiyor. Yani bendekilerde farketmedi hiç öyle söyleyeyim.

...
Pages: [1]
  Print  

Jump to: