Bitcoin Forum
May 02, 2024, 03:09:31 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: ShortTime v2- Büyük düşüşleri bir kaç dakika önce yakalamak için  (Read 303 times)
nemruth (OP)
Member
**

Activity: 138
Merit: 12

View Profile
March 27, 2018, 02:00:18 PM
Merited by Baser (2)

Beyler kendi botuma hazırladığım bir fonksiyonu public yaptım.%75 başarı oranında büyük düşüşlerin bir çoğunu  5-10 dk önce gösteriyor.
Anlık ticaret yapıyorsanız önünüzde durmasını tavsiye ederim..

https://www.tradingview.com/chart/sC7BdKSD/
The trust scores you see are subjective; they will change depending on who you have in your trust list.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714619371
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714619371
Reply with quote  #2

1714619371
Report to moderator
nemruth (OP)
Member
**

View Profile
March 27, 2018, 02:07:57 PM

Alttaki başka bir formasyonu.Puanlama sistemine göre kırmızı çizginin üzerine çıktığında tehlike çanları çalıyor demektir.Kırmızı üçgen uzadıkça yükseliş sürüyor fakat düzeltme daha gelmemiş demektir.Kırmızı üçgen uzamış,grafikler kırmızı çizginin üzerine çıkmış ve üsttede "Short" demişse paraşütleri açın...
yenilmez86
Member
**

Activity: 1256
Merit: 43

View Profile
March 27, 2018, 07:26:12 PM

Alttaki başka bir formasyonu.Puanlama sistemine göre kırmızı çizginin üzerine çıktığında tehlike çanları çalıyor demektir.Kırmızı üçgen uzadıkça yükseliş sürüyor fakat düzeltme daha gelmemiş demektir.Kırmızı üçgen uzamış,grafikler kırmızı çizginin üzerine çıkmış ve üsttede "Short" demişse paraşütleri açın...

Hocam öncelikle tebrikler ve teşekkürler. Lakin şu dediklerinizi resimli anlatsaydınız çok iyi olurdu, en azından benim gibi cahil bir adama faydası dokunurdu. 2 saattir kırmızı üçgen arıyorum..
nemruth (OP)
Member
**

View Profile
March 27, 2018, 09:08:11 PM

Hocam öncelikle tebrikler ve teşekkürler. Lakin şu dediklerinizi resimli anlatsaydınız çok iyi olurdu, en azından benim gibi cahil bir adama faydası dokunurdu. 2 saattir kırmızı üçgen arıyorum..
Sağol.
Grafiğin üzerine yazdım.Linke basarsan göreceksin.
tesla80
Member
**

Activity: 448
Merit: 89

Full Stack Engineer

View Profile
March 27, 2018, 09:26:30 PM

Bir bot yazıyorsunuz ve bu sitede o bot için yardımcı indikatörler hazırlıyorsunuz, sonra bot siteden bunu çekiyor ve değerlendiriyor mu?
Nasıl yapıyorsunuz programcılar için biraz anlatır mısınız?

Cyber Security, Mobile Security, Web/Desktop/Embedded Programming, Electronics, M2M, IoT
nemruth (OP)
Member
**

View Profile
March 27, 2018, 10:13:12 PM
Merited by mhanbostanci (1), tesla80 (1)

Bir bot yazıyorsunuz ve bu sitede o bot için yardımcı indikatörler hazırlıyorsunuz, sonra bot siteden bunu çekiyor ve değerlendiriyor mu?
Hayir.Tradingview sitesinde pine script ile strategy kodumu oluşturuyorum.Anlik bana başarı -kar oranlarımı backtest olarak veriyor zaten.Sonrasında Alert scriptini yine aynı sitede oluşturup,
Autoview isimli eklenti ilede exhange siteleri ile tradingview arasında iletişimi kurduğumda işlem bitiyor.
Public yaptığım scriptin strategy kısmına basarsanız kar-başarı-drawdown örneklemesini görürsünüz. 2.5k kar,%75 başarı oranı ve 200 dolar drawndown..Yani bu script'in Alert kodu elinizde olsaydı zengin olma şansınız vardı Smiley
triedra
Member
**

Activity: 560
Merit: 11

View Profile WWW
March 28, 2018, 05:36:17 AM

indikatörler yanar dönerdir. sinyali verir, sonraki grafikte bunun tersini de gösterebilir. buraya grafik ekleyerek o indikatör oluşumun geçmişteki başarılı-başarısız sinyallerini anlatmanız fena olmaz. değerlendirmesi bize kalmış. işe yararsa takibini yapabiliriz.

nemruth (OP)
Member
**

View Profile
March 28, 2018, 06:46:24 AM

indikatörler yanar dönerdir. sinyali verir, sonraki grafikte bunun tersini de gösterebilir. buraya grafik ekleyerek o indikatör oluşumun geçmişteki başarılı-başarısız sinyallerini anlatmanız fena olmaz. değerlendirmesi bize kalmış. işe yararsa takibini yapabiliriz.

9 Aylik marginsiz backtest..

Backtest result
start time   2017-06-30 23:50:00
end time   2018-03-22 13:53:00
timespan   9 months
start price   2420 USD
end price   8579 USD
market   254.46%
amount of trades   591 ( 63.79% )
average winning trade   0.06876 BTC
average losing trade   0.04339 BTC
sharpe ratio   -0.61
max drawdown   -1788 USD
start balance   1.00000 BTC
final balance   15.69439 BTC
gross profit   25.92349 BTC
gross loss   -9.28489 BTC
profit factor   2.79
win rate   0.64
simulated profit
1469.44%

Btc 'ni 14 katına çıkartıyorki bu margin için tasarladığım bir scriptin sadece bir fonskiyonu.Yani yanar dönerleri falan merak etme düşündük.O kadar basit değil bu işler
tesla80
Member
**

Full Stack Engineer

View Profile
March 28, 2018, 10:59:53 AM
Last edit: March 28, 2018, 11:11:13 AM by tesla80

Hayir.Tradingview sitesinde pine script ile strategy kodumu oluşturuyorum.Anlik bana başarı -kar oranlarımı backtest olarak veriyor zaten.Sonrasında Alert scriptini yine aynı sitede oluşturup,
Autoview isimli eklenti ilede exhange siteleri ile tradingview arasında iletişimi kurduğumda işlem bitiyor.
Public yaptığım scriptin strategy kısmına basarsanız kar-başarı-drawdown örneklemesini görürsünüz. 2.5k kar,%75 başarı oranı ve 200 dolar drawndown..Yani bu script'in Alert kodu elinizde olsaydı zengin olma şansınız vardı Smiley
Aslında sormak istediğim bu işi nasıl otomatize ettiğinizdi. Script dilini öğrenmesi zor olmayacaktır, bunun dışında tabii trading bilgisi burada en önemli unsur.
Örneğin basit bir strateji ile al sat botunu bu site ve onun indikatörleri üzerinden nasıl tasarlanabileceğini anlatan bir tutorial olsaydı incelemek isterdim yada hazırlamak isterseniz faydalı olur.
Benim java ve C++ da bot denemelerim var fakat işin amelelik tarafı indikatörleri yazmak, gerçi onun için de hazır libraryler bulunuyor, bu sefer de indikatörü test etmek için trading bilgisi gerekiyor... Smiley

Cyber Security, Mobile Security, Web/Desktop/Embedded Programming, Electronics, M2M, IoT
nemruth (OP)
Member
**

View Profile
March 28, 2018, 11:40:10 PM
Merited by tesla80 (1)

Aslında sormak istediğim bu işi nasıl otomatize ettiğinizdi. Script dilini öğrenmesi zor olmayacaktır, bunun dışında tabii trading bilgisi burada en önemli unsur.
Örneğin basit bir strateji ile al sat botunu bu site ve onun indikatörleri üzerinden nasıl tasarlanabileceğini anlatan bir tutorial olsaydı incelemek isterdim yada hazırlamak isterseniz faydalı olur.
Benim java ve C++ da bot denemelerim var fakat işin amelelik tarafı indikatörleri yazmak, gerçi onun için de hazır libraryler bulunuyor, bu sefer de indikatörü test etmek için trading bilgisi gerekiyor... Smiley

Valla işin Tradingview  kısmı nispeten kolay.Çünkü hızlıca code yazıp yaklaşık 2000 barlık testini anında görebiliyorsun.Bunun için youtube da videolar var oradan bakabilirsin.Asıl sorun ondan sonra başlıyor.2000 bar backtest için yeterli değil.Tradingview de malesef daha eskiyi test ettirmiyor.Bu yüzden mesela ben ortak buldum.Japon bir arkadaş.Gekko'ya sokuyor aynı code u.Orada 9 aylık testlerimizi yapıyoruz.Sonra gekko'dan çıkan sonuçları bir excel similasyonu yarattık.O similasyona veriyoruz.Ve excel bu script ile yüzde kaç margin oynarsan ne kadar sürede kaç katı kazandıracağını,patlama olasılıklarını vs herşeyi bize anlatıyor.Bir sonrasında ise son olarak Tradingview 'de aynı kodun Alert kodunu hazırlıyoruz.Ve bu kodu kiraladığımız vps 'de (ben google vps kullanıyorum.) 24 saat online açık bırakıyoruz.

Sonrasımı Smiley bitconin ister düşsün ister çıksın.isterse 1 dolara düşsün script shorttaysa ben kazanıyorum Smiley

Buradaki arkadaşların birçoğunun anlamadığı,balinalar böyle yaptı şöyle yaptı derken.Aslında piyasanın %60 'ı yapay zeka tarafından kontrol ediliyor.24 saat her olasılığa hazırlanmış (hatta japondan duyduğum öğrenen yapay zekaları devreye sokmuşlar) yapay zekalar karşısında kazanmak gerçekten çok zor.Aslında bot yazarkende aynı zorluk var.Çünkü karşındaki botlar genellikle bizim yazdığımız botları ezip geçiyor.Aylar süren araştırmamızda gördük ki.Orta uzun hatta kısa vadede kazanmak imkansız.Karşındaki botlar bütün grafiklerle oynuyor.

Kazanmanın tek yolu var oda.Çok kısa vadeli al satlar.Bir stoch düşüp yükseliğinde işlemin bitmiş olması .Buda şu an bana gayet yetiyor Wink
tesla80
Member
**

Full Stack Engineer

View Profile
March 29, 2018, 08:33:58 AM

Detaylı açıklama için teşekkürler.
Aslında Bitmex scalping sizin için daha kazançlı olabilir.
Verdiğiniz indikatör sanıyorum uzun vadeli işlem için tasarlanmış, bir stochluk süreden çok daha uzun zamana ihtiyacı var gibi geldi. Aynı bot için kullanılmıyordur diye düşündürdü.

nemruth (OP)
Member
**

View Profile
March 29, 2018, 08:48:15 AM

Detaylı açıklama için teşekkürler.
Aslında Bitmex scalping sizin için daha kazançlı olabilir.
Verdiğiniz indikatör sanıyorum uzun vadeli işlem için tasarlanmış, bir stochluk süreden çok daha uzun zamana ihtiyacı var gibi geldi. Aynı bot için kullanılmıyordur diye düşündürdü.

Public yaptığım kısım komplike bir scriptten sadece bir fonksiyon.Sadece short sinyali üretiyor ama tek başına pek bir anlamı yok.
Zaten Bitmex kullanıyoruz.Bitfinex lev ve fee olarak tatmin edici değil.
tesla80
Member
**

Full Stack Engineer

View Profile
May 06, 2018, 07:31:18 PM

Kazanmanın tek yolu var oda.Çok kısa vadeli al satlar.Bir stoch düşüp yükseliğinde işlemin bitmiş olması
Hocam konuyu yine hortlatıyorum belki ama bir stoch düşüp yükselmesi ne kadar süreye denk geliyor? Stoch un da kendi ayarları yok mu? 10 gün de, 1dk da sürebilir sanki, sizin bahsettiğiniz süre nedir?

redeyesto
Member
**

Activity: 62
Merit: 10

View Profile WWW
May 08, 2018, 06:07:19 AM

algoritma işe yarıyorsa kullanmak lazım.
mmm01
Legendary
*

Activity: 973
Merit: 1053

View Profile
May 09, 2018, 08:47:52 PM

Ben bu bot işlerinden pek anlamam ama başarı oranı gözüme yüksek göründü, Tebrik ederim ben öncelikle daha önceden deneyipte mi söylüyorsunuz bu oranı acaba?
bitkolik
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 254

View Profile
May 09, 2018, 09:15:30 PM

botları aslında hiç sevmem çünkü bu piyasanın ruhunu anlamak zor ama çalışmanızı takdir ettiğimi söyleyebilirim. ve son olarak hatırlatmak isterim ki , hiçbir şey sonsuza kadar kazandırmaz ve hiçbirşey sonsuza kadar kaybettirmez. bota yazdığınız da sonuçta kendi düşünceleriniz değilmidir. bir yerlerde bu algoritma işlemez hale gelecektir.
ksteve96
Full Member

Activity: 624
Merit: 125

alcedoplatform.com

View Profile WWW
May 09, 2018, 10:07:10 PM

Açıkçası ben bot konusunu şimdiye kadar hiç önemsememiştim fakat Bitcoini 14 katına çıkafmak çok ciddi bir iddia. Tebrik ediyorum doğrudu.

𝗔𝗟𝗖𝗘𝗗𝗢  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   Making Cryptocurrencies Accessible For Everyone!         Made in
██████████████████████████████████████████       GERMANY
     𝗔𝗡𝗡     𝗪𝗵𝗶𝘁𝗲𝗽𝗮𝗽𝗲𝗿     𝗙𝗮𝗰𝗲𝗯𝗼𝗼𝗸     𝗧𝘄𝗶𝘁𝘁𝗲𝗿     𝗠𝗲𝗱𝗶𝘂𝗺     𝗕𝗼𝘂𝗻𝘁𝘆     𝗧𝗲𝗹𝗲𝗴𝗿𝗮𝗺              🇩🇪 🇩🇪 🇩🇪
Pages: [1]
  Print  

Jump to: