Bitcoin Forum
May 05, 2024, 11:05:40 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Coinmarketcap gerçekleri yansıtmıyor.  (Read 795 times)
alpsea
Copper Member
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 555

https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site

View Profile
March 27, 2018, 04:02:08 PM

Katılıyorum gerçekleri yansıtmadığına. Borsalardaki fiyatı oranlayıp ortalama bir fiyat veriyor. O fiyatı coin sayısıyla çarpıyor ve coinin marketcapı oluşuyor. Bu doğru olmasada sistem böyle. Sadece görsel diyelim biz buna. Market komple 1 trilyon dolar olsa ve tüm coinler nakitle satılacak olsa en fazla 100 200 milyar dolar nakitle alınır gerisi hava basılı balondur.

1714950340
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714950340
Reply with quote  #2

1714950340
Report to moderator
1714950340
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714950340
Reply with quote  #2

1714950340
Report to moderator
Even if you use Bitcoin through Tor, the way transactions are handled by the network makes anonymity difficult to achieve. Do not expect your transactions to be anonymous unless you really know what you're doing.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
thefunkybits
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1000

View Profile
March 27, 2018, 04:21:46 PM

%100 oranla gerçeği yansıtmasada ordan daha güvenilir bi site yok malesef ve genelde hep ordan takip edierim fiyatları.eminim birçok kişi içinde bu böyledir.günlük değişim oranları ve volume takip etmek içinde bence çok iyi.pcyi açar açmaz elim otomatik olarak coinmarketcap sitesini açıyor artık.bildiğin bağımlılık oldu pc başında ise hiç kapatmam o sayfayı nerdeyse
Xday123
Member
**

Activity: 490
Merit: 16

View Profile
March 27, 2018, 04:25:33 PM

Coinmarketcap gerçekten Benim güvendiğim bir site tüm takiplerimi bu site üzerinden gerçekleştiriyorum social kısmından tutun history kısmına kadar herşeyi kullanabilirsiniz coin adeti miktarı ann konusu websitesi herşeyini gösteriyor bence gayet faydalı bir site
alpsea
Copper Member
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 555

https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site

View Profile
March 27, 2018, 05:18:38 PM

https://www.livecoinwatch.com/ tavsiye ederim. Coinmarketcap çok yavaş güncelleme yapıyor. Linkteki sitede güncelleme süresini ayarlayabiliyorsunuz. Ben 1sn ayarladım tabletten anlık izleyip işlemlerimi ona göre yapıyorum. Canlı olarak borsanın hareket etmesi çok hoş. CMC eskide kaldı f5 yapacaksında güncelleme zamanı gelecekte ohoo ölme eşeğim ölme.

Rkc Trader
Member
**

Activity: 406
Merit: 11

View Profile WWW
March 27, 2018, 05:29:11 PM

Hacimsiz coinlerdeki pump dump hareketleri dışında marketcap hesabı olabildiğince gerçeği yansıtıyor.

PastirmaliYumurta
Full Member

Activity: 490
Merit: 100

PRIVATE FEDERATED BLOCKCHAIN

View Profile
March 27, 2018, 06:26:45 PM

Benim de uzun süredir kafa patlattığım bir olay. Ama o coinlerin birilerinde olması gerekiyor. Cmc de listelenmesi için biraz da araştırma yapıyorlar sanırım. Bir coin borsaya girdikten 4 5 gün sonra bazen orda listeleniyor. Sağlıklı veriler sağlayan bir site olduğunu düşünmüyorum

TheCarm
Hero Member

Activity: 784
Merit: 502

View Profile
March 27, 2018, 07:12:39 PM

Tekelliği de bittiğine göre yavaş yavaş coinmarketcap nalları dikmeye başlamış olabilir. Yeni çıkan coinleri illa para karşılığı ekleyeceklerine adam gibi hizmet verseler reklamlardan zaten kazanırlar

██████████████████████████████████████████████████████████████████████
████████▀▀▀        ▀▀█████████████████████████████████████████████████
██████▀    ▄▄▄▄▄▄▄▄    ███████████████████████████████████████████████
█████    ▄█████████▌   ▐█████▀  ▐███████████████▌  ▀██████████████████
████▌   ▐██████████    █████    ████████████████    ██████████████████
████▌   ▐█████████▄▄▄▄█████▌   ▐███████████████▌   ▐███▀▀█████████████
█████    ▀███████████████▀▀        ▄███████████    ██▀   ▐████████████
██████▄     ▀▀███████▀▀         ▄▄███▀▀▀▀█████▌   ▐▀   ▄███▀▀   ▀█████
█████████▄▄     ▀▀███▄  ▄▄    ████▀    ▄   ███       ▄███▀   ▄█  ▐████
█████████████▄▄     ▀████▌   ▐███▀   ███   ██▌      ████    ██▀  █████
██████▀▀   ▀█████▄    ███    ████   ███▌  ▐██    ▌  ▐██▌      ▄▄██████
█████    ▄████████    ▐██    ██▀▀   ██▀   ▐▀    ▐█   ██▌   ▀██▀▀  ████
████▌   ▐████████▀    ███▄     ▄▄▄     ▄    ▄   ▐██   ██▄      ▄▄█████
████▌   ███████▀    ▄███████████████████████████████▄  ▀▀██████▀▀ ████
█████    ▀▀▀▀     ▄█████████▀    ▀█▀    ▀█       ▀████▄▄         ▄████
██████▄▄    ▄▄▄▄████████████  █████  ██  █  █  █  ████████████████████
█████████████████████████  █▄    ▄█▄    ▄█  █  █  ████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████████████
▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄
█  ▄▀▄             █▀▀▐▀▄▄
█  █▀█             █  ▐  ▐▌
█       ▄██▄       █  ▌  █
█     ▄██████▄     █  ▌ ▐▌
█    ██████████    █ ▐  █
█   ▐██████████▌   █ ▐ ▐▌
█    ▀▀██████▀▀    █ ▌ █
█     ▄▄▄██▄▄▄     █ ▌▐▌
█                  █▐ █
█                  █▐▐▌
█                  █▐█
▀▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀█
▄▄█████████▄▄
▄█▀▀▀█████████▀▀▀█▄
▄█▀    ▄▀█████▀     ▀█▄
▄█▄    █        ▀▄   ███▄
▄████▀▀▀▀▄       ▄▀▀▀▀▀███▄
████      ▀▄▄▄▄▄▀       ███
███     ▄▄███████▄▄     ▄▀█
█  ▀▄ ▄▀ ▀███████▀ ▀▄ ▄▀  █
▀█   █     ▀███▀     ▀▄  █▀
▀█▄▄█▄      █        █▄█▀
▀█████▄ ▄▀▀ ▀▀▄▄ ▄▄███▀
▀█████        ████▀
▀▀█▄▄▄▄▄▄▄█▀▀
● OVER 1000 GAMES
● DAILY RACES AND BONUSES
● 24/7 LIVE SUPPORT
heidikim
Full Member

Activity: 602

View Profile
March 27, 2018, 07:47:00 PM

Katılıyorum gerçekleri yansıtmadığına. Borsalardaki fiyatı oranlayıp ortalama bir fiyat veriyor. O fiyatı coin sayısıyla çarpıyor ve coinin marketcapı oluşuyor. Bu doğru olmasada sistem böyle. Sadece görsel diyelim biz buna. Market komple 1 trilyon dolar olsa ve tüm coinler nakitle satılacak olsa en fazla 100 200 milyar dolar nakitle alınır gerisi hava basılı balondur.

Doğrusun hocam ne yazık ki gerçekçi bir hesaplama yapılamıyor. Sadece coinmarketcap'ın verilerine bakarak kestirimler yaparak yorumda bulunup yatırımlara yön vermek yanlış olabilir
lusa
Jr. Member
*

Activity: 109
Merit: 5

hodl

View Profile
March 27, 2018, 07:50:46 PM

Elbette gerçekleri yansıtmıyor. coınmarketcap özellıkler uzakdoğu borsalarını ekledikten sonra rakamlar sapıttı. Eğer ingilizceniz varsa şu makaleyi okuyun ve hacmin nasıl sanal olarak yaratıldığını görün.

https://medium.com/@sylvainartplayribes/chasing-fake-volume-a-crypto-plague-ea1a3c1e0b5e

argurbuz
Member
**

Activity: 196
Merit: 10

One Token to Move Anything Anywhere

View Profile
March 27, 2018, 07:51:37 PM

Coinmarketçap sitesi üzerine bir çok coini pumplayıp coinmarketçap sitesi sayesinde yatırımcı toplayabilen token ve ico lar gördüm o yüzden bende katılıyorum arkadaşa.

Hopewithmoney
Full Member

Activity: 350

View Profile
March 27, 2018, 08:13:14 PM

Coinmarketcap hepimizin gözdesi telefonunda uygulamasını indirmeyen yoktur bile denebilir, ben de bi iki düşük fiyatlı coin takip ederken eski fiyatlarının durdugunu gördüm cap te ama sonradan düzeltildi bu tür sıkıntılar da hemen hemen bütün platformlarda oluyor
zenfo
Full Member

Activity: 364

View Profile
March 27, 2018, 08:26:30 PM

harika bir konuya deginmissiniz. kesinlikle abartili rakamlar goruyoruz. bu piyasanin milyarlarca dolar degerinde olmadigi zatrn ortada. zimbirti altcoinlerin sisirme fiyatlari ile bu seviyeler gorundu. bilincli insanlar zaten bunun farkinda
bartu19
Newbie
*

Activity: 3
Merit: 0

View Profile
March 27, 2018, 08:27:48 PM

Bende farkediyorum bazen bazı coinlerin değerlerinde hata yapıyor.
hekimogluburaketem
Member
**

Activity: 168

View Profile
March 27, 2018, 08:57:42 PM

4,5milyon bitcoinin bile sonsuza kadar yok olduğu bir piyasada abuk sabuk altcoinleri...
Projeleri harika bile görünse hayatımızda al sattan başka bir işe yaramayan değerleri milyar dolarları bulan bu piyasanın değerinin gerçek ve doğru bir hesaplamaya ihtiyacı olduğunu düşünüyorum.
Yani anlatmak istediğim tüm bu kripto paraların gerçek değerinin herkes tarafından bilinmesini sağlamak.
bugün kripto para piyasası 350 milyarı buldu daha 1-2 ay önce 850 milyar dolar civarındaydı ?
olaydaki saçmalığa bakın ki.
yarın 100 milyar adetlik bir token çıkartsam ve dandik bir borsayla anlaşsam.
fiyatınıda kendim 1 tl civarına çıkartsam.
Coinmarketcapteki curcunaya bakın hele.(teorik olarakta pratik olarakta bunu yapmam mümkün)
Bu piyasada doğru bilgi can alıcıdır.Piyasa o kadar tazeki defalarca farklı örnekler vererek sizi rahatlatmaya çalıştım.
Daha yeni başlıyoruz arkadaşlar.
En ön koltuklardan iyi tutunabileceğiniz yerlere tutunun.Yerinizi alın.

Kesinlikle katılıyorum bu konuda sana. Bu biraz futboldaki transfermarkt sitesine benziyor bence. Orada mesela x futbolcu için 10 milyon euro yazıyor ama adamı satmaya kalksan alıcısı çıkmaz. Coinmarketcap olayı da aynı. Bence bir çeşit paradoks bu. Biz bu piyasada ne kadar yeniysek , kripto paralar da daha çok yeni ve ulaşılması gereken değerlerin 10 da birine bile ulaşılmadı bence.
vezirrr
Full Member

Activity: 364
Merit: 114

The revolutionary trading ecosystem

View Profile WWW
March 27, 2018, 09:03:02 PM

e öyle tabi coinmarketcap şişirme fiyatları gösteriyor. borsanın birinde bi alım oluyo maşallah en yüksek fiyattan 1 satoshicik alınıyo fiyat oluyo sana tavan. e çöp coinlerin çoğu zaten olmasa markette gerçekten bu kadar abartılı total $ yok. çöp demişken bakınız ripple(xrp)  Grin Allah'ın çöpü 3. sırada. de geeettt!!!!!! bunu buralara cıkaran da sizlersiniz, gelip buraya he doğru valla! diye yorum yapıyonuz bide. cahıl cahıl zır cahıl.

cercitolga4545
Sr. Member

Activity: 714
Merit: 250

View Profile
March 27, 2018, 09:48:09 PM

Coinmarketcap da dahil olmak üzere bu piyasdaki her aygıtı nasıl kullanacağını bilmek lazım, Borsada olay önceden haber almak yada önceden ortamı sezmek coinmarketcap geç güncellensede çok işe yarıyor.
HyperLup
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 252

View Profile
March 27, 2018, 11:16:18 PM

Ben de coinmarketcap’in gerçekleri yansıtmadığını düşünüyorum, yazdıklarınızda haklılık payı var fakat en azından %100 olmasa da piyasa hakkında fikir sahibi olmak için yeterli.
cemetin54
Member
**

Activity: 392

View Profile
March 27, 2018, 11:24:46 PM

Yansıtsın yansıtmasın on tane siteye baktım bunun gibi en iyisi bu başkada yok varsa paylaşın ordan bakmaya başlayalım
JetToken
Jr. Member
*

Activity: 98
Merit: 1

WWW.OAX.ORG - MARKET INTEGRATION PLATFORM

View Profile
March 27, 2018, 11:33:29 PM

CMC eksik taraflarına rağmen elimizde olan en iyi kaynaklardan bir tanesi. Gerçekleri yansıtmamasına rağmen yine de ondan çoğu bilgiyi alıyoruz. Acemi insanları bazen çok fazla yanıltabiliyor. Okumasını bilmeyen & doğru okuyamayan arkadaşlar bazen çok saçma işleri girip, ellerinde ölü coinler olabiliyor. Dikkat etmek lazım.

Ben arabanın arka koltuğunda oturmayı sevmiyorum zaten. Midem bulanıyor. Ondan ön koltuğu tuttuk bakalım sonumuz ne olacak Smiley.

OAX - BRIDGE TO TRADITIONAL FINANCE WORLD
OAX - INTEGRATION OF CRYPTOCURRENCY MARKET
■ oax.org ■ bit.ly/BttANN ■ bit.ly/ActiveBounty ■
bdivrik
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 262

View Profile
March 27, 2018, 11:33:37 PM

site 2013 yılında kurulmuş ve bu tarihe kadar gelmiş  beğenmesenizde bir mantığı var demekki bu kadar kişi takip ediyor ve işe yarıyor.
livecoin geldi ve cmcnin eksiklerini kapatmaya başladı ama o da aynı taktiği uygulayacak.gelecekte yeni teknikler bulunduğu zaman daha farklı hesaplar yapılabilir ama şu anda elde bu var.
Pages: « 1 2 [3] 4 5 »  All
  Print  

Jump to: