Bitcoin Forum
May 04, 2024, 12:36:06 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: 1. Ulusal Blokzincir Çalıştayı  (Read 235 times)
paca08 (OP)
Member
**

Activity: 406
Merit: 14

View Profile
March 25, 2018, 09:42:56 PM
Last edit: March 25, 2018, 10:18:13 PM by paca08
Merited by semos08 (1)

TÜBİTAK BİLGEM Blokzincir Araştırma Laboratuvarı'nın organize ettiği 1. Ulusal Blokzincir Çalıştayı, 2-3 Nisan 2018 tarihlerinde Ankara’da gerçekleşecektir. Konferansa CARDANO, NEO gibi önemli projelerin yöneticileri de katılıp konuşma yapacaktır. Konferansın Ana sponsoru T.C. Merkez Bankası olup bir alt sponsoru Garanti Bankasıdır.

Şimdiden belirteyim bu çalıştay olumlu olmakla birlikte katılım ücretleri çok ama çok kazık. Tüzel kişilerle gerçek kişilerin aynı ücretle katılması da adaletli olmamış.

Öğrenci Katılım Ücreti:150 TL   Sivil Katılımcı Ücreti: 450 TL      Tüzel Kişi Katılımcı Ücreti: 450 TL

Diğer Bilgiler:

Konferans Gündemi

Türkiye’de Blokzincir ve Kripto Paralar
Blokzincir Teknolojisi: Ödeme Sistemlerinin Dönüşümü
Blokzincirle İlgili Yasal Düzenlemeler
Sanayide Teknolojik Gelişmeler
ICO’ların Yükselişi
Finansal Blokzincir

Konferansta Yer Alacak Temsilciler

Blokzincir Teknoloji Sağlayıcıları
Kripto Para Borsaları
Bankacılık & Finansal Kurumlar
Finansal Teknoloji Şirketleri
Yasal Düzenleyiciler
Kripto Para Madencileri
Yatırım Uzmanları

Ülkemizde de bu tür gelişmeler yaşanması beni çok sevindirdi. Artık ülke olarak crypto paralara ilgi duymaya başladık ve Merkez Bankası aracılığıyla veya diğer önemli kuruluşlarımız aracılığıyla crypto para çıkaracağımızı düşünüyorum. Henüz geç kalmış sayılmayız.

İsteyenler çalıştayla ilgili bilgilere buradan ulaşabilir: http://blockchain.bilgem.tubitak.gov.tr/bc-calistay/index.html#sponsorlar
The trust scores you see are subjective; they will change depending on who you have in your trust list.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714782966
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714782966
Reply with quote  #2

1714782966
Report to moderator
1714782966
Hero Member
*

Ignore
1714782966
Reply with quote  #2

1714782966
Report to moderator
1714782966
Hero Member
*

Ignore
1714782966
Reply with quote  #2

1714782966
Report to moderator
yns1903
Member
**

Activity: 756
Merit: 16

View Profile WWW
March 25, 2018, 09:47:51 PM

Daha önce öyle dolaşırken bir yerde görmüştüm bu haberi dediğiniz gibi ülkemizde bu konuyla alakalı çalışmalar yani konferans vs şeyler yapılması bayağı güzel bir durum. Her ne kadar ico projelerinde hala istenilen başarı elde edilmese de ülkemizde kripto paraların daha fazla tanınması ve kullanılması için önemli bir adım olmuş. Katılımcılarda bayağı uzman kişiler imkan olsa da katılabilsek

holdmycoins
Member
**

Activity: 294
Merit: 11

View Profile
March 25, 2018, 09:56:48 PM

Çok güzel bir haber. Ülkemizde yaygınlaştığını görmek güzel.

Turbolinea
Member
**

Activity: 560
Merit: 57

View Profile
March 25, 2018, 10:06:55 PM

Fiyatların bu kadar yüksek (öğrenciyim) olmasaydı ankaraya seyahat düzenleyip gidilebilir bir etkinlik gibi gözüküyordu. ancak bu şekilde gitmek pek mantıklı değil gibi
jopen
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
March 25, 2018, 10:10:07 PM

Linke tıklamadan yorum yapmıştım Smiley (O yorumu sildim ) 450 TL katılım ücreti mi!!!

Rantınız bol olsun....

Not : Konuyu açan arkadaş katılım ücretini belirtsen daha iyi olur.
PastirmaliYumurta
Full Member

Activity: 490
Merit: 100

PRIVATE FEDERATED BLOCKCHAIN

View Profile
March 25, 2018, 10:11:12 PM

Tubitakın açtığı çalıştayın uçuk fiyatları vardı. Yani o kadar paraya değecek insanlar da gelmiyordu benim ilgimi çok fazla çekmedi açıkçası. Devlet madem blockchainin gelişeceğine inanıyor güzel bir organizasyon yapmalı

stewart2012
Sr. Member

Merit: 255

View Profile
March 25, 2018, 10:12:50 PM

Tubitakın açtığı çalıştayın uçuk fiyatları vardı. Yani o kadar paraya değecek insanlar da gelmiyordu benim ilgimi çok fazla çekmedi açıkçası. Devlet madem blockchainin gelişeceğine inanıyor güzel bir organizasyon yapmalı

Tamamen yorum atmak için yorum atıyorsun öncelikle herifler NEO ve Cardano ekibinden yetkili kişileri Türkiye'ye getiriyor normal kullanıcılar için 400 Türk lirası öğrenciler için ise sadece 150 Türk lirası ücret isteniyordu kısacası Bilgem çok kaliteli kişileri neredeyse bedavaya getiriyordu.
paca08 (OP)
Member
**

View Profile
March 25, 2018, 10:15:03 PM

Arkadaşlar katılım ücretini yazmayı unuttum böyle bir katılım ücreti olamaz. Bu miktarlarla borsaya giren arkadaşlarımız var.
jopen
Sr. Member

View Profile
March 25, 2018, 10:16:23 PM

Tamamen yorum atmak için yorum atıyorsun öncelikle herifler NEO ve Cardano ekibinden yetkili kişileri Türkiye'ye getiriyor normal kullanıcılar için 400 Türk lirası öğrenciler için ise sadece 150 Türk lirası ücret isteniyordu kısacası Bilgem çok kaliteli kişileri neredeyse bedavaya getiriyordu.

Katılım ücretli ise arkadaşım . Bu kadar çok Sponsor niye var?

450 TL az bir paraysa sana göre buradan seç 10 kişiyi gönder madem.
ilonaproda
Jr. Member
*

Activity: 280
Merit: 1

Win-Won-Betfury

View Profile
March 25, 2018, 10:17:44 PM

Bizim tubitak okadar proje var salak saçma projeleri seçiyolar adam gibi projelerde ülke dışında prim görüyolar kendi topraklarına katıyolar destekle bizde mal gibi izliyoruz

__________ BetFury __________
🎲 The first i-Gaming Crypto platform with BTC Dividends 🎲
https://betfury.tv/2VDCk7K
paca08 (OP)
Member
**

View Profile
March 25, 2018, 10:19:03 PM

Az demedimki çok olduğunu vurgulamak istedim yukarıda ki cümlemle Smiley
jopen
Sr. Member

View Profile
March 25, 2018, 10:21:13 PM

Az demedimki çok olduğunu vurgulamak istedim yukarıda ki cümlemle Smiley

Sana bişey demedim arkadaşım. Smiley bir önceki arkadaş atıp tutmuş ya yok Neo yok Cardano gelecek vs vs ona idi lafım.
stewart2012
Sr. Member

Merit: 255

View Profile
March 25, 2018, 10:22:56 PM

Yan hesapla mı yazıyorsun? Önce post kasarken bilmediğin konular hakkında mesaj atmamayı öğren sonra gel konuşalım.. Yanıltıcı bilgiler veriyorsun herifler NEO ve Cardano'dan adam getiriyor Ankara'ya.. Bugüne kadar gözün NEO ya da Cardano ekibinden adam mı gördü? Öğrenci olduğum için öğrencilere göre konuştum bence bu tarz bir konferans için 150 Türk lirası gayet uygun. Burada bir bountyden iki üç katını kazandığını biliyoruz, 400 lira böyle bir konferans için ucuz. Şu an Türkiye'de adı duyulmamış adamlar konferans için 1000 lira istiyor......
halahal060606
Newbie
*

Activity: 14
Merit: 0

View Profile
March 25, 2018, 10:24:16 PM

ben sitelerinden üye olmustum haber olursa mail atcaklardı ama mail flan atmadılar... çok değişik.. acaba türkçe çeviri olacak mı sonuçta ingilizce bilmeyenlerimiz var. derkeeeen zaten başvuru tarihi geçmiş en son 11 marttaymış 19 marttada sonuçları açıklamışlar...
jopen
Sr. Member

View Profile
March 25, 2018, 10:25:01 PM

Yan hesapla mı yazıyorsun? Önce post kasarken bilmediğin konular hakkında mesaj atmamayı öğren sonra gel konuşalım.. Yanıltıcı bilgiler veriyorsun herifler NEO ve Cardano'dan adam getiriyor Ankara'ya.. Bugüne kadar gözün NEO ya da Cardano ekibinden adam mı gördü? Öğrenci olduğum için öğrencilere göre konuştum bence bu tarz bir konferans için 150 Türk lirası gayet uygun. Burada bir bountyden iki üç katını kazandığını biliyoruz, 400 lira böyle bir konferans için ucuz. Şu an Türkiye'de adı duyulmamış adamlar konferans için 1000 lira istiyor......

Benim yan hesabım falan yoktur. Neyse konuya geçelim o kadar atıp tutuyorsun madem.

O kadar konuşuyorsun boş konuşma. Aramızdan 10 tane öğrenci seç hepsini götür. Madem bountylerden çok para kazanıyorsun...

Neo ve Cardano adamları gelecek ne anlatacak. Biz işte şunu yaptık bunu yaptık falan adamlar kendi reklamını yapacak gidecek. Ne bekliyorsun o kurultaydan sen? Post kasacaksan daha dürüst post kas madem sen. Matah bişey gibiymiş savunuyorsun bide.

Edit : Hesap yıllardan beri ingilizce yazarken bir anda türkçe öğrenmiş gibi localde yazmaya başlamışsın. Hesap satın alıp burada ahmak kesme...

paca08 (OP)
Member
**

View Profile
March 25, 2018, 10:28:44 PM

Yarın arayıp ulaşmaya çalışacağım benim o çalıştaya gitmem lazım. Bu tür etkinliklere katılmayı da çok istiyorum. Neo, Cardanonun yöneticileri de konuşacak ve ülke olarak crypto paralara bakış açımızıda yakından görmüş olacağız. Bence çok faydalı bir çalıştay olacak.
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1137

View Profile
March 25, 2018, 10:35:47 PM

Varşova tel Aviv vs vs geziyor adamlar, ülkemize de uğruyorlar bir zahmet. Olsun tabi farkındalık artar bilgi paylaşımı olur. ücreti bilerek nispeten yüksek tutmuşlardır "elit" katılım olsun ayağına... öğrenci 0.07 tam 0.22 ether😎

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
dogaatac
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 306

View Profile
March 26, 2018, 02:32:17 AM

ülkemizde bu tip etkinliklerin yapılmaya başlaması oldukca güzel bir gelişme. merkez bankasının buna destek veriyor olması extradan güzel olmus. zannedersem cb başdanısmanın acıklamalarından sonra devlette blockchain teknolojisindeki potansiyeli hafiften fark etmeye basladı
M.Terzi
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 250

View Profile
March 26, 2018, 05:08:30 AM

Bu tarz etkinliklerin ülkemizde olması olumlu bir durum fakat ücretler baya yüksek. Acaba yurtdışında olan konferanslar falan da acaba bu denli pahalı bir ücret karşılığı mı oluyor? Hayır 450 TL karşılığında bize ne verecek ki?
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
March 26, 2018, 05:13:48 AM

Bombaya bak be fiyatına çok demişler kimine göre fazladır bir şey diyemem de arkadaşım bu piyasa zaten paralı bir piyasa 1 bitcoin 8500 dolar yani şöyle çelişkili sözler etmeseniz sevineceğim 150 tl ile 450 tl ile bu piyasaya neden girerler ki gidin iddaa oynayın harçlıklarınızı kriptolara yatırıp bekliyorsunuz sonra pişman oluyorsunuz. Pahalı olabilir ona bir şey demiyorum ama piyasa hem pahalı hem kurtlar sofrası parası olmayan insanın bitcoin ile işi nedir. Merak edenler yeni tanışanlar için kötü olabilir ucuzda değil yani ama isteyen gider isteyen gitmez. Cebinde parası olmayan adamında bedava gitse ne işine yarayacak.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: