Bitcoin Forum
June 07, 2024, 01:34:25 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Coinmarketcap gerçekleri yansıtmıyor.  (Read 797 times)
alicaan
Full Member

Activity: 366
Merit: 101

View Profile
March 25, 2018, 08:49:48 PM

Değerler zaten borsalarla aşağı yukarı belirleniyor buda yüzde yüz doğru demek değil ki hocam. Offline cüzdanlar, elden yapılan alım satımlar yani borsaya bağımsız işlemler yansımıyor bu şekilde.
Turkoin
Sr. Member

Activity: 392
Merit: 250

View Profile
March 25, 2018, 08:58:11 PM

yani her ne kadar gerçekleri yansıtabilir ki. veriler o kadar hızlı işlemiyor. sonuçta bütün borsaların veri tabanına bağlanmıyor. öyle bir şey olsa daha farklı olurdu.

ama en düzenlisi bu bütün borsalardan veri alarak bu paltformu hazırlamışlar. en iyisi bu ama. Smiley

coininiz bol olsun. Wink
kriptom
Hero Member

Activity: 644
Merit: 502

View Profile
March 25, 2018, 09:09:47 PM

Değerler zaten borsalarla aşağı yukarı belirleniyor buda yüzde yüz doğru demek değil ki hocam. Offline cüzdanlar, elden yapılan alım satımlar yani borsaya bağımsız işlemler yansımıyor bu şekilde.

Hesaplamaya onlarda dahil olmuş sayılmıyor mu ? Sonuçda silkülasyondaki paranın içinde . Unutulan veya kaybolan BTC/ETH içinde matamatiksel işlem ile değeri belirleniyor sonuçda .
elismemish
Jr. Member
*

Activity: 462
Merit: 4

View Profile
March 25, 2018, 10:32:26 PM

Benim düşüncem ozaman bunun hesabını hiç bi yer yapamaz çünkü neyin ne kadar döndüğü falan nasıl bilicekler borsaların işlem hacimleri cart curt alayı yalan olur ama başkada alternatif yok ki ordan bakalım

__________ BetFury __________
🎲 The first i-Gaming Crypto platform with BTC Dividends 🎲
https://betfury.tv/2VDCk7K
gulypz
Member
**

Activity: 476
Merit: 10

View Profile
March 25, 2018, 11:19:57 PM

Yatırım yapmadan önce coinmarketcap bakmak gayet mantıklı ancak fiyatlar bazen geç yansıyor borsadan gidip araştırmak daha iyi, genel grafik incelemeleri coinmarketcapta çok iyi oluyor. Uzun hodllar için hele.
dannybrown (OP)
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
March 26, 2018, 06:34:41 PM

Şuan var mı biliyorum ama daha gerçekçi
Gerektiğinde coinleri eleme yöntemi yapabilecek bir yapı lazım.
Yani gerçek coinlerin hayata entegre olmuş coinlerin piyasa değerleri gerek.
Başlangıç olarak CMC yeter ama artık bir üst seviyedekiler için gereksiz boş bir yapı.
Özellikle bilgisiz ekonomistler ve yöneticiler cmc ye bakın ya balon nasıl şişmiş diyebiliyorlar.
Oysa şişen hiç bişey yok.
usakli64
Full Member

Activity: 994
Merit: 151

View Profile WWW
March 26, 2018, 06:37:44 PM

Postlarin hepsini okuyamadim onun icin kisura bakmayin.  Marketcapin piyasayi manipüle ettigini cogu yerden okumustum.  Anlik verileri girmemeleri bile piyasayi yeterince etkiliyor.  Bunun yerine muadilleri var onlari kullanabilirsiniz.

NE MUTLU TÜRK'ÜM DIYENE
HiatusGG
Full Member

Activity: 504
Merit: 103

View Profile
March 26, 2018, 06:39:14 PM

En önden koltuklarda çakıldık kaldık kuruduk artık yavaştan başlaması lazım daha da koltuklarımıza gömüldük çaresiz piyasa bu kadar düşerken.
mehmet312
Full Member

Activity: 378
Merit: 102

View Profile
March 26, 2018, 06:40:50 PM

Orda görünen market hacmi felan gerçek değil zaten aynen, orda 700 800 milyar dolar yazıyordu market hacmi ama bunun kaçta kaçı gerçek paraydı, en fazla bana sorarsanız 100-200 milyar doları, gerisi şişirme görüntüydü sadece.
elcezireex
Full Member

Activity: 532
Merit: 151

View Profile
March 26, 2018, 07:25:14 PM

Bencede kesinlikle şişirilmiş bir rakam çoğu coinin günlük hacmi toplam hacminin 100de biri bile etmiyor , büyük bir miktarı belli kişilerin elinde istediklerinde şişiriyorlar böyle coinleri....
jesselui
Full Member

Activity: 854
Merit: 109

Trident Protocol | Simple «buy-hold-earn» system!

View Profile
March 26, 2018, 08:12:50 PM

Gelişmeleri takip etmeli,piyasanın sabırla yükselmesini beklemeli,doğru zaman geldiğinde doğru işler yapılmalı,biz koltuklarda yerimizi sağlam aldık ama otobüs nereye gidiyor o konuda pek emin değiliz Smiley

Simple «buy-hold-earn» system!      │      TRIDENT PROTOCOL      │      HIGH FIXED APY  >>> 382,945%
THE HIGH PAYING AUTO-STAKING & AUTO-COMPOUNDING PROTOCOL

██████████████|               Twitter               |              Telegram              |                Reddit                |██████████████
Mugur2
Jr. Member
*

Activity: 336
Merit: 2

View Profile
March 26, 2018, 08:17:24 PM

Bana göre bu durumun sebebi coinmarketcap değil borsalardır. Söylediğiniz gibi uydurma bir coinin %99 una sahip olsak ve kendi hesaplarımız arasında al-sat yapsak belkide birinci sıraya yerleşeceğiz bununla baş etmesi gereken borsalardır.
crazyhashmanz
Sr. Member

Activity: 303
Merit: 250

View Profile
March 26, 2018, 09:08:22 PM

bende katılıyorum hocam sizden sanırım konu başlığıyla içerikte asıl mantık coinmarketcap'ın hesaplama bakndan yapılan yanlış değil gerçekleri gerçek değerleriyle birlikte yansıtmamasıdnan dolayı itiraz ediyorsunuz

THRIVE            ▄█▄
        ▄▄█████
   ▄▄██████████
 ▄███████████▀

████████▀▀▀
████▄▄  ▄▄██▄
▀████████████
  ▀█████████▀
  ▐██████▀▀
  ▐███▄▄▄▄
   ▀▀████
    █████▀▀
    ▀█
THE PREMIUM
DECENTRALIZED
AD MARKETPLACE
███████████████████████████
██████████████▀▀▀▀▀████████
████████████░░░░░░░████████
███████████░░░░▄███████████
███████████░░░░████████████
████████░░░░░░░░░░░████████
████████▄▄▄░░░░▄▄▄█████████
███████████▄▄▄▄████████████
█████░████████▀░░░░▀▀▄█████
█████░░▀▀████░░░░░░░░▄█████
█████▀░░░░░░░░░░░░░░░██████
█████▄░░░░░░░░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░░░░░████████
████████▄░░░░░░░░▄█████████
████▄▀░░░░░░░░▄▄███████████
████▀░░▀███████████████████
████▄░░▄███████████████████
████░░░░██░░░░▀░░░░░░▀█████
████░░░░██░░░░░▄▄▄░░░░▀████
████░░░░██░░░░█████░░░░████
███████████▀▀▀▀▀███████████
███████▀▀░░░░░░░░░▀▀███████
█████▀░░░░░░░░░░░░░░░▀█████
████░░░░░░░░░░░░▄▄░░░░░████
███░░░░░░░░▄▄██▀██░░░░░░███
███░░░░▄███▀▀▄▄███░░░░░░███
███░░░░░░░░▄█████░░░░░░░███
████░░░░░░░█▀░▀██░░░░░░████
█████▄░░░░░░░░░░░░░░░▄█████
███████▄▄░░░░░░░░░▄▄███████
███████████▄▄▄▄▄███████████
█████▄░░░░███████▀░░░▄█████
███████░░░░█████▀░░░░██████
███████░░░░░███▀░░░░░██████
███████░█░░░░█▀░▄░░░░██████
███████░██░░░░░▄█░░░░██████
███████░███░░░▄██░░░░██████
█████▀░░░▀██░▄██▀░░░░▀█████
mecazherif
Newbie
*

Activity: 280
Merit: 0

View Profile
March 26, 2018, 11:20:38 PM

bence çok sert yazmışsınız hocam, piyasa böyle düşmeseydi böyle düşünmezdiniz, piyasa yüksekken hep işte şöyle iyi böyle iyi diye düşünüyorsunuz, düşükkense işte şöyle kötü böyle kötü, kafayı coinmarket cap e kiraya vermemek gerekiyor
tmskcimen
Member
**

Activity: 448

View Profile
March 26, 2018, 11:32:12 PM

Napalım yani başka alternatif gösterin ordan bakalımda yok en iyisi bu bundan iyisi çıkana kadar çıkarsa ona geçeriz tabi bu işle uğraşan birileri olursa
gulypz
Member
**

Activity: 476

View Profile
March 26, 2018, 11:55:28 PM

Marketcap a alternatif bazı siteler var galiba ancak en popüler olanı coinmarketcap, daha hızlı güncellemeler sağlanabilir aslında ancak kolay değil gerçekten sağlam yazılım lazım.
lekegami
Member
**

Activity: 154

View Profile
March 27, 2018, 02:32:19 AM

bana göre şefffa bir sistemi var coinmarketcap sitesinin
dedolee
Newbie
*

Activity: 189

View Profile
March 27, 2018, 05:06:37 AM

Coinmarketcap ın gerçekleri yansıtmadığını bende düşünüyorum. Şöyle bir örnek vereyim. Plexcoin isimli bir coinin icosuna girmiştim, coinmarketcap e bakarsanız sanki başlarda çok yüksekmişte sonradan düşmüş gibi gösteriyor. Hala daha düşük zaten. Bunu sebebi bu coin başta bir borsa da haddinden fazla değerli olarak gösterildi ama o borsaya da giriş yapıp bu coini satmaya kalktığında bu coin de çalışma yapılmaktadır hatası alınıyordu. Günlerce sürdü bu, ne zaman düzeldi ki coin fiyatı direk dibe doğru düştü. Şimdi grafiğe bakınca da insanlar yanılıyor. Bunun gibi çok fazla manüpülasyon olduğunu düşünmekteyim.
scholes83
Newbie
*

Activity: 195

View Profile
March 27, 2018, 05:09:19 AM

En dogru olani gunluk hacimden yola cikilarak yapilacak CMC herkese daha dogru bilgi verilir, Ama bunu yapacaklarini zannetmiyorum nasil ki  bir gunde Kore piyasalarini CMC den cikartip bir not bile dusmeyen CMC bu dediklerimizi asla yapmayacak cunku kendisi bir manuplasyon araci.
scholes83
Newbie
*

Activity: 195

View Profile
March 27, 2018, 05:57:03 AM

4,5milyon bitcoinin bile sonsuza kadar yok olduğu bir piyasada abuk sabuk altcoinleri...
Projeleri harika bile görünse hayatımızda al sattan başka bir işe yaramayan değerleri milyar dolarları bulan bu piyasanın değerinin gerçek ve doğru bir hesaplamaya ihtiyacı olduğunu düşünüyorum.
Yani anlatmak istediğim tüm bu kripto paraların gerçek değerinin herkes tarafından bilinmesini sağlamak.
bugün kripto para piyasası 350 milyarı buldu daha 1-2 ay önce 850 milyar dolar civarındaydı ?
olaydaki saçmalığa bakın ki.
yarın 100 milyar adetlik bir token çıkartsam ve dandik bir borsayla anlaşsam.
fiyatınıda kendim 1 tl civarına çıkartsam.
Coinmarketcapteki curcunaya bakın hele.(teorik olarakta pratik olarakta bunu yapmam mümkün)
Bu piyasada doğru bilgi can alıcıdır.Piyasa o kadar tazeki defalarca farklı örnekler vererek sizi rahatlatmaya çalıştım.
Daha yeni başlıyoruz arkadaşlar.
En ön koltuklardan iyi tutunabileceğiniz yerlere tutunun.Yerinizi alın.

Ciftlik bank ve sut bank olayindan sonra cikartidigin token in presale ve ICO surecinin pazarlama yontemine gore Turkiyede basarali olacagina inaniyorum. Aslinda mantik ayni tutup token cikartilabilir butun ic piyasadaki  hayvanciligi birlestirecek bir ecosystemi olan token:) Sen sut alimlarini sutcoin uzerinden odeyeceksin ve senden satin alan ozel kuruluslara sutcoin uzerinden odeme yapacaksin.Aslinda buyuk sut ureticileri ile anlasirilirsa 1 tanesi bile yapilabilir.
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: