Bitcoin Forum
June 15, 2024, 11:00:26 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Yeni sebep yine düşüş!  (Read 701 times)
emirsener (OP)
Member
**

Activity: 557
Merit: 24

@coindunyasii

View Profile WWW
March 27, 2018, 06:11:08 AM

Gün geçmiyor ki Btc ve altlar düşmek için yeni sebep ve bahaneler bulmasın. G20’den bi halt çıkmayınca önce tweeter yasağı geldi ardından da reddit Btc ödemesini kaldırdı. Sıkıntı yapmayın 1-2 güne 9000 olur bu seferde başka bi sebep bulur ve başına vurup otururlar toto üstü.
dumbdragon
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 354

View Profile
March 27, 2018, 06:15:43 AM

Gün geçmiyor ki Btc ve altlar düşmek için yeni sebep ve bahaneler bulmasın. G20’den bi halt çıkmayınca önce tweeter yasağı geldi ardından da reddit Btc ödemesini kaldırdı. Sıkıntı yapmayın 1-2 güne 9000 olur bu seferde başka bi sebep bulur ve başına vurup otururlar toto üstü.

Twitter ve reddit in ödemeleri kaldırması çok da büyük haberler değil . Bu kadar düşüremezler . Başka bir sebep olması gerekiyor veya artık sebepsiz yere düştüğünü ve yükseldiğini kabul etmemiz gerekiyor .

triclinics21
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
March 27, 2018, 06:20:31 AM

mtgox için söylentiler vardı 7500 bitcoin daha satmış diye ama doğrumu yalanmı bilmiyorum bazı kesimler palavra diyor ama bir kaç güne çıkar foyası ortaya
temeler
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 250

View Profile
March 27, 2018, 06:29:16 AM

Bu iniş-çıkışları kesinlikle doğal piyasa hareketleri değil. Piyasadan çok para çekildiği için belli grupların elinde şuan ortam tam istedikleri gibi,çıkarları yönünde yükseltip düşürüyorlar. Bizde izliyoruz anca.
dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
March 27, 2018, 07:14:24 AM

Smiley
Gün geçmiyor ki düşmesinler Smiley
Tamam bitcoin düşüyor anladık ta neden tüm altcoinlerde direk patlıyor bunu anlayamadım sanırım.
Şimdi bitcoin artsa bile altlar 1 hafta sonra toparlanmaya başlıyor
thew3apon
Hero Member

Activity: 784
Merit: 500

View Profile
March 27, 2018, 08:03:37 AM

Bu düşüş bende alışkanlık haline geldi . Yükselişe geçerse piyasa kalp krizi falan geçirebilirim .  Cheesy
DarkXen
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 261

View Profile
March 27, 2018, 08:06:56 AM

Buna alışmamız gerekiyor, hedefi yüksek tuttuğumuz için bunlar oluyor. Aslında bu fiyatları kabullensek nasıl olur ?? Bu sefer de daha aşağı mı salarlar acaba?  Ne kadar düşer acaba?? Herşeye bir sünger çekip yeni bir sayfa açıp tekrar mı başlasak ?? Eskiyi özledim..
zfrey
Full Member

Activity: 686
Merit: 111

View Profile
March 27, 2018, 08:07:30 AM

psikolojik bir savaş haline geldi bence kriptopara borsaları.
Malum çok popüler şuanda. Devletler ve balinaların yaptığı hareketler sonucunda bu iniş ve çıkışlar oluyor.
Gerçekten ayakta durmakta zorlanıyoruz umarım en kısa sürede kendimize geliriz
usakli64
Full Member

Activity: 1008
Merit: 152

View Profile WWW
March 27, 2018, 08:15:10 AM

Bu düşüşlerin en erken nisanın 2. haftası biteceğini öngörmüştüm. Bu düşüşler normal düşüşler değil, nomal kar satışları ve birkaç küçük kötü haberin tetiklediği eksilmeler değildir.

Öncelikle şunu hatırlayalım. 2017 Aralık ayında rekor yükselişler tüm dikkatleri üzerine çekmişti, ardından bitcoin cash ekibinin bitcoin üzerinde olumsuz söylemleri ve tavırları sonrasında bitcoin ağında yaşanan ciddi sorununda eklenmesiyle kısır döngüye girmişti. Ağ rahatlamadıkça insanlar panikliyor daha çok satış için transfer yapıyor bu da yine ağa ciddi bir yük oluşturuyordu. Arkasından bir kaç borsa hack olayları ve Ülkelerin olumsuz diye nitelendirilen bana göre ilerki dönemler için olumlu yorumladığım haberleri derken bu günlere geldik.

İnsanların panik eşiği günden güne düştü, oanikledikçe daha çok satış, daha çok satış ile daha fazla panik olur hale geldiler.

Bu işin teknoloji kısmını bilen ve iyi okuyan kişiler bilirler ki, bitcoin çok güçlü bir ekosisteme sahip fakat yeni katılımcılar buna adapte olamadığı için veya tam olarak neyin içersinde olduklarını bilmediklerinden dolayı hemen zararına satıp kaçıp gitme yolunu tercih ettiler, bu da piyasada ciddi şekilde oynaklığa sebep oldu.

Sonuç olarak öngörüm en son belirttiğim bilinçli olmayan yatırımcılar elekten elenecek ve yine en son bitcoine güvenen çekirdek kadro kalacak, bu kadro fiyatları stabil tutacak ve ardından yavaş ama emin adımlarla yükseliş başlayacak. Yine ardından bu yükseliş yeni katılımcıların ilgisini çekip ivme kazanacak, sonrasında tabiki düzeltmeler gelecek. Bu döngü her defasında kendini tekrarlayacak fakat her tekrar bir öncekinin fiyat olarak bir basamak üzerinde kalarak, 2020 başlarında 40bin dolar seviyesinde olacak.

NE MUTLU TÜRK'ÜM DIYENE
https://t.me/rsfofficial
necrofurian
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 1

View Profile WWW
March 27, 2018, 08:25:38 AM

fiyatı yükseltici hareketlendirici olumlu haber var mı? nedense şu sıralar yok. g20 den fiyatı daha da düşürücü yaptırımlar gelmedi. ama gelebilir havası estiriliyor. birkaç gün btc üst üste yükseliş yapsa ve medya haberleri ile bir yere kadar gidilebilirdi. şu sıralar hep izliyoruz güzel gelişmeler olur diye.

gemstra  |▌  The Future of Social Selling  |▌  A blockchain infrastructure
● ● ● ●  for the biggest gig economy of tomorrow  ● ● ● ●
bybrq
Newbie
*

Activity: 112
Merit: 0

View Profile
March 27, 2018, 10:33:43 AM

Koskoca Steam kaldırdı da bu kadar oynama yaptıramadı, Reddit mi yaptıracak? Saçma bir sebep, daha doğrusu düşüşün sebebi olamayacak kadar küçük bir sebep.. Steam hacmi nerede Reddit hacmi nerede..
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
March 27, 2018, 11:10:59 AM

USDT ve nakite geçişin arttığını düşünüyorum ben bu düşüşlerin sebebi olarak. Elbette tüm bunları gelen haberler de tetikliyor. Bitcoin'den çıkan bazı gruplar altlara yönelmeyince toplam kripto hacmi düşüyor. Şu son 3-4 aydır böyle olacağını bilseydim sürekli al-sat yapardım valla. Tam ben yapmaya başlarım bu sefer de soluksuz çıkmaya başlar:)))
entr
Sr. Member

Activity: 602
Merit: 277

View Profile
March 27, 2018, 11:11:21 AM

Böyle FUDlara kulak asmayacak kadar vakit geçirdik çok şükür, piyasanın verdiği her tepkiye kederlenerek bu iş yapılamaz zaten. Piyasanın içinde kaybolmayın, istediğiniz seviyelere gelene kadar geri planda tutun.
tayfundeniz
Sr. Member

Activity: 826
Merit: 296

View Profile
March 27, 2018, 11:14:13 AM

Düşse de çıksa da bundan nasıl bir fayda sağlayabiliriz onun yolunu bulmak lazım.Yoksa düşüyor kaybediyoruz diyerek sızlanmanın bir faydası yok.Düşerken yapılan hareketlere bakıp pozisyon almak gerekir.Düşerkende kazanılabilir al-sat ile.Riskli ama bunu yapmadıktan sonra erime durmayacak gibi gözüküyor.
jeda2000
Full Member

Activity: 392
Merit: 101

View Profile
March 27, 2018, 11:14:36 AM

Elinde başka yatırımları olanlar ya da bu işi hobi gibi yapanlar için piyasanın dalgalanması geçici olduğu için elindekini uzun süre bekletip bozdurabilir ama gelirini bounylere bağlayanlar için sabretmek zor iş
avalonn
Full Member

Activity: 728
Merit: 151

View Profile
March 27, 2018, 11:26:14 AM

düşüşlere sebep aramayın artık...mantık sınırlarını zorlamaya başladı çünkü..belli bi zümre çuvalını bi güzel doldurdu..şimdi de oyuncak gibi oynuyor piyasa ile.. yaratılan yeni dalgalar ile adamlar kazanmaya devam ediyor...sizde burda oturup boğa dana manda diye bekleyin durun..çok zor
onesalt
Hero Member

Activity: 756
Merit: 500

View Profile
March 27, 2018, 11:27:02 AM

Bu piyasada al sat yapmaya korkar hale geldik. Uzun vade yatırımcısı olmaya iten bir durum var ortada, beklemedeyiz biz de herkes gibi.
The Management
Full Member

Activity: 630
Merit: 102

View Profile
March 27, 2018, 12:04:26 PM

Millet artık haberlere göre hareket etmekten çok piyasaya göre şekilleniyor. Ha haberlerin de etkisi var ama hiçbir şey yokken bir anda dump yemeye başlasa daha da devamı geliyor sürü psikolojisi yüzünden. Şuan btc yatırımcılarının çoğu neye yatırım yaptıklarını bile bilmiyorlardır
hmsr
Full Member

Activity: 798
Merit: 106

👉bit.ly/3QXp3oh | 🔥 Ultimate Launc

View Profile
March 27, 2018, 12:29:18 PM

Yeterki düşürecek olsunlar sebep mi yok. Piyasa tam toparlanacak diyorum hemen bir haber çıkıyor. Bunların bilinçli bir şekilde yapıldığını düşünüyorum.

F_ala
Member
**

Activity: 308
Merit: 10

View Profile
March 27, 2018, 12:36:53 PM

düşüş için sebep aramaya gerek yok artık. piyasayı dipte tutuyorlar piyasa da dipte bu kadar basit. yaz ortalarına doğru toplar kendisini o zaman tekrar yoğunlaşırız. O zamana kadar her şeye sebep bulmaya çalışmak sadece bizi yorar.
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: