Bitcoin Forum
April 26, 2024, 04:16:43 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: SMS vs EMAIL vs Google Authentication?  (Read 157 times)
DryGrkm (OP)
Newbie
*

Activity: 18
Merit: 5

View Profile
March 27, 2018, 06:06:17 AM

Anket açma yetkim yok sanırım, ben de böyle soruyorum. Bir borsada giriş yaparken olması gerek güvenlik seviyesi sizce nasıl olmalıdır?

1- SMS ile
2- Email ile
3- Google Authentication ile

1714105003
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714105003
Reply with quote  #2

1714105003
Report to moderator
1714105003
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714105003
Reply with quote  #2

1714105003
Report to moderator
You can see the statistics of your reports to moderators on the "Report to moderator" pages.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
March 27, 2018, 07:40:21 AM

3'üde borsada olması güvenlik açısından zaruri. öbür taraftan borsa için ayrı mail açmayıp da her yere aynı mail ile üye olursanız, google authentication uygulama karekodu veya o uzun harf, rakamdan oluşan kodu kaybederseniz vay halinize. email ve google doğrulamanın açıklarını kullanan veya borsa tarafından bu bilgileri sızdıranlar yüzünden hesapların boşaltıldığı forumda bir ara yazıldı.

3'üde borsada olması zaruri yalnız güvenliği mükemmel hale getirmiyor. sms kodu dersek hatların klonlanması konuları açıldı bu forumda. ne kadar gerçekçi emin değilim. 300 milyar dolarlık piyasa ve yatırımcılar bu 3'ünden daha mükemmel güvenlik önlemlerini hak ediyor olmalı. merkezi olmayan borsalar son dönemlerde dillendiriliyor da onların da tecrübesi yok. açılsın zamanla bakılabilir.
udonmez
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 359

View Profile
March 28, 2018, 07:14:53 AM

ucu de gerekli tabi ki. ayri mail acilmasi ve farkli sifreler kullanilmasi da bir diger onlem.
ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
April 01, 2018, 11:58:21 AM

Google A. yani 2fa kesinlikle şarttır. 2fa olmadan kesinlikle borsa kullanmayın sonra çok üzülürsünüz. email onayı tabiki ek güvenlik olarak eklenebilir. ama 2fa olmazsa olmaz.
Tobi777
Full Member

Activity: 406
Merit: 121

View Profile
April 02, 2018, 01:30:39 PM

Üçünde gerekli. Piyasada soyulan, dolandırılan çok ve zaman zaman dolandırıcılık haberlerini duyuyoruz. 2fa, ama gerekli ama daha değişik güvenlik önlemleri geliştirilebilir. Dolandırıcının, hırsızın işi belli rahat durmayacaklardır.
F_ala
Member
**

Activity: 308
Merit: 10

View Profile
April 02, 2018, 03:17:03 PM

3ü'de gereklidir. 3ünüde kullanmak gerekir.  Hele farklı ip'den giriş olursa kesinlikle email onayı ve/veya sms onayı gerekmekte. Buna bittrexte karşılaşmıştım çok hoşuma gitti. kendimi güvende hissettim. Hesabıma girmek için email şifre, mailin şifresi, 2fa herşeyi ele geçirmesi lazım
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
April 03, 2018, 09:21:24 PM

google 2fa  en sağlamı gibi geliyor bana, seçenek olarak hepsi de sunulabilir, çok zor olmasa gerek, herkes istediğini seçer
Hopewithmoney
Full Member

Activity: 350
Merit: 100

View Profile
April 03, 2018, 10:40:11 PM

Gmail hesabımda 2fa var. Borsada girişte 2fa var. Toplamda 4fa olmuş oluyor Smiley hadi patlatsın lar patlatabilirlerse. Genelde eposta adresleri patlatıldıktan sonra 2fa unuttum gibi maillerle ticket tan şifre yenileme ve 2fa kaldırılması talep ediliyor. Siz ilk önce epostanızı garantili güvenlikle çevirin borsa girişleri son aşama
alikaya58
Full Member

Activity: 518
Merit: 100

View Profile
April 04, 2018, 12:20:49 AM

Hepsi aktif olmalıı gırerkenn aut onemlı sms de aktıf hale getırebılırsın emaıl zaten onay ıcın kullanılıyor para çekmede hepsının bı onemı var yanı Cheesy
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3136
Merit: 1516

View Profile WWW
April 04, 2018, 08:50:39 AM

google authenticator yeterli. borsanın hepsini desteklemesi lazım sonuçta.
kullanıcı hangisi ile kendini güvende hissediyorsa onu kullanmalı.
Ben bu google authenticator ı kullanıyorum ama acayip de tırsıyorum.
telefonun başına bir şey gelirse borsalar ile tek tek uğraşıp bu özelliği kapattırmak ölüm eziyeti.
heirinch
Jr. Member
*

Activity: 420
Merit: 1

Bountyhive.io

View Profile WWW
April 04, 2018, 09:01:35 AM

telefonun başına bir şey gelirse borsalar ile tek tek uğraşıp bu özelliği kapattırmak ölüm eziyeti.

Yedek alsanız daha rahat olursunuz . Ekrandaki kare kodu ve yazı olan kodu çıktı alın saklayın .
minerturk
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 1

View Profile WWW
April 04, 2018, 12:46:48 PM

Çok zor bir şey değil 3ünü de koymak. isteyen istediğini aktifleştirir bu kadar basit. Ha bana göre hepsi olsun hepsini de kullanırım.

2fa nın riskini öğrendikten sonra binanceye açtığım hesapta hemen kodu bir yere not aldım. olur olur telefonum bozulursa borsayla uğraşmak zorunda kalmamak için.

MONARCH | THE COMPLETE CRYPTO SOLUTION | Private Sale is LIVE! ▬▬ "Be your own KING" | PRE-SALE: JUNE 15, 2018 ▬▬▬▬▬
emregungor
Full Member

Activity: 475
Merit: 127

View Profile
April 04, 2018, 07:01:34 PM

Adamın biri illegal forumda ilan vermiş 2falar anlık smsler aşılır diye nasıl oluyor anlamıyorum.
felixesteban
Member
**

Activity: 294
Merit: 10

World’s First Decentralized ICO Platform

View Profile
April 06, 2018, 07:57:56 PM

İlk başlarda uzun süre direndim 2FA kullanmamak için ama bu iş yapılıyorsa kesinlikle kullanılmalı hep telefon kaybolursa ne yaparım endişesi vardı ama sonradan öğrendimki aynı anda birçok cihazda senkronize olarak kurulum yapılabiliyor. Şuan da hem telefonda hem de ipad de google authenticator kurulu ve birine birşey olursa diğerinden kullanmaya devam edebilirim.

▐ █   CoinFast   |   World’s First Decentralized ICO Platform
●● ▬▬   Whitepaper   [  Join the Whitelist  ]   Telegram   ▬▬ ●●
Facebook   Instagram   Twitter   ANN Thread   Youtube   Medium
Pages: [1]
  Print  

Jump to: